شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-12-01 06:11 AM

با سلام
صددرصد مشکل از فنر هست قطعات را تا حد توان شست وشو دادم ولی فایده ای نداشت باید فنرشو عوض کنم ولی چه جوری اگه دوستان لطف کنن مراحل کار شرح بدن خیلی خوب می شه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - faridbabaei - 2016-12-01 12:59 PM

با سلام.
احتراما از دوستان و اساتید محترم مستدعی است ؛ تا اگر امکان دارد در خصوص نحوه تعویض فنر چکشی ضربه زننده به سوزن آکار اگر زحمتی نیست , حتلمقدور با تصاویر کارگاه آموزشی برگذار کنند .و اینکه لطفا بفرمایند از کجا و به چه قیمتی میتوان این فنر را بصورت مطمئن و مرغوب تهیه کرد؟ و آیا من مبتدی و تازه کار در منزل میتوانم این تعویض را انجام دهم و یا باید راهی تعمیرگاه های سلاح شوم؟. با تشکر فراوان.Khansariha (198)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - NEMESIS - 2016-12-01 01:10 PM

درودKhansariha (8)

شما برای دمونتاژ فنر میتوانید از چند روش استفاده کنید

من دو روش با استفاده از ابزارهای معمولی رو توضیح میدم که امیدوارم جوابگو باشه

این فنرها چون نیروی زیادی دارن یکم کنترل کردنشون ممکنه برای بعضیها مشکل باشه و اگر موقع دمونتاژ دقت لازم رو نداشته باشید ممکنه که به قطعات آسیب وارد بشه پس اگر امکانش هست برای اینکه تمرکز و تصلت بیشتری روی کار داشته باشید دو نفری انجامش بدین
البته کار زیاد سختی هم نیست.... فقط جهت یاداوری گفتم که اگر کار مونتاژو دمونتاژ قطعات درست و با دقت لازم انجام بشه اگرشما 1000 بار هم که باز و بستش کنید هیچ مشکلی براش پیش نمیاد (البته به غیر از پیم ها که امکان لق شدن دارن)

تصویر شماره 1

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در تصویر شماره 1 شما اگر با استفاده از یک پیچگوشتی یا میله فلزی که از سوراخ وسط چکش رد بشه چکش مورد نظر رو تا انتها به عقب بکشید شفت از انتهای کپ بیرون میزنه و شما میتونید(در صورت تنها بودن) با استفاده از یک دست و انبردست انتهای شفت رو (محکم) نگهدارید و با دست دیگه ضامن چکش رو بالا بگیرید و چکش رو بدین جلو و بعد سر فنر رو (بدون فشار آوردن) به بیرون هدایت کنید و شفت رو آروم رها کنید

تصویر شماره 2
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای مونتاژ هم همین کارها به صورت عکس انجام میشه، یعنی ابتدا فنر رو روی شفت قرار میدیم بعد با استفاده از ابزار دم باریک فنر رو روی شفت فشرده میکنیم و همنجور محکم نگه میداریم و شفت رو از انتها داخل سوراخ نگهدارنه قرار میدیم و سر شفت رو هم با دست هدایت کرده و در محل خودش یعنی قابلمه ای که روی چکش هست قرار میدیم و شفت رو رها میکنیم.
باز هم اشاره کنم که نیروی فنر یکمی زیاده و کنترل کردنش ممکنه سخت باشه فقط در استفاده از انبرها مراقب دستاها و همینطور تصویر شماره 2 باشیدKhansariha (8)

روش دوم هم اینه که با دم باریک قسمت سر شفت که تو قابلمه ای یا قر قری هست رو بگیرید و به عقب بکشید تا از اون تو در بیاد
یک روش دیگه هم میشه که راحت تر هست ولی امکان صدمه زدن به قطعات زیاده اگه بد انجام بشه که اونو نمیگمKhansariha (226)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-12-01 09:25 PM

با سلام
دوست عزیزبابت زحماتی که کشیدید یه دنیا ممنون ولی توضیحاتی که شما دادید خوب بود ولی این توضیحات یکم برای من ناشی پیچیده بود اگه لطف کنید یک روش ساده روبا فیلم نشون بدید خیلی خوب میشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - faridbabaei - 2016-12-02 01:09 PM

با سلام و تشکر فراوان ازبرادر گرامی و بحق استاد ارجمند جناب نمسیز که با وجود ذیق وقت فراوان قبول زحمت نموده و کارگاهی آموزشی مصور برگذار نمودند.فقط اگر امکان دارد بفرمائید ؛ فنر فابریک آنرا از کجا و به چه قیمتی می توان تهیه کرد؟با تشکر فراوان.Khansariha (371)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - faridbabaei - 2016-12-03 06:56 PM

با سلام.
مستدعی است اگر از دوستان و اساتید محترم شماره های جدید واحد خدمات پس از فروش و گارانتی صنایع جنگ افزار سازی را که مربوط به خدمات پس از فروش اسلحه های آکار و نخجیر میباشند را در اختیار دارند ؛ لطفا قبول زحمت نموده و جهت بهره برداری و تامین قطعات ضروری و مصرفی که در تعمیرگاه ها و مغازه ها موجود نیست و از هیچ کجا هم نمیتوان بطور مطمئن و فابریک آنها را تهیه کرد ؛ در اختیار قرار دهد.متاسفانه شماره های قدیمی مربوط به آقایان صالحی و میرزائی که در گذشته پاسخگوی این حوزه و امور بودند قطع بوده و احتمالا عوض شده اند.با تشکر فراوان.Khansariha (327)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - zizo - 2016-12-05 02:03 PM

سلام به اساتید
بنده قصد خرید یک آکار دولول روهم رو دارم . براهمین چند تا سوال دارم که خواهش میکنم دوستان و اساتید راهنماییم کنند.

۱ - چطور میشه فهمید اسلحه واقعن صفره ؟
۲ - برای خرید صرف انجام معامله در اسلحه فروشی مجاز و اعتماد به ایشان کافیست یا باید خودم از اصالت جواز و ... مطمعن بشم؟ چه موارد مهمی باید مد نظر قرار بدم؟
۳ - یکی از دوستانم قیمت داده ۷۵۰۰ . قیمتش مناسبه؟
۴ - بیشتر برای تراپ زدن می خوام. اما می خوام مجوز شکاری داشته باشه. در این حدود قیمت گزینه بهتری هم هست یا نه؟

با سپاس

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Colt - 2016-12-05 02:28 PM

(2016-12-05 02:03 PM)zizo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به اساتید
بنده قصد خرید یک آکار دولول روهم رو دارم . براهمین چند تا سوال دارم که خواهش میکنم دوستان و اساتید راهنماییم کنند.

۱ - چطور میشه فهمید اسلحه واقعن صفره ؟
۲ - برای خرید صرف انجام معامله در اسلحه فروشی مجاز و اعتماد به ایشان کافیست یا باید خودم از اصالت جواز و ... مطمعن بشم؟ چه موارد مهمی باید مد نظر قرار بدم؟
۳ - یکی از دوستانم قیمت داده ۷۵۰۰ . قیمتش مناسبه؟
۴ - بیشتر برای تراپ زدن می خوام. اما می خوام مجوز شکاری داشته باشه. در این حدود قیمت گزینه بهتری هم هست یا نه؟

با سپاس

١- از ظاهر اسلحه مخصوصا پيشاني كُپ كه جاي ته پوكه روش مشخصه. اگر يك نفر اسلحه شناس همراهتون باشه بهتره
٢- اگر از اسلحه فروش ميخريد از نظر اصالت برگه كارشناسي و جواز شما خيالت راحت باشه اگر هم كه از شخص ميخري با خود فروشنده ميري اسلحه مهمات و خود شخص فروشنده در قبال مشكلات احتمالي پاسخگو خواهد بود.
٣- قيمت همين حدوده البته اگر بگردي ميتوني ٧ تومن يا كمي بالا يا پايين تر پيدا كني
٤- گزينه هاي بهتر در اين حدود هست اما بايد دست دوم بخري و صفر نيستن. اگر صفر ميخواي و حدود ١١ تا ١١/٥ پول داري بايكال رو هم بخر
در مجموع آكار اسلحه خوبيه من الان ٣/٥ ساله دارم غير از چهارپاره و اسلاگ كه كلا نزدم بيش از ٢٥٠٠ تا فشنگ تراپ باش زدم حتي روزي بوده كه ٢٠٠ شليك با اين اسلحه داشتم و حدود ٥٠٠ تا هم فشنگ شكاري زدم. اسلحه توي اين مدت زره اي اذيت نكرده و اصلا لقي هم نداره.
البته نظر من رو ميخواي من اگر الان ميخواستم بخرم صفر نميخريدم مخصوصا اكار دست دوم تميز ميخريدم هم ارزون تر هم با فروشنده شرط تير ميذاشتم كه ببينم لول پايينش چطور ميزنه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - zizo - 2016-12-06 12:28 AM

دوست عزیز با نام کاربری کلت (ببخشید اسم شما رو نمی دونم)
ممنون از پاسخ شما. راستش شخصی که میخواد اسلحه رو به من بفروشه آشنای مستقیم نیست و اطمینان کاملی نمیتونم بهش داشته باشم. خودش اهل شکاره و چند تا اسلحه داره و میگه از این اصلن استفاده نکرده. این آکار رو هم حداقل ۵ ساله که خریده. ممکنه اگر زیر ۲۰۰ تا شلیک داشته باشه اثر خاصی روی اسلحه پیدا باشه؟
اگر بسیار کم کارکرد بوده باشه چقدر میرزه؟
درضمن فرمودید در این قیمت میشه اسلحه های دست دوم بهتری تهیه کرد. میشه لطف کنید نام و مدل بدید.
بخاطر سوالات زیاد شرمنده. اولین اسلحه ساچمه ای هست که میخوام بخرم و بی تجربه.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Colt - 2016-12-06 01:01 AM

(2016-12-06 12:28 AM)zizo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز با نام کاربری کلت (ببخشید اسم شما رو نمی دونم)
ممنون از پاسخ شما. راستش شخصی که میخواد اسلحه رو به من بفروشه آشنای مستقیم نیست و اطمینان کاملی نمیتونم بهش داشته باشم. خودش اهل شکاره و چند تا اسلحه داره و میگه از این اصلن استفاده نکرده. این آکار رو هم حداقل ۵ ساله که خریده. ممکنه اگر زیر ۲۰۰ تا شلیک داشته باشه اثر خاصی روی اسلحه پیدا باشه؟
اگر بسیار کم کارکرد بوده باشه چقدر میرزه؟
درضمن فرمودید در این قیمت میشه اسلحه های دست دوم بهتری تهیه کرد. میشه لطف کنید نام و مدل بدید.
بخاطر سوالات زیاد شرمنده. اولین اسلحه ساچمه ای هست که میخوام بخرم و بی تجربه.

دوست عزيز اگر خيلي هم تميز نگهداشته باشه اما با اسلحه شليك كرده باشه در اون تعدادي كه شما گفتيد جاي ته فشنگ روي پيشاني كُپ باقي ميمونه. اگر كه دست دوم باشه و تميز قيمت منصفانه ٦٣٠٠ تا ٦٥٠٠ هست.
البته اين رو هم در نظر داشته باش كه ٧٥٠٠ قيمت داخل اسلحه فروشي هست و از دست ميشه و بايد كمتر بخري.
اسلحه در اين رنچ قيمت با ٥٠٠ تومن بالا پايين ميشه بايكال بقل خريد ميتونيد يلديز هم بخريد.
خوبي اسلحه دست دوم اينه كه ميشه ازش تست گرفت كه مشخص بشه چيكارست. البته من تشويق نميكنم شما رو كه حتما دست دوم بخريد مهم نظر شما و خواست قلبي شماست.