شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - javadzadeh - 2015-06-14 01:01 PM

با سلام خدمت دوستان عزیز

به لطف خدا دیروز جوازم اومد منم تونستم به جمع آکار داران بپیوندم از اساتید و دوستان محترم تقاضا مندم اگه توصیه یا راهنمایی دارن بنده رو بی نصیب نذارین

با تشکر و سپاس

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mik - 2015-06-14 01:37 PM

(2015-06-14 01:01 PM)javadzadeh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز

به لطف خدا دیروز جوازم اومد منم تونستم به جمع آکار داران بپیوندم از اساتید و دوستان محترم تقاضا مندم اگه توصیه یا راهنمایی دارن بنده رو بی نصیب نذارین

با تشکر و سپاس
درود
انشاا... ماشش براتون هزار سال بچکه ...Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - javadzadeh - 2015-06-14 08:08 PM

استاد عزیز جناب آسمان ممنون از راهنماييتون بزرگوارين

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2015-06-14 08:53 PM

//مبارکه // با هرچوکی که خواستید از فول گرفته تا سیلندر میتونید ساچمه های معمول1-9 رو بزنیدالان درسهمیه ها ریزتر از 6 نمیارن مگر 7/5 تراپ گاها پیدا بشه ( هرچی ساچمه ریز ترباشه فشار به سلاح کمتره ) اما تا اونجایی که میتونید اززدن تک گلوله وچارپاره با اکار خودداری کنید واگر احیانا استفاده کردید فقط با چوک سیلندر که هم قطر با طول لوله (البته بغیر ازچمبر) وفشار کمتری به سلاح خواهد امد دراکار چمبر (خزانه) به 76 میلیمتر ابتدای لول که فشنگ گذاری میشه چمبر(خزانه) میگن (در نطر داشته باشیم که زدن چارپاره واسلاگ عمر سلاحو پایین میاره) بعد از هرجلسه تیر اندازی نظافت سلاح بخصوص داخل لول یادتون نره // ببخشید من پست قبلیمو حذف کردم یه ایرادی داشت که جز حذف کردن راه دیگه ای نداشتم وویرایش شده تقدیم میکنم / دم اهالی انجمن همیشه گرم /

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - mirlohi - 2015-06-16 08:01 PM

(2015-05-31 07:04 AM)amirsalaramirsalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فکر نمیکنم آکار با طول لول 76 داشته باشیم هر چی بنده دیدم لول 71 بوده البته به سر لول لول اضافه میکنند اما لول فابریکش 71 سانته

سلام.چرا ساید باید ساید(دولول بغل) جدید تولید کرده با لول 76 سانت.البته یه چمبر 76 هم داریم که همه اکارای موجود در ایران چمبر 76 یا به اصطلاح مگنومه.یه عکس از بغل هم لول 76 اکار(چرچیل)[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2015-06-16 10:03 PM

حدود سال 90 به تعداد خیلی کم اکارروهم تک ماشه با لول76سانت وماشه طلایی سهمیه داده شد/

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ab-ba - 2015-06-19 12:57 PM

سلام دوستان نماز و روزه هاتون قبول حق
راستی اطلاعاتی در خصوص اسلحه دولول رو هم ترک دورماز می خواستم اسلحه خوبی هس یا نه و چوک ثابت نیز هس Khansariha (256) التماس دعا

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2015-06-19 02:49 PM

سلام دوست گرامی نماز وروزه خودتم مقبول درگاه احدیت باشه /انشاالله/ بخاطر اینکه اهالی انجمن بتونن مفصل راهنماییتون کنن به ادرس زیر مراجعه کنید وسوالتونو اونجا مطرح وپیگیری بفرمایید/ از صاحبان انجمن معذرت خواهی میکنم که بازم پامو از گلیمم درازتر کرده وزبان درازی کردم /ببخشید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - PMOSadra - 2015-06-24 08:40 AM

سلام به تمامی اساتید گرامی
بنده سلاح شکاری دو لول رو هم آکار تک ماشه دارم، مدتی بود لول بالا هنگام شلیک رو چاشنی خال مینداخت ولی موجب شلیک گلوله نمیشد، اول اومدم سوزن و فنر پایین رو با بالا جابه جا کردم ولی موثر نبود و با کمال تعجب بالا همون مشکل رو داشت کماکان در حالی که لول پایین درست می زد، بهعد از اون رفتم از فردوسی 2 سوزن و فنر نو گرفتم و همه رو خودم عوض کردم، حالا لول بالا درسته و پایین همان مشکل رو داره، الان به تازگی متوجه شدم که شل یا سفت نمودن سوزن در این مشکل موثره، حالا سوال :
1. مشکل سلاح چی میتونه باشه ؟
2. استاندارد تنظیم سوزن سلاح چیه(میزان شل و یا سفت بودنش)؟
3. حالا واسه رفع مشکل سوزن رو تا انتها باز کردم تا مشکل رفع شه، آیا این کار خطر نداره ؟
پیشاپیش از راهنمایی شما اساتید محترم سپاسگذارم.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2015-06-24 01:05 PM

(2015-06-24 08:40 AM)PMOSadra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به تمامی اساتید گرامی
بنده سلاح شکاری دو لول رو هم آکار تک ماشه دارم، مدتی بود لول بالا هنگام شلیک رو چاشنی خال مینداخت ولی موجب شلیک گلوله نمیشد، اول اومدم سوزن و فنر پایین رو با بالا جابه جا کردم ولی موثر نبود و با کمال تعجب بالا همون مشکل رو داشت کماکان در حالی که لول پایین درست می زد، بهعد از اون رفتم از فردوسی 2 سوزن و فنر نو گرفتم و همه رو خودم عوض کردم، حالا لول بالا درسته و پایین همان مشکل رو داره، الان به تازگی متوجه شدم که شل یا سفت نمودن سوزن در این مشکل موثره، حالا سوال :
1. مشکل سلاح چی میتونه باشه ؟
2. استاندارد تنظیم سوزن سلاح چیه(میزان شل و یا سفت بودنش)؟
3. حالا واسه رفع مشکل سوزن رو تا انتها باز کردم تا مشکل رفع شه، آیا این کار خطر نداره ؟
پیشاپیش از راهنمایی شما اساتید محترم سپاسگذارم.

قبل از هر چیر ورودتونو به انجمن خوشامد میگم / چرا فنر وسوزن پایین رو که از ابتدا مشکلی نداشت عوض کردیدحالا شما اون فتروسوزنی که در ابتدا متعلق به پایین بودرو بازم سرجای خودش ببندید که شروع به کار بکنه 1 مشکل سلاح یا کوتاهی سوزنه یا خسته وضعیف بودن فنر2پایه سوزن اکارو باید تا اخر سفت کرد تاخوب عمل کنه 3 فکر نکنم چون با این کار پایه سوزن شل میشه وشلیکی در کار نخواهد بود /ولی درکل باید احتیاط کرد چون خدای نکرده اولین اشتباه = اخرین اشتباه