شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Shatur - 2015-12-14 10:42 PM

خود سایت اکار واسه دو لول سوار دو مدل شکاری و تراپ رو معرفی کرده. ایا میشه گفت که خود کارخانه بدون در نظر گرفتن کاربرد اسلحه از هر دو مدل به ایران صادر کرده و شانسی به یکی شکاری میرسه به کسی دیگه ورزشی؟؟؟ چون یه عده از اکارا لول پایینشون ته نمیکشه

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - آرش٩٣ - 2015-12-14 11:02 PM

سلام جناب صدرا ،با احترام به صحبت جنابعالى بايد خدمتتون عرض كنم با اون مخالفم،أولاً منم يكم تو كار تراپ هستم و معمولاً تا قبل از سير نزولى بشقابك بايد شليك كرد،بعد از اون اگه قراره كارخانه سازنده براى تراپ تفنگ خاصى با شرايط ته كشيدن لول پايين به دليلى كه شما فرمودين بزنه پس چى از تمرين و حرفه اى شدن وغيره.هر سازنده بهتر طراحى كنه برنده است نه فرد تير اندازKhansariha (8)ببخشيد در حضور اساتيد اظهارنظر كردم

تا اونجايي كه من ميدونم تفاوت ورزشى و شكارى از يك شركت سازنده فقط در طراحى لول براى زودتر خنك شدن به دليل تيراندازى زياد و متوالى،رنگ مگسك ونحوه طراحى قنداق هستش

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sinaahoora - 2015-12-14 11:07 PM

دوست عزیز پایین زدن لوله پایین نباید ربطی به تراپ داشته باشه چون در تراپ اول لوله پایین شلیک میشه و در شلیک اول هدف روبه بالامیره و بعد در پس تیر لوله بالا شلیک میشه اگه این طوری بود باید لوله بالا پایین میزدکه بشقاب در حال پایین اومدن هست در ضمن این مدل اکار هایی که ما داریم کاملا مدل شکاری هست نه مدل تراپ که بخواد پایین بزنه در کاتالوگ سایت اکار میتونید ببینید و این که اکار همه دوستانی که تو انجمن هستن پایین نمیزنه باید یه دلیل دیگه داشته باشه یکی از دوستان زحمت کشیده بود و با سایت اکار تماس گرفته بودن تا سال ساخت تفنگ بپرسن و از کارخونه جواب دریافت کردن حالا اگه زحمت نباشه یه ایمیل بزنین و دلیلشو از خودشون بپرسیم بهتره من ترکیم خوب نیست این کارو میکردم
بله منم با ارش جان موافق هستم ارش جان طبق کفته شما تفنگ تراپ با مدل شکاری خیلی فرق داره چند شب پیش یه کارشناس در کانال یابان در مورد تفاوت این دو مدل داشت توضیح میداد که برای خود من خیلی جالب بود همینطور که شما فرمودین الیاژ و جنس لوله با هم تفاوت دارن لوله برای تراپ۷۶cm و برای شکار ۷۱cm وزن تفنگ تراپ ۳۰۰ گرمی از شکاریها بیشتر بود تفاوت در حساسیت ماشه, ماشه های مدل تراپ نرمتر و حساس تر بودن, و اما تفاوت اصلی در قنداق هر کدوم بود قداق تفنگ تراپ خیلی صاف و تقریبا بدونه خم بود در صورتی که تفنگ شکاری خم زیادی داشت و در اخر گفت قنداق تفنگ های تراپ جوری ساخته میشه که حتی کمی بالاتر بزنه جون تیر انداز دوست داره خوده بشقاب هدف قرار بده و زود شلیک کنه این طوری باعث میشه ساچمه و بشقاب تو یه نقطه به هم برسن

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sadra9496 - 2015-12-14 11:52 PM

دوست عزیز من گفته های یه شخصی رو منتقل کردم که با توجه به امکاناتشون دسترسی بیشتری از ما به تفنگهای روز داشتن.من تراپ کار نیستم و تخصصی هم توش ندارم.ولی تو بحث قنداق خوب میدونم برای تفنگهای سفارشی چه فاکتورهایی در نظر میگیرن.حتی قوس استخوان شصت دست رو برای یک تیرانداز طراحی میکنن.تا اونجایی که من میدونم اولین بار آکار بصورت فدراسیونی واگذار شده.ایشون هم این آکار رو به نام تراپ میشناخت و در اولین لحظه به همین موضوع اشاره کرد.آکار چندین ساله داره تولید میشه.واقعا تغییر زاویه 2 لوله اینقدر سخت بوده که کماکان به همون صورت عرضه میشه؟یکمی غیر منطقی هست.دلیلی محکمتر لازم هست.دلیلی منطقی در طراحی
در ضمن پایین زدن لول پایین نسبت به لول بالا هست.به شخصه هر تفنگ معمولی برای من سر میکشه.به دلیل بلندی دست من و ارتفاع گردن در موقع سوار شدن گونه من بروی تفنگ من مقدار زیادی از ریب رو میبینم و عملا تفنگی مثل آکار برای من لول بالا سر میکشه و لول پایین مستقیم میزنه.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sinaahoora - 2015-12-15 12:19 AM

صدرا جان من متوجه نشدم اقا یعنی الان این مدل از اکاری که دست من هست و سهمیه دولتی بوده یک مدل از مدلهای تراپ شرکت اکار هست

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Shatur - 2015-12-15 12:29 AM

اینکه هر دوتا لول یک جا نمیزنن و اختلاف دارن در مورد اکار صحت داره واسه یک نفر لول بالا خوب میزنه لول پایین ته میکشه واسه یک نفر دیگه لول پایین خوب میزنه و لول بالا سر میکشه. من جز اون مورد دوم هستم ولی واسه من سر کشیدن لول بالا که ناچیزم هست یه جورایی مزیته

ایا دو لول سوارای دیگه به عنوان مثال بایکال دقیقا هر دوتا لول یک جا میزنن؟؟؟؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - hossinmahmodi.1376 - 2015-12-15 12:39 AM

آپولو هم یکجا میزنه

hossin

به نظر شما شاهین آکار هم ته میکشه!؟

hossin

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2015-12-15 12:45 AM

وقتی اکار اصل ته میکشه دیگه چه انتظاری از شاهین اکار میشه داشت
بنده شاهین اکار دارم ولول پایینش ته میکشید وبا دراوردن فسفری مگسک مشکل حل شد

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - karbakhsh - 2015-12-15 12:48 AM

والا من بایکال دارم و برا من که یک جا و یک جور میزنه.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sinaahoora - 2015-12-15 12:48 AM

خوب اسمان عزیز با همون روش نشانه گیری تو فاصله ۳۶ متری لول بالای تفنگتون چقدر از هدف بالاتر میزنه؟