شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - aghashekar - 2016-02-26 08:08 PM

سلام دوست عزیز
من یکی ساختم. البته از نوع ساده و پیش پا افتاده اش. تیر هم با ترکه ساختم. البته بدون پر. با تمرین کمی که داشتم توانستم به پرتاب های حدود 40 متری و دقت مناسب در فاصله کم برسم. به گفته شما با تمرین می شود نتایج جالبی گرفت. اتفاقا توی گوگل اگر جستجوی تصویر برای
atlatl hunting انجام دهیم می بینیم که شکارهایی در حد گراز هم با این ابزار زمین گیر شده اند.
[تصویر: 20160226-174628.jpg]
البته این نمونه اولیه است و خود ابزار سنگین است و سرعتش کم. قصد دارم چوب را بتراشم تا هم سبکتر و زیباتر شود و هم حالت مناسب بگیرد.
موفق باشید

RE: ساخت ابزار و قطعات - aminxa - 2016-03-21 01:44 PM

آموزش ساخت دستبند نخی (پاراکورد)
سلام
توی این آموزش به شما نشون میدم که چطور با کمترین هزینه و زمان ، یک دستبند نخی زیبا و شیک برای خودتون درست کنید.
به جرآت میتونم بگم که دستبندهای نخی یا پاراکوردها جزو پرطرفدارترین لوازم بین مردم به حساب میاد. با استفاده از این آموزش دیگه لازم نیست پول اضافی برای خرید این دستبند ها بدید و حتی میتونید به تعداد زیاد درست کنید و ازشون کسب درآمد داشته باشید.
این دست بند ها رو به سلیقه خودتون میتونید با رنگ های مختلف تهیه کنید و ازشون لذت ببرید. کمی سلیقه میخواد و اندکی حوصله.

[تصویر: 1365149804.jpg]

زمان مورد نیاز: 30 دقیقه – 1 ساعت
هزینه: کم
لوازم مورد نیاز:
نخ مخصوص دستبند (پاراکورد)
قلاب
متر یا خط کش
فندک یا کبریت
قیچی
[تصویر: 1365149868.jpg]

اندازه گیری مچ نخ رو دور دستتون بپیچید و نقطه تقاطع رو با دست نگه دارید:

[تصویر: 1365149919.jpg]

سپس این مقدار رو که مساوی ، اندازه دور دستتون هست ، با خط کش اندازه بگیرید :

[تصویر: 1365150019.jpg]

اتصال قلاب به نخ دو طرف نخ رو روی هم بزارید و بکشید تا با این کار بتونید وسط نخ رو پیدا کنید . وسط نخ رو بگیرید و از ته قلاب رد کنید :

[تصویر: 1365243116.jpg]

حالا ته نخ رو گرفته و بکشید تا کاملا سفت بشه . یعنی به قلاب گره بزنید.
[تصویر: 1365243220.jpg]

پیدا کردن مقدار طول دستبند همونطور که میدونید هر قلاب دو تیکه داره که توی هم فرو رفتند . تیکه دوم رو از قسمت اصلی جدا کنید و در طول نخ بکشید.

[تصویر: 1365243313.jpg]

فاصله بین دو قسمت قلاب باید هم اندازه قطر دستتون باشه که توی مرحه دوم اندازه گیری کردید + 2٫5 سانتی متر . چرا ؟ چون اگه دقیقا هم اندازه قطر دستتون بگیرید ، دستبند تنگ میشه . پس هر اندازه ای که دستتون قطر داره ، بهش 2٫5 سانتی متر اضافه کنید.

[تصویر: 1365243361.jpg]

گره زدن به گره ای که توی ساخت این دستبند استفاده شده ، اسامی مختلفی نسبت داده شده که همگی به یک نوع گره اشاره دارند. “کوک کبرا”، “Solomon bar” و “سینت پرتغالی” از این قبیل اند. نخ سمت چپ رو بگیرید و به صورت صاف – مطابق عکس – زیر دو رشته نخ اصلی قرار بدید:

[تصویر: 1365243423.jpg]

حالا نخ سمت راست رو گرفته و از زیر نخی که به صورت صاف قرار داده بودید رد کنید و بعد از بین حلقه ای که پیش روتون هست عبور بدید. اگه توضیحات من رو همراه با عکس ها دنبال کنید، بهتر متوجه منظورم میشید:

[تصویر: 1365243460.jpg]

نخ ها رو محکم کنید (فقط به اندازه ای که پایدار باشن). سپس نخ سمت راست رو گرفته و از زیر دو نخ اصلی رد کنید. بنابراین نخ سمت چپ از زیر نخ سمت و روی دو نخ اصلی رد میشه. دقیقا از توی حلقه سمت راست:

[تصویر: 1365243491.jpg]
[تصویر: 1365243519.jpg]

بنابراین شما الان یک گره کامل دارید. به همین ترتیب گره های دیگه رو درست کنید. پس از انجام چندین گره، توی این کار خیلی سریع خواهید شد. تکمیل گره ها ساختن گره ها رو تا زمان پر شدن فضای بین دو قسمت قلاب ادامه بدید:

[تصویر: 1365243556.jpg]

گره ها باید خیلی منظم پشت سر یکدیگر قرار بگیرند. دقت کنید که همه گره ها رو با یک مقدار مساوی فشار گره بزنید تا در آخر اندازه گره ها یکسان بشه.
[تصویر: 1365243585.jpg]

برش قسمت های اضافی با استفاده از قیچی نخ اضافی رو ببرید و سپس با استفاده از فندک قسمت بریده شده رو برای جلوگیری از ریش ریش شدن، محل بریده شده رو با دقت بسوزونید.
[تصویر: 1365243753.jpg]

مقدار کمی که قسمت مورد نظر حرارت دید، خیلی سریع با دست روش ضربه بزنید تا جلوی سوختگی بیشتر گرفته بشه. دقت کنید که این نخ به خاطر الیافش حرارت خیلی زیادی میگیره و باید حین خاموش کردن شعله مراقب باشید. و حتی برای ایمنی کامل و تمیز تر شدن کار، میتونید از هویه برقی استفاده کنید.
لذت ببرید! اگه همه مراحل رو درست انجام داده باشید، دستبند شما باید چیزی شبیه به عکس های زیر باشه و اگه اینطور نیست نا امید نشید! این کار نیاز به تمرین، حوصله و تجربه بیشتری داره. باز هم مراحل رو تکرار کنید و یا از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. آموزش زنده خیلی بهتر از نوشته و عکسه!

[تصویر: 1365149804.jpg]

منبع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - alimaleki - 2016-03-21 06:05 PM

سلام دوستان عزیزKhansariha (8)Khansariha (8) چند وقت بود دنبال محافظ مگسک برای هانتر 440 بودم که هیج جا نتوانستم پیدا کنم Khansariha (290)Khansariha (290)البته چون شادو هزارم داشت Khansariha (219) دست به کار شدم ویکی مثل همون ساختم البته با نبود امکانات ونداشتن هنر وتجربه زیاد خوب نشد Khansariha (290) تقدیم به شما دوستداران گامو Khansariha (8)Khansariha (8) باتشکر [تصویر: DSC00378.jpg] [تصویر: DSC00380.jpg] [تصویر: DSC00382.jpg] [تصویر: DSC00383.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - bahruz - 2016-03-30 08:54 AM

سلام بر دوستان
کجا میشه از این میزهای تاشو مسافرتی گیر اورد که هم جا کم بگیره برا تو ماشین و برای تیراندازی هم بشه استفاده کرد. تو نت سرچ کردم چند مدل بود که زیاد به درد این کار نمیخورد.
به این نتیجه رسیدم اگه بسازیم بهتره. برای ساختش احتیاج به پایه های تاشو هست و اگر هم تنظیم ارتفاع داشته باشه عالیه . کجا میشه گیر بیاری
بعدش میمونه سطح میز که با ام دی اف در اندازه و شکل دلخواه میشه درآورد. مهم پایه هاشه اگه گیر بیاد

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk

RE: ساخت ابزار و قطعات - tinger - 2016-04-01 09:14 PM

دوستانی که لول هادی فنر برای رنجر1100 یا 80 ساختن اگر امکان داره طول لول فنرشون رو اندازه بگیرن که چند سانتیمتر هست و چند سانتیمتر بلندترازلول فنر اصلی باید تراشیده بشه.

RE: ساخت ابزار و قطعات - Night - 2016-04-06 03:10 PM

سلام خدمت دوستان . من یک پمپ پیدا کردم که تا ۲۰۰ بار قدرت داره .میشه بپرسم که واسه پی سی پی به درد میخوره یا نه ؟ قیمتش هم ارزونه ... و راهنمایی کنید واسه متعلقات که براش لازمه . تا ۳۰۰ و ۴۰۰ هم بود ولی کمی گرون تر هستند .اما نه دا به دقیمت های نوجومی بازار

RE: ساخت ابزار و قطعات - nakhjir - 2016-04-06 06:17 PM

(2016-04-06 03:10 PM)Night نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان . من یک پمپ پیدا کردم که تا ۲۰۰ بار قدرت داره .میشه بپرسم که واسه پی سی پی به درد میخوره یا نه ؟ قیمتش هم ارزونه ... و راهنمایی کنید واسه متعلقات که براش لازمه . تا ۳۰۰ و ۴۰۰ هم بود ولی کمی گرون تر هستند .اما نه دا به دقیمت های نوجومی بازار

درود بر شما
به استحضار برسونم که بیشتر تفنگهای توی بازار با همین مقدار فشار 200 بار کار میکنن و این پمپ براشون مناسب هست. حالا بستگی به تفنگ شما داره که چه مارک و مدلی باشه. و اگه امکان داره مدل و مشخصات و عکسی ازش بزارید و بنده و خیلی از دوستان دیگه هم برای خریدش راهنمایی بفرمائید.

سپاس

RE: ساخت ابزار و قطعات - دآيي♦علي - 2016-04-06 10:36 PM

(2016-04-06 03:10 PM)Night نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز
اگه چنین چیزی باشه که واقعا ارزشمنده و برای pcp عالیه. من حدود یک سال پیش دنبال چنین پمپی هست یا نه و پیدا نکردم، اگر راهنمایی کنید که چه نوع پمپیه ، مخصوص چه کاریه و کجا میشه پیدا کرد خیلی ممنون میشم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - Night - 2016-04-07 12:57 AM

سلام دوستان عزیز . پمپ معمولی نیس .پمپ هوا هیدرولیک هست که ۲۰۰ بار هم قدرتشه البته نا گفته نماند تا ۷۰۰ بار هم هست ولی بالا ترین قیمت ۴ میلیون بود اگه اشتباه نکنم . برگشتم حتما عکس هم میزارم براتون . والله من از چند جا پرسیدم از ۶ تا ۹ میلیون قیمت دادن واسه شارژ کپسول. ولی خوده پمپ ۱۲۰۰ بود که نصبت به کپسول واقعا میصرفه بگیری خودش هم تک فاز هست . و اتصالات که باید بگیری تحت هر دو شرایط چه کپسول چه پمپ . ولی میخواستم ببینم بیشترش هم لازم هست یا همون ۲۰۰ بار کافیه؟
البته اینم بگم که کلا متغیر هست اشتباه نکنم از ۷۰ تا ۲۰۰ بار پر میکنه دست خودمون هست تنظیمش که رو چند بتر باشه .باید یک سری دقت و امنیت رو رعایت کنیم . حالا تا کار اونجا ها برسه هم به فکرش هستم اگه خدا بخواهد پول مفت به این مفت خور ها ندیم .و منتی هم سر ما نباشه . هم برا دوستانی که در نزدیکی ما هستند میتونیم کمک کنیم .

RE: ساخت ابزار و قطعات - دآيي♦علي - 2016-04-07 03:24 AM

(2016-04-07 12:57 AM)Night نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز . پمپ معمولی نیس .پمپ هوا هیدرولیک هست که ۲۰۰ بار هم قدرتشه البته نا گفته نماند تا ۷۰۰ بار هم هست ولی بالا ترین قیمت ۴ میلیون بود اگه اشتباه نکنم . برگشتم حتما عکس هم میزارم براتون . والله من از چند جا پرسیدم از ۶ تا ۹ میلیون قیمت دادن واسه شارژ کپسول. ولی خوده پمپ ۱۲۰۰ بود که نصبت به کپسول واقعا میصرفه بگیری خودش هم تک فاز هست . و اتصالات که باید بگیری تحت هر دو شرایط چه کپسول چه پمپ . ولی میخواستم ببینم بیشترش هم لازم هست یا همون ۲۰۰ بار کافیه؟
البته اینم بگم که کلا متغیر هست اشتباه نکنم از ۷۰ تا ۲۰۰ بار پر میکنه دست خودمون هست تنظیمش که رو چند بتر باشه .باید یک سری دقت و امنیت رو رعایت کنیم . حالا تا کار اونجا ها برسه هم به فکرش هستم اگه خدا بخواهد پول مفت به این مفت خور ها ندیم .و منتی هم سر ما نباشه . هم برا دوستانی که در نزدیکی ما هستند میتونیم کمک کنیم .

200 بار (3000psi) تقریبا برای همه ی pcpهای موجود در بازار ایران کافیه و اصلا از این بابت نگران نباش، پول بیشتر بابت فشار بالاتر نیاز نیست .

فکر کنم پمپ مدنظر شما از نوع پیستونی باشه و احتمالا در کارگاههای تراشکاری استفاده میشه و با اتصال به برق و راه اندازی خیلی راحت میشه مخزنpcp رو پر کرد .
یک سوال واسم پیش اومده که پمپ هیدرولیک با پمپ وکیوم(پمپ خلا) ارتباطی داره یانه و میشه برای وکیوم هم استفاده کرد؟

کپسول خوب که بین 1-1.5 میلیون قیمت داره و با احتساب پول شارژ که بسته به شهر سکونتتون هر دفعه ممکنه 15،20یا40 هزار تومن آب بخوره ، جدا از هزینه بالا ،بحث رفت و آمد برای هر دفعه شارژ کپسول واقعا غیرمنطقی هست!!!
تنها خوبیه کپسول رو میشه قابلیت حمل اون درنظر گرفت که باز بنظر من تا داخل ماشین نباشه ممکن نیست و خسته کنندس.
بنده یک ژنراتور دارم که همیشه هم داخل ونم هست و در کنار همچین پمپی واقعا میشه مسئله حمل و نقل رو هم برطرف کرد، که البته اگر ژنراتور هم خواستین بخرین باز سرجمع به صرفه تر از کپسوله بنظرم !!!
تلمبه هم که دردسرهای خودش رو داره؛

از هر لحاظ واقعا ارزشمنده این پمپ ،
عزیز بیزحمت عکسا رو یادت نره و همینطور قیمت و مارک و مدل و غیره دست گلت درد نکنه Khansariha (8)