شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - saeedf - 2014-12-22 10:26 PM

ممنون از دوست عزیز karbakhsh بابت پاسخ دقیقشون
یه سوالم داشتم اینکه در خال حاضر از برند هگلو اسلحه نو و خشک گیر میاد من فقط یک عدد دوعقاب(هگلو) دسته دوم پیدا کردم و هرجا میپرسم یا اصلا نمیشناسن یا میگن دیگه وارد نمیشه.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Vicxtor - 2014-12-25 07:42 AM

درود بر دوستان آکار سوار... Khansariha (8)

ببخشید چند سوال داشتم در مورد آکار :

۱- این مدلی که قبلا سهمیه میدادن و با هاردکیس بود دقیقا چه مدلی از آکار هست؟ (منظورم کد مدل هست؛ مثلا : Churchill 206 0227082 از سری هانتینگ)
۲- کلا چه مدل هایی از آکار پیدا میشه (در ایران)؟
مثلا مشخصات مدلی رو که گفتم اینهاست :
12GA 76mm
71cm Barrel
Silver Receiver
Auto Ejectors
MC-5 Mobile Chokes
3.25kg Weight
۳- آیا آکار فقط چوک متحرک هست و هنگام تیراندازی باید حتما چوک متصل باشه؟
۴- این آکارهایی که داخل پیدا میشن همشون کپ فولادی هستن؟

سپاس... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
ببخشید...

فرق مدل های زیر دقیقا در چیه؟

Churchill 206 0227082
Churchill 206 0227082X
Churchill 206 0227082XP

(وزن مدل های X و XP پایین تره انگار و فقط پوکه کش هستن... آیا درسته؟)

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - guilanshekar - 2014-12-25 08:50 AM

(2014-12-22 08:35 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بنده شخصا از هگلو بیشتر خوشم میاد و دوستش دارم هر چند اکار هم دوستار های خودشو داره ولی. کپ ی تیکه یعنی قسمتی که فشنگ در اون قرار میگیره با لول تفنگ بصورت یک تیکه و یک دست ساخته شده با نگاه کردن هم معلومه ولی در دو تیکه وقتی لول اسلحه بطور کامل نگاه بشه قسمت چمبر با یک پله از لول اصلی مشخصه مثل نخجیر دو و روبوست که بعضی از کار شناسان اینو ی ضعف میدونن ولی بعید میدونم چون شرکتهای بزرگ تولید تفنگ از این روش استفاده کردن.

دوست عزيز شما ميفرماييد کپ تيكه اي بعد در باره لول استدلال ميكنيد
من کپ باز شده خيلي زيادي ازسلاح هارو ديدم در تعميرگاه ديدم و الان كه دارم فكر ميكنم ميبينم ميشه اونها رو بر اساس نوع وصل شدنشون به هم کپ (تيكه)هم دسته بندي كرد
(2014-12-22 10:26 PM)saeedf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از دوست عزیز karbakhsh بابت پاسخ دقیقشون
یه سوالم داشتم اینکه در خال حاضر از برند هگلو اسلحه نو و خشک گیر میاد من فقط یک عدد دوعقاب(هگلو) دسته دوم پیدا کردم و هرجا میپرسم یا اصلا نمیشناسن یا میگن دیگه وارد نمیشه.

خير گير نمياد
مگر اينكه ادم خوش شانس تو طرح جمع اوري 2 سال پيش واسش جواز گرفته باشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - ebrahimidavood - 2014-12-25 01:10 PM

باسلام
من دو سال پیش آکار خریدم نو و آک بدون هاردیسک در کارتون سیاه رنگ و مشخصات آن

(ITEM NO( 0227082N
(MODEL(O&U Shotgun Auto Sft Slc Sng Trg Ejector Walnut
12-"3 (76mm)
71cm) Barrel)
(MC-2(IM-M

لطفا در صورت امکان دوستان راهنمای بفرمایند .Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - HOSSEINDM - 2014-12-25 02:37 PM

(2014-12-25 07:42 AM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان آکار سوار... Khansariha (8)

ببخشید چند سوال داشتم در مورد آکار :

۱- این مدلی که قبلا سهمیه میدادن و با هاردکیس بود دقیقا چه مدلی از آکار هست؟ (منظورم کد مدل هست؛ مثلا : Churchill 206 0227082 از سری هانتینگ)
۲- کلا چه مدل هایی از آکار پیدا میشه (در ایران)؟
مثلا مشخصات مدلی رو که گفتم اینهاست :
12GA 76mm
71cm Barrel
Silver Receiver
Auto Ejectors
MC-5 Mobile Chokes
3.25kg Weight
۳- آیا آکار فقط چوک متحرک هست و هنگام تیراندازی باید حتما چوک متصل باشه؟
۴- این آکارهایی که داخل پیدا میشن همشون کپ فولادی هستن؟

سپاس... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
ببخشید...

فرق مدل های زیر دقیقا در چیه؟

Churchill 206 0227082
Churchill 206 0227082X
Churchill 206 0227082XP

(وزن مدل های X و XP پایین تره انگار و فقط پوکه کش هستن... آیا درسته؟)

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام
دوست عزیز نمونه آکارای وارد شده در سری اول به نظر من جنس چوب بهتری داشتن ولی کپ و لول از نظر جنس فرقی نکرده شاید کیفیت منتاژ پایین امده باشه ولی آلیاژ به کار رفته همونه.
در این سه مدلی هم که گذاشتید و خود شما هم اشاره کردی کپ ساده تر شده که باعث شده وزن هم پایین تر بیاد و فرق اصلی در فشنگ کش هست که از حالت پرون به حالت معمولی در اومده که اگه دقت کنید یک تیکه شده.
در کل فرق چندانی نکرده اگه بخوان آلیاژو دستکاری کنن خوب یه محصول جدید با ظاهری متفاوت تر بیرون میدن .

[تصویر: 57801547891386929013.jpg]
دوست عزیز شما اینارو به عنوان مشکل نببین مشکل اینه شهری مثل مشهد با چند مییلیون جمعیت یه مجموعه اسکیت و تراپ نداره و امسالم که پروانه تعطیل دوستان باید چیکار کنن . Khansariha (172)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - kohestani - 2014-12-30 09:17 PM

با سلام. از اساتید کسی هست راهنمایی کنه در خصوص محافظ چکاننده توضیح بده .محافظهای موجود در بازار - قیمتش - نحوه استفاده و عکس در صورت امکان .ممنون.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - AKKR - 2014-12-31 02:44 AM

سلام دوست عزیزدریه سری اسلحه ها وقتی ماشه را فشار میدی وکمر اسلحه را میبندی سوزن اسلحه ازاد میشه ولی در اسلحه هایی که زامن اتوماتیک دارند با فشار ماشه وبستن لول اسلحه سوزن مسلح میماند وباید ماشه چکانده شود که این کار در دراز مدت سبب شکستن سوزن میشود وبه همین خاطر در این اسلحه ها از محافز سوزن استفاده میشد محافز سوزن مانند فشنگ هست و داخلش فنر دارد و وقتی سوزن زربه میزند فنر جمع و بد رها میشد که مانع از خراب شدن جسمی که همانند چاشنی در محافز قرارگرفته میشود. محافز تو بازار همه جور هست یسری اهنی یسری امینیوم یسریم پلاستیک و تعداد کمی هم تیتانیم ولی پلاستیکی ها بعد چند بار استفاده میشکند و قیمت هم از جفتی ۱۰ هزار تا ۱۹۰ هزار هست که بسته به بوجه خریدار و کیفیت انتخاب میشد و دو برند معروف وینچستر . و . پیچ مایر هستند که از همه گرانترند

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - arashroohan - 2015-01-24 11:20 AM

سلام دوستان
يه چند وقتي هست كه مطالب اين تاپيك رو ميخونم
خيلي مطالب خوب و كاربردي ارائه شده از همه تشكر ميكنم . هفته پيش يه آكار در حد آك خريدم
وقتي جواز موقتش بياد عكسش رو ميزارم با تشكر

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - yahyarav - 2015-01-24 11:56 AM

(2015-01-24 11:20 AM)arashroohan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
يه چند وقتي هست كه مطالب اين تاپيك رو ميخونم
خيلي مطالب خوب و كاربردي ارائه شده از همه تشكر ميكنم . هفته پيش يه آكار در حد آك خريدم
وقتي جواز موقتش بياد عكسش رو ميزارم با تشكر

سلام مبارک باشه ،لطفاقیمت راذکربفرماییدKhansariha (8)باتشکر

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - arashroohan - 2015-01-25 09:32 AM

ممنونم از لطفتون
8 ميليون تومن خريدمش
البته يكي ديگه از فروشنده ها پشت تلفن قسم ميخورد كه آكار در حد آك رو برام 300 هزار ارزونتر تهيه ميكنه ولي خوب من شك داشتم و معامله نكردم