شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار (/showthread.php?tid=137)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - bettles - 2014-11-13 04:54 PM

سلام
یکی از دوستانم آکار داره و می گفت که کاور چرمی که رو قنداق تفنگ سوار میشه را همیشه به تفنگ وصل نکنید، چون قنداق پوسته می کنه............... آیا کسی از دوستان تجربه ای در این زمینه داره؟............. یعنی اگر کاور چرمی یه مدت زیاد رو قنداق بسته شده باشه قنداقو خراب می کنه؟............... ممنون

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - NEMESIS - 2014-11-13 05:57 PM

بله من دیدم ...نمونش تفنگ رفیق خودم
من خودم اوایل کاور میکشیدم و بعد یه مدت دیدم قنداق داره دو رنگ میشه و بازش کردم اما باز دیشب دوباره بستم رو قنداق چون توی کوه خیلی راحت ضربه میخوره و خش میوفته و بعد از زمستان دوباره بازش میکنم تا سال آینده
البته فقط رنگ و ظاهر قنداق رو خراب میکنه و چوب چیزیش نمیشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - سنگک - 2014-11-13 07:52 PM

با سلام.میشه اول یک پارچه نرم پنبه ای گذاشت بعد بقول شما کاور قنداق را محکم بست؟خصوصا زیر قسمتی که با بند بسته میشه.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - NEMESIS - 2014-11-13 07:58 PM

اینکار رو هم میشه کرد و اتفاقا خودم هم فکرش را کرده بودم اما برای کاوری که من انداختم رو قنداق این امکان نبود
ولی خب اگر این تغییر رنگ به خاطر نور خورشید یا اثرات جوی باشه باز تغییر رنگ رو دارید
شما میتونید با همین روشی که گفتید کاور رو بکشین رو قنداق و بعد از مدتی (چند ماه) باز کنید و نتیجه را برسی کنید.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - سنگک - 2014-11-13 08:51 PM

دوستان آکار صفر تهران چنده؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - AKKR - 2014-11-13 11:33 PM

سلام من ۷۲۰۰ سراغ دارم Khansariha (219)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - asman - 2014-11-14 08:45 AM

سلام اگه دوتالول اکار ازهم جدا بشن وپیش تعمیرکارنبرد ایاراهی هست که اصولی ودقیق درست بشه'ممنونم/یاحق

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - AKKR - 2014-11-14 11:40 AM

سلام دوستان کفشای قنداق که چرمی هست وقتی رو قنداق میکشید از نور افتاب ودست خوردن پوشید میشد ولی قسمت دیگه که فاقد پوشش هست مانند قبزه کم رنگ میشه و بعد از مدتی که کفش قنداقو باز مکنید مشاهده میشد که اون قسمت پرنگ مانده و قنداق اسلحه دورنگ شده . دوستان میتونند از کاورای ۳ تیکه استفاده کنند که هم قنداق . بچه قنداق و لوله رو میپوشند بستن باز کردنش هم راحته شکار میخواید برید ببندید بعد برگشتن باز کنید

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - سنگک - 2014-11-16 03:38 PM

با سلام.ای کاش چند نفر از دوستانی که آکار دارن یا ییلدیز یا بایکال یا نخجیر و سایر مدلها البته در دو بخش دولول روهم و دولول بغل یک کار جالب را انجام میدادن.تفنگ را سه تکه و کاملا از هم جدا کنند و بعد با ترازوی دیجیتال اول لولها را وزن کنند بعد بچه قنداق و بعد هم قنداق.با این کار شاید بتوانیم بفهمیم علت سنگین بودن یک دولول نسبت به دولول دیگر بیشتر مربوط به چه قسمت میباشد.مثلا قسمت فنداق یا لول و حدسهایی هم با این روش میتوان زد.امیدوارم دوستان خوبم حوصله کنند و این کار را انجام بدهند.با تشکر.Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار - Vicxtor - 2014-11-22 05:40 AM

سلام بر دوستان آکار سوار... Khansariha (8)
بنده شاید به زودی به جمع شما عزیزان پیوستم... Khansariha (256)
میخواستم بدونم که این قضیه ی پایین زدن (به اصطلاح ته کشیدن) لول پایین آکار آیا واقعا صحت داره؟ (البته جناب میرلوحی فرمودند که سلاحشون مشکلی نداره)
و آیا این مسئله در آکارهای جدید دیده شده؟
سوال دیگه اینکه آیا از دوستان کسی امسال آکار گرفته و آیا دولتیش پیدا میشه؟؟؟ (اگه هست و سراغ دارید دست ما رو هم بگیرید لطفا)
و سوال آخر، آیا با آکار میشه چهارپاره زد و لوله کشش داره یا خیر؟
ممنون از پاسختون... Khansariha (8)Khansariha (8)