شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تفنگ های خفیف - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح ها و تجهیزات نظامی (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: تفنگ های شکاری (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- موضوع: تفنگ های خفیف (/showthread.php?tid=1314)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: تفنگ های خفیف - HirkanFighter - 2016-12-17 05:26 PM

(2016-12-17 12:04 PM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آیا با سلاح خفیف میشه گراز زد یانه
نه دوست عزیز.

RE: تفنگ های خفیف - كولي - 2016-12-21 09:33 AM

سلام
از دوستان کسی با خفیف المانی مارک krioeskorte که ظاهرا بهش کریکو میگن اشنایی داره ؟

RE: تفنگ های خفیف - bettles - 2017-09-29 12:02 AM

(2016-12-17 10:59 AM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان میشه تو دوروبر های سه چهارملیون یه سلاح خفیف خوب پیدا کرد

سلام دوست عزیز....
یه کم بعید می دونم...
بنده چند وقت پیش یه خفیف ده تیر آمریکایی (مارک Mossberg) با کلی چک و چونه گرفتم 12 تومن..... تازه دوربین هم نداشت.....
نمی دونم چرا تفنگ خفیف این همه الکی گرونه.... وگرنه هیچ چیز برتر از تفنگ بادی نداره و ساز و برگش در حد یه تفنگ بادیه.... چه بسا از تفنگ بادی هم خیلی سبکتره.....

RE: تفنگ های خفیف - talebeamoli - 2017-09-29 05:13 PM

اگه با خفیف تک تیر مشکلی ندارین احتمالا میشه
حالا قیمت دقیق ندارم ولی میدونم میشه

RE: تفنگ های خفیف - shahsavar - 2017-09-30 09:58 AM

الان کریکو المان سالم و تمیز 10 تومن قیمت میخوره . با خشاب پنج تایی

Sent from my HUAWEI MLA-L11 using Tapatalk

RE: تفنگ های خفیف - bettles - 2017-10-09 07:31 PM

سلام Khansariha (8)
اینم عکس از تفنگ خفیف 10 تیر آمریکایی بنده (مارک MOSSBERG) که چند وقت پیش خریدم و در دو سه پست بالاتر راجع بش گفتم.... اما متاسفانه هنوز دوربین روش نصب نکردم....
البته هنوز نمی دونم چه دوربینی براش مناسبه و باید راجع بش تحقیق کنم....
در نظر دارم که دوربین را از بغل روش نصب کنم تا جلوی شکاف درجه را نگیره تا هم بتونم از شکاف درجه استفاده کنم و هم از دوربین..... البته شنیدم که نصب دوربین از بغل، هزینش زیاد در میاد، بنابراین اول باید یه برآورد قیمت بکنم و بعد اقدام کنم......

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تفنگ های خفیف - bettles - 2017-10-09 10:00 PM

سلام Khansariha (8)
راجع به فشنگ خفیف باید عرض کنم که، سابق فشنگ خفیف خیلی کم یاب بود، اما جدیدا خیلی به وفور یافت میشه و تقریبا تمامی فروشگاه های اسلحه به مقدار زیاد این فشنگو دارن.... اما معمولا فشنگ خارجی دارن که گرون در میاد و فشنگ ایرانی که ارزونتره، خیلی کم یافت میشه....
فشنگ خارجی بین دونه ای 4500 تا 6500 تومن هست که فراوان گیر میاد، اما فشنگ ایرانی دونه ای 2000 تومن هست که خیلی کم گیر میاد.... هر چند کیفیت فشنگ ایرانی خیلی پایین تره.....

من خودم هم فشنگ چک دارم (دونه ای 6000 تومن) و هم فشنگ آلمانی (دونه ای 4500) و هم فشنگ ایرانی (دونه ای 2000 تومن).... از روی قیافه این فشنگها کامل میشه فهمید که کدامیک از دیگری بهتر هست.....
ولیکن برای تفریح و هدفزنی، همون فشنگ ایرانی کافیه، چون قیمتش خیلی ارزون تر از فشنگ خارجی هست و نیاز آدمو برطرف می کنه.....
در عکس زیر به ترتیب از سمت راست به چپ: فشنگ چک – فشنگ آلمانی – فشنگ ایرانی

RE: تفنگ های خفیف - fkh - 2017-10-10 01:05 AM

سلام دوستان.Khansariha (8)
تفنگ خفیف دارای چه مجوزی هست؟شکاری هست یا ورزشی؟

RE: تفنگ های خفیف - haamidreza - 2017-10-10 02:07 PM

سلام دوست عزیز
خفیف جواز ش ورزشی شد و فکر کنم هر دوسال باید تمدید شه
متاسفانه خیلی ها از خفیف برا زدن شکار های بزرگ استفاده میکنند
مخصوصا از هورنت
چون صداش خیلی کمتره نسبت به برنو یا دویست و هفتاد
واسه همین هم قیمتش خیلی بالاست
البته با این کار که جوازشو ورزشی کردن امیدوارم قیمتش کم بشه

در اصل خفیف یه تفنگ تمرینی که بخوای باهاش تمرین کنی هزینه ش از یه گلوله زن مثل برنو بیشتر نباشه کمتر نیست
الان با اومدن پی سی پی طرفدار خفیف کمتر شده

RE: تفنگ های خفیف - bettles - 2017-10-10 10:06 PM

سلام Khansariha (8)
بنده شخصا خرید تفنگ خفیف را در شرایط فعلی حاکم بر بازار اسلحه در کشور، خیلی توصیه نمی کنم.... چون قیمتش بی خودی بالاست، درصورتی که اصلا این قیمت های بالایی که الان روشون هست واقعی نیست و کاذبه.... شاید بیشتر به این دلیل باشه که این تفنگ وارد کشور نمیشه و هر چی هست از زمان قدیم در کشور موجود بوده.....
اما در هر صورت این تفنگ ساز و برگ یه تفنگ بادی را داره اما قیمتش حدود 10 برابر یه تفنگ بادیه....
در عکس زیر تفنگ دیانا 35 را با تفنگ خفیف 10 تیر کنار هم گذاشتم....
دیانا 35 سنگین تره، بلندتره، خوش دست تره و زیباتر، اما قیمتش یک دهم خفیفه.....
احتمالا در خارج از کشور این دو اسلحه هم قیمت باشند.... چون دیانا 35 جدیده، اما خفیف قدیمیه.....