شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - کوهنورد - 2016-08-04 08:55 AM

با سلام :
تشکر میکنم بابت توجه شما Khansariha (8)
اما با عرض پوزش جواب این نبود .قسمت قرمز مربوط به ضامن کردن هر دو چکشاست و قسمت آبی وظیفهآزاد کردن چکش ها را دارد . سوال اینه که همین قطعه چطوری بین دو نگهدارنده چکش ها حرکت داره ؟
با تشکر مجدد از همه دوستانی که بنده را راهنمایی میکنندKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Huntsman - 2016-08-04 10:56 AM

سلام به همگی
سوال جالبی هست و من روهم جذب کرد تا یه نظری بدم (درست یا غلط)

اول یه چیز رو اسم گذاری کنم ، در قطعه 8 (چکاننده) که T شکل هست قسمت آبی رنگش رو میگم "دسته تی" و دوطرف قرمز رنگ" بال تی "
نکته اول : همونطور که مرتضی خان در تصویر دوم روی تصویر نوشته و در فیلم هم مشخصه برای شلیک اول دسته تی(آبی) با ضامن چکاننده درگیر میشه
و برای شلیک دوم بال تی(قرمز) با ضامن درگیر میشه و اون رو آزاد میکنه
این تا اینجا ، سوال اینه که " چه طور چکاننده ، اول با یکی درگیر میشه و بعد دقیق به ضامن چکاننده دوم منتقل میشه و اون رو آزاد میکنه ؟"

جواب این سوال در نکته اول نهفته است و در ضخامت قسمت دسته تی(آبی) که مانع درگیری بال تی (قرمز) با ضامن دیگر در شلیک اول میشود
وقتی ضامن را به یک سمت برده و به جلو هل میدهیم تا آماده شلیک شود قسمت دسته تی (آبی) با ضامن چکش(قطعه 7) روبه روی آن برخورد کرده و همانجا میماند
و مانع تکمیل شدن کورس مسیر چکاننده (قطعه 8) میشود یعنی چکاننده هنوز به اندازه ای امکان جلو رفتن دارد (تا حدی که باله های تی با ضامن درگیر شود ) ولی این دسته تی(آبی) مانع آن
میشود و بعد از شلیک اول که ضامن چکش(قطعه 7 ) اول از جلوی چکاننده برداشته میشود ، فنری که بالای ماشه هست و با چکاننده درگیر هست ،
چکاننده را به جلو و انتهای کورس خودش میکشد و به این ترتیب بالهای تی (قرمز) با ضامن چکش دیگر درگیر میشود و شلیک دوم انجام میشود

از روی فیلم هم حرکت چکاننده به جلو بعد از شلیک اول و تکمیل شدن کورس رو از فاصله بین ضامن و چکاننده در لحظه شلیک و بعد از شلیک میشه تشخیص داد

فاصله ضامن و چکاننده در لحظه شلیک اول

[تصویر: before-1.jpg]

فاصله ضامن و چکاننده بعد از شلیک اول و جلو کشیده شدن چکاننده توسط فنر آن و تکمیل شدن کورس حرکت آن

[تصویر: after-2.jpg]

این بود یک چالش آکاری خخخخخ

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ماکان - 2016-08-04 12:08 PM

سلام،منظور بنده دقیقا فرمایش شما بود،اما شما بسیار فنی و کامل تر توضیح دادی.(همون اختلاف عمق میلیمتری سطح ابی و قرمز)احتمالا اون مساله که به خاطر خوب کنار قرار نگرفتن ضامن دولول باهم شلیک میکنه هم از برخورد سطح ابی به طور هم زمان با هر دوتا ضامن چکشهاست.مسلما نظر اساتید فن از بنده درست تره و این فقط برداشت منه.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - NEMESIS - 2016-08-04 12:31 PM

درود Khansariha (8)
آقا کامران فکر کنم که شما تصور میکنید قطعه شماره ۸ برای چکاندن ضامنها هر بار باید به چپ و راست حرکت داشته باشه...اگه درست فکر کردم که باید بگم اینچنین نیست و این قطعه بعد از جلو آمدن(خارج شدن اسلحه از حالت ضامن) هیچ حرکتی به چپ و راست ندارد و تنها حرکتی که داره همونه که دوستان هم اشاره کردن و توی ثانیه ۲۹ ویدئو واضح میبینید.... شلیک اول رو برچستگی آبی رنگ انجام میده و شلیک بعدی رو قسمت قرمز رنگ.... اگر اول لول بالا رو شلیک کنیم شلیک دوم با لبه قرمز رنگ سمت راست انجام میشه و اگر شلیک اول لول پایین باشه لول بالا با لبه سمت چپ شلیک میشه
قطعه شماره ۸ بر روی محوری روی ماشه حرکت دورانی داره که نیروی فنر(به سمت جلو) هم پشتش هست...

اگر هم من اشتباه متوجه منظور شما شدم معذرت میخوام Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mlg - 2016-08-04 10:29 PM

(2016-08-03 10:01 AM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه من اکار داشتم فروختم نخجیر تمام تسمه خریدم.ولی با تفنگ آتا آرمز تیر انداختم راضی کننده هستKhansariha (8)

با سلام
جناب میرلوحی عزیز شما با اکار مشکلی داشتید که فروختید و نخجیر گرفتید؟ازش راضی نبودید؟
امروز رفته بودم تراپ ی نفر آکار سری اول اورده بود .بیشتر از ۲۰ فشنگ انداخت.فشنگ سهمیه نه از این تراپ.بدون هیچ مشکلی .میشه باهاش با خیال راحت تراپ کار کرد؟
در ضمن روی لوله تفنگش اصلا کلمه نخجیر و یا اعداد و ارقامی نبود.فقط زیر کپش اکار نوشته شده بود.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sinaahoora - 2016-08-05 08:02 AM

(2016-08-04 10:29 PM)mlg نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-08-03 10:01 AM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه من اکار داشتم فروختم نخجیر تمام تسمه خریدم.ولی با تفنگ آتا آرمز تیر انداختم راضی کننده هستKhansariha (8)

با سلام
جناب میرلوحی عزیز شما با اکار مشکلی داشتید که فروختید و نخجیر گرفتید؟ازش راضی نبودید؟
امروز رفته بودم تراپ ی نفر آکار سری اول اورده بود .بیشتر از ۲۰ فشنگ انداخت.فشنگ سهمیه نه از این تراپ.بدون هیچ مشکلی .میشه باهاش با خیال راحت تراپ کار کرد؟
در ضمن روی لوله تفنگش اصلا کلمه نخجیر و یا اعداد و ارقامی نبود.فقط زیر کپش اکار نوشته شده بود.

شما دوست عزیز اگه قصد خرید دارید با خیال راحت بخر ید و نگران نباشید من خودم الان دو سال هستش هر ۵شنبه البته فصل شکار ۷۰ ۸۰ تا فشنگ فابریک خالی میکنم (درمدت ۲ساعت ) و هیچ مشکلی پیش نیومده روی لوله تفنگ من ریز نوشته شده صنعت تفنگ اکار و زیر لوله نوشته ترکیه و خبری از نخجیر یا کلمه دیگری نیست اگه اشتباه نکرده باشم شما ساکن اردبیل هستین من به شما نزدیک هستم ادرس باشگاه تراپ لطف کنید

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - climber7043 - 2016-08-05 08:22 AM

سلام آقا سینا Khansariha (8)
با این توضیحاتی که فرمودید هفته ای حدود ۷۰ تا ۸۰ فشنگ شلیک میکنید؟ خیلی زیاده این مقدار و واقعا تفنگتون هیچ مشکلی واسش پیش نیومده؟ یعنی لقی چیزی. واقعا اگه این جور باشه معجزه بوده. چون تفنگ نخجیر۲ چندتا فشنگ که باهاش بندازی کپش لق میزنه و باید درست و حسابی تعمیرش کنی. ولی با این اوصاف کیفیت و آلیاژ لوله نخجیر بهتر از تفنگ ترک میباشد.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sinaahoora - 2016-08-05 08:46 AM

(2016-08-05 08:22 AM)climber7043 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آقا سینا Khansariha (8)
با این توضیحاتی که فرمودید هفته ای حدود ۷۰ تا ۸۰ فشنگ شلیک میکنید؟ خیلی زیاده این مقدار و واقعا تفنگتون هیچ مشکلی واسش پیش نیومده؟ یعنی لقی چیزی. واقعا اگه این جور باشه معجزه بوده. چون تفنگ نخجیر۲ چندتا فشنگ که باهاش بندازی کپش لق میزنه و باید درست و حسابی تعمیرش کنی. ولی با این اوصاف کیفیت و آلیاژ لوله نخجیر بهتر از تفنگ ترک میباشد.

نه دوست عزیز اصلا لقی نداره من دوسال این تفنگ دارم و اکبند خریدم حالا نمیدونم شاید تازه هستش لقی نداره یا اینکه من فقط از فشنگ کارخونه ای استفاده کردم باشه در ضمن من تا حالا از چارپاره و اسلاک استفاده نکردم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2016-08-05 09:08 AM

(2016-08-04 10:29 PM)mlg نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام

اون سلاح شاهین بوده روی لول نوشته ای نداره اما زیر کپ اکار نوشته
مثل شاهین خودم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mlg - 2016-08-05 12:11 PM

(2016-08-05 08:02 AM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام

شما دوست عزیز اگه قصد خرید دارید با خیال راحت بخر ید و نگران نباشید من خودم الان دو سال هستش هر ۵شنبه البته فصل شکار ۷۰ ۸۰ تا فشنگ فابریک خالی میکنم (درمدت ۲ساعت ) و هیچ مشکلی پیش نیومده روی لوله تفنگ من ریز نوشته شده صنعت تفنگ اکار و زیر لوله نوشته ترکیه و خبری از نخجیر یا کلمه دیگری نیست اگه اشتباه نکرده باشم شما ساکن اردبیل هستین من به شما نزدیک هستم ادرس باشگاه تراپ لطف کنید

سینا جان ممنون بابت راهنماییت.بنده خدا اسمان عزیز رو اینقدر اذیت کردم در مورد خرید که نگو
شما از کجا فهمیدید ساکن اردبیلم؟با لهجه تایپ کردم؟
:khansariha (172)از شوخی گذشته بله ساکن اردبیلم و باشگاه علی دایی هر پنجشنبه از ساعت ۳ تا ۹ شب هستن