شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-12-29 06:55 PM

آقای میرلوحی طرفای ما انقدر کبک هست که نگو تو هر دسته 200تا کبک اینطور بگم که قدیم ها شکارچی های زیادی برای شکار تو سراب اومدن اینم بگم از اردبیل تقریباً 10سال پیش یا شایدم بیشتر اومده بودند 89 تا کبک زده بودند حتی طرف رو هم می شناسم والان تو اردبیل تعمیرگاه اسلحه داره اوایل که پروانه صادر میشد از کل استان آذربایجان شرقی به منطقه ای به اسم میراکوه،کوه های دانباران وکوه های شالگون برای شکار می یومدند حتی از آستارا هم می یومدند اگه آقا سینا این پست رو بخونه می فهمه من چی میگم این مناطقی که گفتم الحق که کبک در اون صف کشیده من وقتی ماشه رو می چکونم دست خودم نیست یکی بمونه دوتا بمونه فقط می فهمم که شاید یه چیزی بمونه اگه بمونه خوب میشه ولی اگه نمونه پیش اطرافیان سر افکنده می شوم آقای میرلوحی الان شکار ممنوع شده ولی یه وقتی برای شکار مهمون منی ای وای یادم رفت پدربزرگ شما رو هم دعوت کنم اونم با خودت می آوری بریم شکارببینی کبک به چی میگن به شکار رفتن با شما حقیقتاً افختار است یکم پست طولانی شد من بایکی از قدیمی ترین شکارچی های شهرمون رفته بودم شکار به من می گفت شکارچی آخرش نیست چند نمونه برای من مثال زد مثلاً می گفت فلان کس حتی به سگ هم رحم نمی کرد اون طرفی که افتاده بود زندان آخرش هم مثل سگ اونم تو زندان به بدترین شرایط جون داد و مورد من برای همین کم می زنم این تعداد شکار طرفای ما هست
(2016-12-29 06:45 PM)Raka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-12-29 06:03 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-12-29 03:14 PM)Raka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عرض سلام خدمت اساتید من دو ساله آکار دارم ودر این مدت متوجه شدم آکار برای فواصل دور مثال شکار غازومرغابی جواب نمیده ولی واسه شکار کبک رو دست نداره

دوست عزیز من هم اکار دارم ولی باید بگم اینطور که شما میگین نباید باشه الان اگه دقت کنید اکثر تفنگ های شکاری حتی مارک های معروف که من دیدم نوع شکاریشون اکثرا ۷۱ هستش و تفنگهای تراپ ۷۶ هستن و حالا اکار من امروز چوک ۱لوله بالا و چوک ۲ لوله پایین جاتون خالی بود داداش گلم کاش بودی میدیدی این رفیق اکار من امروز چیکار داشت میکرد فشنگم ازکورسان شماره ۵ و ۴ استفاده کردم قبل شکا رم یه صبحانه عالی زدم جای همه دوستان خالی شارژ شارژ با اکار تازیدیم عکس دست بعضی از دوستان هستش شماهم مطمعن باشید اگه قلق شکار اردک پیدا کنید نظرتون تغییر میکنه

شما استادید جناب ولی بنده هم یه20سالی میشه شکارچیم یعنی یااین اوصاف تو این 20سال قلقه شکار اردکو نمیدونم!!!دوست عزیز بنده قبلا دولول چقماقی ایتالیا داشتم چون داخل لولش موریانه زده بود فروختم از این بحث بگذریم فول چوک آکار که همان میشه یک خط از فول چوکهای مثل آمریکایی و اسپانیایی که موبایل چوک نیستن گشادتره دوست دارم یه پترنی تو فاصله45 متری با فول چوک بگیرید تا پخش زنی این سلاح دستتون بیاد ولی بنده از چوک اکسترنال استفاده نکردم فقط چوک یک خط فابریک خودشو امتحان کردم عذر میخوام اگه پرحرفی کردم شما استادیدو بنده شاگردKhansariha (8)

دوست عزیز شما تو حرفاتون یادتون رفت از فشنگ مناسب استفاده کنید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Raka - 2016-12-29 07:13 PM

(2016-12-29 06:55 PM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقای میرلوحی طرفای ما انقدر کبک هست که نگو تو هر دسته 200تا کبک اینطور بگم که قدیم ها شکارچی های زیادی برای شکار تو سراب اومدن اینم بگم از اردبیل تقریباً 10سال پیش یا شایدم بیشتر اومده بودند 89 تا کبک زده بودند حتی طرف رو هم می شناسم والان تو اردبیل تعمیرگاه اسلحه داره اوایل که پروانه صادر میشد از کل استان آذربایجان شرقی به منطقه ای به اسم میراکوه،کوه های دانباران وکوه های شالگون برای شکار می یومدند حتی از آستارا هم می یومدند اگه آقا سینا این پست رو بخونه می فهمه من چی میگم این مناطقی که گفتم الحق که کبک در اون صف کشیده من وقتی ماشه رو می چکونم دست خودم نیست یکی بمونه دوتا بمونه فقط می فهمم که شاید یه چیزی بمونه اگه بمونه خوب میشه ولی اگه نمونه پیش اطرافیان سر افکنده می شوم آقای میرلوحی الان شکار ممنوع شده ولی یه وقتی برای شکار مهمون منی ای وای یادم رفت پدربزرگ شما رو هم دعوت کنم اونم با خودت می آوری بریم شکارببینی کبک به چی میگن به شکار رفتن با شما حقیقتاً افختار است یکم پست طولانی شد من بایکی از قدیمی ترین شکارچی های شهرمون رفته بودم شکار به من می گفت شکارچی آخرش نیست چند نمونه برای من مثال زد مثلاً می گفت فلان کس حتی به سگ هم رحم نمی کرد اون طرفی که افتاده بود زندان آخرش هم مثل سگ اونم تو زندان به بدترین شرایط جون داد و مورد من برای همین کم می زنم این تعداد شکار طرفای ما هست
(2016-12-29 06:45 PM)Raka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-12-29 06:03 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-12-29 03:14 PM)Raka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عرض سلام خدمت اساتید من دو ساله آکار دارم ودر این مدت متوجه شدم آکار برای فواصل دور مثال شکار غازومرغابی جواب نمیده ولی واسه شکار کبک رو دست نداره

دوست عزیز من هم اکار دارم ولی باید بگم اینطور که شما میگین نباید باشه الان اگه دقت کنید اکثر تفنگ های شکاری حتی مارک های معروف که من دیدم نوع شکاریشون اکثرا ۷۱ هستش و تفنگهای تراپ ۷۶ هستن و حالا اکار من امروز چوک ۱لوله بالا و چوک ۲ لوله پایین جاتون خالی بود داداش گلم کاش بودی میدیدی این رفیق اکار من امروز چیکار داشت میکرد فشنگم ازکورسان شماره ۵ و ۴ استفاده کردم قبل شکا رم یه صبحانه عالی زدم جای همه دوستان خالی شارژ شارژ با اکار تازیدیم عکس دست بعضی از دوستان هستش شماهم مطمعن باشید اگه قلق شکار اردک پیدا کنید نظرتون تغییر میکنه

شما استادید جناب ولی بنده هم یه20سالی میشه شکارچیم یعنی یااین اوصاف تو این 20سال قلقه شکار اردکو نمیدونم!!!دوست عزیز بنده قبلا دولول چقماقی ایتالیا داشتم چون داخل لولش موریانه زده بود فروختم از این بحث بگذریم فول چوک آکار که همان میشه یک خط از فول چوکهای مثل آمریکایی و اسپانیایی که موبایل چوک نیستن گشادتره دوست دارم یه پترنی تو فاصله45 متری با فول چوک بگیرید تا پخش زنی این سلاح دستتون بیاد ولی بنده از چوک اکسترنال استفاده نکردم فقط چوک یک خط فابریک خودشو امتحان کردم عذر میخوام اگه پرحرفی کردم شما استادیدو بنده شاگردKhansariha (8)

دوست عزیز شما تو حرفاتون یادتون رفت از فشنگ مناسب استفاده کنید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

ببخشید استاد اصولا تو پترنگیری از فشنگ4و5 استفاده میشه و فاصله استانداردشم 36متره ولی بنده با توجه به شکار مرغابی که از فاصله دور میاد گفتم در فاصله45متری پترنگیری کنید تا الگوی پخش دستتون بیاد مخلص اساتیدKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-12-29 07:48 PM

فشنگ 4و5 برای فواصل دور جوابگو نیستند قانوناً برای شکار مرغابی شماره 3برای فاصله نزدیک و2برای فاصله دور وبرای شکار غاز شماره1 باید منم تو فاصله 50متر با فشنگ شماره 1یه پترن بگیرم ولی وقت پیش نمی آید اگه پترن بگیرم تو قسمت پترن گیری تصویرشو می گذارم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Raka - 2016-12-29 09:59 PM

دوستان و اساتید محترم چوک اکسترنال اصلی آکار میخواستم دوستان مشخصات چوک اصلی وقیمت رو محبت کنن با تشکرKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sinaahoora - 2016-12-29 10:53 PM

(2016-12-29 09:59 PM)Raka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان و اساتید محترم چوک اکسترنال اصلی آکار میخواستم دوستان مشخصات چوک اصلی وقیمت رو محبت کنن با تشکرKhansariha (8)Khansariha (48)
شما میتونین از سایت کمپو اینترنتی بخرین اصل اکار داره منم هر وقت خرید کردم راضی بودم
(2016-12-29 07:48 PM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فشنگ 4و5 برای فواصل دور جوابگو نیستند قانوناً برای شکار مرغابی شماره 3برای فاصله نزدیک و2برای فاصله دور وبرای شکار غاز شماره1 باید منم تو فاصله 50متر با فشنگ شماره 1یه پترن بگیرم ولی وقت پیش نمی آید اگه پترن بگیرم تو قسمت پترن گیری تصویرشو می گذارم

محمد جان فکر میکنم یخورده انتخاب فشنگ دیگه سلیقه ای شده مثلا من خودم ۴ و ۵ برای اردک و از شماره ۰۱ یا ۰۰ برای غاز استفاده میکنم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2016-12-29 11:32 PM

جناب فرجی شرمنده میکنی دادا من کوچیکتم.پیرمرد ها دیگه جون و جلای کوه ندارن خیلی کم پیش میاد بیان صحرا برا شکار به موقع مزاحم شما هم میشیم.من یکم زیادی دلسوز محیط زیستمKhansariha (172)

آکار با چوک فول جمع زنه شاید فشنگی که استفاده کردین باهاش مچ نشده.فشنگ تون رو عوض کنین ایشالا بهتر میزنه

من تابستون با آکار خدابیامرز فقط 5 میزدم و زمستون هم فقط 3 . اطراف ما فقط چاهی و جنگلی هست از غاز و اردک خبری نیست اگه هم یه روزی گوش شیطون کر آبسالی بشه برا غاز و اردک هم نمره 3 استفاده میکنم.3 و 5 رو نخجیر تکلول هم عالی جواب میدهKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ماکان - 2016-12-29 11:58 PM

سلام،عرض خوش امد به دوسته جدیدمون ،گویا ایشون ساکن مهاباد هستن و ماشالا دسترسی به انواع فشنگ براشون مقدورهKhansariha (8)
.عرض کنم که شکار اردک داریم تا شکار اردک،البته اگر اردکی باشه،نه مثل الان بنده که از حسادت میخوام اقا سینا رو با اکار خودش بزنمKhansariha (290)
.تو همین مازندران که ما هستیم چند تکنیک دارن.با کمین و استتار یا سر وصدا،از دور یا نزدیک،هوا شکار یا رو زمین و .. . که هر کدوم چوک و فشنگ خودشو میخواد که دوستمون با تجربه ای که دارن استاد بنده هستن و اقا سینا هم ماشالا همه جورشو امتحان کرده و پرچمشون بالاست.Khansariha (256)
منظور اقا سینا از قلق شکار اردک،قلق شکار اردک با اکار بوده.با توجه به تجربه طولانی جناب raka با اسلحه دیگه مسلما اختلاف اسلحه رو بیشتر حس میکنن که گاها اذیت کنندست.هر چوک اکار حدود 10متر پترن رو جابجا میکنه.استفاده از فشنگ دور زن هم کمک میکنه.
اکار اگر رامت بشه سواری خوبی میده و تقریبا برای شکار انواع پرنده بالانس میشه،البته که به پای اسلحه ای که تخصصی برای شکار نوع خاصی پرنده تعریف شده نمیرسه.
منه تازه کار با چوک 2 لول بالا اکار ،فشنگ 4 شاهین گاها اهدافی زدم که همراهان با تجربم متعجب شدن.Khansariha (172)
راستی محمد اقا اگر منم دعوت کنی خیر کردی،پرچم ما تو وایتکس افتاده، چالوس چند وقته شکار شده عین میزه گرد علمی ،فقط حرف و تبادل نظر ،بدونه هیجان.اصلا پرنده نیست تا فشنگ مناسبش باشه.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-12-30 12:37 AM

آقا کومان مسئله ای نیست شمارو هم برای شکاردر طبیعت زیبامون دعوت می کنم سراب چون شهر کوچیکی است همه هم دیگررا می شناسند ومحیط زیست هم به شکارچی های سراب زیاد گیر نمیده

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ماکان - 2016-12-30 12:47 AM

شما محبت داری،دوتا اکار کنار هم . . ،تصورش تنه هر کبکی رو میلزونه.خواب رو از چشمه هر کبوتر میبره.خخخ
عمری باقی باشه انشالا اون طرفها اومدم برای دیدن شما و پدر بزرگوارتون خدمت میرسم.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2016-12-30 09:03 AM

(2016-12-29 03:19 PM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم بگم چند روز پیش برای شکار گراز رفته بودیم کوه هنگام برگشتن یه دسته کبک سر راهمون بود وچوک لول بالا شماره 1و لول پایین سیلندر برای شلیک تک گلوله بسته بودم

سلام
یه مطلب رو من عارض بشم
ازانجایی که پروسه بیرون افتادن فشنگ وفشنگ گذاری درلول پایین دیرتر از لول بالا انجام میشه ( چون باید لول کاملا شکسته بشه ) پس زمانبره
این حقیر پیشنهاد میدم که برای شکار حیوان خطرناک ومهاجمی مثل گراز (که تا اخرین نفس مهاجمند ) هردولول رو سیلندر ببندید واز چوک فول استفاده نکنید واولویت شلیک با لول بالا باشد وبعد لول پایین
برای شکار حیوانات خطرناک هزارم ثانیه در نجات جان خود و خواباندن شکار نقش دارند
انتظار نداشته باشید که گراز فقط با یه شلیک انهم اگر به هدف بخورد از پای دراید
سلاح دولولی که یکی از لولاش نشه باهاش اسلاگ یا چهار پاره زد حکم یه تک لول رو داره
وفلسفه وخاصیت دولول دو اسلحه ست زیر سوال میره
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد