شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - shahsavar - 2016-09-17 02:01 PM

آکار خشک دیدم تنکابن ۷/۵۰۰ ، در حد هم داشت ۶/۵۰۰

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - hadiz - 2016-09-17 04:37 PM

(2016-09-12 11:47 PM)mlg نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام عید قربان مبارک
بالاخره صلاحیت ما هم رسید.و رفتیم تفنگو تحویل گرفتیم.حالا موند توله شکاری.خخخخخ

سلام دوست عزیز Khansariha (8)
مبارک باشه سلاحتون انشااله به سلامتی استفاده کنی
یه سوال داشتم چقدر زمان برد تا مجوزتون صادر بشه و بدستون برسه
ممنون

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - huntersad - 2016-09-17 07:24 PM

(2016-09-17 04:04 AM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-09-17 12:49 AM)huntersad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر از دوستان گرامی ...خدمت سینا جان که هزینه ای که میتونم کنم 6..6/5 هست .منم تعریف اکارو خیلی شنیدم ولی شخصا به دولولهای دو ماشه ارادت خاصی دارم و جدیدا شنیدم سلاحهای چیفسان خوب از اب در نمیاد و الگوی پخش جالبی ندارن...بخاطر همین از دوماشه بودنشم گذشتم امیدوارم بتونم با کمک دوستان بهترین انتخاب و بکنم تشکر Khansariha (8)

خوب پس شما بگرد با قیمت ۶/۵ یه اکار دست دوم خیلی تمیز میتونید بخرید خوبی دست دوم اینکه میتونی تست کنی تا مطمعن بشی که لوله پایین مشکلی از نظر پایین زدن نداشته باشه

تشکر از شما و دوستان..... مگه لوله پایین اکار مشکلدار میشه ؟شما راضی هستین ازش ؟

سلام دوست عزیز Khansariha (8)
مبارک باشه سلاحتون انشااله به سلامتی استفاده کنی
یه سوال داشتم چقدر زمان برد تا مجوزتون صادر بشه و بدستون برسه
ممنون

[/quote]

سلام دوست عزیز 20 روز تا یک ماه طول میکشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ماکان - 2016-09-17 07:42 PM

گویا بعضی از اکار ها به دلیل عدم تناسب با فرم بدن یا طرز نشانه روی یا ایراد فنی،در پترن گیری با لول پایین به اصطلاح ته میکشه(پایین میزنه).
خیر، اقا سینا به بنده فرمودن که پارسال بیشتر شکارشون رو با لول پایین و چوک 4زدن.اکار منم چنین مشکلی نداره و بارها امتحان کردم و اتفاقا در اهداف پروازی تراپ و شکار بعضا لول پایین بهتر از بالا جواب داده.البته من به جز در فضای مجازی چنین اکاری ندیدم که خودم هم امتحانش کنم که ایا با نشانه روی منی که مدعی هستم اسلحم خوب میزنه هم مشکل داره و برعکس ؟؟؟
اما فکر نکنم مشکل خاصی باشه و اکثرا راضین، به قول اقا سینا اگر اسلحه دست دو تمیز بود میتونید پترن بگیرید که خیال راحت باشید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - karbakhsh - 2016-09-17 09:31 PM

امروز با کسی که اکار داشت حرف زدم و قرار شد اگه فرصت بشه یه تیری بندازیم. طرف با تفنگش کلی تیر زده و چهارپاره هم به اندازه کافی زده. لول بالا عالی که خودمم لول بالای اکار وحشتناک قبول دارم و لول پایین میگفت ته میکشه. میگفت کبک با بالا روش میگیرم و با پایین رو کلش میگیرم و رد خور نداره. طبق معمولم اکار برا تو پر زدن بهترین میدونست. Khansariha (8)

بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Kamikami - 2016-09-18 12:42 AM

ﺑﺎ ﺳﻼﻡ ﺧﺪﻣﺖ ﻫﻤﻪ ﻋﺰﻳﺰاﻥ. اﻳﻨﻢ ﻳﻪ ﻋﻜﺲ اﺯ ﺁﻛﺎﺭ ﺩﺳﺖ ﺩﻭﻡ ﻣﻦ ﻛﻪ 6,800 1 ﻣﺎﻩ ﭘﻴﺶ ﺩﺭ ﺑﺎﺑﻞ ﺧﺮﻳﺪﻡ. ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ اﻭﻝ ﻣﻴﮕﻔﺖ 7,200. ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ ﻛﺎﺭﻣﻨﺪ ﻭﺯاﺭﺕ ﺩﻓﺎﻉ ﺑﻮﺩ ﺗﻮ ﺗﻬﺮاﻥ و اﺳﻠﺤﻪ ﺑﺎﺑﻞ ﺑﻮﺩ ﭘﻴﺶ ﭘﺪﺭﺵ, ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ ﺧﻮﺩﺵ ﺩﺭ 5 ﺳﺎﻝ 50 ﺗﺎ ﺷﻠﻴﻚ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎ ﺳﺎﭼﻤﻪ ﻫﺎﻱ 4 و 5 ﻓﻘﻄ. [تصویر: 82248ff88b0fe099e1048d6f30716888.jpg][تصویر: 2b6fc933b936ad686ad214b0a9570c52.jpg][تصویر: cb7c9d516156f4abfd195feebb08dbe0.jpg][تصویر: 564ba4ac1d5ec9225544f22e776fc36a.jpg]
(2016-09-18 12:42 AM)Kamikami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ﺑﺎ ﺳﻼﻡ ﺧﺪﻣﺖ ﻫﻤﻪ ﻋﺰﻳﺰاﻥ. اﻳﻨﻢ ﻳﻪ ﻋﻜﺲ اﺯ ﺁﻛﺎﺭ ﺩﺳﺖ ﺩﻭﻡ ﻣﻦ ﻛﻪ 6,800 1 ﻣﺎﻩ ﭘﻴﺶ ﺩﺭ ﺑﺎﺑﻞ ﺧﺮﻳﺪﻡ. ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ اﻭﻝ ﻣﻴﮕﻔﺖ 7,200. ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ ﻛﺎﺭﻣﻨﺪ ﻭﺯاﺭﺕ ﺩﻓﺎﻉ ﺑﻮﺩ ﺗﻮ ﺗﻬﺮاﻥ و اﺳﻠﺤﻪ ﺑﺎﺑﻞ ﺑﻮﺩ ﭘﻴﺶ ﭘﺪﺭﺵ, ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ ﺧﻮﺩﺵ ﺩﺭ 5 ﺳﺎﻝ 50 ﺗﺎ ﺷﻠﻴﻚ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎ ﺳﺎﭼﻤﻪ ﻫﺎﻱ 4 و 5 ﻓﻘﻄ. [تصویر: 82248ff88b0fe099e1048d6f30716888.jpg][تصویر: 2b6fc933b936ad686ad214b0a9570c52.jpg][تصویر: cb7c9d516156f4abfd195feebb08dbe0.jpg][تصویر: 564ba4ac1d5ec9225544f22e776fc36a.jpg]
ﻣﻦ ﻣﻘﻴﻢ ﺧﺎﺭﺝ اﺯ ﻛﺸﻮﺭﻡ و ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﻓﺮﺻﺖ ﺷﻠﻴﻚ ﺑﺎ اﻳﻦ اﺳﻠﺤﻪ ﺭﻭ ﻧﺪاﺷﺘﻢ, ﻭﻟﻲ ﭼﻮﻥ اﺳﻠﺤﻪ ﻓﺮﻭﺵ ﻓﺎﻣﻴﻞ ﻧﺰﺩﻳﻚ ﺑﻮﺩ, ﺣﺮﻓﺶ ﺭﻭ ﻗﺒﻮﻝ ﻛﺮﺩﻡ. ﻣﻴﺪﻭﻧﻢ اﺯ Hard Case و ﭼﻮﻙ ﺧﻮاﻫﻴﺪ ﭘﺮﺳﻴﺪ. اﻳﻨﺎ ﺭﻭ ﺳﻼﺡ ﻧﺒﻮﺩ و ﻣﻦ اﺯ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻩ اﻳﻨﺘﺮﻧﺘﻲ ﻛﻤﭙﻮ ﺧﺮﻳﺪﻡ. ﺗﻮ ﻫﻤﻴﻨﺠﺎ ﺧﻮﻧﺪﻡ ﻭﮔﺮﻧﻪ ﺧﻮﺩﻡ ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﺴﺘﻢ. اﻳﻦ ﻛﻴﺲ, ﺑﻪ ﻧﻆﺮﻡ ﻛﻴﺲ اﺻﻠﻲ ﺁﻛﺎﺭ ﭼﺮﭼﻴﻞ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ اﺭﻭﭘﺎ ﺻﺎﺩﺭ ﻣﻴﺸﻪ و ﺩاﺧﻠﺶ ﺳﻴﻠﻴﻜﻦ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﻧﺮﻡ و ﻣﺤﺎﻓﻆ ﺳﻼﺡ ﻫﺴﺖ. ﻗﻴﻤﺖ 160 ﺗﻮﻣﻦ ﻭاﻗﻌﺎ ﺧﻮﺑﻪ ﺑﺮاﻱ ﻫﻤﭽﻴﻦ ﻛﻴﺲ ﺟﻮﻧﺪاﺭﻱ. ﭼﻮﻛﻬﺎي اﻛﺴﺘﺮا ﺭﻭ ﻫﻢ ﺳﺖ ﻛﺎﻣﺎ 6 ﺗﺎﻳﻲ ﺑﺎ ﺑﺮﻧﺪ ﺁﻛﺎﺭ ﺷﺪ 300 ﺗﻮﻣﻦ. ﺟﺎﻫﺎﻱ ﺩﻳﮕﻪ اﺻﻠﺸﻮ ﺗﺎ 200 ﻫﻢ ﻣﻴﺸﻪ ﮔﺮﻓﺖ. ﺭﻭﻱ ﺧﻮﺩ اﺳﻠﺤﻪ 2 ﺗﺎ ﭼﻚ ﻓﻼﺵ Flush Choke ﺑﻮﺩ 2 و 3 ﻧﺎﭺ(Notch) ﺑﻮﺩﻥ ﻳﻌﻨﻲ IM و M. ﺧﺪﻣﺖ ﻋﺰﻳﺰاﻥ و ﺳﺮﻭﺭاﻥ ﺧﻮﺩﻡ ﻋﺮﺽ ﻛﻨﻢ ﻛﻪ ﭼﻮﻥ ﺑﺎ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎﺕ ﺯﻳﺎﺩ ﺩﺭ ﺧﺎﺭﺝ اﺯ ﻛﺸﻮﺭ و ﺁﺷﻨﺎﻳﻲ ﺑﺎ ﺑﺮﻧﺪ ﺁﻛﺎﺭ و ﻣﻂﺎﻟﻌﻪ ﺑﺮﻭﺷﻮﺭﻫﺎﻱ ﺻﺎﺩﺭاﺗﻲ اﻳﻦ ﺳﻼﺡ ﺭﻭ ﺧﺮﻳﺪﻡ, ﺑﺪﻳﻦ ﺟﻬﺖ 1-2 ﻧﻜﺘﻪ ﺭﻭ ﺧﺪﻣﺖ ﺷﻤﺎ ﻋﺮﺽ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﺑﺮاﺳﺎﺱ ﺗﻮﺻﻴﻪ ﻫﺎﻱ ﺳﺎﺯﻧﺪه:
1.ﺩﺭ اﻳﻦ ﺳﻼﺡ ﻫﺮﮔﺰ اﺯ ﻓﻮﻝ ﭼﻚ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻧﻜﻨﻴﺪ.
2. ﺩﺭ اﻳﻦ ﺳﻼﺡ ﻫﺮﮔﺰ اﺯ اﺳﻼﮒ ﻳﺎ ﺗﻚ ﮔﻠﻮﻟﻪ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻧﻜﻨﻴﺪ.
3. ﺗﻤﺎﻡ ﺁﻛﺎﺭﻫﺎﻱ ﺳﺎﺧﺖ 2012 (1391) ﺑﻪ ﺑﻌﺪ و ﺧﻮﺩ 2012 ﻗﺎﺩﺭ ﺑﻪ ﺷﻠﻴﻚ ﺳﺎﭼﻤﻪ ﻫﺎﻱ اﺳﺘﻴﻞ ﻫﺴﺘﻦ, ﻭﺩﺭ ﺁﻛﺎﺭﻫﺎﻱ ﻣﺪﻝ ﭘﺎﻳﻴﻦ ﺗﺮ ﻫﺮﮔﺰ ﻏﻴﺮ اﺯ ﺳﺎﭼﻤﻪ ﺳﺮﺑﻲ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻧﻜﻨﻴﺪ.
4. ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ اﺯ ﺳﺎﭼﻤﻪ ﺷﻤﺎﺭﻩ 2 و ﺑﺰﺭﮔﺘﺮ (1و....) ﺣﺪاﻛﺜﺮ اﺯ ﭼﻮﻙ M ﻳﺎ 3 ﻧﺎﭺ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﻨﻴﺪ و اﺯ ﭼﻮﻛﻬﺎﻱ ﺗﻨﮕﺘﺮ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻧﻜﻨﻴﺪ.
5. اﺯ ﺑﺎﻙ ﺷﺎﺕ ﻳﺎ ﭼﻬﺎﺭﭘﺎﺭﻩ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻧﻜﻨﻴﺪ(ﻧﻪ اﻳﻨﻜﻪ ﻫﺮﮔﺰ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻧﻜﻨﻴﻦ) ﻭﻟﻲ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ اﺯ ﭼﻮﻙ ﺳﻴﻠﻨﺪﺭ ﻳﺎ 6 ﻧﺎﭺ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﻨﻴﺪ.

ﺳﻼﺣﻬﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺩﺭاﻳﺮاﻥ ﺗﻮﺿﻴﻊ ﺷﺪﻩ, ﺳﻼﺣﻬﺎﻱ Akkar Chirchil 206 ﺑﻮﺩﻩ ﻛﻪ ﻭﺭﮊﻥ ﺷﻜﺎﺭﻱ ﻫﺴﺖ(اﻟﺒﺘﻪ ﻗﺒﻠﺶ 205 ﻫﻢ ﮔﻮﻳﺎ ﺩاﺩﻥ) ﻭﺑﺮاﻱ ﺷﻜﺎﺭﻱ ﺑﻮﺩﻧﺶ ﻫﻤﻴﻦ ﺑﺲ ﻛﻪ ﺿﺎﻣﻦ اﺗﻮﻣﺎﺗﻴﻚ ﺩاﺭﻩ, ﺩﺭ ﺣﺎﻟﻲ ﻛﻪ Akkar Chirchil ﻫﺎﻱ ﻭﺭﮊﻥ ﺗﺮاﭖ و اﺳﻜﻴﺖ ﺿﺎﻣﻦ اﺗﻮﻣﺎﺗﻴﻚ ﻧﺪاﺭﻩ.

ﺑﺎﺯﻡ اﺯ اﺳﺎﺗﻴﺪ ﻃﻠﺐ ﺑﺨﺸﺎﻳﺶ ﺩاﺭﻡ اﮔﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﻱ ﻧﺎﻣﺮﺑﻮﻁ ﺯﺩﻡ. ﻳﻪ ﭼﻨﺪ ﺗﺎ ﻋﻜﺲ ﺩﻳﮕﻪ ﻫﻢ اﺯ ﺳﻼﺡ ﺧﻮﺩﻡ ﻣﻴﺰاﺭﻡ. ﺷﺎﺩ و ﺳﻼﻣﺖ ﺑﺎﺷﻴﻦ[تصویر: 177c051950c680bd51a7a08a4254cb01.jpg][تصویر: f222f0f47c9eec8678e8a9d1a2232fa5.jpg][تصویر: a0f2020e46b32d6653c74acc210f0a1d.jpg][تصویر: 4794e6828957b6c288cbc55f706fc39a.jpg]

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-09-18 06:48 AM

با سلام
مبارک باشه انشا الله به خوشی استفاده کنی Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2016-09-18 08:09 AM

سلام دوست عزیز ضمن خوشامدگویی
مطالب شمارو خوندم درمورد دومطلب سوال دارم
در چه منبعی اینارو دیدید ممنون میشم توضیح بدید
چون زدن ساچمه های فولادی با اکار به عقیده بنده سلاح وصاحبش رو جر خواهد داد
وگفتن این مطلب که میشه با اکار فلان سال ساچمه فولادی زد مسولیت داره چراکه یکی بیاد این مطالب رو بخونه وبی تحقیق قبول کنه
فاجعه رخ میده ومدیونی داره
وچرا نباید از چوک فول استفاده کرد ( این بند رو خودم تا حدودی قبول دارم و همیشه برام جای سوال بود که چرا شرکت اکار چوک فول همراه سلاح نفرستاده وچرا اومده حداکثر تنگی چوک رو 2 خط انتخاب کرده نه فول )
بند 4 رو هم قبول ندارم به عقیده بنده میشه از شماره 1 تا مثلا 9 رو با چوک فول ویا حداقل 2 خط زد بدون مشکل وفشار برای سلاح وصاحبش
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - BAHMANRAHIMI - 2016-09-18 08:59 AM

سلام خدمت دوستان گرامی ، مطالبی که دوست عزیزمون در رابطه با استفاده از ساچمه فولادی مطرح کردند تا حدودی صحیح هست ، به صورت معمول شرکتهای صادر کننده اسلحه فراخور قوانین کشور مقصد اسلحه ارائه میکنند و با توجه به ممنوعیت استفاده از سرب در برخی از ایالتهای آمریکا اسلحه های ارائه شده به مشتریان در ایالتهای مزبور با قابلیت شلیک ساچمه فولادی هست و این مطلب رو شما در کاتولوگهای شرکت آکار که برای بازار آمریکا هست میتوانید ببینید ولی این عام نیست یعنی همه اسلحه های جدید شرکت مزبور قابلیت شلیک ساچمه فولادی را ندارند و مطلب مهم دیگر آنکه در صورت دارا بودن قابلیت شلیک ساچمه فولادی حتما بر روی لول اسلحه و هم بر روی چوکها کلمه استیل شوت نوشته میشود که این مواردی که عرض کردم بر روی اسلحه رزینی مشاهده کردم که در فرصت مناسب تصاویر آن را برای دوستان قرار خواهم داد ضمنا قابلیت شلیک ساچمه فولادی برای اسلحه رزینی فقط در چوکهای سیلندر و سیلندر اصلاح شده هست و حسب توصیه شرکت تولید کننده به هیچ عنوان نباید از چوکهای دیگر برای شلیک ساچمه فولادی استفاده شود.
ارادتمند دوستان گرانقدر

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ماکان - 2016-09-18 09:00 AM

سلام،به سوالات جناب اسمان که استاد بنده هستند یک سوال هم من اضافه کنم که جواب شما باعث یاد گیری ما بشه.در تحقیقات و مطالعاتتون به توصیه یا تذکری در مورد چوک اکسترنال بر نخوردید؟چون دوستانی که استفاده کردن اکثرا ناراضی بودن .
به دلیل وجود فاصله عرضی و عدم وجود تکیه گاه از کنار،بعد از چند شلیک شل میشن و خطر ساز.تغییر با ارزشی هم در پترن ایجاد نمیکردند.
ضمنا در مورد بند 4 توصیه امنیتی بوده؟شاید تجربه ای برای کارایی و پترن بهتر باشه.
باز هم تشکر از شما که اطلاعاتتون رو به اشتراک میذارید.