شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-10-05 06:49 PM

سلام دوستان فنی

این کلیپی که میزارم رو یه نگاه بندازید...ببینید میتونید بفهمید سیستم کمپرسورش چطور کار میکنه؟؟؟

به نظر خیلی ساده میاد...با یه الکتروموتور ساده فشاری برابر 4500 PSI رو تولید میکنه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون میشم اگر نظر بدید و راهنمایی کنید

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-10-05 07:24 PM

منظورم خود موتور نبود....استفاده از اون سیستم انتقال نیرو محرک صرفا جهت تبدیل سرعت به قدرت بوده...عین کاری که در کولر انجام میشه...یا کاری که جعبه دنده میکنه

من منظورم روی خود سیستم کمپرسور بود...

5500 PSI یعنی بیش از 360 بار فشار !!!!! یعنی راحت میشه یه کپسول 300 بار رو شارژ کرد...خیلی هم کوچک بود.....خیلی دلم می خواد بدونم سیستم کمپرسورش چطور کار میکنه...این مدل MK2 بود

مدل MK3 هم ساخته که متعلقاتش کمی بیشتره

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - viper22 - 2014-10-05 07:47 PM

(2014-10-05 06:49 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان فنی

این کلیپی که میزارم رو یه نگاه بندازید...ببینید میتونید بفهمید سیستم کمپرسورش چطور کار میکنه؟؟؟

به نظر خیلی ساده میاد...با یه الکتروموتور ساده فشاری برابر 4500 PSI رو تولید میکنه

این همون شوباکس هست که خیلی ابتدایی ساخت شده

RE: ساخت ابزار و قطعات - mster - 2014-10-05 07:53 PM

یه جورایی تلمبه خودمونه که به موتور وصل شده و زحمتش رو ایشون میکشه
جاهایی که گاز ال پی جی تویه مغازه میزنن هم همچین پمپهای دست سازی دارن
البته اونجا 40 بار میزنن ولی به قیافه اش میخوره کشش بالاتر و تقویت شدن رو داشته باشه

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-10-05 09:22 PM

(2014-10-05 07:47 PM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-10-05 06:49 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان فنی

مهندس شو باکس که یه فشار اولیه رو میگیره و تقویت میکنه....این از ابتدا فشارش صفره...بیشتر شبیه به سیستم تلنبه هست به حجم کمتر و تقسیم شده در دو سیلندر که فشار به آلات متحرک کمتر بشه

سیستم تلنبه رو کسی میتونه بگه چطور کار میکنه؟؟؟

شرح کاملش رو با عکس اگر باشه ممنون میشم
سلام دوباره دوستان

طبق گفته جناب مهندس آزادیان این همون شوباکس خونگی ساز هست....من شلنگ ورودی هوای اولیه رو ندیده بودم..تازه دیدمش...یه شلنگ آبی که به سیلندر اول متصل شده از پشت دستگاه اومده

[تصویر: 05_14141253189520082.jpg]

خوب دوستان به نظرتون با استفاده از ابزارآلات موجود در کشور میشه یه دونه از اینا ساخت >>؟؟؟..البته با ترکیب موتور یخچال جهت تامین فشار اولیه...آخه دیده بودم آقا امین فرجی با استفاده از موتور یخچال حدود 40 بار فشار تولید کرده بودند

[تصویر: 05_14141253189505421.gif]
این سیستم کلی عملکرد شوباکس هست

آیا تا به حال کسی اقدام به ساخت کرده؟؟؟به نظرتون ارزش تحقیق داره؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

RE: ساخت ابزار و قطعات - mster - 2014-10-05 10:40 PM

موتور یخچال میتونه کار تلنبه فشار ضعیف اولیه در این شماتیک رو انجام بده ؟

آیا تلنبه همه جاش باید مثل کپسول محکم کاری باشه . و اگر نباشه خطر انفجار هست ؟یا نه اونقدر حساسیت نداره

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2014-10-06 12:12 AM

من پارسال یه طرحی رو شروع کردم برای ساخت کمپرسور فشار قوی اولم تو این سایت استارتشو زدم ولی متصفانه جدی گرفته نشد تو سایت همسایه ادامه طرحو رفتم و طراحی کامل شو انجام دادم اول هم خیلی ها مخالف بودن که نمیشه امکان نداره اگه شدنی بود تا الان همچین طرحی ساخته شده بود! ولی بعد طراحی کامل همه قانع شدن که شدنی هست. طرح من با یه فشار اولیه مثل موتور یخچال کار میکرد و تو یه مرحله بعد فشرده سازی به 450 بار فشار میرسید
سیستم هم اهرمی بود خیلی راحت هم میشد اتوماتیکش کرد،

RE: ساخت ابزار و قطعات - BARZOV - 2014-10-06 12:14 AM

(2014-10-05 10:55 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خب قاعداتا قسمت هایی که تحت فشار هست باید مقاوم باشه.مثل اون سیلندر ها و لوله های انتقال هوا و قسمت هایی که اورینگ ها هستن.
...
در عکس حرکتی بالا سمت راست یک چیز قرمز رنگ هست که وقتی نزدیک به دکمه خاموش روشن میشه حرکت میکنه.اون چیه؟
Khansariha (256)

به نظر میاد فنره.Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - BARZOV - 2014-10-06 12:46 AM

(2014-10-05 09:22 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-10-05 07:47 PM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان فنی

مهندس شو باکس که یه فشار اولیه رو میگیره و تقویت میکنه....این از ابتدا فشارش صفره...بیشتر شبیه به سیستم تلنبه هست به حجم کمتر و تقسیم شده در دو سیلندر که فشار به آلات متحرک کمتر بشه

[تصویر: 05_14141253189520082.jpg]

این پمپ هوایی که تو عکس هست رو من تو بازار زیاد دیدم و البته از انواع و اقسام مختلف. قیمت هاش هم خوب یادم نمیاد ولی یه چیزی بود حدودای چهل پنجاه تومان.Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2014-10-06 01:08 AM

تو گوگل ساخت تلمبه اهرمی سرچ کنین مطالبم هست همینطور عکس.
از همه بی دردسر و کم خرج تر این هست تلمبه هاتسان رو اتوماتیکش کنین راحت تا 300بار جواب میده.