شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - samani - 2016-11-29 12:19 AM

البته این نوع چسب یا کلا چسب زدن مهره رو زیاد دیدم خصوصا تو وسایلی که لرزش یا شوک بهشون وارد میشه و امکان شل شدن دارند
من در یک مورد باز کردن دوربین اسلحه بخاطر پاره شدن رتیکل به این مورد برخورد کردم که رزوه ها چسب خورده بودند و بهیچ وجه باز نمیشد که البته راه داره و با کمی حرارت دادن این مشکل رفع میشه و چسب خودشو ول میکنه
من از این نوع چسبها تابحال نداشتم اما اون عدد 270 شاید همون درجه حرارت ول کردن چسب باشه
در چند مورد از چسب قطره ای استفاده کردم برای سفت کردن پیچ و مهره که البته در ارتباط با اسلحه نبوده و اون هم با حرارت باز میشه
موفق باشید

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - karbakhsh - 2016-11-29 12:28 AM

سلام. چسب زدن میتونه اخرین راه باشه و انواع مختلفی از چسب تو بازار هسته. اگر پیچ یا مهره اندازه و درست باشه معمولا به هر هوسی شل نمیشه. شما باز کن و پیچ به اندازه سفت کن و اگر و اگر و اگر دوباره شل کرد از ی چسب که ازش خاطر جم باشین استفاده کنید. ان شاالله که بعد تنظیم مهره سوزن تا سالها نیاز به تعمیر پیدا نکنه.
این داستان حرارت دادن برا ول کردن چسب هم من امتحان کردم و همونطور که دوستمون گفتن راحت ازاد میشه. البته الان دوستان گارد نگیرن که حرارت فلان میکنه و ووو.Khansariha (219)Khansariha (219) اندکی حرارت کار راه میندازه.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-11-29 06:19 AM

اول مهره سوزن رو سفت می کنم بعد اگه کار ساز نشد از چسب استفاده می کنم انشا الله امروز کپ رو باز می کنم و مهره رو سفت می کنم خیلی ممنون از راهنمایی دوستان

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2016-11-29 07:48 AM

اون مهره رو سفت کن
فقط شما نوشتید اگر کار ساز نباشه
اگر منظورتون اینه که شل بشه دراینده
خیر بنده 2 سال پیش با چند ضربه کوچک واروم سفتش کردم ودر طی این دوسال که بالای 200 تا تیر زدم شل نشده
واگر طبق گفته جناب نمسیس تا اخر سفت کردن مهره با عث گیر کردن سوزن میشه پس تا اخر مهره رو سفت نکنید
هرزمان برای هرچیزی خواستیم چسپی به کار ببریم قبلش رو ی اجسام دیگه تست قدرت کنیم ونیز پی به نقطه ضعف چسب ببریم که بعد از استفاده در مورد قصعه مورد نظر راه برگشت رو بدونیم
پایه های سوزن رو درست کنید اگر مشکل حل نشد باید دید ایا سوزن نشکسته ایا فنر ضعیف نشده راستی گریس کاری مفاصل کپ یادتون نره که در روانکاری قطعات متحرک بسیار دخیله وهمچنین دراینکه فنر بدون گیر ودرگیری وبا نهایت قدرت خودش چکش رو به جلو هل بده وهمچنین بررسی کنید ببینید تراشه یا پلیسه ای در کپ ایجاد اختلال نکرده
دم اهالی انجمن همیشه گرم بادKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-11-29 01:19 PM

اون مهره هارو سفت می کنم انشا الله درست میشه بعد از داخل کپ چند تا عکس میزارم تا دوستان راهنمایی کنند که چرا بعضی مواقع دوتیر باهم شلیک می شوند با نگاه به تصویر قطعات قضاوت کنیم که اشکال از قطعات است یانه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - faridbabaei - 2016-11-29 02:51 PM

با سلام. تشکر فراوان از تصاویر ارسالی سوزن آکار.خیلی زیبا و حرفه ای بود.Khansariha (48)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-11-30 05:23 PM

با سلام
کپ اسلحه رو باز کردم و اون مهره هایی که گفته بودید سفت کنم ولی نیازی برای سفت کردن نداشتن زیرا سفت بودند وجایی برای سفت کردن نداشتن مشکل از مهره ها نبود حالا باید چه کار کنم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - کوهنورد - 2016-11-30 09:37 PM

با سلام :
اول از همه تشکر از آقا مرتضی عزیز بابت عکسهای عالی Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
یکی از بزرگواری های دوستان در این انجمن اینه که برای کمک به دیگر اعضا متحمل سختی (گاهی هم علیرغم میل باطنی ، مانند باز کردن اسلحه یا دوربین و ....) میشوند که این عمل در دید سایرین است برای همه ما قابل احترام است ..........
آقا محمد اگر بعد از سرویس باز مشکل حل نشد شاید نیاز به تنظیم دقیق داشته باشد شما دقت کنید ببینید بعد از اینکه چکش روی سوزن قرار میگیرد ، سوزن چقدر از مقر خود بیرون میاید ؟ اگر سوزن کوتاه باشد با کمی ضعیف شدن فنر چکش ، مشکل آغاز میشود . پس ابتدا طول هر دو سوزن را چک کنید و ببینید چقدر از کپ بیرون میزند . بعد از ان شستشو و روغن کاری تمام سیستم که گاهی جرم و خاک + گریسهای قبلی و... چنان سفت میشوند که حتی روی کارکرد قطعات تاثیر میگذارند اگر باز هم مشکل پا برجا بود نیاز به تعویض فنر دارید .خستگی فنر زمانی رخ میدهد که اسلحه ساعتها مسلح باشد . این مسلح بودن شاید از ساعتها به روزها و ماهها ( در انبار بودن یا اسلحه فروشی و ... مثلا انبار دار که اصلا برایش اهمیتی ندارد ...) پس این ضعیف شدن فنر را هم درنظر داشته باشید . راستی آقا مرتضی فیلم بسیار عالی راجع به عملکرد ماشه در همین تاپیک قرار داده اند که امیدوارم به شما کمک کند .
موفق باشید

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-11-30 09:44 PM

با سلام
خاک و روغن قیمیشم تمیز کردم ولی فایده نداشت به درصد خیلی خیلی زیاد مشکل از فنر هست که خسته شده و گفته شما که مسلح ماندن هم تاثیر زیادی داشته و نمی دونم فنر از کجا گیر بیارم اگه گیر آوردم چه جوری تعویض کنم انشا الله اینا همش با راهنمایی دوستان درست میشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - NEMESIS - 2016-12-01 12:29 AM

درودKhansariha (8)

ممنون آقا کامران، شما لطف دارید... من فقط اندک تجربه ای که داشتم رو با دوستان به اشتراک گذاشتم که اون هم وظیفه هست و بی منتKhansariha (8)

آقا محمد شما گفتید که فقط لول بالا این مشکل رو داره درسته؟
اول اینکه همونجور که آقا کامران گفتن اگر بعد از شست و شو و روغن کاری از روان و سالم بودن قطعات (سوزن و چکشها) مطمئن هستید مشکل میتونه مال فنر هم باشه ولی چون اشاره کردین که فقط لول بالا اینجوری هست یکم جای تردید داره
در مرحله آخر اگر دوستان نظر دیگه ای ندارن و شما قصد خرید فنر داشتید قبلش میشه جای فنرها رو جابجا کرد... اگه لول بالا خوب شد پس مشکل از فنر هست بعد با اطمینان کامل برای خرید فنر اقدام کنید

در رابطه با بیرون بودن سوزن از مقر که آقا کامران اشاره کردن هم اینکه سوزن این اسلحه بیرون نمیمونه، یعنی یجورایی سوزن بعد از ضربه چکش اینطور به نظر میرسد که به طرف چاشنی پرتاب میشه و بعد برمیگرده داخل Khansariha (8)