شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Gestapo - 2015-09-18 06:07 PM

شما عکس اول رو اتا فرض کردید یا عکس دوم؟
کلمه آکار زیر کپ و روی جان لوله نوشته شده این قنداق هم قنداق اولیه نیست چون قنداق اولیه متناسب نبود دادم درست کردن برام
[تصویر: DSC_003.jpg]
جای بند هم نداشت بردم دادمش به یکی از سرهنگ های سپاه بند دارش کرد بند یکی از زیبایی های سلاح حساب میشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2015-09-18 08:29 PM

شما درارسال 1277 عکس یه سلاح رو که شبیه اکاره به اشتراک گذاشتید اما اما درارسال 1282عکس یه اکار اصل رو به اشتراک گذاشتید که مشخصه هایی رو داره که با اون سلاح که روی پرایده نداره چرا؟؟؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

همانطور که درارسالهای 1253و1255 گفته بودم این اسلحه روی پراید یکی ازهمون سلاحهای ( چمبر ) هست که بسیار شبیه اکاره اما ازلحاظ کیفیت به پای اکار نمیرسه ( اسمش چمبره )

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - saeedsarshari - 2015-09-19 12:16 AM

دوستان مگه شاهین که میگن ساخت داخله نباید روش حک شده باشه شاهین ؟؟ همونطور که عکسش توی سایت نخجیر هست باید روی لوله و کپ اسلحه نوشته شده باشه شاهین

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

درضمن اگه ایران توانایی ساخت همچین لوله ای و طراحی خوبی رو داشت دولول های خودش رو درست میکرد تا کیفیت دار بشن. بنظر من چیزی بنام ساهین یا ساخت داخل وجود نداره همه همون آکار هستن منتهی قبلا با هارد کیس و حک شده ی آکار میومد ولی بنا به درخواست ایران دیگه آکار زیرشون حک نمیشه و حتی آرم نخجیر هم توب همون ترکیه روی سلاح حک میکنن. اخه اگه اونم خودشون میتونستن حک کنن که حداقل روی دولول خودشون که به اسم سفارشی میدن بیرون و طرح دار میکنن کپ رو به این افتضاحی نمیزدن که . درست حسابی و تمیز مثل آرم نخجیری که ترکیه رو کپ آکار میزنه میزدن. درمورد این اطلاعات مطمئن باشید منبع قابل اعتماده.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Gestapo - 2015-09-19 07:20 AM

آقای احمدی منکه از ایشون سوال کردم که عکس اول رو میگن یا دوم
عکس دوم سلاح من نیست مال یکی از دوستانه اما عکس اول هم از من نیست من فکر کردم این دوتا اکارند برای همین گذاشتم اینجا
راستشو بخواید من فک کردم سلاح اولب اکاره گفتم اکار با اکار که فرق نمیکنه برا همین رفتم یه عکس از روی اکار خودم از روی جان لوله گرفتم ببخشید اگه باعث گمراهی دوستان شدم و اونا هم فکر کردن سلاحشون اکار نیستKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Huntsman - 2015-09-19 01:02 PM

(2015-09-18 06:07 PM)Gestapo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما عکس اول رو اتا فرض کردید یا عکس دوم؟
کلمه آکار زیر کپ و روی جان لوله نوشته شده این قنداق هم قنداق اولیه نیست چون قنداق اولیه متناسب نبود دادم درست کردن برام

جای بند هم نداشت بردم دادمش به یکی از سرهنگ های سپاه بند دارش کرد بند یکی از زیبایی های سلاح حساب میشه

جناب Gestapo شما قنداق آکارو عوض کردین ؟ میشه یه عکس کامل از سلاحتون اینجا قرار بدین لطفا .

اون دوتا عکس صفحه قبل هم دوتاش یک سلاح هست ، آتا آرمز یا هرچیز دیگه فقط آکار یا شاهین نیست .

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - parandehabi - 2015-09-19 06:48 PM

سلام
دوستان گرامی اینطور که من دیدم و شنیدم از چندتا از اهل فن و فروشنده البته یکی دو سال پیش آکار سه نوع داره ی مدلش که کاملا ترک هستش و هیچ نشون غیر ترک بودنش وجود نداره منظورم نوشته و یا چاپ و حک خاصی غیر ترک و یک مدل دیگه هم هست که زیر کپش کلمه آکار نوشته و بالاش فکر کنم سمت راستش بود (جان لوله) که کلمه نخجیر به انگلیسی نوشته شده بود و ی مدل دیگه هم با همین مشخصات ولی بدون کلمه آکار زیر کپش. البته زیاد دیگه یادم نیست ولی فکر کنم اینا تفاوت عمده و ظاهریشون بود البته دوستان و اساتید بهتر میدونند و فروشنده ها و بعضی تعمیر کارای سلاح با تجربه هم حتما تو این زمینه میتونند راهنمایی کنند
یا حق

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bettles - 2015-09-30 11:54 PM

با سلام
تا جایی که بنده اطلاع دارم، کلمه آکار باید زیر کپ و روی لوله اسلحه نوشته شده باشه که قبلا عکسهای آکار خودمو در این باره گذاشتم (پست 1271)............. البته یکی از دوستانم اسلحه شاهین داره که آن هم از کیفیت خوبی برخورداره و تفاوت زیادی با آکار اصل نداره، اما کلمه آکار روش نوشته نشده............ این موارد بیشتر در قیمت اسلحه تاثیر دارند، چنانچه اگر کلمه آکار نوشته نشده باشه، قیمتش ممکنه ارزون تر باشه.........
ضمنا اسلحه آکار جای بند نداره و باید خودمون روش بند بذاریم که بنده این کارو کردم و قبلا هم عکساشو گذاشته بودم.........

RE: انواع فشنگ های ساچمه زنی و ویژگی های آنها - asman - 2015-10-02 11:37 AM

مبارکتون باشه//// چقدر حیفه که وقتی یه شکارچی فوت میکنه هیچکدوم از بازماندگان هم عقیدش نباشن و ذره ذره لوازمی رو که با خون دل و عشق فراهم کرده رو به بادفنا بدن/ ای کاش میشد وصیت کرد لوازمی رو که عاشقشونیم وازشون خاطره داریم رو باهامون دفن کنن تادست کسایی نیفته که لوازممونو به مزایده بزارن / آدم دلش میگیره / عجب دنیای فانی

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - googoolmagooly - 2015-10-03 08:08 PM

سلام
امروز عصر زدم به بازار و رفتم یه چرخی تو شهرمون زدم. فقط یکی از اسلحه فروشیهای قدیمی شهر ، یه قبضه آکار تو ویترین داشت میگفت 8 تومن . به شرط نو بودن ازش خواستم که بیاره ببینم. روی قنداقش چند تا خراش ریز داشت. لوله رو که شکونم دیدم از دهانه لوله ، پوکه پرون و پیشانی آتش روغن چکه میکنه !!! داخل لوله ها تمیز و براق بود ولی قطرات روغن بخوبی در لوله هم قابل رویت بود. طرف وقتی دید دارم کارشناسی براندازش میکنم گفت البته جنس مال کسیه گذاشته واسش بفروشیم!! دوباره تاکید کردم که خشکه خشکه!!؟؟ گفت نه...!!!! یه صد تا باهاش شلیک کرده ولی چون تخلف کرده مجبور شده بزاره واسه فروش!!! یه کیف هم داره باهاش میده مجانی !!! کمتر هم راه داره!!
اسلحه رو تحویلش دادم و زدم بیرون!!!! واقعا که....!!!
خداییش ولی سبک و خوش دست بودااا...Khansariha (256)
زیر کپ نوشته بود آکار و روی کپ نوشته بود به انگلیسی نخجیر !!
جدا از اینکه حتی مفت هم میداد نمیخریدم چون دروغ گفته بود اولش ، ولی این تفنگ بالاخره آکار بود یا نخجیر یا هردو !؟!؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2015-10-03 08:25 PM

این سلاحی که شما دیدید اکار ترک بوده ولی چون به سفارش ایران وارد شده در بغل نویسی کپ وروی لول کلمه نخجیر رو نوشتن
اما دو سلاح دیگر که تولید داخل هستن با نام نخجیر1 که تک لوله ونخجیر 2 که دولول بغله دوماشه