شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Kamikami - 2017-04-09 10:34 PM

(2017-04-09 10:11 PM)peymanbabapour نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قیمت اکار اکبند کسی خبر داره
تو مازندران خشکش بین 7,500 تا 7,800 خرید و فروش میشه، بالاتر و پایین تر هم داره. مثلا سری آخر که با شماره سریال 6182 شروع میشه تو بابل اسلحه فروشی آقای ناطقی قیمت داد 7,800 که فکر کنم 100 تا 200 تومن جای چکو چونه داره. اسلحه بسیار بسیار تمیز و رنگ قنداقش خیلی زیبا با رگه های چوب بود برخلاف آکار خودم که مثل خیلی آکارای دیگه که دیدم بچه قنداق و قنداق رنگشون قدری فرق داره این آکار خشک تو مغازه اینطور نبود.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

(2017-03-27 11:45 AM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-03-26 08:13 PM)Kamikami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و تبریک سال نو خدمت همه عزیزان. فرصتی شد بیش از 80 تا فشنگ تراپ در باغ شخصی به فاصله 2 ساعت شلیک کنم. از چوکهای اکسترنالی که از سایت کمپو خریده بودم استفاده کردم. بعد شلیک چوکها رو باز کردم، و لبه های چوکها رو چک کردم و هیچ موردیاز خوردگی نداشت. گرچه شنیده بودم این چوکهایی که روش برند Akkar حک شده اصل نیستن و چوکهای آکار نوشته ای روشون نداره. اینم چند تا عکس تقدیم به دوستان[PERSON WITH FOLDED HANDS][PERSON WITH FOLDED HANDS][PERSON WITH FOLDED HANDS]

[تصویر: ee3dbc4ae2e6f4ededae103ee832d6d5.jpg]
[تصویر: 86772c82b84f34724e6045827a89d892.jpg]
[تصویر: de2b9c832760b45946af27ea93bf14b2.jpg]
[تصویر: 8f37fa04c9c2ae82d26d2c8982b2bf82.jpg]
[تصویر: 516b5ab7c15ea9b2f0c9b4c57d945823.jpg]

چوک اصلی اکار روش نوشته داره هم اکار نوشته شده هم شماره چوک
برای من اینطور نبود. اسلحه با 2 تا چک Flush که روش بود (2 و 3) اومد و روی این 2 تا چک فابریکش، هیچ نوشته ای نبوده. چندتا آکاری هم که دیدم روی چکهای فابریکش آکار نوشته نبود.

البته میدونم که کارخونه پژو لنت ترمز و دیسک و صفحه تولید نمیکنه، همینطور کمپانی برتا که تمام Accessories رو در چین اما با کیفیتی که به چینیها میگن تولید، میکنه. لذا از آکار هم نباید انتظار داشت چک و قنداق و سوزن و... تولید، کنه، اینا رو میده، به شرکتهایی، که کارشون اینه و آکار تمرکزشو روی لول و کپ و قطعات اصلی میزاره. این یه قانون کلی برای تمام تولید کنندگان در جهانه.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2017-04-10 01:16 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جالب از سیستم چکاننده اکار

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mlg - 2017-04-15 01:48 PM

سلام خدمت دوستان
برای اینکه قنداق و بچه قنداقتون حالت خودشو حفظ کنه یعنی رنگش از حالت خشکی در بیاد و تقریبا به قول نقاشا نرم بشه و ضد اب بشه میتونید با روغن اردک چربش کنید.به اینصورت که قسمت دم اردک همون قسمتی که اردک برای چرپ کردن پر خودش استفاده میکنه با چاقو شکافش بدید بعد رو شعله اتیش یکمی حرارت بدید بعد بمالید به قنداق و خوب به خوردش بدید.بعد با سشوار خشکش کنید.
یه نکته دیگه که شاهدش بودم و شما بهتر از من میدونید اینه که بعد از استفاده از تفنگتون در هوای بارونی حتما حتما اول خشک کنید بعد بذارید تو کیفش.
یه بار خشک نکردم و گذاشتم تو کیف به امید اینکه فردا روغن کاریش میکنم وقتی از کیف دراودم دیدم حالت زنگ زدگی گرفته.در حالی که با تفنگ کرال این مشکل رو نداشتم.فکر کنم نوع زاجش فرق میکرد.در کل هر تفنگی رو بعد از استفاده حتما خشک کنیدKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2017-05-01 09:08 PM

سلام
دوستان به نظرتون این ماشه طلایی واسه اکار به قیمت 55 تومان چطوره
[تصویر: photo-2017-04-22-11-00-50.jpg]
و کاربرد این چوک ها چیه
[تصویر: photo-2017-04-22-11-05-25.jpg]

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - tahabanisaffar - 2017-06-09 08:43 PM

سلام دوستان عزیز. ببخشید که این سوال رو اینجا می پرسم. بنده تازه به جمع اکار سواران پیوستم و سوالم اینه که در مواقعی مثل شرایط فعلی که از مجوز خبری نیست اگه کسی بخواد با سلاحش از اهداف پروازی تو طبیعت استفاده کنه امکانش هست.؟ قانونیه؟ به طور کلی چطور میتونم بفهمم که مثلن بنده که ساکن تهرانم و هر از گاهی به طالقان میرم چه جاهایی میتونم از دستگاه تراپ استفاده کنم که مشکلی پیش نیاد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - rezaeghlid - 2017-06-12 01:10 AM

سلام دوستان عزیز
میخاسم ببینم با تفنگ های دولول میشه چهارپاره شلیک کرد یا نه و اینکه آیا ضخامت لول های بالا و پایین باهم فرق میکنه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - haamidreza - 2017-06-12 07:59 AM

(2017-06-09 08:43 PM)tahabanisaffar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز. ببخشید که این سوال رو اینجا می پرسم. بنده تازه به جمع اکار سواران پیوستم و سوالم اینه که در مواقعی مثل شرایط فعلی که از مجوز خبری نیست اگه کسی بخواد با سلاحش از اهداف پروازی تو طبیعت استفاده کنه امکانش هست.؟ قانونیه؟ به طور کلی چطور میتونم بفهمم که مثلن بنده که ساکن تهرانم و هر از گاهی به طالقان میرم چه جاهایی میتونم از دستگاه تراپ استفاده کنم که مشکلی پیش نیاد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز
خوش اومدی به جمع اکار سواران
قبل هر چیز سعی کن از تفنگت یه پترن اصولی بگیری تا قلقش دستت بیاد
شما مجازی جاهایی تیراندازی کنی که نزدیک جاده مناطق مسکونی نباشه و همچنین نزدیک مناطق حفاظت شده هم نباشه
تا اگه کسی اومد بتونی جواب بدی و برات جرم اقدام به شکار نتونن بزنن
در کل قانون یکم سلیقه ای عمل میشه سعی کن جاهایی که حدث میزنی ممکنه مشکل پیش بیاد تیرنندازی
بوده رفتم جاهایی با ساچمه زنی تیرانداختم کسی گیر نداده ولی همون جاها تفنگ بادی رو از دست دوستان گرفتن و گیر دادن

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ماکان - 2017-06-12 01:36 PM

(2017-06-12 01:10 AM)rezaeghlid نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز
میخاسم ببینم با تفنگ های دولول میشه چهارپاره شلیک کرد یا نه و اینکه آیا ضخامت لول های بالا و پایین باهم فرق میکنه

سلام،بله میشه شلیک کرد که اگر نکنی بهتره، اگر هم زدی چهار پاره استاندارد با چوک باز خیال راحت تره،
ضخامت لول ها خیر اما قطر دهانه لول ها متفاوته که غالبا لول بالا تنگ تره.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - rezaeghlid - 2017-07-14 11:38 PM

درووووود
دوستان میخاستم بدونم از نظر استقامت و محکی برای زدن چهارپاره تفنگ چیفسان بهتره یا اکار یا کلا در تفنگ های دولول ترک کدومش بیشتر واسه چهار پاره جواب میده

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - siavashpayam - 2017-07-15 08:27 AM

کلا : هرکسی را بهر کاری ساختند. و این مثل در زمینه تفنگها هم صادق است،اما در مورد چیفسان چون تفنگی است به قول کشتی گیرها به شدت "چِقِر و بد بدن" با چارپاره به مشکل برنمیخوره اما در کل دولول ،چه سوار و چه کنار،چه اروپایی و چه ایرانی و ترک،برای ساچمه و فشنگهای استاندارد ساخته شده،مطمئنا چارپاره(چه چهار یا شش یا نه یا دوازده ساچمه) یا اسلاگ در دراز مدت روی تفنگها تاثیر منفی میگذاره،ولو اینکه تفنگی مثل چیفسان،تافسون یا حتی سنت اتین باشه،سنت اتینی دیدم که با وجود اینکه هرسال سه برابر سهمیه رو شلیک میکنه با صفر مو نمیزد،به این دلیل که حتی یک چارپاره هم نزده بود،سنت اتینی هم دیدم که دلت نمیومد بالاش پول بدی،توی لول همه قلوه کن شده بود،میگفت باهاش آهو زیاد زده!!
پس بجای چارپاره که اتفاقا غیرقانونی هم هست و توی برخی از فروشگاههای مهمات بصورت غیرقانونی فروخته میشه به فکر یه گلوله زن برای مصارف خاص خودش باشید