شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - smart - 2017-11-11 11:07 PM

احسنت دیدم خیلی خوب ساختینش لغزشی نداشت معلومه حسابی سفت بستینشKhansariha (8)
بله با افزایش قطر لوله فلزی از بابت مسدود شدن خیال راحت میشه ولی در نظر بگیرید هرچه لوله نازکتر باشه برخورد ملکولهای هوا با جداره لوله بیشتره و انتقال حرارت و تشکیل میعان بهتر انجام میشه.حالا قطر افزایش بدید میتونید با افزایش طول لوله یا افزایش پیچ و خم لوله راندمان بهتر کنید.پیچ و خم خیلی موثره! برای اینکه یخ سردتری داشته باشید میتونید توی آب، نمک بریزید و دمای یخ حاصله حدود منفی ۳ درجه میشه که اینم راندمان بیشتر میکنه.کمتر کردن سرعت تلمبه هم راندمان بیشتر میکنه.من هرجور تصور میکنم بعید میبینم آب بتونه از لوله فلزی عبور کنه و به شیلنگ برسه اگه این اتفاق بیفته میشه در ابتدای ورودی شیلنگ قطر افزایش داد و دوباره کاهش داد تا آب در اونجا جمع بشه و هوا از روش رد بشه مثل قطعه پیلتر بنزین ماشین و البته نیازی نیست چیزی توش باشه و خالی هم جواب میدهKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - عسلک - 2017-11-12 06:36 PM

درود برشما دوست عزیز
بله حرف شما متین
افزایش طول لوله بهتر از افزایش قطر هستش

RE: ساخت ابزار و قطعات - haamidreza - 2018-11-26 05:48 PM

سلام و عرض ادب خدمت همه ی دوستان

میخواستم یه ست لی برا پرکردن فشنگ 270 بگیرم قیمت دادن دو ملیون تومن

یکم ورانداز کردم عکسش رو خیلی پیچیده به نظر نمیرسه
دوستان ایده ای برا ساخت ش دارن ؟؟
مهمترین قسمتش همون بادگیرپوکه ست که اندازه ش باید دقیق در بیاد [img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: ساخت ابزار و قطعات - haamidreza - 2018-11-28 09:06 AM

(2018-11-26 05:48 PM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و عرض ادب خدمت همه ی دوستان

میخواستم یه ست لی برا پرکردن فشنگ 270 بگیرم قیمت دادن دو ملیون تومن

یکم ورانداز کردم عکسش رو خیلی پیچیده به نظر نمیرسه
دوستان ایده ای برا ساخت ش دارن ؟؟
مهمترین قسمتش همون بادگیرپوکه ست که اندازه ش باید دقیق در بیاد [img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

کسی از دوستان این ست رو نداره ؟؟؟؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - amn - 2021-06-13 08:40 PM

[تصویر: img]20210525_154527_759.jpg[img]http:]20210525_154526_382.jpg
[تصویر: img]20210525_154524_949.jpg[img]http:]20210525_154532_115.jpg

سلام عزیزان من تازه وارد این انجمن شدم
دیدم اینجا در مورد نصب بند برای تفنگ بادی بحث شده گفتم منم تجربه ام رو در اختیار بقیه دوستان قرار بدم. من برای نصب بند روی تفنگ بادی هانتر ۳۰۱ مدل ۱۱۰۰ ( یه تفنگ بادی سطح پایین نمی دونم دوستان بشناسنش چون تاپیکی در موردش پیدا نکردم ولی در کل تفنگ خوبیه )
از دوتا تیکه نخ و یکم چسب ۱.۲.۳ استفاده کردم یکی از نخ ها رو به صورتی که یک حلقه بشه محکم بستم توی سوراخ قنداق و نخ جلویی رو هم بستم روی لوله جلوی گپ و بعدش هم روی گِره ها چسب ۱.۲.۳ زدم که باز نشن.خیالتون هم راحت باشه اون نخی که روی لوله قرار داره سُر نمی خوره ولی باید محکم بسته بشه چون باهاش یک روز رفتم کوه هیچ مشکلی هم پیش نیومد.

کوچیک شما صالح حاج علیزاده
خیلی ممنون از شما چون من از توی این انجمن چیز های زیادی یاد گرفتم و یاد میگیرم.Khansariha (8)
چون از روی موبایل هستم نمیدونم عسهاش ارسال شد یا نه اگه نشده منو ببخشید و لطفا راهنمیی ام کنید.Khansariha (8)
چون از روی موبایل هستم نمیدونم عسهاش ارسال شد یا نه اگه نشده منو ببخشید و لطفا راهنمیی ام کنید.Khansariha (8)
Https://harfeto://harfet

RE: ساخت ابزار و قطعات - amn - 2021-06-13 09:47 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بالا خره تونستم عکس هاش رو بزارم

RE: ساخت ابزار و قطعات - aghashekar - 2021-06-15 07:43 PM

سلام. افرین. به جای نخ اگر از چرم استفاده کنید نتیجه بهتری می گیرید.

موفق باشیدKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - amn - 2021-06-16 08:25 PM

(2021-06-15 07:43 PM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. افرین. به جای نخ اگر از چرم استفاده کنید نتیجه بهتری می گیرید.

موفق باشیدKhansariha (8)

ممنون لطف دارید فقط چرم رو نمیشه گِرِه از باید بدم براش بدوزن درسته ؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - aghashekar - 2021-06-18 11:53 PM

سلام. بله. خودتون هم میتونید حلقه چرمی درست کنید و دو سر انرا بدوزید. اول با میخ سوراخ بزنید بعد نخ محکم کفاشی رد کنید و گره بزنید. موفق باشیدKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - amn - 2021-06-19 10:09 AM

(2021-06-18 11:53 PM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. بله. خودتون هم میتونید حلقه چرمی درست کنید و دو سر انرا بدوزید. اول با میخ سوراخ بزنید بعد نخ محکم کفاشی رد کنید و گره بزنید. موفق باشیدKhansariha (8)

ممنون از راهنمایی شما Khansariha (8)