شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - ALIANA-54-T06 - 2011-05-03 11:38 AM

نخجیر(nakhjir) عزیز ممنون از مطالبتون من این کپسولها را زیاد دیدم منظورم سیلندر شارژ گاز وسایل سرمائی هست به هیکلشون (با توجه به گوشت بدنه و وزنشان) نمیاد که تا 300 بار را تحمل کنه ولی برای مطمئن شدن از نزدیک باید بررسی بشه اگر چنین چیزی باشه که خیلی کمک به دوستان pcp دارها میشه و هزینه هاشون هم میاد پائین .
اون دستگاه کمپروسور یخچاله هم برای من همیشه سئوال بوده که تا چه اندازه میتونه فشار هوا را وارد کنه ؟
اگر اینطور که میگید بتونه تا 200 بار فشار باد تولید کنه که خیلی عالیه هرچند جای سئوال و شک برام هست؟! Khansariha (214)

RE: ساخت ابزار و قطعات - craftsman - 2011-05-03 12:10 PM

دوست عزيز نخجير
دلخور نشيد از كامنتهاي دوستان
اينجا وقتي كسي حرفي ميزنه بقيه در موردش بحث و بررسي ميكنن و هيچوقت مسئله باور كردن يا باور نكردن نيست صحبت سر اينه كه براي بعضي كارها بايد بررسي دقيق بشه خصوصا در مورد هواي فشرده اونهم با فشار 200بار!اگه شما دقت كرده باشيد در تاپيك يك ايده براي پي سي پي ما در باره مخزن تفنگ چند صفحه بحث داشتيم من از روز اول ميدونستم ضخامت سيلندر نميتونه خيلي زياد باشه اما حرف دوستان ديگه رو گوش كردم پشيمون نيستم چون وقتي بقيه دوستان بهم هشدار ميدن ميدونم كه سلامتي من براشون مهمه و اين برام خيلي با ارزشهKhansariha (8)

يه بنده خدايي كه خيلي ادعاش ميشد لوله تفنگ كاليبر20 خاندار رو آورده بود ميگفت ميخوام فشنگ12 توش بزارم هرچي بهش گفتم گوش نكرد منم گفتم خودت ميدوني.جان لوله رو براي كاليبر12 تراش داد و انتظار اينو داشت كه تك گلوله 12 با قطر 18.5 ميليمتر از سوراخ 15.5 ميليمتري شليك بشه اونم با جان لوله به گوشته 2.5 ميليمتر!!!!!!خوب من وظيفه مو انجام دادم بهش هشدار دادم وقتي گوش نميكنه بره هر چي سرش بياد حقشه.....
اينجا هم صحبت مشابه همينه اگه مثلا بحث مگسك بود شايد اينقدر حساسيت وجود نداشت اما فشار 3000 پي اس آي رو نميشه به شوخي گرفت
مثلا اگه من بيام بگم تو سيلندر تفنگتونو پر از باروت كنيد و فتيله براش بزاريد ميتونيد سرعت گلوله بالاي 5000متر بر ثانيه بدست بياريد بقيه بايد حرفي نزنن؟يا اگه حرفي زدن ناراحت بشم؟
اتفاقا اين ايده هايي كه به ذهن ميرسه گاهي واقعا انقلابيه!تمام چيزهايي كه الان داريم استفاده ميكنيم از اول به شكل يه ايده بوده كه در ذهن گذشتگان جرقه زده من شخصا از ايده هاي ناب خوشم مياد از اينكه از چيزهاي دم دستي و فرسوده و بدردنخور بشه چيزهاي با ارزش و مفيد ساخت خوشم مياد
مثلا:دستگاههاي لوله بر رو ديديد؟از اون مدلهايي كه ميچرخونن غلطك داره و لوله رو ميبره؟خوب دوتا از اون تيغچه ها رو بصورت8 به قطعه اي فلز وصل كنيد چاقو تيز كن حسابي ميشه!يا ايده جاي تير يا سه پايه ها يا بقيه چيزايي كه نمونه ش تو تاپيك ابزار و قطعات هست .نظر من اينه كه هر ايده اي ارزش فكر كردن رو داره
تاپيك يك ايده براي پي سي پي با يه پست از آقا مهرشاد شروع شد الان اگه يك دو روز كاري وقت باشه اولين محصول تست ميشه!!

RE: ساخت ابزار و قطعات - ahp2009 - 2011-05-05 07:20 PM

سلام
من تو شركت ايران خودرو خراسان كار ميكنم و امروز تو نستم از قسمت شارژ گاز كولر پارس و 405 بازديد كنم و از اون مخازن گاز كولر هم قافل نشدم ولي فقط تو كف كارتن اين مخازن يه چيزي پيدا كردم كه ازش عكي گرفتمو گذاشتم براي دوستان و اساتيد گرامي تا در خصوص صحبت اون دوستمون كه گفته ميشه براي شارژ ازش استفاده كرد نظر بدن و با دليل محكم رد يا قبول كنند

حجم 13.9 كيلو گرم

RE: ساخت ابزار و قطعات - craftsman - 2011-05-05 07:29 PM

دوست عزيز ممنون از توجه شما
من شكل اين مخزن رو نميدونم چجوريه ولي برداشت من از نوشته هاي كاغذ اينه:
توي كاغذ نوشته 44پوند بر اينچ يا همون 44psiنقطه شكستشه و فكر نميكنم بيشتر از 50 psi رو تحمل كنه. صحبت پي سي پي صحبت 3000 psi هست
حالا دوستان ديگه اگه اطلاعات بيشتري دارن ارائه كنن ممنون ميشم

RE: ساخت ابزار و قطعات - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-05-06 12:36 AM

دوست عزیز
پمپ بادهای امادهای در بازاره که کمپرسورش همین موتورهای یخچاله که حدود قدرت دارند
اما بیشترین فشار که میده 10 بار هست
اگه شما به 200 بار رسیدی
که خیلی جالبه
یه عکس از درجه مانومتر برامون بذار
شاید درجه مانومتر بر حسب بار مدرج نشده باشه

RE: ساخت ابزار و قطعات - mehad - 2011-05-06 01:50 AM

(2011-05-03 12:33 AM)mehad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان اهل فن لطفا نظر بدین در مورد این ساختمان.
اول اینکه این سازه یک صدا خفه کن هست یا نه؟
دوما اگه هست این مدل صدا خفه کن کاراییش بیشتره یا مدل هایی که دوستان پیشنهاد دادن؟
راستی من با اون سرش که به لول تفنگ متصل میشه مشکل دارم یعنی نمیدونم چطور وصلش کنم به تفنگ؟ من میخام رو دیانا 470 نصبش کنم لطفان سوال اخری رو بر مبنای همین تفنگ جواب بدین
با تشکر Khansariha (226)
کسی نیست جواب مارو بده

RE: ساخت ابزار و قطعات - Sniper - 2011-05-15 10:38 PM

سلام خدمت همگی
سه چهار روز بود که درگیر ساخت سایلنسر بودم امروز بالا خره تموم شد
طرز ساخت همون طوریه که اساتید خودم اول تاپیک توضیح دادن
جنس تیوب و درپوشها آلومینیوم هست واشر ها و اسپیسر ها از pvc تهیه شدن بین واشر ها هم با فوم پر شده که
علاوه بر ظاهرش که به نظر خودم خوب شده صدای تفنگو هم یکم بم کرده اینم عکساش
عکس آخر قابل توجه آقا اسماعیلKhansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - ALIANA-54-T06 - 2011-05-15 10:52 PM

اسنایپر جان خیلی خیلی عالی شده و با حال هم بود مخصوصا اون جمله روی عکس آخر (بزودی در این مکان دوربین نصب میشود) کلی خندیدم بابا ایول Khansariha (256)

RE: ساخت ابزار و قطعات - craftsman - 2011-05-15 10:56 PM

خيلي جالب دراومده قيمتش چقدر براتون تموم شده؟Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - MEHDI - 2011-05-15 10:57 PM

ایول عجب چیز توپی شده
صدایه تفنگ رو چقدر کم میکنه؟؟
به نظر من سایلنسر رویه کمر شکنها دست و پاگیره یه جورایی مزاحم کار میشه اگه اسلحه لول ثابت باشه دیگه عالی میشه