شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - masih.hunter - 2011-04-10 11:14 AM

بله سلاحهای دو عقاب ساخت ترکیه از لحاظ کیفیت عالی هستن

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - گیل مرد - 2011-04-27 11:01 PM

باسلام خدمت هوازن های عزیز
من سلاح آکار روی هم سری دوم دارم ویک نیم فصل شکاررو باهاش گذروندم ودر مقایسه باتفنگهایی که باهاشون در گذشته کارکردم(نخجیر1و2 ودولول بغل هم فرانسه روبوست و دولول روی هم لنبر اسپانیا) اسلحه خوبی هست چه از نظر ظرافت وزیبایی وچه از نظر کیفیت زاج ولوله وفولادی بودن کپ که تفاوت این مدل رابا سری اول آکارمیرسونه. الگوی پخش این سلاح زیر فاصله 40 متر قابل قبوله . من انواع فشنگ رو باهاش امتحان کردم ورضایت بخش بود.خودم هم فشنگ پرکردم وباوزن باروت یک وهفت دهم گرم و وزن 34 گرم ساچمه نتایج خیلی بهتری گرفتم که با الگوی چوکهای استاندارد مطابقت داشت.
اما در مورد سلاح روس میتونم اینجور بگم که سلاح خوبیه اما فکر نمیکنم قابل مقایسه با سلاحهای روسی قدیم باشه واز کیفیت پایین تری برخورداره وشاید به همین علت اصالتش زیرسواله اما چیزی از آکار کمتر نداره.
باآرزوی توفیق

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - razavi.shab - 2011-06-11 01:04 PM

با سلام تفنگ اکار تفنگ خوبی است اما به تازگی تفنگ بهتری هم اماده است که به نظر من این تفنگ بهتر از اکار است تفنگ (یلدیز) و این هم ساخت کشور ترکیه است قیمتهای یکسانی این دو تفنگ دارند اما کیفتی بهتری دارند و از الیاژهای بهتری ساخته شده و چکهای ان هم بسیار با کیفت هستند [تصویر: spz_07.png]

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - wolfer - 2011-07-16 03:04 PM

دوستان کسی میتونه مقایسه ای جامع بین دو لول روی هم بایکال و آکار وکرال رو بزاره؟Khansariha (226)Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - wolfer - 2011-07-17 12:01 PM

درود بر دوستان عزیز
من که گفتم مقایسه بین ای دو تفنگ رو می خوام دوست داشتم بدونم که با توجه به نظر دوستان معایب و مزایای( یا بهتره بگیم خصوصیات) هر کدوم به چه صورت هست که با توجه به اون یه انتخاب مناسب داشته باشمKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - foad-bonellis - 2011-08-08 12:09 AM

(2011-07-17 12:01 PM)wolfer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان عزیز
من که گفتم مقایسه بین ای دو تفنگ رو می خوام دوست داشتم بدونم که با توجه به نظر دوستان معایب و مزایای( یا بهتره بگیم خصوصیات) هر کدوم به چه صورت هست که با توجه به اون یه انتخاب مناسب داشته باشمKhansariha (8)

با سلام خدمت دوست عزیزم .
تفنگ های یلدیز آکار،دولماز،و،دوعقاب(که اسم تجاریش یادم نیست) و ... رو یک کارخونه می زنه ولی با هم تفاوت دارن . اگه شما داخل این صلاح ها رو با هم مقایسه کنید به تفاوت اون ها پی می برید . تفنگ های دولماز (که به جای عقاب عکس سگ داره و اکثرا دو ماشه هستش)
از لحاظ ساختار درونی خیلی ساده اند . همچنین کیفیت خوبی ندارن (این رو از یه تعمیرکار فوق خیلی حرفه ای شنیدم ) .
ولی یلدیز و دو عقاب خیلی با کیفیت و مقاوم و خوش ساختن . تفنگ های آکار هم کیفیت به نسبت خوبی دارن . البته تک ماشه هاش.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - zarif - 2011-08-08 11:24 PM

(2011-08-08 10:38 PM)هادی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز

این تفنگهای ترک همه از یک کارخانه اند درست داخل این سلاح ها هم از لحاظ مکانیکی یکی ولی جنس فلز فرق میکند

اصلا تفنگ تک ماشه برای شکار جواز نمیشه و فقط برای تراپ

تفنگ دولول تک ماشه برای شکار هم بدرد نمیخوره جدا از اینکه جواز و پروانه شکار نمیدن بلکه امکان خراب شدن ان بسیار بالا برای اینکه یک ماشه باید دو چکش سوزن را با یک فنر شارژ کند و اگر خراب شود دیگر هیچ

دو عقاب قبل از انقلاب باشه حرف نداره ولی دو عقابهای جدید همان اکار هستند

دوستان برای خرید تفنگهای ترک دنبال اکار قدیم باشید Khansariha (8)

سلام
بنده 2 سال است که برای تفنگ آکار تک ماشه مجوز شکار می گیرم و هیچ مشکلی هم وجود ندارد و صد البته موردی که شما ادعا می کنید به هیچ عنوان درست نیست.
این مورد هم که این تفنگ ها تولید یک کارخانه هستند، به هیچ عنوان درست نیست.در ترکیه تعداد بسیار زیادی تولید کننده سلاح شکاری با کیفیت های متفاوت وجود دارد.
محصولات شرکت هایی مثل کرال،آکار،چیفسان،آتا،یلدیز،هوگلو،سارسیلماز و.... در ایران وجود دارند.
درسیستم چکاننده سلاح های تک ماشه هم برای هر سوزن یک فنر جداگانه وجود دارد.البته صحیح است که این نوع سیستم ها از انواع 2 ماشه پیچیده تر هستند امامن با سیستم تک ماشه راحت ترم و سریعتر تیر اندازی می کنم.(خیلی از دوستانم هم همینطور هستند و تعدادی نیز سیستم 2 ماشه را ترجیح می دهند).
به نظر من با کیفیت ترین تفنگ دولول روی هم ترک موجود در بازار،انواع تولید شرکت سارسیلماز هستند که 2 ماشه بوده و حدودا 3 سال پیش توسط صنایع دفاع توزیع شد.
در ضمن ممنوعیت شکار هم مربوط به سلاح های دارای مجوز ورزشی می باشد.
سلاح های معروف به دو عقاب هم عمدتا تولید شرکت هوگلو هستند.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ahmad1373 - 2011-08-09 12:08 AM

دوستمون درست میفرمایند.
مجوز شکار به تفنگ های ورزشی داده نمیشه.
برای مثال مربی تراپ خودمون یه دولول پرازی داره که از بهترین های دنیاست و تقریبا 25 میلیون تومن قیمتشه ولی بهش مجوز شکار نمیدن.چون مجوزش مال تربیت بدنیه.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - alireza - 2011-08-18 01:11 PM

من گرفتم لولش کجه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - hellboy - 2011-08-18 01:47 PM

اقا قسط جسارت ندارم ولی توی شهر ما به تفنگ دولول تک ماشه هم مجوز شکار میدن چون خودم دارم و دو سال با اون شکار میرم پارسالم کلی کبک زدم توی جایی که کلی محیط بان هست فکر نکنم قانون مجوز شکار توی شهرهای مختلف فرق کنهKhansariha (8)
درمورد تفنگ دو عقاب هم با توجه به تجربه استفاده جند ساله باید بگم که تفنگای قدیمیش فوقلاده بود فرقشم با تفنگای امروزی اینه که تیر رو یه مقدار پخش میزنه وبرای شکار پرنده در هوا عالیه