شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
هاتسان اسنایپر 125 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=82)
+---- موضوع: هاتسان اسنایپر 125 (/showthread.php?tid=1293)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: هاتسان اسنایپر 125 - climber7043 - 2016-03-07 09:34 PM

داداش دمت گرم عکس ها را زحمت کشیدی گذاشتی. من که خیلی کیف کردم. آخه خودم عاشق تیون و از این جور کارام و تفنگ خودم هاتسان ۱۲۵ ترکیه ای اصل بدون مارک رنجر تیونش که کردم حرف نداره فقط این عکسها خیلی آدمو وسوسه میکنه که سیستم تفنگشو بالپاپ کنهKhansariha (214) . مخصوصا اون طرحی که ماشه تفنگو اورده جلوی تفنگ.
بازم تشکر Khansariha (8)

RE: هاتسان اسنایپر 125 - mp1245mp1245 - 2016-03-13 09:09 AM

سلام من تازه عضو شدم
ومتالبی که در ادامه میگم فقط تجربه شخصی خودمه و قصد تخریب یا تعریف از یک برند خاص رو ندارم
قبلا حدود 2سال پیش یک هاتسان رنجر 125 اسنایپرخریدم
و بعد ازحدود یک سال فروختمش (البته به قیمت مناسب[GRINNING FACE WITH SMILING EYES][THUMBS UP SIGN])
وحالا هم دنبال یه pcp خوب در حد 2000000 میگردم
گفتم تجربیات خودم درمورد این اسلحه رو با دوستان به اشتراک بزارم
البته از اساتیدمحترم در مورد خرید pcp مشورت بگیرم...
باید اینو هم اضافه کنم که من باسلاحهای مختلفی مثل ( کلاش..ژ3..سمینوف..وغیره ... تو سربازی) خیلی زیاد کار کردم
واما درمورد 125 اسنایپر باید بگم که لگدش تقریبا مثل کلاشه...وتو یکی دوهفته اول کتف درد و شونه درد ....
وکلا یه باشگاه بدن سازیه واسه خودش[FACE WITH TEARS OF JOY]
کلا اگه چثه ضعیف دارید بیخیالش شید چون واسه مصلح کردنش به مشکل بر میخورید
موقع مصلح کردنش همش ترس اینو داشتم که نکنه صدا خفه کن بشکنه یا لوله کج بشه چون خیلی باید نیرو وارد کنی تا مصلح بشه(البته بعد یه مدت کوتا بهش عادت میکنی و عادی میشه ..همون جریان باشگاه بدن سازی)
روزهای اول تو شات 40 یا 50 به یه مشکل جدی برخورد کردم.... ماشه اسلحه قفل کرد و هر کاری می کردم شلیک نمیکرد با یه کم سرچ تو گوگل وچندتا فیلم از اپارات تونستم یه دستگاهی بسازم شبیح جک پیکان و موفق شدم تفنگ رو باز کنم تا عیب یابیش کنم
یه واشر پلاستیکی پشت فنر داشت که کاملا خرد شده بود و ریخته بو داخل ماشه وباعث قفل کردن ماشه شده بود
که با تمیز کاری وروغنکاری وتعویض و واشر با واشر کپسول گاز مشکل حل شد و دوباره باهمون دستگاه به راحتی فنر رو جا انداختم و اسلحه رو بستم
دیگه اسلحه تا روز اخر هیچ گیر و گوری نداشت
واسه تست قدرت هم همون اوایل با ساچمه 15 گامو از فاصله 10 متری به چند تا تخته mdf شلیک کردم که اولی رو کامل پوکوند و توی دومی کامل فرو رفت و روز اخر هم موقع فروش دوباره باهمون ساچمه و همون تخته ها امتحان کردیم ونتیجه یکی بود
من اگه بخوام واسه دقت تیر از 1 تا 10 بهش نمره بدم 5 میدم چون دقت تیر بستگی به نوع ساچمه و تجربه تیر انداز و مهار این نوع سلاع داره
درکل با ساچمه های سنگین مثل ts22گامو واقعا عالیه
چند بار هم باهاش شکار کردم که در سری های اول بدو ناامید کننده بود ولی بعد از 2ماه که قشنگ به اسلحه عادت کردم و قلقش دستم اومد رفتم شکار که ترکوندم 3قمری و1 کبوتر چاهی زدم بدون تیر خطا وکلی حال کردم (البته فاصله رو با قدم کردم حساب کردم حدود35 قدم)
فقط واسه شکار عالیه ولی واسه هدف گیری و گروپ گیری اشغاله
بعد حدود 3 ماه که اسلحه یکم از خشکی در اومد یه دوربین گامو 300000 تومانی روش بستم(مدلش یادم نیست) که پیرم کرد تا تونستم تو فاصله 30 متری صفرش کنم
ویه 7.8باری هم بادوریین رفتم شکار که واقعا جواب میداد ( البته بعداز هر 100 ساچمه که استفاده میکردم یک بار دوربین رو از اول صفر میکردم چون خیلی تکون میخورد و از روی ریل جابجا میشد
کلا باهاش 3بسته گامو 15 وحدودا 5 بسته گامو22 گرین شلیک کردم
بعد چند وقت که بادوستم رفته بودیم شکار اسلحه هامونرو جابجا کردیم (کرال5.5 مدلش یادم نیست)
دوستم هر کاری کرد نتونست رنجر 125 اسنایپر رو مسلح کنه ...که اخر سر مجبور شد قنداق رو روی زمین بزاره و مسلح کنه
من هم جوری کرال رو مسلح کردم که نزدیک بو لوله اسلحه از جا کنده شه
اونجا بود که به این نتیجه رسیدم(باشگاه بدن سازی)
همشه باید اسلحه رو اچار کشی کنید چون چه بخوای چه نخوای بعد 150 تا200 شلیک اکثر پیچهای قنداق شل میشه
البته من یه راحل صاده پیدا کردم
تمام پیچهای قنداق رو اغشته به چسب مزدا کردم بعد بستم که کلا مشکل حل شد ولی موقع باز کردن مجدد باید از پیچگوشتی مناسب و قوی استفاده کنید تا پیچها گچل نکنند
فعلا همینا یادم بود
در مورد عکس هم باید توی کامپیوتر بگردم پیدا کردم میزارم
درپایان هم اگه کسی at44یا bt65 داره ممنون میشم از تجربیاتش بگه شایدیکی خریدم....

Sent from my SM-N910G using Tapatalk

RE: هاتسان اسنایپر 125 - climber7043 - 2016-03-13 10:57 AM

سلام دوست عزیز با اسم mp1245mp1245.
اول از همه عضویت شما در این سایت را تبریک میگم.
در رابطه با هاتسان ۱۲۵ اسنایپر هم توضیحات خوبی دادی ولی تویه قسمتی نوشته بودی که واسه هدف زنی بدرد نمیخوره و به درد شکار میخوره.
در کل یه چیزو بگم و اون اینه که هدف زنی و شکار با هم رابطه مستقیم دارن یعنی تفنگی که باهاش نشه یه گروپ قانع کننده گرفت به درد شکار هم نمیخوره. پس نتیجه میگیریم که تفنگ واسه شکار هم باید دقت داشته باشه وگر نه با یه چوب دستی فرقی نداره.Khansariha (8)

RE: هاتسان اسنایپر 125 - nimastarsun - 2016-04-16 01:23 AM

سلام دوستان چجوری سایلنسر 125 اسنایپرو باید باز کرد کسی روششو بلده یا باز کرده یا کلا پلمپ شده به لوله ولی یه حسی میگه باز میشه ترسیدم زور بزنم اونم وقتی جهت رزوهاشو یاد ندارم.ممنون میشم راهنماییم کنین

RE: هاتسان اسنایپر 125 - garshasb - 2016-04-16 09:00 AM

125 تفنگ بی دقتی نیست چون لوله های هانسان دقت خوبی دارن. حالا یکی بخاطر ضعف جسمانی یا جثه کوچکش به اشتباه این تفنگو انتخاب میکنه نباید همه تقصیرا رو گردن تفنگ بندازه بهتره بره یخورده با تفنگش تمرین کنه تا قلقش دستش بیاد. اگر لگد تفنگ را همیشه یک جور کنترل کنید هیچ وقت خطا نمیزنید. تغیر در نحوه مهار لگد تفنگ باعث بی دقتی میشه پس نتیجه بگیر 125 چوب دستی نیست و بهتره تمرین کنی یا بکنیش 16 ژول ببینی چقدر بی صدا و بی لگد و دقیق برای شما میشه. 125 تا 50 ژول میتونه انرژی بگیره و همین جذابش کرده . خودم برای اینکه pcp دست به تیرمو خراب نکنه با 125 همیشه تمرین میکنم استفاده از تفنگ پرلگد خیلی مزایا در حرفه ای شدن تیرانداز داره دقیقا برعکس pcp که کاربراش هرگز توانایی تیراندازی دقتی با گلوله زن یا فنری را ندارند یا داشتن از دستش دادن خخخخخخخخ
استفاده از کلماتی مثل اشغال یا چوب دستی اصلا مناسب تفنگ نیست. در صورت عدم رضایت از تفنگ از اصطلاحات دیگری استفاده کنید. تفنگ یک کلمه با کارمای بالاست و احترامش بر ما واجبه اگر کسی همچین وجوبی را احساس نمیکند بداند جاش تو جمع تفنگداران نیست .
ارادت

RE: هاتسان اسنایپر 125 - nimastarsun - 2016-04-16 10:50 AM

دوستان کسی میتونه راجبه سوال بالا کمکم کنه ممنون میشم بابت سایلنسر 125

RE: هاتسان اسنایپر 125 - alimaleki - 2016-04-16 03:56 PM

(2016-04-16 01:23 AM)nimastarsun نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان چجوری سایلنسر 125 اسنایپرو باید باز کرد کسی روششو بلده یا باز کرده یا کلا پلمپ شده به لوله ولی یه حسی میگه باز میشه ترسیدم زور بزنم اونم وقتی جهت رزوهاشو یاد ندارم.ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام دوستان عزیزKhansariha (8)Khansariha (8)دوست عزیز اول قسمت در پوش جلورا باز کنید ولوله ونمد داخل را خارخ کنید !!بعد مهره را باز کنیدKhansariha (8)Khansariha (8) باتشکر

RE: هاتسان اسنایپر 125 - tinger - 2016-04-16 10:50 PM

(2016-04-16 09:00 AM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
125 تفنگ بی دقتی نیست چون لوله های هانسان دقت خوبی دارن. حالا یکی بخاطر ضعف جسمانی یا جثه کوچکش به اشتباه این تفنگو انتخاب میکنه نباید همه تقصیرا رو گردن تفنگ بندازه بهتره بره یخورده با تفنگش تمرین کنه تا قلقش دستش بیاد. اگر لگد تفنگ را همیشه یک جور کنترل کنید هیچ وقت خطا نمیزنید. تغیر در نحوه مهار لگد تفنگ باعث بی دقتی میشه پس نتیجه بگیر 125 چوب دستی نیست و بهتره تمرین کنی یا بکنیش 16 ژول ببینی چقدر بی صدا و بی لگد و دقیق برای شما میشه. 125 تا 50 ژول میتونه انرژی بگیره و همین جذابش کرده . خودم برای اینکه pcp دست به تیرمو خراب نکنه با 125 همیشه تمرین میکنم استفاده از تفنگ پرلگد خیلی مزایا در حرفه ای شدن تیرانداز داره دقیقا برعکس pcp که کاربراش هرگز توانایی تیراندازی دقتی با گلوله زن یا فنری را ندارند یا داشتن از دستش دادن خخخخخخخخ
استفاده از کلماتی مثل اشغال یا چوب دستی اصلا مناسب تفنگ نیست. در صورت عدم رضایت از تفنگ از اصطلاحات دیگری استفاده کنید. تفنگ یک کلمه با کارمای بالاست و احترامش بر ما واجبه اگر کسی همچین وجوبی را احساس نمیکند بداند جاش تو جمع تفنگداران نیست .
ارادت

واقعا درست گفتى محمد جان. کسايي که فقط با خودشون رو عادت دادن به تيراندازى در تيراندازى با تفنگهاى ديگه بطور عجيبى مهارتشون افت ميکنه وبايد با تفنگ گلوله و فنرى خداحافظى کنن.خودم به چشم خودم اين موضوع رو ديدم.

RE: هاتسان اسنایپر 125 - AXA - 2016-10-06 08:37 PM

با سلام خدمت همگی.درمورد اسنایپر بگم بنده پیستون روبا مته چند ردیف سوراخ کردم کلی سبک شدواشر راپلی اورتان انداختم وگریس پایه مس هم زدم،ماشه رو هم حساس کردم،وازتیراندازی باهاش لذت میبرم.یک نکته اگر کسی خواست این کاررو بکنه،اول که سوراخ های پیستون روبروی هم زده نشه،دوم گریس پایه مس حتما به پیستون زده بشه.

RE: هاتسان اسنایپر 125 - askariII - 2016-11-21 12:29 PM

سلام دوستان
بنده یه مدل هاتسان 1250 که تازه اومده بازار خریدم که هیچ فرقی با125 نداره فقط قنداقش فرق کرده.فقط یه سوال.اسلحه من وقتی شلیک میکنم خو به خود به محض شلیک به ضامن میشه
دوم اینکه موقع شلیک انگار ماشه هم لگد داره.له انگست ضربه میزنه میخواستم ببینم عیب کار ازکجاست.ممنون میشم اساتید راهنمایی بفرمایید