شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - zizo - 2016-12-17 12:52 PM

با سلام
اساتید محترم کسی میتونه یک عکس از پترن دقیق از آکار بزاره. من میخوام یک آکار بخرم امکان تست دارم. بهترین فاصله برای پترن گیری از آکار چند متر و با چه فشنگیه. البته فشنگی که بتونم تو بازار تهیش کنم. لول بالا و پایینش چه پترنی داشته باشه خوبه. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2016-12-17 01:51 PM

سلام زیزو جان
پیشاپیش مبارکه
فاصله استاندارد برای پترن 36/5 متر هست و کاغذمربعی مربوطه 76*76 سانت سایز ساچمه اجباری نیست اما به نظرم ساچمه ریز وتعداد بالا بهتره مثل 5-6-7 تا بهتر بشه روی پترن نظر داد
یه پترن زمانی خوبه که ساچمه ها از مرکز به اطراف به طور یه دست پراکنده شده باشن وپترن دارای سوراخ نباشه منظور از سوراخ اینه که قسمتی از پترن که هیچ جای اثابت ساچمه نباشه ومثلا شکاری به اندازه یه کبک یا کبوتر سالم بمونه در اون سوراخ
اکار نو هست یا کرکرد ؟ قیمت ؟ عکس ندارید ازش ؟
ادرس زیر متعلق به پترن اسلحه دوستانه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - zizo - 2016-12-17 02:07 PM

(2016-12-17 01:51 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام زیزو جان
پیشاپیش مبارکه
فاصله استاندارد برای پترن 36/5 متر هست و کاغذمربعی مربوطه 76*76 سانت سایز ساچمه اجباری نیست اما به نظرم ساچمه ریز وتعداد بالا بهتره مثل 5-6-7 تا بهتر بشه روی پترن نظر داد
یه پترن زمانی خوبه که ساچمه ها از مرکز به اطراف به طور یه دست پراکنده شده باشن وپترن دارای سوراخ نباشه منظور از سوراخ اینه که قسمتی از پترن که هیچ جای اثابت ساچمه نباشه ومثلا شکاری به اندازه یه کبک یا کبوتر سالم بمونه در اون سوراخ
اکار نو هست یا کرکرد ؟ قیمت ؟ عکس ندارید ازش ؟
ادرس زیر متعلق به پترن اسلحه دوستانه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
asman عزیر از راهنمایی تون بسیار سپاسگزارم. از بابت تبریک هم ممنون. والا هنوز قطعیش نکردم و انشاءاله پس از تست. تفنگ در حد هستش. هنوز برا قیمت به توافق قطعی نرسیدیم که انشاءاله اونم بعد از تست میرسیم. متاسفانه عکس ازش نگرفتم. اگه خدا خواست و معامله انجام شد عکسش رو میذارم.
فقط یک سوال دیگه اینکه هردو لول با چوک مشابه باید پترن مشابه بدن؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2016-12-17 11:38 PM

بله اگر هردولول چوک مشابه داشته باشن باید پترن مشابه هم بدن چون قطر داخلی هردو لول یکیه و 18/5 میله که در 5 سانت اخر با چوک برای پترن و ود تعیین تکلیف میشه
اما اگر چوکهای فابریکش عوض نشده باشه چوک 2خط با قطر 17/7 میل و3 خط با قطر 17/9 میل رو ی سلاح هست
چوک اکار از فول تا سیلندر به ترتیب
فول 1 خط = 17/5 میل
دوخط =17/7
3خط= 17/9
4 خط 18/1
5 خط =18/3
6 خط یا سیلندر که قطرش با قطر داخلی لول یکیه 18/5

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ماکان - 2016-12-18 07:53 AM

سلام،یه نکته هم من اضافه کنم که جناب اسمان منظورشون از نظر مشابه بودن پترن ها شکل پراکنش ساچمه ها با چوک برابر بود و اکثر دولول روهم های متدوال در ایران پترن دولول از نظر عمودی کاملا منطبق نیست.شما ببین اگر با چوک فابریک دو در لول بالا و چوک 3 در لول پایین هر دولول مرکز هدف رو مورد اصابت کافی قرار دادن اما اختلاف عمودی مرکز پخش پترن هات 10 الی 15 سانت بود به نظرم حلاله و سخت گیری بیشتر تبدیل به وسواس میشه،اما اگر بیشتر بود پس یجای کار میلنگه.
اکار خودم همین وضع رو داره و لول پایین برای شلیک اول و هوازنی با چوک 3 خوب جواب میده.(با توجه به وله دست بودن من ،خخخ)
فقط زمانی که شکار هدف ثابت با فاصله باشه شلیک اول رو میدم به لول بالا و چوک 2.چون در مقایسه پترن های دولول،پترن لول بالا بیشتر مرکزیت داشت.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Raka - 2016-12-29 03:14 PM

عرض سلام خدمت اساتید من دو ساله آکار دارم ودر این مدت متوجه شدم آکار برای فواصل دور مثال شکار غازومرغابی جواب نمیده ولی واسه شکار کبک رو دست نداره

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-12-29 03:19 PM

به نظرم قانوناً سلاح هایی که لول بلند دارند برای فواصل دور وشکار غاز ومرغابی ساخته شده اند وسلاح هایی که لول کوتاه دارند مثل آکار برای شکار در فواصل نزدیک وبرای شکار کبک وبلدرچین و... به کار می رود وبه نظرم با فول چوک این مشکل کاملاً حل بشه زیرا آکار با فول چوک وفشنگ مناسب تا 50 متر جواب میده
اینم بگم چند روز پیش برای شکار گراز رفته بودیم کوه هنگام برگشتن یه دسته کبک سر راهمون بود وچوک لول بالا شماره 1و لول پایین سیلندر برای شلیک تک گلوله بسته بودم خوب حالا من زود آماده شلیک شدم می خواستم ضامن اسلحه رو بزنم جلو یه دفعه پدرم گفت با لول پایین بزن و زود ضامن رو برای شلیک لول پایین آماده کردم وشلیک تو شلیک اول که با لول پایین و چوک سیلندر بود 7تا کبک موند ولی تو شلیک بعدی که کبک ها هنوز از ترسشون خشک شده بودند یه تیر انداختم به یه کبک خورد اونم زخمی در رفت

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sinaahoora - 2016-12-29 06:03 PM

(2016-12-29 03:14 PM)Raka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عرض سلام خدمت اساتید من دو ساله آکار دارم ودر این مدت متوجه شدم آکار برای فواصل دور مثال شکار غازومرغابی جواب نمیده ولی واسه شکار کبک رو دست نداره

دوست عزیز من هم اکار دارم ولی باید بگم اینطور که شما میگین نباید باشه الان اگه دقت کنید اکثر تفنگ های شکاری حتی مارک های معروف که من دیدم نوع شکاریشون اکثرا ۷۱ هستش و تفنگهای تراپ ۷۶ هستن و حالا اکار من امروز چوک ۱لوله بالا و چوک ۲ لوله پایین جاتون خالی بود داداش گلم کاش بودی میدیدی این رفیق اکار من امروز چیکار داشت میکرد فشنگم ازکورسان شماره ۵ و ۴ استفاده کردم قبل شکا رم یه صبحانه عالی زدم جای همه دوستان خالی شارژ شارژ با اکار تازیدیم عکس دست بعضی از دوستان هستش شماهم مطمعن باشید اگه قلق شکار اردک پیدا کنید نظرتون تغییر میکنه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2016-12-29 06:22 PM

(2016-12-29 03:19 PM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظرم قانوناً سلاح هایی که لول بلند دارند برای فواصل دور وشکار غاز ومرغابی ساخته شده اند وسلاح هایی که لول کوتاه دارند مثل آکار برای شکار در فواصل نزدیک وبرای شکار کبک وبلدرچین و... به کار می رود وبه نظرم با فول چوک این مشکل کاملاً حل بشه زیرا آکار با فول چوک وفشنگ مناسب تا 50 متر جواب میده
اینم بگم چند روز پیش برای شکار گراز رفته بودیم کوه هنگام برگشتن یه دسته کبک سر راهمون بود وچوک لول بالا شماره 1و لول پایین سیلندر برای شلیک تک گلوله بسته بودم خوب حالا من زود آماده شلیک شدم می خواستم ضامن اسلحه رو بزنم جلو یه دفعه پدرم گفت با لول پایین بزن و زود ضامن رو برای شلیک لول پایین آماده کردم وشلیک تو شلیک اول که با لول پایین و چوک سیلندر بود 7تا کبک موند ولی تو شلیک بعدی که کبک ها هنوز از ترسشون خشک شده بودند یه تیر انداختم به یه کبک خورد اونم زخمی در رفت

داداش همه فرمایشات شما درست ولی 7 تا که زدی بیش از تعداد مجازه ها
من کوچیک دوستانم ولی لطفا رعایت حال محیط زیستو بکنینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Raka - 2016-12-29 06:45 PM

(2016-12-29 06:03 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-12-29 03:14 PM)Raka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز من هم اکار دارم ولی باید بگم اینطور که شما میگین نباید باشه الان اگه دقت کنید اکثر تفنگ های شکاری حتی مارک های معروف که من دیدم نوع شکاریشون اکثرا ۷۱ هستش و تفنگهای تراپ ۷۶ هستن و حالا اکار من امروز چوک ۱لوله بالا و چوک ۲ لوله پایین جاتون خالی بود داداش گلم کاش بودی میدیدی این رفیق اکار من امروز چیکار داشت میکرد فشنگم ازکورسان شماره ۵ و ۴ استفاده کردم قبل شکا رم یه صبحانه عالی زدم جای همه دوستان خالی شارژ شارژ با اکار تازیدیم عکس دست بعضی از دوستان هستش شماهم مطمعن باشید اگه قلق شکار اردک پیدا کنید نظرتون تغییر میکنه

شما استادید جناب ولی بنده هم یه20سالی میشه شکارچیم یعنی یااین اوصاف تو این 20سال قلقه شکار اردکو نمیدونم!!!دوست عزیز بنده قبلا دولول چقماقی ایتالیا داشتم چون داخل لولش موریانه زده بود فروختم از این بحث بگذریم فول چوک آکار که همان میشه یک خط از فول چوکهای مثل آمریکایی و اسپانیایی که موبایل چوک نیستن گشادتره دوست دارم یه پترنی تو فاصله45 متری با فول چوک بگیرید تا پخش زنی این سلاح دستتون بیاد ولی بنده از چوک اکسترنال استفاده نکردم فقط چوک یک خط فابریک خودشو امتحان کردم عذر میخوام اگه پرحرفی کردم شما استادیدو بنده شاگردKhansariha (8)