شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تفنگ های خفیف - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح ها و تجهیزات نظامی (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: تفنگ های شکاری (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- موضوع: تفنگ های خفیف (/showthread.php?tid=1314)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: تفنگ های خفیف - arashne - 2012-12-13 04:31 PM

سئوال رو ازشون می کنن که خیلی توی ذوقشون نخوره و گرنه سئوال اصلا لزومی نداره و حضورشونه که مهمه. چراشو دیگه از من نپرسین...

اگه من جزء تصمیم گیرندگان بودم با این شوقی که می بینم تیرخفیف رو آزاد می کردم. اونی که به سمت هر جنبده ای شلیک می کنه با هرچی دستش بیاد این کار رو می کنه. خفیف و ساچمه زنی و حتی بادی. من خودم از بچگی یادم میاد در بچگی افرادی می دیدم که با تفنگ بادی چینی به سگ و حتی اسب شلیک می کردن. موضوع تیرخفیف این نیست. یکی فکر می کنم ترس از سلاحهای گرم باشه که هنوز قربونش برم کم نیست و خفیف رو هم متاسفانه جزء سلاحهای گرم طبقه بندی می کنن. ایکاش قوانین ساده تری برای خفیف نسبت به گلوله های کالیبر بالاتر (قلاف فلزی دار) وضع می شد که هم بحث نگرانی از کنترل اون سلاحها محترم شمرده می شد و هم به درخواستهای زیاد مردمی پاسخ مناسبی داده می شد.

RE: تفنگ های خفیف - pertet - 2012-12-13 06:03 PM

با سلام
علت ممنوعیت شکار و حمل سلاخ 22 کالیبر پایین و صدای کم هست که ممکن هست برای استفاده های تروریستی قرار بگیره به همین خاطر سهمیه فشنگش خیلی کم هست
البته این قانئن برای اوایل انقلاب بود که به نظر من با وجود تفنگهای بادی با قدرتهای بالا دیگه این قانون بی معنی هست
من خودم تفنگ 22Hp ساخت کارخانه سواچ امریکا مدل 1899 ساخت سال 1909 دارم بسیار دقیق و خوش دسته خودم تیر اندازیم بد نیست ولی برای دقتش باید بگویم که برادرم که تیر انداز ماهریه به راحتی از فاصله 60 متری قوطی کنسرو ماهی رو بدون تکیه گاه (با مگسک) باهاش زده در مورد برد مفید بستگی به نوع فشنگش داره قبلا که فشنگش گرون نشده بود با فشنگ امریکایی روکش پایه کوتاه دار از فاصله 60 متری بعد از عبور از سیبل آجر گری کاملا خرد کرد
کلا مقایسه خفیف با بادی بی معنی
تفنگ خفیف برای شکارهای کوچک از خرگوش به بالا ( شوکا - آهو - باقرقره - تیهو - کبک دری - روباه ) استفاده میشه ( البته با فشنگهای 22 کوتاه)
در ایران تنها فشنگ 22 پایه کوتاه هست که از کیفیت خوبی هم برخوردار نیست البته پارسال یه سری فشنگ تولید کارخانه مهمات سازی که کیفیتش بدک نیست

RE: تفنگ های خفیف - rembo - 2012-12-13 09:13 PM

با سلام
البته در ایران فشنگ کالیبر 22 مگنوم هم هست که طول پوکه به تنهائی از کل فشنگ خفیف بلندتر هست که در کنار دقت ذاتی این کالیبر از سرعت و تخریب بیشتری برخورداره و بین خفیف و هورنت قرار می گیره البته با صدای بسیار پائین تر از هورنت

RE: تفنگ های خفیف - حسین - 2012-12-13 09:21 PM

من خودم یه مدت شدیدا عاشق خفیف بودم و میخواستم یدونه بخرم اما از یکی دونفر مشاوره گرفتم دیدم خیلی گیر بازاره منم بی خیال شدم البته اصلا شناخت کامل و خوبی ندارم و میخواستم با مشاوره همون رفیقم یکی بخرم که..................
خدایا این رفقای خوب رو از ما نگیرررررر.............. آمین!Khansariha (256)

RE: تفنگ های خفیف - rezakaraj - 2012-12-13 09:53 PM

من زمانی که تو میدان تیر لشکرک به عنوان افسر میدان تیر خدمت میکردم برای تفنگ های ژ3 کیتی وجود داشت که اون رو تبدیل به خفیف میکرد شامل لوله ،خشاب و گلنگدن مخصوص که فشنگ های کالیبر 22. برای تمرین تیراندازی استفاده میشد که دقت و قدرت تخریب بالایی هم داشتند .شلیک بی صدا و بدون لگد و نرمی داشت.

RE: تفنگ های خفیف - mhrSB - 2012-12-13 10:07 PM

(2012-12-13 09:53 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من زمانی که تو میدان تیر لشکرک به عنوان افسر میدان تیر خدمت میکردم برای تفنگ های ژ3 کیتی وجود داشت که اون رو تبدیل به خفیف میکرد شامل لوله ،خشاب و گلنگدن مخصوص که فشنگ های کالیبر 22. برای تمرین تیراندازی استفاده میشد که دقت و قدرت تخریب بالایی هم داشتند .شلیک بی صدا و بدون لگد و نرمی داشت.

چقدر جالب.Khansariha (8)
البته امکانش هست و خود کارخانه HK هم برای اسلحه hk416 این امکان را گذاشته که با عوض کردن همین قسمت ها میشه اونو به hk417 تبدیل کرد یعنی از فشنگ 5.54*45استاندارد ناتو به فشنگ 7.62*51استاندارد ناتو.
البته سلاح های زیادی هستند که این گونه قابلیتی دارند.

RE: تفنگ های خفیف - masih.hunter - 2012-12-14 12:16 AM

دوستان رعایت کنید خواهش میکنم . Khansariha (8)اول باید 1 نکته ای بهش اشاره کنم عبدالله جان حق با شماست کسی شکم حیون رو هدف قرار نمیده بارها شده با بهترین دوربینها و بهترین اسلحه های گرم موجود در کشور دیدم که حیون رو سرکت نشونه گرفتن ولی یا تیر کوتاه کرده یا حیون حرکت کوچیکی کرده وتیر به جای دیگه برخورد کرده فواصل (180 متر تا 340 متر ) وگرنه اونی که شکم حیون چهار پارو نشونه میگره شکارچی نیست اقای کوهنورد هم منظورشون این بود .

و در خصوص خفیف جناب کوهنور من با خفیف (ال ار )یا لانگ رایفله زیاد کار کردم ولی افت 50 سانتیمتری توی 70 متر ندیم البته فشنگ هم بی تاثیر نیست فشنگی که استفاده کردم ار وی اس به گفته ای قدیمها وما بی تجربه ها ار ابلیو اس 40 گرینی من با همین فشنگ اسلحه برونینگ تک تیر رو توی 40 متری صفر میکنم وتوی 105 متر افتی ندارم . Khansariha (8)و در خصوص شکار حبیب جان 50 کیلو تا 200 متر خیلی شرایط باید خاص باشه که بشه چنین شکاری کرد هد شات نک شات و یا ... در کل جسارت نباشه حبیب جان شمارو نمیگم شکارچی ها وقتی کنار هم میشینن از این صحبتها زیاد میکنند از قدیم میگن 1 شکارچی و 1 ماهیگیر = با دوتا دروغگو خخخخ دوستان سو ء برداشت نشه بیشتر برای عوض کردن جوء حاکم این موضوع رو مطرح کردم Khansariha (8) در کل کالیبر 22 کالیبری نیست که بشه شکار بزرگ باهاش زد اینم توی مسافت لانگ رنج مگر شرایط خاص چون تخریب اونقدر زیاد نیست و بیشتر حیون زخمی میشه و بر اثر خونریزی دور از دسترس ما میمیره . Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تفنگ های خفیف - kingpaco - 2012-12-14 07:49 AM

1 شارچی + 1 ماهیگیر = 2 دروغگو خخخخخخخخخKhansariha (4)Khansariha (267)Khansariha (267)Khansariha (267)
مسیح جان همه دیده ها رو هم نمیشه گفت مخصوصا درمورد خفیف که شرایطش مشخصه حالا شنیده ها که زیاد اطمینانی بهش نیست و ممکنه سندیت نداشته باشه Khansariha (8)

درمورد حرفتون کاملا موافقم منم در خفیف افت تیر تا 100 متر احساس نکرده . قصد تهیه خفیف هم دارم برای همین دوست دارم اطلاعاتم از این سلاحها رو تکمیل کنم جوری که بتونه کامله راهنمام باشهKhansariha (8)

عبداله جان حرف قشنگی زدند که میشه خفیف رو یک گلوله زن (مثل برنو) دونست که همه چیزش در مقیاس کوچکتری قرار میگیره
در مهارت و تجربه شما بحثی نیست مسیح جان میخوام نظرتون رو درمورد کالیبر 17HMR بدونم اگه ممکنهKhansariha (8)
ا

RE: تفنگ های خفیف - pertet - 2012-12-14 12:26 PM

(2012-12-14 07:49 AM)kingpaco نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
1 شارچی + 1 ماهیگیر = 2 دروغگو خخخخخخخخخKhansariha (4)Khansariha (267)Khansariha (267)Khansariha (267)
مسیح جان همه دیده ها رو هم نمیشه گفت مخصوصا درمورد خفیف که شرایطش مشخصه حالا شنیده ها که زیاد اطمینانی بهش نیست و ممکنه سندیت نداشته باشه Khansariha (8)

درمورد حرفتون کاملا موافقم منم در خفیف افت تیر تا 100 متر احساس نکرده . قصد تهیه خفیف هم دارم برای همین دوست دارم اطلاعاتم از این سلاحها رو تکمیل کنم جوری که بتونه کامله راهنمام باشهKhansariha (8)

عبداله جان حرف قشنگی زدند که میشه خفیف رو یک گلوله زن (مثل برنو) دونست که همه چیزش در مقیاس کوچکتری قرار میگیره
در مهارت و تجربه شما بحثی نیست مسیح جان میخوام نظرتون رو درمورد کالیبر 17HMR بدونم اگه ممکنهKhansariha (8)
ا

با سلام
در باره افت تیر من هم با شما موافق هستم
من خودم تست کردم توی 120 متر با فشنگ ایرانی 10 سانت افت داشت ولی با فشنگ روکشدار و خال زد بطور کلی نوع و کیفیت فشنگ خیلی مهمه
یه سری فشنگ داشتم که بعد از شلیک همیشه پوکش توی جان لوله گیر می کرد خیلی هم افت تیر داشت و خطا می زد
اگه یه فشنگ خوب داشته باشید زیر 150 متر دقت خیلی خوبی داره ولی بالاتر از 200 خیلی افت پیدا می کنه ( بهترین تیر اندازی تا 120 متر ) برد کشنده برای حیوانات زیر 50 کیلو 100 متر ،
بزرگتر از اون هم نباید با خفیف به سمت شون شلیک کرد . چون فقط زخمی می شه

RE: تفنگ های خفیف - kingpaco - 2012-12-14 08:49 PM

یه ویدیو جالب از توانایی شکاری که کالیبر 17HMR داره اپلود کردم دوستان از دستش ندین لطفاKhansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.