شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - snipshooter - 2012-04-18 07:59 PM

سعید جان ممنون از عکس ها
دوستانی که آکار دارن همه کیف همراهش دریافت کردن یا نه؟ برای من تو کارتون بودKhansariha (226)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - رضا قلعه قافی - 2012-04-18 09:42 PM

(2012-04-18 07:59 PM)snipshooter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سعید جان ممنون از عکس ها
دوستانی که آکار دارن همه کیف همراهش دریافت کردن یا نه؟ برای من تو کارتون بودKhansariha (226)

منم اکار 1.5 سال قبل گرفتم با کارتون .کیف نداشت

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - saeidth - 2012-04-18 10:26 PM

این سلاح پارسال مهر ماه89 خریداری شده و دارای کیف و سایر لوازم جانبیش بوده البته ناگفته نمونه فروشنده بدش نمیومد کیف را نده ولی...Khansariha (219)Khansariha (399)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - saeidth - 2012-04-19 12:10 PM

البته کيف مشابه کارخونه آکاربا کمي تفاوت توي بازار هست که حدود 100تا140هزار تومن قيمت ميدن و بعضي هاشون رمز دارن و بعضي ساده

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - cheytac - 2012-04-19 06:49 PM

با عرض سلام مجدد خدمت دوستان و سروران گرامی..خب..نوبتی هم که باشه نوبت دولول سوار آکاره که به چالش بکشیمش...میرم سر اصل مطلب..در نگاه اول و اگر زیاد وارد نباشین تقریبا محاله باور کنین این تفنگ ترکه..تا وقتی که لمس و وراندازش نکنید..البته لازم به ذکره که تفنگهای ترک مثل خیلی چیزهای دیگه شون خوشگلن و خوش فرم..در این بحثی نیست ولی هیبت و هیئت کلی آکار بسیار به تفنگهای ایتالیایی (مخصوصا برتا) شبیهه..من چون خودم در نمایشگاه اسلحه ابوظبی به مدلهای تفنگها بسیار دقت کردم اینجوری واسم تداعی شد (نظر شخصی) البته یکی از دوستان هم فکر کنم اشاره کرده بودن که به برتا و بنلی شبیه که حرف ایشون رو تایید میکنم..خب..از قنداق شروع میکنیم..قنداقی خوش فرم و با پرداختی خوب و رنگ کاریه افتضاح..جوری که این تفنگ مورد بحث (مال من نیست ها ..دوباره گیر ندین یه وقت) رنگ قنداقش بعد از حدود یکسال عوض شده بود..میشه گفت رنگ قسمت قبضه که با دست بیشتر در تماسه رفته بود و خیلی روشنتر از روز اولش شده بود..کلا بچه قنداق و خود قنداق هم رنگ بی کیفییت و خیلی نازکی خورده بودند.. و اما لول..من آلیاژ شناسی نخوندم که بگم جنسش چی بود ولی ظاهرن فلز بکار رفته در این مدل بهتر از تفنگهای ترکی بود که قبلا دیده بودم (مثل چیفسان)..لول سبکی داشت و بهش میومد خوب باشه حالا نمیدونم دیگه..باید یکی دوسال دیگه بگذره ببینیم آیا کسی رو به کشتن میده خدایی نکرده یا نه.. دو چوک بصورت فابریک داشت .سه چهارم و نیم چوک که بصورت فابریک چوک سه چهارم در لول پایین و چوک نیم در لول بالا تعبیه شده بود.از این لحاظ هم بایکال بهتر بود چون 3 چوک داشت..البته چونکه فول چوک نداشت من مجبور شدم از همون سه چهارم که به فول نزدیکتره پترن گیری کنم.... و اما خوشدستی..باید گفت بسیار خوشدست و خوش استیل با وزن مناسب (نسبتا سبک).. و اما دستگاه چکاننده..تک ماشه با حرکتی نسبتا نرم و قابل قبول با قوسی خوشایند..واما و اما..میرسیم به باحال ترین قسمت این تفنگ که همانا قفل لول و اهرم پوکه پرانش بود..من از آنجایی که قفل لول و پوکه کش نخجیر 2 رو دیده بودم, از این نرمی قفل لول و قدرت اهرم پوکه پران آکار که بصورت بسیار زیبا و قدرتمندی پوکه ها رو به بیرون شوت میکرد هیجان زده شدم..از این نظر میتونم بگم کمی از بایکال بهتر بود(قدرت پرتاب پوکه)..همانگونه که دوستان و اساتید محترم مطلع هستند باید گفت که سرعت در فشنگ گذاری و قدرت در مانور و امکان واکنش دادن سریع در مقوله تفنگهای شکاری (و البته جنگی..فرق نمیکنه) و علی الخصوص هنگام شکار ,اگر نگوییم مهمترین بخشه,حداقل یکی از مهمترین ارکانه..بنده در تاپیک نخجیر 2 در این مورد توضیح دادم و از قفل کردن عجیب نخجیر و فلج شدن رسمی شکارچی بعد از 2شلیک پیاپی ,فریاد وا مصیبتا سر دادم و گفتم که اگه خدایی ناکرده مثلا با دزد و یاغی در کوه برخورد کنید و دور از جون بیشتر از 2 نفر باشند تکلیفتون مشخصه..اما انصافا در این زمینه دولول آکار عملکرد بسیار خوبی داشت و صد البته با توجه به اینکه این تفنگ مخصوصا برای تراپیست ها طراحی شده باید هم همچین انتظاری رو ازش داشت و نباید غیر از این میبود..البته لازم به تذکره که صاحب تفنگ اظهار میکرد که در اوایل کار ,تفنگ بعلت خشک بودن تا دو سه ماه خوب باز نمیشده و نیاز به کمی خشونت داشته برای باز شدن..ولی الان کاملا نرم و روان شده بود..نکته بعدی اینکه اهرم قفل لول به میزان خیلی جزئی لق بود که قابل اغماضه (در صورتی که به مرور بدتر نشه)..نکته بعدی مگسک تفنگ بود که باز بعلت اینکه این یک تفنگ تراپه مگسک بصورت شب نما ساخته شده بود به رنگ قرمز (سبز رنگش هم شخصا دیدم) نکته بعدی امتداد لول و قنداق و مگسک بود که در اولین بغل کشی احساس میکردی لول کمی به سمت بالا متمایله و بهمین دلیل قبل از پترن گیری انتظارم این بود که با یک تفنگ بالازن طرفم در صورتی که چه فکر میکردیم و چه شد !!!و اما ضامن اسلحه..بر خلاف بایکال و مثل بیشتر دولولهای سوار روی بالای کپ تعبیه شده بود و بعلت تک ماشه بودن, ضامن به 3جهت قابل حرکت دادن بود..پایین یعنی قفل هر دو ..به چپ یعنی اولویت با لول بالا و حرف "o"و به راست یعنی اولویت با لول پایین و آشکار شدن حرف "u"..نکته آخر اینکه با یک کپی کردن ناشیانه از لوگوی شرکت براونینگ اومده بودن کله یه گوزنی رو در دو طرف کپ کشیده بودن که آخرش من نفهمیدم این لوگوی شرکت نخجیره و به سفارش ایران اونجا جا خوش کرده یا اینکه برادران ترک میخواستن بهمون روحیه بدن که یعنی تفنگشون کم از براونینگ نداره و شما راحت باشین..مهم همون کله گوزنه که ما هم بلدیم بکشیم..بریم سراغ عکسها..(لطفا فعلا کسی پست نذاره تا بین عکسها فاصله نیفته ..با تشکر)
[تصویر: 04653033908821557404.jpg]
[تصویر: 05741976515572189937.jpg]
[تصویر: 53030068562515197349.jpg]

[تصویر: 34513399531013177186.jpg]
[تصویر: 32971923350261130024.jpg]
[تصویر: 41497253430582987542.jpg]
[تصویر: 58781884373817337975.jpg]
[تصویر: 81600271099751072683.jpg]
[تصویر: 68526971480285605129.jpg]
[تصویر: 26861115360896611289.jpg]
[تصویر: 73671123570261578940.jpg]
خب ..میرسیم به الگوی پخش تفنگ ساچمه زنی دولول سوار آکار..اول عکسها بعد توضیح..
[تصویر: 72377124376081922291.jpg]
[تصویر: 64585136489218334986.jpg]
[تصویر: 65871639173644167893.jpg]
خب..کاملا مشخصه که برخلاف نظر بسیاری از دوستان و آکار داران (و همچنین خود صاحب تفنگ) این تفنگ نه تنها بالا نمیزنه بلکه کوتاه میزنه..الگوی پخش ساچمه ها از منظر فاصله ساچمه ها با یکدیگر و نه تجمع کلی ساچمه ها باید بگم خوب بود و خیلی بهتر از نخجیر ..یعنی اون قسمتهایی که ساچمه بهش اصابت کرده نقاط کور کمی دیده میشه ولی از دید کلی تفنگ متمایل به پایین زده ..هرچند بنظر شخص بنده در کل قابل قبوله..لا اقل یه نظمی در همین بی نظمی دیده میشه.. نکته مهم دیگه اینکه من یکی از فشنگهای مورد استفاده رو باز کردم و تعداد ساچمه های داخلش رو شمردم..هر فشنگ بصورت میانگین حاوی 233 عدد ساچمه بود..با توجه به شلیک 3 تیر ,یعنی تعداد تقریبی 700 ساچمه به سمت سیبل شلیک شده..از این تعداد ساچمه روانه شده, تعداد 354 ساچمه به محدوده داخل دایره اصابت کرده که بسیار بهتر از نخجیر 2 با تعداد 288 ساچمه اصابت کرده و بدتر از بایکال با تعداد شگفت انگیز 404 ساچمه بوده است..
نکته دیگه ای که فراموش کردم و خیلی مهمه این بود که این تفنگ برخلاف انتظارم لگد نسبتا بدی داشت..و خیلی به هوا میپرید..با توجه به تفنگ تراپ بودنش این امر خیلی برام عجیب بود..نباید اینقدر عقب نشینی و جهش میداشت..شاید بخاطر وزن نسبتا سبکش بود..نمیدونم..میزارم به عهده اساتید که نظر بدن..ولی خداییش وقتی پشت سر هم شلیک میکردی و تفنگ رو میشکوندی و مثل فیلمها پوکه ها از کنار صورتت مثل موشک رد میشدن و یه دودی هم بلند میشد و دوباره با سرعت فشنگ گذاری میکردی واقعا حال میدادKhansariha (215)Khansariha (48)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2012-04-19 07:45 PM

واقعا زحمت کشیدی آقا حامد.

این هم یک کلیپ اسلوموشن از پرتاب پوکه ها توسط آکار که خودم پر کردم ،

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

میشه توضیح بدید که برای هاشور زدن پترن چیکار میکنید .
انشااله وقتی آکار خودم برسه یه پترن ازش میگیرم.
در مورد لگد هم من با تک لول نخجیر مقایسه کردم و خیلی بهتر از نخجیر بود ولی نمیدونم نسبت به بایکال چطور باشه
راستی اون کله گوزن را هم به سفارش ایران روش کشیدند چون توی کاتالوگ شرکت چنین چیزی دیده نمیشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - cheytac - 2012-04-19 08:00 PM

خواهش میکنم جناب آقا جون...کلیپتونم واقعا جالبه ..مرسی..دقیقا دست گذاشتین روی همون نکته ای که عرض کردم خیلی حال میداد..انشالله منتظر پترن تفنگ جنابعالی هم هستیم..و اما در مورد حاشور زدن ,بنده کار خاصی نمیکنم..حتی میشه گفت اینکار تا حدودی هم سلیقه ای هست..ولی بطور کلی میتونم بگم که شما کافیه به پراکندگی ساچمه ها یه نگاهی بندازید .بعدش فاصله ساچمه ها رو مد نظر قرار بدید یعنی اونهایی که با یه تناسب نسبی کنار هم قرار گرفتند رو در محدوده حاشور قرار بدید و از اونهایی که با بقیه فاصله بیشتری دارند و همچنین نقاط کور و خالی صرفنظر کنید..بهمین شکل ادامه بدید تا کل سیبل رو پوشش بدید..اول دور نقاط مد نظر که میخوایین شامل حاشور خوردن بشه یه خط ممتد بکشید تا یک خط بسته تشکیل بشه ..بعدش داخل همین خط بسته رو با خط خطی کردن پر کنید..امیدوارم منظور رو رسونده باشم..موفق باشید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - saeidth - 2012-04-19 08:22 PM

(2012-04-19 07:45 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واقعا زحمت کشیدی آقا حامد.

این هم یک کلیپ اسلوموشن از پرتاب پوکه ها توسط آکار که خودم پر کردم ،

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

میشه توضیح بدید که برای هاشور زدن پترن چیکار میکنید .
انشااله وقتی آکار خودم برسه یه پترن ازش میگیرم.
در مورد لگد هم من با تک لول نخجیر مقایسه کردم و خیلی بهتر از نخجیر بود ولی نمیدونم نسبت به بایکال چطور باشه
راستی اون کله گوزن را هم به سفارش ایران روش کشیدند چون توی کاتالوگ شرکت چنین چیزی دیده نمیشه
کلیپتون زیبا و کم نظیر بودانرژی پرتاب به محض شکستن لول اونقدر زیاد بود که من نتونستم رفلکس یا همون پریدن ناخن ها رو ببینم با وجود کاهش سرعت پخش فریم ها واقعا زیاد بودKhansariha (364)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - snipshooter - 2012-04-19 09:54 PM

حامد جان خسته نباشی واقعه ای ولا
فقط یه سوال ،برای پترن لول بالا را استفاده کردید یا پایین؟ (توی عکس که ضامن بالا را نشون میده اما برای اطمینان پرسیدم)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - saeidth - 2012-04-19 09:59 PM

با تشکر از آقای cheytacباید بگم در مورد پترنی که گذاشتین از آکار بعید بود که همچین الگوی پخشی ارائه بده و همین طور که شما گفتین آدما ب این اشتباه میندازه که طبیعتا بالازن هست.من اگه تونستم هفته دیگه یه پترن گیری میکنم امیدوارم نتیجه بهتری ارائه کنه اگر نه که جای بسی تاسفه برای آکار چون اینطوری اگه باشه همیشه برای هوازنی پرنده باید روی هدف قفل کرد که اینجوری نمیشه مسیر پرنده را دنبال کرد و گم میشه...