شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - aghajoon - 2015-01-26 11:00 PM

(2015-01-26 10:41 PM)سنگک نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قدیما دوستان با اسلحه برونینگ جرات نمی کردن فشنگ بیش از 1.8 گرم باروت شلیک کنند.فشار قابل تحمل آکار اگر اشتباه نکنم 870 بار و بایکال باز اگر اشتباه نکنم 900 بار هست.درست هست یا نه؟فشنگهایی که طی سالیان گذشته البته تولید داخل امتحان کردم میانگین باروت 1.7 گرم و میانگین ساچمه 34 گرم بود.البته چند سال اخیر فشنگ نگرفتم.البته جز یکسال که سال 1383 یک فشنگ آبی رنگ سر بقچه ای شماره شش گرفتم که وزن باروتش 1.5 گرم و و زن ساچمه 36.5 بود.باورتون میشه؟ولی خواهش می کنم اگر ذره ای سلاحتون را دوست دارید باروت بیش از 1.8 گرم پر نکنید البته اگر باروتش چینی بود شاید تا یک کیلو هم بشه شارژ کرد.Khansariha (28)

عبارت TS 870 که روی لوله آکار نوشته شده یک استاندارد برای تست فشار لوله تفنگهای ترک است و اگه تفنگ ترکی کارگاهی نباشه و با اصل و نصب باشه این استاندارد یعنی اینکه لوله تا فشار "1200 بار " تست شده

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - amirsalaramirsalar - 2015-01-27 08:05 AM

جناب میرلوحی بنده قصد توهین به هیچ عزیزی را ندارم
منظور من این بود این سایت، سایت جامع و کاملیه شماکه اسم کاربر حرفه ای رو یدک میکشی باید مطالبی رو در سایت تایپ کنی که علمی و همراه با سند باشه
تا آدم مبتدی مثل من با سندیت قرار دادن حرف شما مشکلی براش بوجود نیاد.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - سنگک - 2015-01-27 02:31 PM

سرور گرامی جناب aghajoon شاید روی لول بایکال را دیده باشید نوشته (mp90) دیدید برادر جان؟خوب اگر منظور از 90mp که روی اسلحه حک شده همان 90megapascal باشه پس معادل 900bar هست.این واحدها را را می تونید در سایتهای اینترنتی تبدیل کنید .حالا شاید هم این mp مخفف چیز دیگری باشد.اما اگر مگا پاسکال باشد تحمل اسلحه همان هست که عرض کردم.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - shekari - 2015-01-27 02:32 PM

دوستان سلام. کسی از شما تجربه استفاده از چهارپاره با آکار رو داره؟میخواستم بپرسم با سالی نهایتا 6-7 تا چهارپاره با چوک سیلندر شلیک بشه مشکلی براش پیش میاد؟کدوم چهارپاره فابریک و چند تایی کمترین فشار رو به تفنگ میاره و قدرت کافی مثلا برای شکار گراز توی فاصله 50تا60 متری رو داره؟وبا کدام لول شلیک کنم نتیجه بهتری میگیرم؟با سپاس

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - amirsalaramirsalar - 2015-01-27 03:17 PM

(2015-01-27 02:32 PM)shekari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام. کسی از شما تجربه استفاده از چهارپاره با آکار رو داره؟میخواستم بپرسم با سالی نهایتا 6-7 تا چهارپاره با چوک سیلندر شلیک بشه مشکلی براش پیش میاد؟کدوم چهارپاره فابریک و چند تایی کمترین فشار رو به تفنگ میاره و قدرت کافی مثلا برای شکار گراز توی فاصله 50تا60 متری رو داره؟وبا کدام لول شلیک کنم نتیجه بهتری میگیرم؟با سپاس

دوست عزیز شما با چوک سیلندر هیچ محدودیتی در این سلاح برای هر نوع چارپاره ای نداری با خیال راحت هر شماره ای از چهارپاره رو شلیک کن اما اونچه که مسلمه هر قدر ساچمه ها ریز تر فشار نیز کمتر به تفنگ میاره( درفشنگهای چارپاره)
مسئله بعد اینکه فرمودید با کدوم لول متوجه منظور شما نشدم هر دو لول آکار بخاطر چوک خور بودنشون یکیه و فرقی نداره فقط شما با تعویض چوک سر لوله میتونی به فواصل مختلف شلیک کنی
در مورد شکار گراز بنده تجربه ای ندارم اما فکر میکنم 9 تا 12 تایی برای این فاصله که شما میفرمایید خوب باشه
تا نظر دیگر دوستان چی باشهKhansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Farhads - 2015-01-27 03:47 PM

(2015-01-27 02:32 PM)shekari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
چیزی که من دیدم ، دوستان با چهارپاره شلیک می کنند و هیچ مشکلی هم نداشته اند .
برای شکار گراز که رفته بودیم بیشتر دوستان از چهارپاره 9 تایی و 12 تایی استفاده می کردند که بهترین نتیجه رو در این فاصله توی 9 تایی می دونستند.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - AKKR - 2015-01-27 09:41 PM

(2015-01-24 11:20 AM)arashroohan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
يه چند وقتي هست كه مطالب اين تاپيك رو ميخونم
خيلي مطالب خوب و كاربردي ارائه شده از همه تشكر ميكنم . هفته پيش يه آكار در حد آك خريدم
وقتي جواز موقتش بياد عكسش رو ميزارم با تشكر

سلام دوست عزیز مبارکت باشه انشالاه با خیر خوشی ازش استفاده کنی و بهترین خاطرات رو باهاش داشته باشی
موفق باشی

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - masoudsalamat - 2015-01-28 12:12 AM

صفحه 6 پاراگراف اول خط آخر کاتالوگ آکار نوشته شده : ما استفاده از اسلاگ را در این اسلحه توصیه نمیکنیم دیگه نمیدونم این اخطار شامل چهارپاره هم میشه یا نه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bikhyal - 2015-01-28 12:23 PM

سلام.لطفا یکی به من کمک کنه.من رفتم اکار بخرم گفت.کد 100 رو میخوای یا کد 300.بنظر شما اساتید کدوم بهتره و معنی کدا چیه.ممنون میشم راهنمایی کنید

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2015-01-28 01:35 PM

کد دیگه چه صیغه ای؟؟
این شگرد جدید کلاهبرداریه
ی باررفتم پیش دکتر گوش وحلق وبینی برای دراوردن لوزه هام
بهم گفت دوجورمیتونم عملت کنم۱اگه زیرمیزی بدی بعدازعمل درد کمی داری
2اگه زیرمیزی ندی منم نمیتونم اون داروهای که مدنظرمه برات به کارببرم وبعدازعمل بایددردزیادی تحمل کنی