شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mohammadfaragi - 2016-07-17 06:33 AM

(2016-07-16 10:28 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-07-16 05:23 PM)Huntsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-07-16 04:52 PM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بازش کردم همون کاری هایی که گفته بودین انجام دادم انشاالله نتیجه میده درضمن یه سوال در باره سوزنش داشتم سوزن لول بالا ضعیف میزنه چه طور میشه تعمیرش کرد

سلام
اگر سوزن ضعیف میزنه احتمال خیلی زیاد مهره دور سوزن شل شده و باید سفتش کنید
در عکس صفحه قبل این مهره تا حدودی مشخصه
برای سفت کردن باید کپ رو از قنداق جدا کنید مثل عکس و بعد چکش هارو عقب بکشید یعنی مسلح کنید تا بتونید به قسمت سوزن و مهره دور اون دسترسی داشته باشید و بعد با وسیله ای مثل پیچ گوشتی اون رو سفت کنید .

مهره دور سوزن رو با فلش قرمز مشخص کردم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بسیار تشکر

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2016-07-17 08:56 PM

عالیه داداشم خیلی خب زده من سه سال تجربه دارم با اکار و فقط از چوک 2 خط و 3 خط راضی بودمKhansariha (399)

شما اگه نمیخوای چهارپاره و اسلاگ بزنی اصلا نیازی به چوک های 4 تایی اضافی نیست همین 2 خط و 3 خط تازه خوبهKhansariha (8)
در ضمن لول پایین هم اصلا کوتاه نکرده و کوتاه کردن لول پایین برخی از اکار ها فقط و فقط به خاطر مگسک و هیچKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - کوهنورد - 2016-07-17 09:27 PM

با سلام :
این آقا مرتضی یه مدتی غایب بود و ما از عکسهای خوبشون محروم بودیم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
آقا مرتضی میشه یه خواهشی ازتون بکنم اگر عکسی از سیستم ماشه آکار برامون بگذارید که نشون بده چطوری بعد از شلیک اول ، ماشه با پایه آتش دوم درگیر میشه . خیلی خلاصه اینکه چی میشه بار اول ماشه یکی از چکشها رو آزاد میکنه و بار دوم اون یکی رو . متاسفانه الان آکار دور برم نیست یه برتا رو باز کردم سرم گیج رفت از دقت ساخت و تلورانس کم قطعات !!!!Khansariha (21)
یعنی ما 40 سال دیگه هم نمیتونیم با این کیفیت و دقت سلاح شکاری یا ورزشی تولید کنیم ...................
حالا اگر بقیه دوستان هم میتونند کمک کنند بسم الله ممنون میشم Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - NEMESIS - 2016-07-17 09:40 PM

(2016-07-17 09:27 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
این آقا مرتضی یه مدتی غایب بود و ما از عکسهای خوبشون محروم بودیم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
آقا مرتضی میشه یه خواهشی ازتون بکنم اگر عکسی از سیستم ماشه آکار برامون بگذارید که نشون بده چطوری بعد از شلیک اول ، ماشه با پایه آتش دوم درگیر میشه . خیلی خلاصه اینکه چی میشه بار اول ماشه یکی از چکشها رو آزاد میکنه و بار دوم اون یکی رو . متاسفانه الان آکار دور برم نیست یه برتا رو باز کردم سرم گیج رفت از دقت ساخت و تلورانس کم قطعات !!!!Khansariha (21)
یعنی ما 40 سال دیگه هم نمیتونیم با این کیفیت و دقت سلاح شکاری یا ورزشی تولید کنیم ...................
حالا اگر بقیه دوستان هم میتونند کمک کنند بسم الله ممنون میشم Khansariha (8)

سلام مخلصیمKhansariha (8)

چشم حتما اینکار رو در اولین فرصت انجام میدم... قبلا هم میخواستم همراه مکانیزم پران که قبلا توضیح داده بودم کپ و متعلقاتش رو هم بذارم که متاسفانه نشد Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2016-07-17 10:46 PM

اکار تفنگ خوبیه و در این هیچ شکی نیستولی در مورد صحبت دوستم میرلوحی عزیز در مورد مگسک من توجیه نشدم. اگه مورد مگسک باشه یا تیرانداز یا قنداق و و و باشه در هر دولول بالا و پایین باید دیده بشه نه در یکی از لولها. من در همه ندیدم ولی بعضی از اکارها لول پایین ته میکشه. البته این بحث دیگه کهنه شده و زیاد در موردش حرف زده شده.
Kooman عزیز چرا چوک بسته رو لول پایین بستین اگه اشتباه نکنم چوک باز لول پایین و لول بسته لول بالا.
البته ی چی یادم رفت اونم تشکر بابت پترن دوستمون بود که خسته نباشین.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - karbakhsh - 2016-07-17 11:13 PM

جناب کوهنورد کم لطفی نکنین. میتونیم بشرط اینکه دولت دستش از توی کار برداره و فقط نظارت کامل داشته باشه بعد تقاضای کیفیت کنه از تولید کننده و اون وقته که میشه به اون جایی رسید که شما میخواین. البته طول میکشه و توی تولد 250 سالگی شما یکی از اینجور تفنگها هدیه تولدتهKhansariha (219)Khansariha (219)ان شاالله. در ضمن کم پیدا هستین ؛یا گرفتاریتون زیاده یا بار علمی پستها در حد علاقه شما نیست. ما دوستت داریم. ببخشید پستم بی ربط بودKhansariha (226)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ماکان - 2016-07-17 11:19 PM

وقت بخیر جناب کاربخش،دو دلیل داشتم:1-من از اول در پترن گیریهام متوجه شدم وقتی تفنگ رو سریع برای شلیک بالا میارم در حالتی که به کتف و گونم اخت باشه لول بالای من با اختلاف درصد کمی بهتر میزنه،برای همین لول اول انتخابش کردم تا کمتر نیاز به پس تیر داشته باشم.البته خیلی اتفاق افتاده که پس تیر با لول پایین اشتباه شلیک اولم رو جبران کرده و به دادم رسیده.2-یجورایی بی دلیل فنی ذهنیتم برای اهداف ثابتKhansariha (290) رو لول بالاست ،چکار کنیم این مرضه وسواس درمان نداره که ،خخخخخ

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - Shatur - 2016-07-17 11:27 PM

سلام مجدد و تشکر از دوستان که نظر دادند .پیشنهاد این حقیر اینکه دوستانی که لول پایین سلاحشون ته میکشه اینکه با چوکهای فابریک اکار و این صورت چوک 3خط پایین و دو خط لول بالا و مگسک فابریک حد الامکان چندتا پترن بگیرند انشالله که مشکل ته کشیدن حل میشه.هر چند که به فشنگ عقاب هیچ اعتباری نیست توی الگوی پخش بخش عمده این مشکل بر میگرده به فشنگ

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ماکان - 2016-07-18 07:34 AM

خواهش میکنم جناب کاربخش،علم و تجربه شما که به همه اثبات شدست،من هم برای انتخاب لول هر چی سایتهای مختلف رو گشتم و از دیگران پرسیدمو تحقیق کردم نتونستم به نظر قطعی برسم،یکی میگفت در تراپ . . یکی میگفت در شکار . . !تصمیم گرفتم با ازمون و خطا به نتیجه برسم.بهر حال فکر کنم با توجه به پترن خیلی نزدیک دولول تفنگ من شاید بیشتر کشش ذهنیه من در تصمیمم دخیل بوده.تشکر از دلسوزیه شما.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - Huntsman - 2016-07-18 08:45 AM

در تفنگ آکار لول پایین لول بازتر هست یعنی جدا از چوک سر لول ، در طول لول نیز بازتر هست اصطلاحش رو یادم نمیاد شاید چوک سرتاسری
یا همچین تعبیری
این مطلبو با عبور یک ود یا تک گلوله که زیادم فیت نباشه و بتونه تا نزدیکای چوک جلو بره میشه تست کرد
پس به نظرم برای اینکه اون چوک سرتاسری اثرش تکمیل بشه بهتره که از چوک بازتر در لول پایین آکار استفاده بشه

البته نمیدونم این مطلبی که گفتم واقعا توجیه و مبنا داره در بحث شاتگان یا نه ، ولی بیشتر احساس و تجربه بود