شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تفنگ های خفیف - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح ها و تجهیزات نظامی (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: تفنگ های شکاری (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- موضوع: تفنگ های خفیف (/showthread.php?tid=1314)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: تفنگ های خفیف - bettles - 2017-10-11 07:49 PM

(2017-10-10 02:07 PM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز
خفیف جواز ش ورزشی شد و فکر کنم هر دوسال باید تمدید شه
متاسفانه خیلی ها از خفیف برا زدن شکار های بزرگ استفاده میکنند
مخصوصا از هورنت
چون صداش خیلی کمتره نسبت به برنو یا دویست و هفتاد
واسه همین هم قیمتش خیلی بالاست
البته با این کار که جوازشو ورزشی کردن امیدوارم قیمتش کم بشه

در اصل خفیف یه تفنگ تمرینی که بخوای باهاش تمرین کنی هزینه ش از یه گلوله زن مثل برنو بیشتر نباشه کمتر نیست
الان با اومدن پی سی پی طرفدار خفیف کمتر شده

سلام Khansariha (8)
عرض شود بعید می دونم بالا بودن قیمت تفنگ خفیف به خاطر کم بودن صدای آن باشد....
طی صحبتی که بنده با تعدادی از اسلحه فروش ها کردم به این جمع بندی رسیدم که بالا بودن قیمت آن بیشتر بدلیل ممنوعیت واردات این تفنگ به کشور و به طبع تعداد کم این نوع تفنگ در کشور می باشد. چون تمامی تفنگ های خفیف جوازدار موجود در کشور، مربوط به زمان قبل از انقلاب می باشند که در همان زمان وارد کشور شده و جوازخورده اند و بعد از انقلاب اجازه ورود آنها به کشور داده نشد.... اگر به فروشگاه های اسلحه سر بزنید خواهید دید که هر کدام به تعداد زیاد اسلحه گلوله زن و شکاری قدیمی و جدید دارند اما اکثرا تفنگ خفیف ندارند....
به نظر بنده عمده ترین اقدام در جهت کاهش قیمت این تفنگ، برداشته شدن ممنوعیت واردات آن به کشور می باشد که با توجه به ازدیاد عرضه تفنگ های پی سی پی در این سالهای اخیر، این مهم بسیار بعید به نظر می رسد. در خارج کشور تفنگ خفیف معمولی چیزی بین 500 هزار تومان تا 2 میلیون تومان قیمت دارد که نشان از غیرواقعی بودن قیمت این تفنگ در کشور ما دارد.

RE: تفنگ های خفیف - bettles - 2017-10-12 10:48 PM

سلامKhansariha (8)
بعضا تفنگ های خفیف، از جمله مارک MOSSBERG دارای سه شکاف درجه می باشند. طبق شکل زیر، یکی ثابت بوده و مربوط به فواصل تا 50 متر است. دومی که سمت چپ قرار گرفته و متحرک است، مربوط به فواصل تا 75 متر و سومی که در سمت راست قرار گرفته و متحرک است، مربوط به فواصل تا 100 متر است. این بدان معنی است که یک فشنگ استاندارد خفیف، در فواصل 50 متری دارای مسیر حرکت مستقیم می باشد و از 50 متر به بالا و تا 75 متری و 100 متری، یک مسیر منحنی را طی می کند که برای آن شکاف درجه های جداگانه تعبیه شده است....
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تفنگ های خفیف - bettles - 2017-10-13 10:46 PM

سلام Khansariha (8)
چند روز پیش که برای هدفزنی رفته بودیم بیرون، دیدم که دوستمون وقتی شلیک می کند، قدرت تخریب فشنگش چند برابر قدرت تخریب فشنگ من هست.... بعد دیدم که ایشان از فشنگ های خفیف هالوپوینت استفاده می کند....
احتمالا کسانی که از تفنگ خفیف برای ش.ک.ا.ر چهارپا استفاده می کنند، از فشنگ های خفیف هالوپوینت استفاده می کنند که حتی در فواصل 100 متری نیز دارای قدرت تخریب بالایی هست.....
در هر صورت ش.ک.ا.ر چهارپا با تفنگ خفیف، کار بسیار ناجوانمردانه ای است.....

RE: تفنگ های خفیف - bettles - 2017-10-14 07:29 PM

سلام Khansariha (8)
در عکس زیر، مقایسه اندازه فشنگ خفیف با فشنگ برنو را نشان می دهد....
همانطور که از تصویر پیداست، فشنگ برنو تقریبا 10 برابر فشنگ خفیف است... با این وجود قیمت آن هم باید تقریبا 10 برابر فشنگ خفیف باشد که نیست.... در واقع قیمت فشنگ برنو تقریبا 1/5 برابر قیمت فشنگ خفیف چک، 2/2 برابر فشنگ خفیف آلمانی و 5 برابر قیمت فشنگ خفیف ایرانی است....
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تفنگ های خفیف - bettles - 2017-10-15 10:12 PM

سلام Khansariha (8)
چند روز پیش رفته بودیم به یه مرغداری بیرون شهر که مال یکی از دوستان هست و در محوطه بیرون آن یه کم هدفزنی کردیم.... همون جا سریع با کاغذ A4 و یه کارتون خالی، یه سیبل درست کردم و 4تا تیر بش شلیک کردم...

تفنگ: خفیف (بدون دوربین)
فشنگ: ایرانی
وضعیت تیرانداز: ایستاده
فاصله: حدود 200 قدم (100 متر) و استفاده از شکاف درجه 100 متر
سیبل: کاغذ A4

RE: تفنگ های خفیف - calboy - 2017-10-17 09:35 PM

(2017-10-14 07:29 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام Khansariha (8)
همانطور که از تصویر پیداست، فشنگ برنو تقریبا 10 برابر فشنگ خفیف است... با این وجود قیمت آن هم باید تقریبا 10 برابر فشنگ خفیف باشد که نیست.... در واقع قیمت فشنگ برنو تقریبا 1/5 برابر قیمت فشنگ خفیف چک، 2/2 برابر فشنگ خفیف آلمانی و 5 برابر قیمت فشنگ خفیف ایرانی است....

میشه قیمت هر گلوله خفیف رو بفرمایید؟نمی فهمم چرا انقدر گرونه
آخرین قیمتی که گرفتم گلوله چک هر عدد 14 هزار تومنKhansariha (5)

RE: تفنگ های خفیف - bettles - 2017-10-17 10:03 PM

(2017-10-17 09:35 PM)calboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-10-14 07:29 PM)bettles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام Khansariha (8)

میشه قیمت هر گلوله خفیف رو بفرمایید؟نمی فهمم چرا انقدر گرونه
آخرین قیمتی که گرفتم گلوله چک هر عدد 14 هزار تومنKhansariha (5)

راجع به قیمت فشنگهای خفیف، پست شماره 447 بنده را در صفحه قبل مطالعه نمایید...
به نظر بنده بالا بودن قیمت فشنگ خفیف به خاطر کمبود فشنگ خفیف ایرانی در بازار هست.... چنانچه اگر فشنگ خفیف ایرانی در بازار زیاد شود، قیمت فشنگ خفیف تعدیل خواد شد.

RE: تفنگ های خفیف - benyaminshaho - 2018-06-29 08:48 PM

با عرض سلام
دوستانی که خفیف دارند گروپ ۵ تیر از تفنگاشون توی ۱۰۰ یا ۱۵۰ متری بگیرند با فشنگ خوب و دوربین که تا حدی دقت تفنگای مختلف مشخص بشه چون کاربری خفیف بیشتر هدف زنی و تمرین هستش دقت خیلی مهمه
با تشکر

RE: تفنگ های خفیف - bettles - 2018-07-02 12:52 AM

سلام Khansariha (8)
من هنوز روی تفنگ خفیف دوربین نصب نکردم.... چون قصد دارم دوربین را از بغل نصب کنم تا جلوی شکاف درجه را نگیرد، اما هنوز اسلحه ساز خوب که بتواند این کار را انجام دهد، پیدا نکردم....

RE: تفنگ های خفیف - bettles - 2018-07-14 10:25 AM

سلام Khansariha (8)
در رابطه با نصب دوربین از بغل، خیلی گشتم تا یه اسلحه ساز خوب پیدا کردم که نهایتا گفت برای نصب دوربین از بغل و تنظیم آن، حدود 2 میلیون تومن هزینه می گیرد، درصورتی که برای نصب معمولی دوربین روی کپ، 200 تومن می گیرد. دیدم تفاوت قیمت 10 برابر است و کلا پشیمون شدم.... Khansariha (226)