شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - HOBARE - 2015-09-08 04:23 PM

(2015-09-02 04:07 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان
عرض شود که چهارپاره 9 تایی مارک زوبر خریدم. می خواستم بدانم که با تفنگ دولول سوار آکار، با چه چوکی شلیک کنم بهتر است؟.......... قبلا از یکی از دوستان این انجمن پرسیدم که گفت چوک بالا 4 خط و چوک پایین 5 خط........... اما یکی دیگه از دوستان گفت چوک بالا 5 خط و چوک پایین 6 خط..............
نظر بقیه دوستان چی هست؟.... ممنونم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزيز چخارپاره زوبر تركه؟چند خريدي؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bettles - 2015-09-08 08:12 PM

سلام
باید ترک باشه، چون روش ترکی نوشته........... قیمت 90 تومن......

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - کوهنورد - 2015-09-08 11:05 PM

(2015-09-07 06:43 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
عرض شود که این دوستمون یه نکته جالب هم راجع به تیراندازی با لول بالا و پایین دولول سوارها گفت. اینکه اگر می خواهید تا اکثر ساچمه ها به هدف بخورند (منظورش فواصل کمتر از 50 متر بود)، باید برای لول بالا، نوک مگسک را در مرکز هدف و برای لول پایین، نوک مگسک را یک بند انگشت بالاتر از مرکز هدف قرار دهید. ضمنا گفت که این قانون تقریبا برای تمام دولول سوارها صادق هست....... نظر دوستان راجع به این موضوع چیه؟...... ممنونم.
با سلام :
با عرض پوزش از دوستان بنده هم فکر نمیکنم این اصل کلی باشه خصوصا یکی از نقاط قوت بایکال سوار رو این میدونم که برای نشانه روی لوله بالا و پایین باهم تفاوتی ندارند (البته با عرض پوزش از دارندگان این سلاح بینظیر بابت نظر دادن خصوصا کاربخش عزیز و امیر علی عزیز ) .این قصه تفاوت در نشانه روی لول بالا و پایین از زمان ورود آکار بوجود آمد و شاید بدلیل اینکه صاحبان این سلاح با کمی تعصب به این تفنگ نگاه میکنند . رفع عیب و کنار آمدن با محدودیتها ،بسیار هم عالی است و حاصل یک ذهن پویا ست ولی کتمان حقیقت و ایجاد نظریه های آنچنانی ........... شاید خوب نباشد .
قبل از ورود آکار ، بایکال و برونینگ و روبوست و..... اینها در دست مردم بود و این مسئله دیده نمیشد
اگرچه میدانم میرلوحی عزیز از گفته بنده خوشش نخواهد آمد ولی خب راجع به این مسئله بحث زیاد شده و صد البته آکار میرلوحی جان به گفته خودشان اینطور نیست (و این باعث خوشحالی است )
موفق باشید

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2015-09-08 11:27 PM

(2015-09-08 11:05 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-09-07 06:43 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
عرض شود که این دوستمون یه نکته جالب هم راجع به تیراندازی با لول بالا و پایین دولول سوارها گفت. اینکه اگر می خواهید تا اکثر ساچمه ها به هدف بخورند (منظورش فواصل کمتر از 50 متر بود)، باید برای لول بالا، نوک مگسک را در مرکز هدف و برای لول پایین، نوک مگسک را یک بند انگشت بالاتر از مرکز هدف قرار دهید. ضمنا گفت که این قانون تقریبا برای تمام دولول سوارها صادق هست....... نظر دوستان راجع به این موضوع چیه؟...... ممنونم.
با سلام :
با عرض پوزش از دوستان بنده هم فکر نمیکنم این اصل کلی باشه خصوصا یکی از نقاط قوت بایکال سوار رو این میدونم که برای نشانه روی لوله بالا و پایین باهم تفاوتی ندارند (البته با عرض پوزش از دارندگان این سلاح بینظیر بابت نظر دادن خصوصا کاربخش عزیز و امیر علی عزیز ) .این قصه تفاوت در نشانه روی لول بالا و پایین از زمان ورود آکار بوجود آمد و شاید بدلیل اینکه صاحبان این سلاح با کمی تعصب به این تفنگ نگاه میکنند . رفع عیب و کنار آمدن با محدودیتها ،بسیار هم عالی است و حاصل یک ذهن پویا ست ولی کتمان حقیقت و ایجاد نظریه های آنچنانی ........... شاید خوب نباشد .
قبل از ورود آکار ، بایکال و برونینگ و روبوست و..... اینها در دست مردم بود و این مسئله دیده نمیشد
اگرچه میدانم میرلوحی عزیز از گفته بنده خوشش نخواهد آمد ولی خب راجع به این مسئله بحث زیاد شده و صد البته آکار میرلوحی جان به گفته خودشان اینطور نیست (و این باعث خوشحالی است )
موفق باشید
جناب کوهنورد ، بنده حدود 3 سال پیش تفنگ آکار خودم و 3 نفر دیگر از دوستان را امتحان کردم و همگی در این خصیصه مشترک بودند یعنی 4 تفنگ آکار دقیقا مثل هم عمل کردند،( تفنگ آقای میرلوحی را امتحان نکرده ام ،که البته همه میدانیم که تفنگ ایشان این مورد را ندارد). ولی هنوز علت آن را متوجه نشده ام ، یعنی نمیدونم این اشکال از طراحی شرکت بوده یا مثلا آکارهای موجود در ایران اینطور و یا اصلا به عمد و با هدف خاص اینگونه طراحی شده !!!

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2015-09-09 08:47 AM

سلام و درود به علی آقا همشهری عزیز.عرضم به حضورتون من و یکی از بستگان جفتمون یه مدل اکار داریم که چرچیل 206 باشه.جفتمون با لول پایین کلی پترن گرفتیم و اینجوری نبود.از فشنگ تراپ بگیر تا فابریک و استرلینگ و یاف.از چوک فول بگیر تا سیلندر و از 36 متر تا 60 خوشبختانه اینجوری نبود.Khansariha (8)
البته یکی از رفیقام قبل از ما اکار دولتی گرفت یعنی حدود 1 یا 2 سال زودتر از ما که مدل تفنگش چرچیل 205 هستش.با لول پایینش پترن گرفتیم کلا قسمت بالای سیبل رو پوشش نداد!!!!!!!!! شاید یکی دو ساچمه به بالای سیبل خورده بود.کلا خیلی کوتاه کرد.ولی خوشبختانه از من و فامیلمون اینجوری نیست.Khansariha (48) شاید قنداق بالانس نیست شاید ...........

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2015-09-09 09:38 AM

میرلوحی جان اگه امکانش هست چندتا عکس از سلاحتون بذارید / ممنونم /

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bettles - 2015-09-09 02:14 PM

سلام دوستان......
عرض شود صحبتی را که از جانب دوستم مطرح کردم، تجربه ای بود که دوستم با تفنگ خودش که دست دوم است و معلوم هم نیست که چه مارکی هست، بش دست یافته بود،....... و گرنه بنده با تفنگ آکار خودم و با لول پایینش خیلی خوب نتیجه گرفتم و لازم هم نبود که مگسکو بالا ببرم.........
ضمنا دیروز به این دوستم هم گفتم که تفنگش آکار نیست چون هیج جای تفنگش آکار نوشته نشده....... همچنین قراره که از جوانب مختلف تفنگش عکس بگیره و برام بفرسته......... که به محض دریافت، طی پستی در همین تاپیک مطرحش خواهم نمود.........

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bahruz - 2015-09-09 04:23 PM

سلام بر دوستانKhansariha (8)
یه آکار نخجیر هست کپش هم فکر کنم فولادیه . ظاهرا از این آلومینیمها نیست. کم کار کرده. با چوک سیلندر میشه چارپار و اسلاگ زد؟ اگه سالم باشه تا چه قیمتی میارزه بگیرم؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bettles - 2015-09-09 06:11 PM

سلام
میگن میشه باش چهارپاره شلیک کرد اما زیاد نه.......... چون شلیک زیاد چهارپاره از عمرش کم می کنه........... البته من خودم تا حالا باش چهارپاره شلیک نکردم.......... قیمت نوی آکار که البته کلمه آکار زیر کپش نوشته شده باشه، باید حدود 7.5 میلیون باشه....... حالا کارکدش بسته به تمیزی از این قیمت پایین تره...........

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - djdream - 2015-09-09 09:47 PM

آكار يا آكار نخجير كسي اخيرا قيمت نو آزاد گرفته. ترجيحا تهران ؟ مرسي