شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تفنگ های خفیف - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح ها و تجهیزات نظامی (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: تفنگ های شکاری (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- موضوع: تفنگ های خفیف (/showthread.php?tid=1314)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: تفنگ های خفیف - old.hunter - 2012-12-14 11:10 PM

دوستان عزیز Khansariha (8)
اول از همه دوستانی که قسط خرید خفیف دارن
مهمترین رکن در اسلحه خفیف خان اسلحه هست که سالم باشه
سعی می کنم در چهار چوب تاپیک اطلاعاتی رو خدمت عزیزان تقدیم کنم
خدمت شما عرض کنم که از تولید تفنگ خفیف حدود100 الی 120 سال می گذره
که اول کالیبر 22. تولید شد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد اگر اشتباه نکنم کشور جکوسلواکی مدلی از خفیف رو تولید کرد به نام 17.
که مزیت این تیر نسبت به تیر های قبل افت کمتر و تخریب بالاتر بود و هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد هم مثل همه شرکت های سازنده پیشرفت کردن
فرق بین فشنگ 17. و 22.

بعد فشنگ های ساچمه ای برای این تفنگ فراهم شد در نمره 22.

بیشترین فشنگی که در اینجا میشد تهیه کرد به این شکل بود

اندازه از فشنگ لانگ که بیشتر طرف دار داره نسبت به فشنگ کوتاه22.

آقا حبیب گل این به این عکس نگاه کن این همون 17. هست که شما مد نظر دارید

این دو نمونه تیر 17. هست که سمت راستیه که سر قرمز رنگ داره پلاستیکی هست
در بدن شکار که فرو بره اون نوک پلاستیکی به استخون بخوره حالت کمونه پیدا می کنه
تخریب بالاتری ایجاد میکنه
سمت چپیه هم رو کارتنش نوشته تی ان تی بهشون می گن دوزمانه
این نمونه تیر ها طرف دار زیادی دارن
این عکس از تیر های مختلف خفیف

ارادت Khansariha (8)

RE: تفنگ های خفیف - masih.hunter - 2012-12-14 11:39 PM

سلام حبیب جان شما همیشه به من لطف دارین . Khansariha (8)

در خصوص 17HMR کالیبر بسیار عالی هستش ریفرنسها و ریویو های زیادی راجبهش توی اینترنت پیدا میشه دقت عالی و بالستیک خیلی خیلی خوب این کالیبر با فشنگهای ساخت tip hornady وبا وزن 17 گرین حتی من عکسهای ازش توی نت دیدم که کایوت توی 50 تا 80 متری شکار کردن . در کل نظرم مثبته حبیب جان ولی ازش انتظار معجزه نمیشه داشت . Khansariha (8)
[تصویر: 13555157032.jpeg]
. WMR22, .17 HMR, .22 LR Stinger, .17 HM 2

[تصویر: 13555157031.jpeg]

RE: تفنگ های خفیف - kami - 2012-12-14 11:41 PM

اون نوک پلاستیکی از پلی کربنات می باشد که در بالا بردن ضریب بالستیک تاثیر گزار می باشد.
کلا همه این کمپانیهای معتبر گلوله سازی دنیا مثل Hornady,Norma,RWS,و غیره از لحاظ کیفیت کاملا در یک سطح هستند و تنها فرق این است که هر شخصی به یک کمپانی بیشتر علاقه دارد و بس.

این عکسهای زیر کاملا قدرت تخریب و نواحی اسیب زده بوسیله گلوهای زیر در بافت حیوانی را به نمایش گذاشته است.

Gauge 12
[تصویر: 13555154221.jpg]

22LR
[تصویر: 13555157901.jpg]

308 Win
[تصویر: 13555158391.jpg]

RE: تفنگ های خفیف - old.hunter - 2012-12-15 10:43 AM

دوستان عزيز و گل Khansariha (8)
(سعي كنيم) اگر مي خواهيم شوخي كنيم در خصوصي اين عمل انجام بشه
چون واقعا در تاپيك عمومي وجهه خوبي نداره بالاخره هر كسي داراي شخصيت والايي هست Khansariha (48)
((سرم را سر سري متراش تو اي استاد سلماني كه هر كس در ديار خويش سري دارد و ساماني))
همين عمل باعث كش مكش ميشه وووووو
بنده بارها شده با دوستان خوب در خصوصي شوخي كردم تا الانم خدا رو شكر مشكلي پيش نيومده
كوهنورد جان Khansariha (8)
اين حرفا چيه رفع عطش كدومه
همه جمع شديم براي تبادل نظر نه براي اينكه بگيم چون شما با نظر من مخالفي فلان جا وعده ما ....
اگه اينطور باشه كه واي به حال من كه بايد از همين الان فكر سه روزه و هفتم باشم خخخخ Khansariha (219)
در مجموع خفيف تفنگ خوبيه ولي خب مثل اغلب وسايل بعضي از
انسان هاي سودجو استفاده به عكس مي كنن
كي فكرش رو مي كنه اين فشنگي كه چاشني نداره دوباره دست پر بشه !!!
كي فكرش رو مي كنه كه با اين تفنگ به شكار چهار پا مي روند !!!
متاسفانه شكار چهار پا باهاش انجام ميدن و نميشه چشم رو بر روي حقيقت بست و اون رو كتمان كرد
البته لازم به ذكره شكار هاي دندانگير رو با يك تير از پا در نميارن
نه از زبان شكار چي شنيدم و نه ....
اين افراد مثل خيلي از افراد درستكار كه در روز به شكار نمي روند كه تا حيوان رو زدن فرسنگ ها دوربشه
بلكه شب و در خاموشي كامل ........
در كل سعي كنيم جلو افراد سودجو رو بگيريم و از اين تفنگ براي نشانه بر روي سيبل استفاده كنيم
به اميد روزي اين سلاح مثل تفنگ بادي بشه و اين سخت گيري ها كمتر Khansariha (8)

RE: تفنگ های خفیف - tinger - 2012-12-15 02:36 PM

(2012-12-13 06:03 PM)pertet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
علت ممنوعیت شکار و حمل سلاخ 22 کالیبر پایین و صدای کم هست که ممکن هست برای استفاده های تروریستی قرار بگیره به همین خاطر سهمیه فشنگش خیلی کم هست
البته این قانئن برای اوایل انقلاب بود که به نظر من با وجود تفنگهای بادی با قدرتهای بالا دیگه این قانون بی معنی هست
من خودم تفنگ 22Hp ساخت کارخانه سواچ امریکا مدل 1899 ساخت سال 1909 دارم بسیار دقیق و خوش دسته خودم تیر اندازیم بد نیست ولی برای دقتش باید بگویم که برادرم که تیر انداز ماهریه به راحتی از فاصله 60 متری قوطی کنسرو ماهی رو بدون تکیه گاه (با مگسک) باهاش زده در مورد برد مفید بستگی به نوع فشنگش داره قبلا که فشنگش گرون نشده بود با فشنگ امریکایی روکش پایه کوتاه دار از فاصله 60 متری بعد از عبور از سیبل آجر گری کاملا خرد کرد
کلا مقایسه خفیف با بادی بی معنی
تفنگ خفیف برای شکارهای کوچک از خرگوش به بالا ( شوکا - آهو - باقرقره - تیهو - کبک دری - روباه ) استفاده میشه ( البته با فشنگهای 22 کوتاه)
در ایران تنها فشنگ 22 پایه کوتاه هست که از کیفیت خوبی هم برخوردار نیست البته پارسال یه سری فشنگ تولید کارخانه مهمات سازی که کیفیتش بدک نیست

دوست عزيز شايد در كشور ما با خفيغ به خرس هم شليك كنن ولي در كشورهاي اروبايي و امريكابه هيج عنوان كسي اجازه شليك با تفنك خفيف به به اهو و شوكا حتي روباه رو ندارن و از كاليبر هاي مطمىن تر مثل 223رمينكتون يا 243وينجستر استفاده ميكنن مقدار انرزي مطمين براي شكار اهو 400زوله كه تفنكهاي خفيف معمولي بيشتر از 180 زول انرزي ندارن حتي در مكنومها هم انرزي به 350زول بيشتر نميرسه!يكي از معروفترين شكارجي هاي امريكا شليك به روباه با تفنك خفيف را ناجوانمردانه و غير انساني ميدونه جون حيوان در فاصله اي دورتر با درد و رنج فراوان جان ميدهد!!!!

RE: تفنگ های خفیف - morteza - 2012-12-15 03:44 PM

نمیدونم این تایپیک درمورد شناخت توانایی و مورد استفاده خفیف هست یا دلایل ممنوعیتش؟اینجا هم به خفیف جواز شکار نمیدن , بخاطر همون مسائلی که همه جای دنیا از دید انسانیت (نه انسانها) غلط هست. ولی اگر سیستم بیاد جلو گیری کنه از در دسترس بودن افراد واجد شرایط(جواز داران)بخاطر مسائل امنیتی خیلی جای تعجب داره . اونی که بخواهد استفاده ضد امنیتی بکنه که خیلی راحت تر از یه آمپول کمیاب پیداش میکنه . اونی هم که رعایت فاصله (شکار خیلی دور)و جثه شکارش را نکنه همینطوری شلیک کنه فکر نکنم براش خفیف و 308 و ....... فرقی کنه , اون هوس خودش را سیراب میکنه .
پس میمونه فرهنگ و مرام شکارچی بودن که هم آموزه های دینی در این مورد زیاد هست و هم اخلاق مردانگی چندین هزار ساله ایرانیان .
حال وظیفه این گونه انجمن هاست که جوانان امروزی را که با این نوع رسانه راحت تر و بیشتر در ارتباط هستند را آگاه کنه و این اصول را یادشون بده که کلام قدیمی ها دلنشین تر میباشد.
در خاتمه پیشنهادی دارم که بعد از چندین ارسال برای یک تایپیک یک جمعبندی و نتیجه گیری بشه تا هم تکرار مکررات نباشه و هم از بی راهه رفتن تایپیک جلوگیری بشه.

RE: تفنگ های خفیف - ham - 2012-12-16 02:12 AM

اینم دوتا عکس از انواع فشنگای خفیف.

RE: تفنگ های خفیف - arashne - 2012-12-16 03:02 AM

ببخشید فشنگ خفیف شلیک شده رو چطور دوباره پر می کنن؟ پوکه به اون نازکی داغون می شه که ...

RE: تفنگ های خفیف - tinger - 2012-12-16 11:30 AM

(2012-12-16 03:02 AM)arashne نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشید فشنگ خفیف شلیک شده رو چطور دوباره پر می کنن؟ پوکه به اون نازکی داغون می شه که ...

يكي از خصوصيات و معايب فشنكهاي Rim fire اينه كه قابليت بر شدن مجدد بوكه رو نداره جون جاشني لبه (rim)بوكه هست و مثل center fireها نيستند كه جاشني در وسط بوكه باشه

RE: تفنگ های خفیف - کوهنورد - 2012-12-16 01:10 PM

با سلام خدمت همگی دوستان
بعضی چیزها حیفه نمایان نباشه ولی بعضی چیزها هر چقدر هم کوچک باشند جلو چشم بودنشون ادم رو ازار میده . از اون چیزها که همیشه باید جلوی چشم باشه دوستی ها و رفاقتهاست حتی اگر در دوردستها باشه ......................
چیزی رو که دلم نیامد از نظر ها دور باشه این بود که حبیب عزیز با نام کاربری (kingpaco)بنده رو در خصوصی مورد محبت قرار دادند و دوستی این حقیر سراپاتقصیر را پذیرفتند وپیشنهاد حذف پست های نامهربانانه را دادند که پیشنهاد زیبایی بود به همین دلیل بنده نیز دو پست اخیرم را حذف کردم .
زنده باد دوستی ها Khansariha (219)Khansariha (48)