شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2016-08-05 05:10 PM

من از آکار راضی بودم منتهی قصد من از خرید نخجیر چیزه دیگه ای بود

الانم دست بابامه اونم ازش راضیه.تا حالا بد ازش ندیدیمKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mlg - 2016-08-07 04:27 PM

(2016-07-30 02:24 PM)hasan.kha78 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: 433313d54a75e49e9c40899f93151287.jpg]

hassan.khanduzi

سلام دوستان
این قسمت از سلاح که شبیه پولک ماهی یا ستاره هست.بعد از چند شلیک یا باز و بسته شدن پاک میشه؟
یدونه آکار هست که به گفته صاحبش زیاد شلیک نکرده خواستم ببینم بعد چهار سال پاک میشه یا نه؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2016-08-07 07:34 PM

(2016-08-07 04:27 PM)mlg نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-07-30 02:24 PM)hasan.kha78 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: 433313d54a75e49e9c40899f93151287.jpg]

hassan.khanduzi

سلام دوستان
این قسمت از سلاح که شبیه پولک ماهی یا ستاره هست.بعد از چند شلیک یا باز و بسته شدن پاک میشه؟
یدونه آکار هست که به گفته صاحبش زیاد شلیک نکرده خواستم ببینم بعد چهار سال پاک میشه یا نه؟

دوست عزیز اون قسمتها جای ماشین کاریه
به این اسونیا پاک نمیشه
اگر میخوای از مقدار کار اکار مطلع بشید 1 بهتره لقی لول نسبت به کپ رو بررسی بفرمایید 2 وهمچنین به پیشانی جنگی با دقت نگاه کنید تا ببینیند ایا نشانه ها پس زنی ته پوکه به پیشانی چقدره 3 ترک نداشتن قنداق بخصوص قبضه قنداق یعنی اونجایی که قنداق باریک شده ( پشت ماشه ) 4 نداشتن خط وخش عمیق وجدی در لول 5 بادکردگی ودر کل دفرمه نشدن لول از هر لحاظ وغیره

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mlg - 2016-08-07 09:35 PM

اقا سینا این هفته که میام تراپ ولی ساعت ۳ یا ۴ اونجام.خوشحال میشم ببینمت
اخه یکی هفته پیش از این اکارا اورده بود تراپ اون قسمتش کلا پاک شده بود
اقا اسمان اگه اشتباه نکنم اقای احمدی باید باشید.لول اصلا لقی نداشت به پیشانی توجه نکردم خط و خش رو لوله نیست فقط یه خط زیر لوله بچه قنداق هست که معلومه بچه قنداق به لول مالیده شده.
این بنده خدا دو تا اکار داره یکی صفر سری دوم یکیم کارکرده سری اول هست
اخرش میرم صیاد ویژه میگیرماااااااا

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sinaahoora - 2016-08-07 10:09 PM

(2016-08-07 09:35 PM)mlg نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا سینا این هفته که میام تراپ ولی ساعت ۳ یا ۴ اونجام.خوشحال میشم ببینمت
اخه یکی هفته پیش از این اکارا اورده بود تراپ اون قسمتش کلا پاک شده بود
اقا اسمان اگه اشتباه نکنم اقای احمدی باید باشید.لول اصلا لقی نداشت به پیشانی توجه نکردم خط و خش رو لوله نیست فقط یه خط زیر لوله بچه قنداق هست که معلومه بچه قنداق به لول مالیده شده.
این بنده خدا دو تا اکار داره یکی صفر سری دوم یکیم کارکرده سری اول هست
اخرش میرم صیاد ویژه میگیرماااااااا

عزیز نگران نباش اخرش یه روز میری تهران فردوسی میخری از همین سایت شماره فروشگاه های تهران بردار زنگ بزن حتما اکبند پیدا میکنی اقای محرابی حتما داره در ضمن تمام کارا برای روز ۵ شنبه کنسل شده حتما میام باشگاه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - کوهنورد - 2016-08-08 12:51 AM

(2016-08-04 12:31 PM)NEMESIS نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود Khansariha (8)
آقا کامران فکر کنم که شما تصور میکنید قطعه شماره ۸ برای چکاندن ضامنها هر بار باید به چپ و راست حرکت داشته باشه...اگه درست فکر کردم که باید بگم اینچنین نیست و این قطعه بعد از جلو آمدن(خارج شدن اسلحه از حالت ضامن) هیچ حرکتی به چپ و راست ندارد و تنها حرکتی که داره همونه که دوستان هم اشاره کردن و توی ثانیه ۲۹ ویدئو واضح میبینید.... شلیک اول رو برچستگی آبی رنگ انجام میده و شلیک بعدی رو قسمت قرمز رنگ.... اگر اول لول بالا رو شلیک کنیم شلیک دوم با لبه قرمز رنگ سمت راست انجام میشه و اگر شلیک اول لول پایین باشه لول بالا با لبه سمت چپ شلیک میشه
قطعه شماره ۸ بر روی محوری روی ماشه حرکت دورانی داره که نیروی فنر(به سمت جلو) هم پشتش هست...

اگر هم من اشتباه متوجه منظور شما شدم معذرت میخوام Khansariha (8)
با سلام :
یافتم !!!!! یافتم !!!!
THAT"S IT !!!!!!!
تشکر فراوان از دوست عزیز اقا مرتضی- و کومان و هانتسمن عزیز که وارد بحث شدند . من اینقدر ویدیو های خارجی راجع به تفنگهای مختلف دیدم که اصلا گیج شدم ولی نکته اساسی دقیقا روی پایه آتش یا همون قطعه شماره 7 بود و توضیح آقا مرتضی گل مطلب رو روشن کرد . من متوجه ماشینکاری ظریفی که روی اون قطعه وجود داره نشده بودم و همش داشتم فکر میکردم وقتی انتخاب لول رو تغییر بدیم سیستم چطوری کار میکنه ؟ بعد وقتی به این سوال ، ماشه اینرسیایی-و انتخابی اینرسیایی -ماشه ساده ولی انتخابی -و........ رو اضافه کنیم ، پشت سرش 20 تا کلیپ هم از کارکرد سیستم های مختلف ببینی معجونی بدست میاد که یکم آدم رو سر در گم میکنه .
جواب این سوال با مراجعه به عکس و فیلم ، خصوصا با توضیح درست آقا مرتضی مشخص شدکه تحت هر شرایطی بخاطر زوایای حرکت ماشه و ماشینکاری پایه آتش ، یکی از پایه ها با قسمت آبی و دیگری با قسمت قرمز (که در عکس مشخص شده ) رها میشوند
امیدوارم طرح این مسئله باعث شده باشه دوستانی که با این سلاح سر و کار دارند از کارکرد آن درک بهتری داشته باشند و روشن شد چرا در این سلاح و سلاحهای مشابه نمیشود سوزن را به اصطلاح خواباند - و اینکه به محض فشردن اهرم باز کردن لول ، رابطه ماشه و پایه آتش کلا قطع میشود - اینکه چرا بعضی از اوقات هر دو لول با هم شلیک میشود و........
سپاسگزارم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2016-08-08 07:09 AM

دم اهالی انجمن همیشه گرم باد Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Huntsman - 2016-08-08 10:16 AM

(2016-08-08 12:51 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امیدوارم طرح این مسئله باعث شده باشه دوستانی که با این سلاح سر و کار دارند از کارکرد آن درک بهتری داشته باشند و روشن شد چرا در این سلاح و سلاحهای مشابه نمیشود سوزن را به اصطلاح خواباند - و اینکه به محض فشردن اهرم باز کردن لول ، رابطه ماشه و پایه آتش کلا قطع میشود - اینکه چرا بعضی از اوقات هر دو لول با هم شلیک میشود و........
سپاسگزارم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

به علاوه اینم مشخص شد که چرا برای شلیک دوم ، حتما باید ماشه رها بشه (بعد شلیک اول) ، تا بتونه شلیک دوم رو انجام بده که برمیگرده به این سیستم چکاننده که تا رها نشه با ضامن بعدی درگیر نمیشه
برخلاف ماشه های حرفه ای و ورزشی

بعد شلیک قبل از رها شدن ماشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد از رها شدن ماشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سپاس از همه دوستان به ویژه آقا مرتضی و جناب کوهنورد که موجب این بحث فنی و بالارفتن اطلاعاتمان پیرامون عملکرد این سلاح شدند
انشالا بیشتر و برای بقیه سلاح ها از جمله نیمه اتوماتیک ها و نخجیرها هم ازین دست مباحث داشته باشیم
که البته مشارکت دارندگان سلاح ها و بقیه دوستان را میطلبد Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ماکان - 2016-08-08 11:01 AM

ضمنا اگر به هر دلیلی سوزنه یکی از لول ها شلیک نکنه میشه از لول دوم استفاده کرد.تشکر

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mlg - 2016-08-08 11:13 AM

(2016-08-08 11:01 AM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ضمنا اگر به هر دلیلی سوزنه یکی از لول ها شلیک نکنه میشه از لول دوم استفاده کرد.تشکر

یعنی اگه سوزن یکی عمل نکنه با کشیدن دوباره ماشه لول دوم شلیک میکنه یا باید خودمون توسط ضامن سریع انتخاب لول کنیم؟