شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
شکار با پرندگان شکاری ( قوشبازی - falconry ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: بحث آزاد (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- موضوع: شکار با پرندگان شکاری ( قوشبازی - falconry ) (/showthread.php?tid=1355)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: شکار با پرندگان شکاری ( قوشبازی - falconry ) - airgunner - 2013-01-17 11:57 PM

با سلام به همه Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اسم این پرنده چیه؟
سال 89 شکار شد. با اچ50 توی زمین جلوی خونه( یه جورایی اینجا ما راز بقا داریم خخخخخخخخ)Khansariha (256)
[تصویر: 13584541151.jpg]
در حال خوردن موش شکار شده
[تصویر: 13584541152.jpg]

[تصویر: 13584541153.jpg]

با تشکرKhansariha (8)

RE: شکار با پرندگان شکاری ( قوشبازی - falconry ) - foolad - 2013-01-18 01:16 AM

داداش این طرلان هستش

RE: شکار با پرندگان شکاری ( قوشبازی - falconry ) - Samuel - 2013-01-18 03:50 PM

نظر داداشمون فولاد محترمه..اما..........

به نظر من اين سنقره... به احتمال من سنقر سفيده..

انواع مختلف سنتر وجود داره...

اينم تصاويرش...

[تصویر: 9b37638f-f764-4756-bfb5-6069b5bb6997.jpg]

RE: شکار با پرندگان شکاری ( قوشبازی - falconry ) - mehranaram - 2013-01-18 11:37 PM

سلام به دوستان.اینطور که من متوجه شدم این پرنده باید طرلان باشه.
[تصویر: 13585388881.jpg]
طرلان

نام انگلیسی : Goshawk

نام فرانسوی : Autour des palombes

نام علمی (لاتین) : Accipiter gentilis

مشخصات :

48 تا 60 سانتی*متر ؛ طرلان ماده خیلی بزرگتر از طرلان نــر است . این پرنده به*طور کلی شبیه به یک قرقی ماده خیلی بزرگ به*نظر می رسد ، با این تفاوت که قاعده بال*هایش پهن است و در موارد عادی نوک*تیز بنظر می آید ، جز درهنگام بالباز اوج*گیری سطح پشتی تیره*رنگ دارد و در بالای چشمش نوار سفید ممتدی دیده می شود . سطح شکمی تقریبا سفید با راه*راه عرضی قهوه*ای پررنگ نزدیک بهم و پوشپرهای زیر دمی سفید و مشخصی دارد . پرنده نابالغ در سطح پشتی کمرنگ*تر است و سطح شکمی آن نخودی رنگ می باشد ، با لکه*های قهوه*ای پررنگ و قطره*ای شکل . این شکاری زیبا ، پرندگان را تعقیب می کند و در این حالت با نهایت چابکی و سرعت از لابلای درختان می گذرد . به دنبال شکار سریع و در ارتفاع کم پرواز می کند و در این حالت پروازش شامل چند مرتبه بال زدن سریع و بالبازروی*های طولانی است
[تصویر: 13585388883.jpg]
زیستگاه :

نواحی پر درخت و جنگلی چه در دشت و چه در کوهستان ، اغلب در نزدیکی فضاهای باز . در نقاط دور افتاده جنگل برای خود آشیانه بزرگی می سازد ، گاهی نیز از آشیانه متروک پرندگان دیگر استفاده می کند .

پراکندگی :

طرلان پرنده*ای است بومی ایران و از پراکندگی نسبتا کمی در ایران برخوردار است . به تعداد کم در شمال ایران ( استان گیلان ، گستان و مازندران ) دیده می شود ، پرنده*ای است زمستان گذر و احتمال آن می رود که در استان مازنداران زادوولد کند ، به*طور اتفاقی زمستان*ها در فارس و بلوچستان دیده شده است .
[تصویر: 13585388884.jpg]
[تصویر: 13585388882.jpg]
البته دوستمون ساموئل بیشتر در این مورد اطلاعات داره.

RE: شکار با پرندگان شکاری ( قوشبازی - falconry ) - foolad - 2013-01-19 01:09 AM

آقا اسماعیل درست میگه.حالا که بیشتر نگاه کردم همون سنقره
طرلان طرح های راه راه افقی روی بدنش داره
شرمنده!

RE: شکار با پرندگان شکاری ( قوشبازی - falconry ) - mehranaram - 2013-01-19 07:28 PM

سنقره سفید.
این گونه از همه کم رنگ تر است و سطح زیری بدن و بال ها تقریبا به رنگ سفید و یا خاکستری کم رنگ دیده می شود اما مهم تر شاهپر اصلی اولی بال ها است که بر خلاف سایر سنقرهای نر(حتی سنقر تالابی) سیاه نیست و به رنگ خاکستری است.این تفاوت رنگ شاهپر هم از نمای بالا و هم از نمای پایین به خوبی مشخص است و نشانه بسیار خوبی برای شناسایی سنقر نر سفید است.
البته این گونه شباهت زیادی به سنقر خاکستری دارند .
[تصویر: 13586098171.jpg]

سنقر گندم زار.
پرنده شكاري مهاجر از خانواده سنقرهاست و نام انگليسيmontaguبه يادگار از طبيعت شناس انگليسي به نام george montage به آن داده شده است و در ايران آنرا سنقر گندمزار مي نامند.

اين پرنده نسبت به ديگر اعضاي خانواده داراي جثه كوچكتر و بال هاي باريكتر و نوك تيز تري است .و طول بالهاي بزرگ نسبت به جثه كوچكش آن را در پرواز بزرگتر از اندازه واقعي نشان ميدهد.در سطح پشتی و در سطح زیری بال ها نوار سیاه رنگی دیده می شود که در طول بال کشیده شده است.این ویژگی فقط در سنقر نر گندم زار موجود است.البته این امکان هست که در بعضی گونه ها در سطح زیری بال نوار مشکی به خوبی دیده نشود در این صورت لکه های قهوه ای روی سطح شکمی می تواند نشانه خوبی باشد.
سنقر گندم زار دقیقا از حیواناتی تغذیه می کند که آفت مزارع محسوب می شود جالب اینکه با پرندگان اهلی کاری ندارد!یک خدمتگذار بسیار زحمت کش برای مزارع که حضور آن چیزی جز خیر نیست.
این هم چند عکس از سنقر گندم زار.
[تصویر: 13586109003.jpg]
اینا هم جوجه سنقر گندمزار هستند.
[تصویر: 13586109004.jpg]
[تصویر: 13586109005.jpg]
[تصویر: 13586108991.jpg]

RE: شکار با پرندگان شکاری ( قوشبازی - falconry ) - Samuel - 2014-11-08 10:46 PM

سلام و درود خدمت دوستان عزیز...

مدت زیادی نبودم در خدمت دوستان عزیز..

سعی میکنم ،سعی میکنم از این به بعد اگر سوالی راجب پرندگان شکاری داشتین حتما پاسخ بدم..

سوالی راجب تعلیم و تربیت جهت شکار .... مداوای پرندگان زخمی ...

اگه بازم وقت بشه دوستانی هم که در مازندران و یا سمنان هستن رو سعی میکنم حضورا راهنمایی کنم..

چون یه مدت جزیره کیش بودم با توجه به شرایط اونجا اصلا امکان نگهداری پرنده رو نداشتم...
کسی جایی لانه پرنده شکاری سراغ داشت به ما هم خبر بده خوشهال میشیم Khansariha (8) Khansariha (226)

دوستان بنده نگهداری اصولی پرنده شکاری رو بد نمیدونم اما فروشش به دلایلی منطقی خیلی واسم ناراحت کنندست ...

درج هرگونه اگهی فروش در این تاپیک خلاف مقررات است ..

با تشکر Khansariha (8)
ساموئل هستم مربی تعلیم و تربیت پرندگان شکاری ...

RE: شکار با پرندگان شکاری ( قوشبازی - falconry ) - Samuel - 2014-11-08 11:55 PM

همکاری سگ و پرنده شکاری برای شکار پرنده

[تصویر: 461_1gyr4.jpg]

RE: شکار با پرندگان شکاری ( قوشبازی - falconry ) - HamidArgha - 2014-11-09 12:45 AM

با سلام. یکی از اشناها یه پرنده شکاری تو خونه داره اسمشو نمیدونم چیه خودشم نمیدونه.تو اولین فرصت یه عکس ازش میزارم که دوستان راهنمایی کنن از چه نوعی هست.یه سوال ایا نگهداری همه انواع بومیشون غیر قانونی هست یا فقط انواع حفاظت شدشون؟Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: شکار با پرندگان شکاری ( قوشبازی - falconry ) - winterzxz - 2014-11-09 11:51 AM

(2013-01-17 11:57 PM)airgunner نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به همه Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اسم این پرنده چیه؟
سال 89 شکار شد. با اچ50 توی زمین جلوی خونه( یه جورایی اینجا ما راز بقا داریم خخخخخخخخ)Khansariha (256)
[تصویر: 13584541151.jpg]
در حال خوردن موش شکار شده
[تصویر: 13584541152.jpg]

[تصویر: 13584541153.jpg]

با تشکرKhansariha (8)

سلام دوست عزیز اسم این پرنده پیغو هست و تابستانها در کشورمون به عنوان مهاجر وارد میشن امیدوارم دیگه شاهد شکار پرندگان شکاری نباشیم.