شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - Night - 2016-04-19 12:21 AM

سلام اقای کوهنور ممنون بابت راهنمایی . قطعاتی که هست بصور اماده جمع میشن کنار هم . ولی مشکل اینجاس که باید هماهنگ باشن . کمی بی تجربه بودن بنده . بمپی که در نظر دارم فیکس ۲۰۰ بار میتونه پمپاژ کنه . یعنی به درد ما نمیخوره؟؟؟ درسته قصیه مهمی هست استاندارد بودن .شما ها استادین ممنون میشم که راهنمایی کنید و معرفی کنید . هزینه هایی که دارم تا حالا حساب میکنم مثل ارقام نجومی ۸یا۹ میلیون تومان نیست .و وقعا تاسف خوردم که چرا باید کسانی اینطور سود بکشن رو همچین دستگاه های . که واقعا به اون ارقام عمرا برسه .
سلام اقا امین ممنون بابت راهنمای . ولی اونطوری نیس کمتره. در مورد تلبه اتوماتیک هم بگم واقعا مشکلی نیست .و اینم بگم اگه مشکل اصطهلاک تلبه هست ؟ اونو میشه حل کرد . بجا این که تلبه متحرک باشه و با محور دینام یا گیربکس که به حرکت در میاد .تلبه رو ثابت در نظر بگیرین .و یک اهرم دیگه متحرک بزارین روی تلبه تا اون به جای تلبه حرکت کنه و فقط اهرم تلبه بالا و پایین بره و خود تلبه ثابت باشه . و مشکل دوم که نگران هستین زیادی پمپاژ بشه . برای این هم یک سنسور شمارنده بزارین روی اهرم که با هر بار دور کامل تنظیم شه و تعداد مشخص باشه براش .مثلا بعد ۱۰۰ بار دور کامل خودش اوتوماتیک خاموش کنه .سنسور رو همه جه میتونید پیدا کنید .یا یک الکترونیک کار بگین واستون درست کنن. با یک چشمی روی گیج هم میشه برق اصلی رو قطع کرد و مشکل حل میشه . البته بنده حقیر بی تجربه هستم .میشه و نشد نداریم . ولی هم فکری و استفاده از تجربه های اساتید مثل شما ها واقعا نیاز هست .ممنون میشم که بیشتر راهنمایی کنید بنده رو . زیاد شد متن شرمنده .

RE: ساخت ابزار و قطعات - کوهنورد - 2016-04-19 12:46 AM

با سلام :
دوست عزیز شما لطف دارید ولی بنده استاد که نیستم هیچ ، شاگرد تازه وارد هم محسوب نمیشم !!!خخخخ
حقیقتش رو بخواهید 200 بار کمه . شما باید کپسولی رو شارژ کنید که اقلا 300 بار پر بشه تا بشه باهاش تعداد دفعات مشخصی تفنگ رو شارژ کرد معمولا وقتی کپسول به 200 بار میرسه بعد از چند دفعه شارژتفنگ فشارش میاد زیر 180 بار که از این به بعد دیگه ارزش شارژ رو از دست میده (تفنگ کمتر از این فشار راندمان خوبی نداره ) پس باید دستگاه شما بتونه 300تا 350 بار فشار تولید کنه که کپسول پر کردن امکان پذیر و توجیه پذیر باشه اگر قطعاتی برای تامین این مقدار فشار در دسترس دارید پس شروع کنید انشالله که در این راه موفق باشید

RE: ساخت ابزار و قطعات - fkh - 2016-04-19 11:26 AM

سلام دوستان.Khansariha (48)
کسی از دوستان واسه ساخت قطعه u شکل شادو هزار نظریه ای ارایه نداد.Khansariha (226)
با توجه به اینکه تو بازار هم نیست اگه بشه ساختش خیلی خوب میشه.الان تفنگ خودم لنگ همون قطعه u شکله.تو بازار هم گشتم نبود.Khansariha (172)
با تشکر.Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2016-04-19 05:00 PM

(2016-04-19 11:26 AM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کسی از دوستان واسه ساخت قطعه u شکل شادو هزار نظریه ای ارایه نداد.Khansariha (226)
با توجه به اینکه تو بازار هم نیست اگه بشه ساختش خیلی خوب میشه.الان تفنگ خودم لنگ همون قطعه u شکله.تو بازار هم گشتم نبود.Khansariha (172)
با تشکر.Khansariha (8)
دوست عزیز یه تکه تفلون پیدا کن

با سوهان کوچک بسابونش.. شکلی که میخوای در میاد

Sent from my ZP980+ using Tapatalk

RE: ساخت ابزار و قطعات - fkh - 2016-07-22 12:59 PM

سلام دوستان.Khansariha (8)
برای ساخت قطعه u شکل تفلن از کجا پیدا کنم؟کدوم مغازه ها دارن؟Khansariha (172)
با تشکرKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - NEMESIS - 2016-07-22 02:05 PM

(2016-07-22 12:59 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.Khansariha (8)
برای ساخت قطعه u شکل تفلن از کجا پیدا کنم؟کدوم مغازه ها دارن؟Khansariha (172)
با تشکرKhansariha (8)

سلام

معمولا تراشکارها استفاده میکنن و دارن

RE: ساخت ابزار و قطعات - climber7043 - 2016-07-22 02:25 PM

(2016-04-19 11:26 AM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر.Khansariha (8)
سلام دوست عزیز Khansariha (8)
این قطعه u شکل که شما میفرمایین همون هستش که از خش انداختن روی سیلندر تفنگ جلوگیری میکنه و قبلا دنبال این قطعه خیلی گشتم تا پیداش کردم. قیمتش ۱۰۰۰ تومن بیشتر نیست و فروشگاه آقالو داره. یه زنگ بزن بهش واست میفرسته.
شماره تماس آقالو : 09121884794
موفق باشی Khansariha (256)

روش ساخت دستگاه تراش کوچک - aminxa - 2016-07-27 03:33 PM

سلام
روش ساخت دستگاه تراش کوچک (مینی تراش) با استفاده از دریل-ویژه صنایع چوب
[تصویر: Untitled.jpg]

--------------
فیلم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - YOS - 2016-07-27 04:53 PM

اون قطعه من گرفتم5000هزار تومن یه ماه پیش مال شادو بود برا اون یکی تفنگم کوچیک بود باسوییچ ماشین پیکان براش درست کردم

▀▄▀روش ساخت ابزار سوخت نگاری بر روی چوب و چرم▄▀▄ - aminxa - 2016-07-28 08:33 AM

سلام
دوستانی که برای تفنگ یا قنداق تفنگشون از چرم کاور درست کردن با این میتونن شکل و نوشته دلخواهشون رو روش بکشن یا بنویسن
[تصویر: Untitled66.jpg]

------------
لینک ویدیو

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.