شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - Huntsman - 2015-02-06 06:39 PM

[تصویر: Bench_in_use_small.jpg]

[تصویر: Bottom_bench_legs_inserted.jpg]

[تصویر: Bench_in_transport_mode_small.jpg]

[تصویر: shooting_bench_16.jpg]

[تصویر: shooting_bench_19.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: DSCN6168.JPG]

[تصویر: DSCN6167.JPG]

[تصویر: Shooting_bench_bottom.JPG]

لینکی از یه سایت خارجی که مراحل ساخت یه میز تیراندازی دست ساز رو نشون میده

RE: ساخت ابزار و قطعات - FMJ - 2015-02-12 06:07 PM

با سلام ...
از عزیزان عذر میخوام که در مورد طرح و ساخت میز بنچ رست تاخیر پیش اومد.../ خواهشا بحساب بدقولی نذارید/ یه سفارش داشتم که قرار بود یک هفته ای تموم بشه ولی با تغییرات سفارش دهنده و ... هنوزم تموم نشده و به کل وقت کاری منو پر کرده !!!
درضمن اون طرحی که با اتفاق نظر چندتا از دوستان قرار شد بسازم و براورد قیمتشو اعلام کنم بنده اول مدل شو در اندازه ی واقعی با متریالهایی که دردسترسم بود ساختم و تست کیفیت و ... روش انجام دادم...
برعکس ظاهر مناسبی که داشت ولی وقتی پشت ش مینشستی و میخواستی حالت تیراندازی بگیری اصلا احساس راحتی و تسلط به آدم دست نمیداد و همین شد که احساس کردم یه تغییراتی در فرم سطح میز باید داد!!! ... بعد از کلنجار رفتن و تست های متعدد بالاخره این طرح پیشنهادی از کار دراومد ...
میخواستم بعد از ساخت کامل _ و با هماهنگی مدیران محترم _ بذارم تو یک تاپیک مجزا و درصورت تمایل دوستان به مراحل بعدی بپردازیم/ ولی گفتم اگه قبل از ساخت این طرح رو دوستان ببینن و نظراتشونو بدن خیلی بهتره و ممکنه عزیزان نکات بهتری درمورد این طرح عنوان کنن و به نتیجه ی بهتری برسیم/ درضمن آقا صادق عزیز هم پی گیری کردن بنابراین طرح آخری رو که بنظرم مناسب میاد رو واسه دوستان میذارم :
[تصویر: 14237505351.jpg]
[تصویر: 14237505801.jpg]
[تصویر: 14237506161.jpg]
این طرح پیشنهادی :
[تصویر: 14237506551.jpg]
[تصویر: 14237507161.jpg]
[تصویر: 14237507471.jpg]
این چندتا عکس هم از تست کیفیت فرم در اندازه های واقعی(نشستن و حالت گیری تیراندازی با 270 خودم):
[تصویر: 14237508921.jpg]
[تصویر: 14237510201.jpg]
[تصویر: 14237510751.jpg]
من اگه بخوام واسه خودم بسازم اینجوری میسازم.
سبکتر/ ایستایی بهتر/جایگیری راحت تر پشت میز/فضای کافی و اندازه ی (نه پرت و نه کم) سطح میز/ و البته بنظرم زیباتر!
حالا تا دوستان خودم چی بپسندن...Khansariha (8)
یک نتیجه ی مهم دیگه هم که از تست دو مدل بهش رسیدم این بود که (همونجور که حسین جان گیلان شکار اشاره کردن) بهتر اینه که پایه ها حدود 20_15 سانت قابل تنظیم باشن... چون هیکل و قد و قواره ی افراد و نیز عادات حالت گیری تیراندازیشون باهم متفاوته که با اینکار این مساله هم درنظرگرفته میشه.
منتظر نظرات و پیشنهاداتتون هستم ...
(البته لازم بذکره که اگه قرار شد واسه اعضای عزیز ساخته بشه با تناسب سلیقه و خواسته های هرکس میشه میز مطلوب خودشو ساخت و تقدیم کرد/ از این نظر واسه بنده هیچ مشکل و سختی ای نداره!!! )
با تشکر/ فدای شما.Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - guilanshekar - 2015-02-12 07:53 PM

با تشكر از اقا رضا
به نظر من خيلي پخته تر شده.

با توجه به طرز قرار گيري ابزار زير ميز و سنگين تر شدن سازه در يك سمت
ميخواستم بدونم بالانس سازه در سازه اصلي بهم نميخوره؟

در مدل اوليه هر چقدر تير انداز زير ميرز بخواهد فضا دارد ولي در مدل شما بنظر ميرسد پاييه جدا روي مخ برود
نظر شما چيست؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - FMJ - 2015-02-12 08:27 PM

سلام مجدد...
از نظر بالانس و ایستایی اتفاقا در مدل اولیه وقتی روی میز خم میشی طرف دیگه بلند میشه!!!!! که البته از ظاهر شکل و شمایلش اصلا بنظر نمیومد!!! حسین آقا واقعا من عادت کردم تا با ماکت و مدل تست نکنم فرمی رو نمیسازم.. واسه همین عکس ماکت مقوایی شو گذاشتم تا اگه شما و دوستان عزیز هم خواستید از این مساله مطمئن بشید با این روش بسازیدشو راحت تر نصمیم بگیرید.
از نظر فضای زیر میز : این یک جور نیاز خاص هست که ممکنه یه کاربر باتوجه به تجهیزاتش و سلیقه ش بخواد فضای بیشتری رو داشته باشه که میبایست با نیازش فرم و اندازه ی میز رو مچ کرد. ولی این طرحی که من پیشنهاد کردم یک طرح عمومی و بینابین ه که سعی شده همه ی فاکتورهای مثبت رو تا اندازه ی مقبول داشته باشه. البته با توجه به مساحت میز در دو طرح تفاوت زیادی در فضای زیر میز وجود نداره!
پایه ی تک : وقتی پشت میز طرح اولیه نشستم بنظرم اومد که واسه منه راست دست پای راستم نیاز به فضای بهتری داره که در طرح دوم این مساله بهتر شد و مزاحمتی واسه پاهام احساس نکردم/ البته عکس این مساله هم واسه افراد دست چپ با پای چپ وجود داره و در طرح دوم بهتر رعایت شده.
نکات ریز زیادی هست که اگه بتونید طبق اون روشی که درعکسها گذاشتم مدل دو طرح رو بسازید و شخصا تست کنید بهش میرسید / وگرنه که باید بقول معروف به این حقیر اعتماد بفرمایید!!!! (شوخی کردم/ شما هرجور امر بفرمایید من واستون میسازم و تقدیم میکنم)
درضمن طبق درخواستتون :
هم دارم رو ساخت یک تراز کروی کوچیک واسه میزتون کار میکنم و
هم یک چند تا ام دی اف خوش رنگ و خوش نقش (طرح چوب) گیرآوردم که مختص شما و بر و بچ باحال انجمنه. (درضمن قیمت ها رو هم دارم با ترفندهایی پایینتر و مناسبتر در میارم که اقتصادی هم باشه)
فقط یک مورد هست که تا الان نتونستم به تصمیم درستی درموردش برسم!!! / اونم جنس پایه هاست: با لوله های آهنی هم میشه ساخت با لوله های آلومینیومی هم همینطور! آهنی سنگینتر و ارزونتر درمیاد قیافه شم با رنگ خوب قابل قبوله.
ولی آلومینیومی سبکتر و خیلی گرونتر درمیاد... (تصمیم با سفارش دهنده)
حالا اگه طرح اوکی بشه ساخت و برآورد قیمتش سریع انجام میشه...
با تشکر...

RE: ساخت ابزار و قطعات - guilanshekar - 2015-02-12 10:54 PM

پایه اهن روبیشتر میپسندم
اقا این طرح سفارشی ما رو ندید میخواهم
طرح شما رو هم میخواهم
چون من کلا کارای تک و دوست دارم
کارای که از فسفر براشون مایه گذاشته شده باشه
منتظر سازه میمانیم (دهنم از الان اب افتاده)

(فقط روش بخوره به سفارش حسین دولت شاهی)خخخخخخخخخخ

RE: ساخت ابزار و قطعات - FMJ - 2015-02-12 11:27 PM

ای به چشم حسین آقای گل و همه ی بچه های باعشق انجمن ...
فدای شما.Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - guilanshekar - 2015-02-16 11:26 AM

خوب يكم فكر كردم گفتم با دوستان هم مشورتي كنم

من به اين نتيجه رسيدم كه فقط با تغيير قسمت 3 ما به نتيجه ميرسيم
و بقيه قسمتها دست نخورده ميمانند

البته طرحهاي كه يكي از دوستان بصورت ضامن از بقل معرفي كرده بود رقيبي جدي براي اين تغيير كاربري حساب ميشند
كاش بود عكسهاي بيشتري ميزاشت تو تاپيك 270
ميگن تو مشهد خاكساري اون كارو ميكنه
كسي خبر نداره

RE: ساخت ابزار و قطعات - ftr - 2015-02-17 02:55 AM

برای شادو هزار سایلنتر هست ممنون کمک کنیدKhansariha (8)Khansariha (256)

RE: ساخت ابزار و قطعات - guilanshekar - 2015-02-17 03:06 AM

در ادامه تحقیقات و فسفر سوزی به این نتایج رسیدم
1دوستان هرکاری رو که میخوان انجام بدن اول از همه مدلینگ رو انجام بدن
به شکلهای زیر دقت کنید

شکل1 مشکلی که واسه گلوله زن سوارها مثل یه عقدست
البته بعضی شرکتها سعی در برطرف کردن این عقده دارند ولی به قیمت ووووو
این میشکه
شکل 2
بعضی دوستان 4م م از برگه ضامن رو برای قانع کردن خودشون بس میدونن
شکل 3و4
بعضی خوش فکر تر هستند
ولی یه مشلی وجود داره
شکل 5
با این کار ما فقط تا نیم ضامن پیش میرویم 0(گلن ازادوماشه خلاص
و به حالت تمام ضامن گلن قفل ماشه خلاص دسترسی نداریم
با این وصف علارغم شکیل بودن ش4 نسبت به ش2
ش2 کارا تر از ش4
حال از انجا که در بلاد کفر کار الکی انجام نمیدهند باید منتظر این قطعه جتاب کلت بمانیم
هرچند متوجه یه تفاوتهای بین حالت برگه در عکسها و واقعیت گلن شدم ولی تحلیلش رو موندم

RE: ساخت ابزار و قطعات - FMJ - 2015-02-17 03:34 AM

شب بخیر حسین جان و دوستان عزیز...
حالا همه اینا به کنار / امروز قبل از اینکه ضامنو کوتاه کنم گفتم بذار بازش کنم یه براندازش کنم و ببینم میشه کار بهنری انجام داد ولی هرکاری کردم نفهمیدم چجوری باز میشه !!! یا از سمت داخل خاری چیزی داره یا اینکه خیلی ساده تر بازمیشه و من بلد نیستم....