شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sinaahoora - 2015-12-14 10:01 AM

ببخشید دوستان اگه جای این سوال این قسمت نیست قنداق تفنگ اکار ترک که من و یکی از دوستانم داریم از تفنگهایی با مارک متفاوت مثل بایکال چیفسان سنتتین قدیمی که تو شکار دستم گرفتم تقریبا ۲cm بلندتر هست حالا اگه این ۲cm از قنداق ما کم بشه چه اتفاقی می افتد امکانش هست که مگسک زیر هدف بگیریم و مرکز ساچمه ها بالا تر بره؟ و دیگه نیازی نباشه تا فسفری مگسک خارج کنیم تا روی هدف قرار بگیره.البته همین ۲cm وقتی تفنگ بایکال به قراول میبرم کاملا احساس میشه که از اکار کوتاه تر هست اگه امکانش برای دوستان بود حتما به این موضوع توجه کنید و نظر دوستان برام مهم هست

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bettles - 2015-12-14 10:59 AM

(2015-12-13 08:30 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هدفو باید انداخت توی دایره فلزی محافظ فسفری وازتوی دایره دیدش وبعدش بنگ
تازه بابرداشتن فسفری کار اسونتر میشه به جان خودم
امتحانش راحته فسفری رو در بیارید وچندتا شلیک وپترن باهاش بزنید اگه راضی کننده نبود دوباره فسفری رو بذارید سرجاش
شهابی جان اکار بنده لول پایینش ته میکشید و فسفری رو برداشتم
برای لول پایین باید هدفو انداخت توی دایره بخصوص نیمه پایینی دایره و مشکل حل میشه وبرای جلوگیری از بالا زدن وسر کردن ساچمه ها در لول بالا وبرای زدن هدف بالول بالا هدفو درنیمه بالایی دایره قرار بدید وبعدش بنگ خخخخخخ
بابرداشتن فسفری کاربر مجبور میشه برای دیدن هدف حدودا 2-3 نوک لول رو بالا بیاره تا هدف بیوفته توی دایره وبا همین کار مشکل ته کشیدن لول پایین حل میشه وهدف نیز پشت فسفری گم نمیشه چون فسفری در کار نیست تا مانع دید بشه

سلام
تجربه بسیار جالبی بود.......... با اینکه لول پایین اسلحه بنده ته نمیکشه، اما می خواهم فسفری را بردارم چون فکر می کنم با برداشتن فسفری و نگاه کردن از درون دایره، خیلی بهتر میشه هدفگیری کرد............ دم دوستمون همیشه گرم باد.....Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2015-12-14 01:48 PM

(2015-12-14 10:01 AM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشید دوستان اگه جای این سوال این قسمت نیست قنداق تفنگ اکار ترک که من و یکی از دوستانم داریم از تفنگهایی با مارک متفاوت مثل بایکال چیفسان سنتتین قدیمی که تو شکار دستم گرفتم تقریبا ۲cm بلندتر هست حالا اگه این ۲cm از قنداق ما کم بشه چه اتفاقی می افتد امکانش هست که مگسک زیر هدف بگیریم و مرکز ساچمه ها بالا تر بره؟ و دیگه نیازی نباشه تا فسفری مگسک خارج کنیم تا روی هدف قرار بگیره.البته همین ۲cm وقتی تفنگ بایکال به قراول میبرم کاملا احساس میشه که از اکار کوتاه تر هست اگه امکانش برای دوستان بود حتما به این موضوع توجه کنید و نظر دوستان برام مهم هست

کوتاه کردن قنداق اکار دردی رو دوا نمیکنه
چرا ؟
عارضم که شما در تابستان یه پیراهن میپوشید ومیرید بیرون واسه مثلا پترن وشکار ضخامت این پیراهن چقدره ؟ مثلا 1-2 میل
اما در زمستان برید پترن وشکار ضخامت زیر پیراهن +پیراهن +جاکت +کت پر که خودم میپوشم مثلا 2-4 سانت میشه نخندید طرفای ما هواش بد جور سرده ومنم همیشه دنبال لباسهای ضخیم و سرما کش هستم مثل روسیها خخخخخخخ پس باید پترن در زمستان با پترن تابستان فرق کنه ؟ به نظر بنده خیر
در یکی دو شلیک اول قلق سلاح به علت تغیر در قطر لباسها فرق میکنه همین
(2015-12-13 09:42 PM)Shatur نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام مجدد خدمت دوستان یه سوال داشتم اینکه اکار من لول پایینش ته نمیکشه خیلیم خوب میزنه. پترنشم که گذاشتم . ایا امکانش هست چون اسلحه من اک بوده لول پایینش ته نمیکشه و به مرور زمان و استفاده بیشتر این مشکل ته کشیدن واسش بوجود بیاد؟؟؟

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk

به نظز بنده خیر

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sajadm - 2015-12-14 03:41 PM

این ته کشیدن چه توی سلاحهای ایرانی چه سلاحهای ترکی شانسی هست و بیشتر اونها دارن و یه تعداد کمتری بی مشکل هستن یه تفاوت با سلاحهای روسی یا مارکهای معروفتر همینه که هیچکدوم از اونها این مشکل رو ندارم
از ابتدا این مشکل با سلاح هست و ربطی به استفاده کردن یا نکردن نداره قنداق هم تاثیری نداره چون اگه اینجوری بود روی لول بالا هم باید تاثیر نا مطلوب بزاره البته بعد از دستکاری. این چون یه قنداق برای هر دو لول هست و اگه برای یکی خوب باش باید برای دیگری هم خوب باشه و برعکس مگر اینکه در اتصال لول ها مشکلی باشه
البته نظر قطعی رو اساتید با تجربه تر میدن منتظریم.عقل من در همین حد بیشتر قد نمیده

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - shahabiii - 2015-12-14 06:28 PM

حالا انشا الله که مال ما ته نکشه
هدف مشخص شد
آآآآکار

از فردا دوره بیفتیم دنبالش

یه پترن درست و درمون ازش میگیرم در اولین فرصت

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sajadm - 2015-12-14 07:47 PM

انشااللهKhansariha (256)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2015-12-14 08:43 PM

(2015-12-14 06:28 PM)shahabiii نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حالا انشا الله که مال ما ته نکشه
هدف مشخص شد
آآآآکار

از فردا دوره بیفتیم دنبالش

یه پترن درست و درمون ازش میگیرم در اولین فرصت

اغا جون اکار بگیری علنا پولتو دور ریختی نگی نگفتن خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ شوخی کردم پیشاپیش مبارکه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sajadm - 2015-12-14 09:10 PM

الان شوخی شوخی تو دلشو خالی میکنیKhansariha (256)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - shahabiii - 2015-12-14 09:58 PM

ما همینطوریش دو دلیم از این شوخی ها با ما نکنین
خخخخخخخخ

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sadra9496 - 2015-12-14 10:05 PM

ته کشیدن لول پایین آکار کاملا صحیح است و علت کاملا فنی داره.چند روز پیش برای یکی از دوستان یه آکار خشک گرفتیم.رفتیم برای تست.دوستی همراه ایشون بود که از آلمان مهمونشون بود.اطلاعات جالبی داشت.اولا آکار رو کاملا میشناخت.ایشون رشته ورزشیش تراپ بود و گلف.دقیقا که پایین زدن لول پایین اشاره کرد.ایشون ابراز کرد اکثر تفنگ های مخصوص تراپ این خاصیت رو دارن.تفنگ مخصوص تراپ به دلیل نوع حرکت سقوطی بشقاب اینجوری طراحی میشه.اطلاعات جالبی داشتن که برای من تازگی داشت.ایشون دسترسی به تفنگ های زیادی داشت.و دقیقا مقایسه میکرد فاکتورها رو.کاش ما هم همچین دسترسی هایی داشتیم.از لحاظ فنی کاملا قانع شدم رویکرد تفنگ مخصوص تراپ با اسکیت و شکاری متفاوت هست