شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - RAK - 2015-07-10 03:03 PM

با سلام .
یک نکته ای در طول لوله در سلاح اینه که هرچه طول لوله بیشتر باشه فشار وارده به لولا و قفل و بست اسلحه بیشتر میشه دوستانی که تجربه استفاده از اسلحه های لول بلند را دارند حتما متوجه این شدند که اسلحه اونا نسبت به اسلحه همون مدل ولی لول کوتاه تر زودتر لق میشه و چفت و بستش شل میشه اونم بر میگرده به فیزیک (علوم)سوم راهنمایی بازوها مقاوم ومتحرک و...
شما با افزایش طول لوله ممکنه یک مقدار جزیی به سرعت پرتابه خودتون بهبود ببخشید اون هم به دلیل تند سوز بودن باروت این اسلحه ها هست که طول زیادی خیلی تاثیر گذار نیست ولی به نقاطی از اسلحه خودتون فشار بیشتری وارد میکنید اولین نقطه لولا و قفل وبست اسلحه هست و نقطه بعدی یه رزوهای چوکه که حالا افزاینده بهش وصل کردید که ممکنه جا باز کنه که فشاره وارده با شل شده این افزایندها قابل مشاهده هست حالا بمبند که یکی دیگه هم میخوای اضافه کنید
به صورت کلی هر چه لوله اسلحه یک تکه تر باشه مقاوم تره یعنی حتی اسلحه چوک ثابت مقاومتر هست از اسلحه چوک متغیر
البته به نظر من ضررش بیشتر از سودشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2015-07-10 09:06 PM

(2015-07-10 03:03 PM)RAK نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام .
یک نکته ای در طول لوله در سلاح اینه که هرچه طول لوله بیشتر باشه فشار وارده به لولا و قفل و بست اسلحه بیشتر میشه دوستانی که تجربه استفاده از اسلحه های لول بلند را دارند حتما متوجه این شدند که اسلحه اونا نسبت به اسلحه همون مدل ولی لول کوتاه تر زودتر لق میشه و چفت و بستش شل میشه اونم بر میگرده به فیزیک (علوم)سوم راهنمایی بازوها مقاوم ومتحرک و...
شما با افزایش طول لوله ممکنه یک مقدار جزیی به سرعت پرتابه خودتون بهبود ببخشید اون هم به دلیل تند سوز بودن باروت این اسلحه ها هست که طول زیادی خیلی تاثیر گذار نیست ولی به نقاطی از اسلحه خودتون فشار بیشتری وارد میکنید اولین نقطه لولا و قفل وبست اسلحه هست و نقطه بعدی یه رزوهای چوکه که حالا افزاینده بهش وصل کردید که ممکنه جا باز کنه که فشاره وارده با شل شده این افزایندها قابل مشاهده هست حالا بمبند که یکی دیگه هم میخوای اضافه کنید
به صورت کلی هر چه لوله اسلحه یک تکه تر باشه مقاوم تره یعنی حتی اسلحه چوک ثابت مقاومتر هست از اسلحه چوک متغیر
البته به نظر من ضررش بیشتر از سودشه

درگلوله زن که اینطور نیست لگدوبرد وصدای برنو بلند رو با لگد وبردوصدای برنو کوتاه حتما تجربه کردید ساچمه زن هم که نباید ازاین قانون مستثتی باشه / ایا اینطور نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2015-07-11 12:26 AM

لگد این شات گان کوتاه روبا لگداکار بالول71 ونخجیر1بالول 81 سانت مقایسه بفرمایید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - sajadm - 2015-07-11 03:47 PM

بلندی لول فقط باعث میشه که فشار ناشی از انفجار مدت بیشتری درداخل لول به طور مداوم به ساچمه وارد بشه و در نتیجه برد بیشتر میشه اما در سلاحهای لول کوتاه این فشار مدت کمتر به طور مستقیم به ساچمه وارد میشه و با خروج ساچمه از لول این فشار به طرفین هم منتقل میشه و برد ساچمه کمتر میشه
این نظر منه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - RAK - 2015-07-11 08:43 PM

با سلام .
آسمان عزیز نوع باروت مصرفی در گلوله زن به ذلیل تفاوت زیاد در قطر لوله و شکل و گلویی پوکه و وجود خان و انتظارات ما از این اسلحه بسیار متفاوت تره سرعت سوختن باروت در سلاح پیرو یک سری مسائل هست که یک از اصلی ترین انها قطر داخلی لوله هست
باروت در اسلحه گلوله زن دارای سرعت سوزش کمتری هست تا باروت اسلحه ساچمه زن پس متغیر های متفاوت زیادی در گلوله زن و ساچمه زن وچود داره .
بنابراین مقایسه این دو نوع اسلحه در این موضوع اصلا صحیح نیست و حتی موضوع ذکر شده در پست بالا در بعضی موارد هم برعکسه .
مسئله مورد بحث برد و صدا نیست فقط و فقط اولا تاثیر افزاینده لوله بر فشار وارده بر لولا و عقبه و چفت و بست اسلحه و استهلاک اون دوما تاثیر افزاینده به دوام و استهلاک نقطه اتصال یا همون رزوه چوک هست
ولی این موضوع هم هست که در لوله های بلند به دلیل فاصله زیاد مگسک و شیار (خط نشانه) هدف گیری و دقت بهتره اینجا میشه از برنو کوتاه و برنو وسط و بلند مثال زد
یا بر اثر اینکه شارژ باروت مدت بیشتری پشت پرتابه هست پرتابه سرعت بیشتری گرفته اون هم به دلیل نوع باروت در سلاح شکاری ساچمه زن و نرخ سوزش زیاد به چشم نمیاد باید توجه داشت که طول لوله بلند و بیش از اندازه هم خوب نیست و از شتاب کم میکنه
در مورد لگد سلاح اصلا به چه دلیل اتفاق میفته به همون دلیلی که موشک و موتور جت نیروی پیشرانه خودشو به دست میاره و به حرکت در میاد و نقطه اعمال این نیرو دهانه خروجی هست که اینجا میشه لوله تفنگ اگر دقیقا بخوام بگم دهانه خروجی لوله تفنگ که البته نوع چوک هم تاثیر داره چوک فول لگد بیشتری داره
این نیرو ابتدا به سمت عکس حرکت پرتابه اعمال و بعد به دلیل اینکه شما و اسلحه و تناسب وزنی اون زاویه گرفته به سمت بالا هدایت میشه که نتیجه اون میشه لگد اسلحه
حالا شما ته قنداق را تکیه گاه در نظر بگیرد و طول اسلحه رو بازوی محرک و فاصله ته قنداق با لولا اسلحه یا شاه پین را بازوی مقاوم در نظر بگیرید با افزایش بازوی محرک فشار وارده به نقطه لولا و چفت و بست که همون انتهای بازوی مقاومه چقدر زیاد میشه یا نه
علت اینکه بازوی مقوم تا ان نقطه هست به این علته که تراکم وزنی کپ بیشتره
علت لغ شدن اسلحه ها هم همین مودرد هست این هم عکسش در حد توان من و دست وپا شکسته
[تصویر: IMG-20150507-WA0013.jpg]
در مورد کلیپ در مورد دو لول کوتاه بدون قنداق که باز هم به دلیل عکس بالا با اسلحه دارای قنداق قابل مقایسه نیست ولی باز هم اگر همین اسلحه عقبه را به یک لول بلند 70 یا 80 سانتی ببندید در شرایط برابر قطعا اسلحه از دست شما خارج میشه هنگام شلیک چون دیگه تکیه گاهی نداره و اسلحه از دست شما خارج میشه
نمیدونم شما تجربه شلیک با رولور یا سلاح کمری را دارید یا نه کاملا نقش قنداق و اینه به اسلحه تسلط داشته باشی مشخصه و تفاوت رولور لول کوتاه با بلند اگر شرایط برابر و متغیر فقط طول لوله باشه
در مورد کلیپ دوم اسلحه دارای قنداق مشخصه که لگد انچنانی نداره
دیگه خسته شدم امیدوارم تونسته باشم مطلبو برسونم
اگر اشتباه در تایب شده ببخشید با عجله نوشتم چیکار کنیم دیپلم نهضت داریم سوادمون همینقدره

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2015-07-11 08:55 PM

سلام.حالا من یه چیزی از رو کنجکاوی گفتم چه جنجالی شد خخخخخخخخخخخخKhansariha (399) خوشم میاد بروبچ سرشار از اطلاعات مفید اندKhansariha (48)این به چالش کشیدن ها جواب سوال خیلی هارو میدهKhansariha (214)بازم به قول داداش آسمان دم اهالی انجمن گرمKhansariha (214) ولی من هنوز تو کف شکار قرقاول امریکایی ها موندم.تو فواصل دوری شکار میزنن.دقیقا بالای 60 متر ولی جالب این جاست که تفنگ هاشون لول 71 برتاستKhansariha (226)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2015-07-11 10:48 PM

(2015-07-11 08:55 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.حالا من یه چیزی از رو کنجکاوی گفتم چه جنجالی شد خخخخخخخخخخخخKhansariha (399) خوشم میاد بروبچ سرشار از اطلاعات مفید اندKhansariha (48)این به چالش کشیدن ها جواب سوال خیلی هارو میدهKhansariha (214)بازم به قول داداش آسمان دم اهالی انجمن گرمKhansariha (214) ولی من هنوز تو کف شکار قرقاول امریکایی ها موندم.تو فواصل دوری شکار میزنن.دقیقا بالای 60 متر ولی جالب این جاست که تفنگ هاشون لول 71 برتاستKhansariha (226)

میرلوحی جان اگه مهارت تیراندازو ثابت درنظر بگیریم دوچیز میمونه که تاثیر گذاره کیفیت ساخت تفنگ وفشنگ / برای یه اسلحه طول لول تنهاترین عامل برای یک شلیک موفق نیست یه اسلحه کارگاهی ترکیه بالول 71 سانت با یه برتا 71 سانت (لول هردو 71 سانته ولی ایا کروم کاری این دو یکیه ایا قطر داخلی این دودقیقایکیه وهزاران ایای دیگه وایا یه فشنگ 70 میلیمتری رمینگتون با فشنگ 70 میلیمتری عقاب قابل قیاسن/ زمستان 92 بافشنگ عقاب کبک وکبوترزدم جز پر چیزی عایدم نشده اما با استرلینگ میزدم درجا خشک میشدن / خال لب دوست وفلفل هردو جان سوزند اما این کجا وان کجا /

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - hunternakhjir - 2015-07-12 01:08 PM

(2015-07-11 12:26 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لگد این شات گان کوتاه روبا لگداکار بالول71 ونخجیر1بالول 81 سانت مقایسه بفرمایید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عاغا این بنده خدا اندازه یه فصل شکار من تیر انداخت خخخخخ

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2015-07-12 06:26 PM

این کوچیکش بود داداش.یه کلیپ شکار کفتر چاهی در آرژانتین دیدم که 4 تا شکارچی بودن با پنج تیر اتوماتیک.هر کدوم از این شکارچیا یه ساک فشنگ(نزدیک 250 تا) داشت که همه شون رو شلیک کردن.آخر کار هم چیزی حدود 3700 تا کبوتر زدن و چیدن روهم.من که عقل از سرم پرید.نه به اونا نه به ما.همیشه از تمام وجود دلم میخواد جای اونا باشمKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - کوهنورد - 2015-07-12 09:02 PM

با سلام :
دم همگی اهالی انجمن گرم باد ................
دم برادر عزیز اسمان هم گرم باد با این تکیه کلامش .Khansariha (8)Khansariha (8)
در مورد ارتباط بلندی لوله و میزان عقب نشینی و.... مطلب زیاده و بهتره در تاپیک مشاوره ساچمه زنی بحث بشه تا تاپیک آکار به انحراف نره . فقط خیلی مختصر میتونم بگم لزوما بلندی لول ، باعث فشار به قفل و بست کپ نیست . خیلی از اوقات دارندگان اینگونه سلاحها برای دستیابی به مسافتهای بالاتر از شارژهای بیشتری هم استفاده میکنند که این باعث خرابی و فرسودگی زودرس میگردد .اگر اجازه بدید در تاپیک مربوطه ادامه بدیم .

میرلوحی جان شما در مورد اکار زیاد جستجو میکنید میشه یه زحمتی بکشید و مفهوم تی-اس 870 رو که روی لوله نوشته پیدا کنید ؟ این رو قبلا یادم میاد مسیح عزیز در همین تاپیک ، در زمانی که آکار تازه اومده بود و چند تا از دوستان گرفته بودند ، نوشته بود . این عدد اشاره به مقدار فشار قابل تحمل توسط لوله داره و روی اکثر تفنگهای ترک نوشته شده .بگذریم که روی خیلی هاشون هم نوشته مگنوم .
این عدد یک استاندارد در مورد تحمل فشار لوله های ساخته شده در حوزه بالکان هم هست . هم در مورد لوله های تجاری و هم نظامی .
با تشکر