شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

Re: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-10-06 01:27 AM

امین جان ااتوماتیک کردنن تلنبه حال نمیده… این شوباکس خیلی به دلم نشسته… تلنبه اهرمی شما رو کم و بیش دیدم اونور…

به نظرت این شوباکس رو میشه با موتور یخچال تامین فشار کرد???

به نظرت چقدر هزینه میبره ساختش???

Sent from my ZP980+ using Tapatalk 2

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2014-10-06 05:34 AM

فشار وارد شده این شوباکس ها همه حساب شده هست کلا ورودی این دستگاه بیشتر از 15 یا 20 بار نیست چون با موتور یخچال کار میکنه.الان تو تصویر بالا تانک که هست برای این هست که فشار هوارو ثابت تر نگه داره تو یه فشار که راندمان دستگاه بره بالا،فشار ورودی هم از یه حد بره بالا کلا دستگاه قفل میکنه.
دستگاه میشه ساخت ولی تراشکاری خیلی دقیق،میخاد و محاسبه دقیق،حساب شده هزینه کار هم میره بالا در این صورت البته

RE: ساخت ابزار و قطعات - NEMESIS - 2014-10-11 06:42 PM

درود به دوستان فنی انجمنKhansariha (8)

دوستان من در حال ساخت یک عدد بخاری هیزمی هستمKhansariha (196),میخواستم ببینم کسی میتونه در رابطه با رنگ کردن بخاری راهنماییم کنه؟
چطوری و با چه نوع رنگی رنگش کنم که بعد از روشن کردنش رنگ نسوزه؟Khansariha (175)
و اینکه برای شیشه درب بخاری اگه از شیشه معمولی استفاده بشه میشکنه؟ آخه حرارت زیادی تولید میکنن این نوع بخاری ها

نظر خودم اینه که زاجش بزنم خخخخ
اما خیلیه

جنس بدنه گالوانیزه هست و ما بقیه قطعات آهن سیاه معمولی....

RE: ساخت ابزار و قطعات - old.hunter - 2014-10-11 07:22 PM

آقا من كه فني نيستم
ميشه داخلش رو از ورق استيل درست كني عمري ميشه
بيشتر هم درش رو فلزي ميزارن با چند سوراخ گرد
ولي اگر نيت رنگ آهن رو داري، نسوز بزن
رنگ نسوس آلمينويمي بزن فكر كنم تا 600 الي 700 تا 1200 درجه داشت
با شركت نيلي فام تماس بگير اطلاعات بگير ببين چجورياست تهران هست
021444295361-2 ---02144295371-2
اگر مي خوايي تو چادر استفاده كني بهتره درش از شيشه نباشه Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - NEMESIS - 2014-10-11 07:36 PM

به به آقا عبدالله عزیز.....
حاجی کم پیدایین ها
نه قرار نیست توی چادر استفاده بشه بزرگتر از این حرفاست.....واسه داخل اتاق
تو چادر درب شیشه ای چه مشکلی داره؟

ممنون از بابات راهنمایی و شماره ها فردا زنگ میزنم ببینم چیا داره
دوتا عکس از بخاری هیزمی .... خدایی نکرده فکر نکنین مثل این میشه ها خخخ

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - MAX - 2014-10-11 08:43 PM

آقا مرتضی همونطور که استاد عبدالله گفت با ورقه استیل درستش کن.سنگین میشه ولی هیچیش نمیشه.رنگ هم نمیخاد.خوش قشنگه.(فقط حواست باشه وقتی استیل جوش میزنی تیکه های فلز پرت میکنه)
برای شیشه هم فکر کنم یک نوع تلق نسوز هست که جنسشون از میکا فکر کنم باشه.
Khansariha (256)

RE: ساخت ابزار و قطعات - NEMESIS - 2014-10-11 09:45 PM

نه دیگه اینقدر نمیخوام روش کار کنم و وقت بزارم... ورق استیل خوبه اما فکر کنم همونم با حرارت تغییر رنگ میده

این تلق نسوزی که گفتین اندازه هاش به چه صورته؟ نمونه اون تلقهایی هست که روی بخاری نفتی قدیمی بود؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - NEMESIS - 2014-10-11 10:02 PM

هم دو لایه دارن هم یک لایه , اما دو لایه نه به این منظور که عایق باشه...بالاخره بخاریه باید محیط رو گرم کنه و گرما از بدنه و لایه بیرونی میاد دیگه و باید مثل عکس بشه یه قوری چای روش دم کنی و کنارش بشینی گرمت کنه و اون لایه داخلی رو هم در جهت ایجاد مجراهای تنفسی بخاری کار میزارن که هوا رو داخل بکشه اما ضایعات داخلی رو بیرون نریزه

RE: ساخت ابزار و قطعات - DAGGER - 2014-10-11 10:11 PM

آقا مرتضی
اگر برای کلبه شکار میخواهید برای اینکه بخاری هیزمی رو بهینه و اقتصادی بسازید یه روش قدیمی براتون میگم
بدنه رو از هر جنسی هم که بسازید بعد استفاده و داغ شدن و سرد شدن پیاپی تغییر رنگ میده و سیاه میشه بهترین و ارزون ترین گزینه استفاده از یه بشکه فلزی هست از وسط برش بدین بعد قسمت پایینی برگردونید بزارید زیر ش و جوش بدین یکی مبشه پایه و کف اون تیکه بالایی هم میشه بدنه و سقف بعد میمونه دریچه خروجی دود که اگر یه کشویی مثل شومینه براش بزاری تو دوام هیزم خیلی موثره و دریچه ورودی که کار یه برش دقیق با سنگ هست و دوتا لولا فلزی و دستکیره اهرمی بقیه هم به زوق وسلیقه و ابتکار خودتون که یه بخش دولایه هم داخلش اضاقه کنید و بعنوان فر ازش استفاده کنید
برای رنگ نسوز همونطور که آقا عبدالله راهنمایی فرمودند رنگ نسوز گالوانیزه هست و دوامش هم خوبه میتونید از جاهایی که دیگ آبگرم شوفاژخونه تعمیر میکنند جویا بشید
در مورد تلق هم در اون ابعاد بسختی گیر میاد و دوام خوبی نداره میتونید مثل بخاریهای هیزمی سنتی قدیمی که رو درب چند تا سوراخ برای ورود هوا میزاشتند بجای اون کار توری فلزی بزنید تا زیبایی هم داشته باشه

وای چه شودغذا و چایی آتیشی رو این بخاری یاد قدیما و کومه شکار مون افتادم

RE: ساخت ابزار و قطعات - NEMESIS - 2014-10-11 10:26 PM

ممنونم آقا بهروزKhansariha (8)

کلبه شکار که نه اما یه چیزی شبیه به همونه
آقا بهروز تقریبا 50% کاراش رو کردم و امیدوارم که همین خوب از آب دربیاد ...از اون کشوییها هم ابتدای لوله خروج دود کار گذاشتم که البته کشویی نیست و به صورت چرخشیه 90 درجه میچرخه و باز بست میشه, جریان رنگ رو هم اگه فقط کلبه شکار بود که احتیاجی به رنگ نداشت و اصلا همون شومینه دیواری ه جوابگو بود
این رو به این امید میخوام بسازم که دیگه دود تو اتاق نپیچه و بو نگیره/بدون نشت/ حالا نمیدونم که شدنیه یا نه ووو

فقط باید صبر کرد و دید