شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-11-28 06:46 AM

با سلام
لول بالا است اگه بشه چندتا عکس از اون مهره هایی که گفتین بزارین واین چسبی که میگین میشه به جاش از چسب قطره ای یا سه سوت استفاده کنم و چسب دورش بزنم یا جای دیگه ومحکم کردنش که به ابزار خاصی نیاز نداره اگه مراحل کار رو با عکس بیان کنید خیلی خیلی خوب میشه ممنون

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sinaahoora - 2016-11-28 08:08 AM

(2016-11-27 07:57 PM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان سوزن اسلحه من ضعیف شده بعضی وقت ها خوب میزنه ولی بعضی وقت ها روی چاشنی یه خط خیلی کوچیک می اندازه می خواستم با راهنمایی دوستان کپ اسلحه رو باز کنم و سوزنش رو یکم قوی تر کنم اگه بشه دوستان با جزئیات کامل شرح بدن خیلی خوب میشه ممنون

سلام دوست عزیز من به شما پیشنهاد میدم اگه اولین بار هستش که میخواهید کپ تفنگ باز کنید پیش یه شخصی که با تجربه هستش انجام بدین تا به مشکلی بر نخورید ضمنا شما تو یه منطقه سرد سیر هستین و هفته گذشته هوا بسیار سرد بود و اکثر دوستان با تفنگهای مختلف این مشکل داشتن

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Colt - 2016-11-28 08:21 AM

(2016-11-28 06:46 AM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
لول بالا است اگه بشه چندتا عکس از اون مهره هایی که گفتین بزارین واین چسبی که میگین میشه به جاش از چسب قطره ای یا سه سوت استفاده کنم و چسب دورش بزنم یا جای دیگه ومحکم کردنش که به ابزار خاصی نیاز نداره اگه مراحل کار رو با عکس بیان کنید خیلی خیلی خوب میشه ممنون

چسب!!!! اونم چسب رزوه!!! شما از يك مكانيك و يا تعميركار بپرس پيچ يا مهره اي كه چسب رزوه خورد چجوري باز ميكنن بعد به فكر استفاده از اون روي قطعات اسلحه باش!!!! اميدوارم تا اين لحظه چسب نزده باشي
دوست عزيز اگر كه اون مهره ها به چسب احتياج داشت خود كارخانه بهتر از من و شما ميدونست چه چسبي استفاده كنه. شمااگر چسب زدي و فردا روزي سوزن اسلحه شكست چه جوري ميخواي مهره به اون ظرافت رو باز كني؟؟؟؟
اگر اسلحه رو دوست داري بيخيال چسب كاري بشو مخصوصا چسب رزوه كه اگر زدي ديگه محاله بتوني اون مهره رو سالم باز كني.
اون مهره ها هم وقتي كُپ رو باز ميكني دقيقا پشت سوزن ها قرار گرفتن.براي دسترسي به مهره سوزن ها بايد اسلحه مسلح باشه كه چكش ها عقب قرار بگيرن و دقيقا پشت سوزن يك مهره گرد هست كه دوتا خط روش داره كه اون دوتا خط محل قرار گرفتن پيچگشتي است و براي سفت كردن مهره استفاده ميشه. شما مهره ها رو سفت كن مطمئن باش ديگه تا سالها احتياج به باز كردن كُپ نخواهي داشت.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-11-28 09:12 AM

یه سوال دوستان این مهره ها رو خیلی سفت کنم یا چند درجه کوچیک کافیه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-11-28 11:43 AM

به نظر من چسب زدن کار صحیحی نیست همون سفت کردن خوبه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-11-28 11:53 AM

اگه مشکل از مهره ها نبود باید چه کار کنیم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-11-28 05:27 PM

دوستان در باز کردن کپ فقط باز کردن پیچ از داخل قنداق است کار دیگری که لازم نیست چون من تاحالا کپ اسلحه رو باز نکردم یکم ناشی هستم چکار میشه کرد

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-11-28 06:48 PM

خیلی ممنونKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2016-11-28 07:24 PM

سلام دوستان جناب کلت عزیز برای این حقیر زحمت کشیده ویه چسپ رزوه خریدن وارسال نمودن دمشون گرم
من این چسپ رزوه رو برای پیچ پایه دوربین برنو لازم داشتم واما قبل از استفاده بر روی سلاح وکپ برنو این رو روی چند تا پیچ ومهره با سایزهای مختلف امتحان کردم
نتیجه این شد که این چسپ که عدد 270 رووش هست ( درجه مقاومته یا نه نمیدونم ) به حدی سخت میشد که با فشاری که من میاوردم موجب بریده شدن پیچ ها میشد واز استفاده این چسپ درکپ برنو منصرف شدم
واما عوامل فعال نکردن چاشنی در اکار من چند موردی به نظرم میرسه 1 شکسته شدن سوزن 2 خشته شدن فنر 3 شل شدن پایه سوزنها که سوزن رو به کپ وصل کردند
برای باز کردن کپ وجداییش ار قنداق یک پیچ کوشتی 4 سو ویه اچار الن فکر کنم 5 دست ساز لازمه با پیچ کوشتی دوتا پیچی که ضربه گیر رو به قنداق وصل میکنه جدا کنید وپس از اون با یه الن 5 که به یه میله تقریبا 40 سانتی دسته دار هم میشه تک پیچی که کپ رو از داخل به قنداق وصل کرده رو باز کرد و کپ رو از قنداق جدا کرد واما اگر پیچ پایه سوزنها شل بود که این مورد برای من صدق کرد رو از طرفین دوتا شیار داره که با ضربات اروم میشه سفتشون کرد و مشکل حل بشه واما منم به هیچ عنوان استفاده از هیچ نوع چسپی رو در این مورد به هیچ عنوان صحیح نمیدانم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای سفت کردن ومنتاژ کپ وقنداق زیاد لازم نیست که به پیچ فشار اورد که موجب 3 چیز میشه ترک برداشتن قنداق 2 هرزش شدن پیچ 3 .هرز شدن کپ
دراین عکس میبینید که پیچ هرز شده

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - NEMESIS - 2016-11-28 11:33 PM

چسبهای متفاوتی تو بازار هست برای رزوه این دلیل نمیشه که همه مثل چسب شما قطعه رو خراب کنن

میبینید که اینکار هیچ صدمه ای به قطعات نمیزنه و من باز هم میگم که اگه دوست ندارید چسب نزنید اما موضوع رو اینقد نپیچونید که من مجبور بشم سوزن تفنگم رو دمونتاژ کنم بخاطرش خخخخخخ

چسب من این مدلیه

این چسب آنچنان سفت و خشک نمیشه
ثابت ماندن مهره و عدم شل شدن اون و سلامت رزوه ها بعد از باز شدن مهره

تنظیف مهره و سوزن برای منتاژ دوباره

سفت شدن و گیر کردن سوزن در صورت سفت کردن مهره تا انتها