شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تفنگ های خفیف - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح ها و تجهیزات نظامی (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- انجمن: تفنگ های شکاری (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- موضوع: تفنگ های خفیف (/showthread.php?tid=1314)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: تفنگ های خفیف - MMax - 2013-06-03 01:04 PM

(2013-06-03 12:39 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در مورد مساله تپانچه به دليل ابعاد كوچك اون فكر كنم پيچ و خم قانوني بيشتري داشته باشه و به نظر من حداقل شرط عضو هيات تيراندازي بودنه ولي بهترين مرجع فدراسيون تيراندازي واقع در شمالغربي مجموعه آزادي هست
ولي تا جايي كه من مي دونم تپانچه هاي ورزشي 22 ساخت شركت هاي سوييسي و اطريشي هستند و قيمت هاي جهاني بسيار بالايي دارند(بالاي 2000 دلار) و پيشنهاد من به شما تپانچه بادي هست براي تمرين چرا كه با وجود كميابي و گراني مهمات 22 فكر كنم هر جلسه تمرين رقمي بالاي 200 هزار تومان براي شما آب بخوره

درسته. قیمت این اسلحه (وارد شده توسط شرکت زوبین) 2550 دلار هست. شاید در برخی موارد مقداری کم تر یا بیشتر از این قیمت به فروش برسه ولی مطمئنا این مقدار زیاد نخواهد بود.

عضو هیت تیراندازی شدن برای هر کسی امکان پذیر هست یا خیر؟

تپانچه بادی از برندی مثل داینا به درد تمرین تیراندازی می خوره؟ یا از همین برندهای خاص باید استفاده کرد؟

ممنون.

RE: تفنگ های خفیف - rezajf - 2013-06-03 01:29 PM

عضو هيات شدن رو بايد از هيات و فدراسيون سوال كنيد
شما با ديانا و يا بايكال كمر شكن هم مي تونيد تمرين كنيد ولي سلاح هاي مسابقاتي از ارگونومي بالا، ماشه حساس،دقت زياد و تنظيمات سمتي و ارتفاعي دستگاه نشانه روي برخوردار هستند و تيراندازي موفق هست كه اولا با يك سلاح، لباس و كفش تمرين كند و ثانيا با به كار گيري سلاح و ساچمه مرغوب خطاي دستگاهي به صفر رسيده و تيرانداز مي تواند به ايرادات خود پي ببرد

RE: تفنگ های خفیف - morteza - 2013-06-03 01:35 PM

بستگی داره در چه مرحله ای باشی . اگر برای شروع میخواهی از یک بادی ارزون که از نظر وزنی به استاندارد نزدیک باشه و تو دستت راحت جا بشه شروع کن چون اکثرا تو 10 متر میزنند و بعد برو سراغ مدلهای دقیقتر و ورزشی تر کهاگه مثل من با کلت بادی حال نکردی خرج سنگینی رو دستت نمونه . من یه p800 گامو گرفتم یه جعبه ساچمه باهاش زدم دیگه دلم رو زد و انداختمش کنار Khansariha (214)

RE: تفنگ های خفیف - MMax - 2013-06-03 02:08 PM

(2013-06-03 01:29 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عضو هيات شدن رو بايد از هيات و فدراسيون سوال كنيد
شما با ديانا و يا بايكال كمر شكن هم مي تونيد تمرين كنيد ولي سلاح هاي مسابقاتي از ارگونومي بالا، ماشه حساس،دقت زياد و تنظيمات سمتي و ارتفاعي دستگاه نشانه روي برخوردار هستند و تيراندازي موفق هست كه اولا با يك سلاح، لباس و كفش تمرين كند و ثانيا با به كار گيري سلاح و ساچمه مرغوب خطاي دستگاهي به صفر رسيده و تيرانداز مي تواند به ايرادات خود پي ببرد

(2013-06-03 01:35 PM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بستگی داره در چه مرحله ای باشی . اگر برای شروع میخواهی از یک بادی ارزون که از نظر وزنی به استاندارد نزدیک باشه و تو دستت راحت جا بشه شروع کن چون اکثرا تو 10 متر میزنند و بعد برو سراغ مدلهای دقیقتر و ورزشی تر کهاگه مثل من با کلت بادی حال نکردی خرج سنگینی رو دستت نمونه . من یه p800 گامو گرفتم یه جعبه ساچمه باهاش زدم دیگه دلم رو زد و انداختمش کنار Khansariha (214)

از لطفتون ممنونم دوستان.

RE: تفنگ های خفیف - bastami - 2013-07-22 02:32 PM

سلام دوستان روزه نماز قبول
یه خفیف روس تک تیر دیدم سلاح سرحاله و تمیز. قیمت تا چقدر خوبه؟3 تومن خوبه؟راستی میشه براش خشاب درست کرد؟چه مواردی رو باید بررسی کنم ؟و دیگه اینکه این سلاح با کالیبر 22 فشنگهای مگنوم هم میخوره یا نه؟
Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تفنگ های خفیف - dieselpower - 2013-07-22 02:58 PM

اگه سالم باشه قیمت خوبه نه کمه و نه زیاد خشاب هم نمیصرفه بخواهید واسش درست کنید
اگر یوقت شما نخواستین من میخوامش.ممنون

RE: تفنگ های خفیف - bastami - 2013-07-22 06:39 PM

دوباره سلام به همه عزیزان
باید عرض کنم من سلاح رو دیدم.قنداقش عوض شده بود و تقریبا میشه گفت از این مدلهای تزئینی بود .لول زاج داشت ولی فکر کنم دوباره زاجکاری شده بود.لوله سلاح فوق العاده کلفت بود.مثل تمام تفنگهای روس ،طول لوله حدودا 65 cm و جای پایه دوربین روش تعبیه شده بود ومگسک و شکاف درجش خوب بود. و دیگه اینکه روش زده بود 1956 و یک مثلث که داخلش فکر کنم سه تا دایره بود روش حک شده بود.فعلا وقت نشد تیراندازی کنیم.هنوز در حال بررسی بیشتر هستم. جناب dieselpower چشم اگه نگرفتم در خدمت شما هستم.Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: تفنگ های خفیف - کوهنورد - 2013-07-22 09:44 PM

با سلام :
جناب بسطامی امیدوارم تفنگ مورد نظر تون رو پیدا کنید ولی به چند نکته هم توجه کنید :
1-اگر تفنگ در جوازش تک تیر قید شده به هیچ عنوان نمیتوانید انرا خشاب دار یا مانند برنو دارای مخزن کنید (از نظر قانونی )
2-لوله تفنگهای مرغوب اکثرا کلفت است چون این اسلحه برای تمرین ساخته شده و لوله کلفت جلوی ارتعاشات را میگیرد و دقت را بالا میبرد پس انرا عیب تلقی نکنید( 17 تیر امریکایی هم لوله ای در حد برنو دارد )
3-توجه کنید جای پایه دوربین فابریک است یا نه بعدا ایجاد شده .این مطلب در قیمت تاثیر گذار است .خیلی از خفیف ها را دیدم که جای فابریک ندارد مخصوصا تک تیر .
4-با توجه به اینکه خفیف سالهاست وارد نشده این تاریخ تولید زیاد هم دور از ذهن نیستولی مطلبی که باید توجه داشت اینست که بسیاری از این تفنگها در مزایده اموال تملیکی ارتش بدست اسلحه فروش ها رسیده وخیلی هایشان خراب بوده حتی گلنگدن نداشته وبعدا ساخته شده .یک نمونه ان را در مغازه ای روبروی معاونت اسلحه مهمات تهران دیدم فروشنده هم ادعا داشت که حرف ندارد و چنین و چنان و .......راست هم میگفت از نظر مکانیکال ایرادی نداشت ولی اگر چند وقت بعد برای فروش پیش خودش میبردی انوقت بود که گلنگدنش دست ساز بود و اشغال بود و نصف قیمت هم نمیارزید و کی میاد سراغ این اشغالها و ....... دیگه خودتون بهتر میدونید .خواهش بنده اینست که با دقت اسلحه را بررسی کرده اگر هم تفنگ بازسازی شده میخرید اشکالی ندارد ولی در قیمت انرا لحاظ کرده تا بعدا توسط چنین افرادی گرفتار حرف مفت نشوید . موفق باشید

RE: تفنگ های خفیف - rezajf - 2013-07-22 10:10 PM

(2013-07-22 02:32 PM)bastami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان روزه نماز قبول
یه خفیف روس تک تیر دیدم سلاح سرحاله و تمیز. قیمت تا چقدر خوبه؟3 تومن خوبه؟راستی میشه براش خشاب درست کرد؟چه مواردی رو باید بررسی کنم ؟و دیگه اینکه این سلاح با کالیبر 22 فشنگهای مگنوم هم میخوره یا نه؟Khansariha (8)Khansariha (8)

خدمت شما عرض كنم اگه مگنوم باشه عبارت 22 magnum روش حك ميشه و اگه عبارت 22 long و يا 22 lr باشه نه نمي خوره

RE: تفنگ های خفیف - کوهنورد - 2013-07-22 10:26 PM

راستی اینرا یادم رفت بگم : فرمایش اقا رضا کاملا درسته اما یک تبصره هم وجود داره اون اسلحه رو میشه بعدا با افزایش طول خزانه کاری کرد مگنوم هم بزنه (باید یه ادم وارد اینکار رو انجام بده و بعد هم حتما پولیش بشه ) یکی دو تا از دوستان اینکارو انجام دادن ولی اینم بگم برای فشنگ مگنوم دیگه از ستون درجه نمیشه استفاده کرد (بدلیل منحنی پروازی متفاوت ) و این کار هم در مجوز و اینها تاثیری نداره (چون کسی نمیاد خزانه رو بررسی کنه )