شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - craftsman - 2011-04-17 10:09 AM

حق با شماست لوله خروجي هم بايد سوپاپ يكطرفه داشته باشه
ممنون از دقت و توجهتون الان راست و ريستش ميكنمKhansariha (214)(من به اين فكر ميكردم كه خود سيلندر تفنگ هم سوپاپ داره و نميزاره هوا از سيلندر به داخل تلمبه مكيده بشه اما حرف شما كاملا صحيح و درسته )چون اگه سوپاپ نداشته باشه مقداري داخل شيلنگ هواي فشرده اضافه هست كه راندمان رو پايين مياره
اين هم مدل فيس ليفت شده طرح
[تصویر: pump_11.jpg]
بخاطر اينكه تاپيك خيلي شلوغ نشه همين پست و طرح رو اصلاح ميكنم

RE: ساخت ابزار و قطعات - ALIANA-54-T06 - 2011-04-17 10:13 AM

ماشاالله جاوید جان چقدر زود طرح را تغیر دادین بابا ایول Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
البته جاوید جان یک چاله نیم کره هم کفش طراحی کن برای همان نشستهای آشغال و روغن احتمالیKhansariha (214)

RE: ساخت ابزار و قطعات - esmaeil1356 - 2011-04-17 10:43 AM

جاويد جان
يه جائي هم براي درجه فشار باد در نظر بگير داداش

RE: ساخت ابزار و قطعات - mehad - 2011-05-03 12:33 AM

دوستان اهل فن لطفا نظر بدین در مورد این ساختمان.
اول اینکه این سازه یک صدا خفه کن هست یا نه؟
دوما اگه هست این مدل صدا خفه کن کاراییش بیشتره یا مدل هایی که دوستان پیشنهاد دادن؟
راستی من با اون سرش که به لول تفنگ متصل میشه مشکل دارم یعنی نمیدونم چطور وصلش کنم به تفنگ؟ من میخام رو دیانا 470 نصبش کنم لطفان سوال اخری رو بر مبنای همین تفنگ جواب بدین
با تشکر Khansariha (226)

RE: ساخت ابزار و قطعات - nakhjir - 2011-05-03 10:34 AM

سلام به همه دوستان
من یک ایده برای درست کردن وسیه ای برای شارژ کردن کپسول تفنگ های پس سی پی دارم، با پرس و جو راجب نحوه کمپرس کردن هوا فشرده درون یک کپسول به ایده جدیدی رسیدم که میشه با هزینه مناسبی اونو درست کرد.
مسایل مورد نیاز:
1. یک عدد موتور فریزر (کمپرسور 1/4) میتونید دست دوم تهیه کنید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

2. یک عدد پیتلر درایر (رطوبت گیر)
(که میتونید از فروشگاه های لوازم سرد کننده تهیه کنید)
3. مقداری اوله مسی و شلنگ فشار قوی و تبدیل شارژ تفنگ خودتون.
به سادگی و البته کمک گرفتن از یک نفر که وسایل پرس فشار قوی و زرد جوش داشته باشه میتونید این دستگاه شارژ کپسول رو بسازید.
من با دوستم که تعمییرکار وسایل سرد کننده است یکی ساختیم یک ساعتی بیشتر کار نداشت. و تا 250 بار کپسول رو شارژ کرد.
15000 تومان موتور دست دوم فریزر رو خریدم ، 7000 تومان پیتلر رو خریدم شلینگ و لوله مسی هم پای من مجانی درامد.

RE: ساخت ابزار و قطعات - MEHDI - 2011-05-03 10:43 AM

جالبه واقعا ایده خوبیه حالا ما که پی سی پی نداریم اما دوستانی که دارن رویه این طرح جالب کار کنن خیلی جالبه ممنونم دوست عزیز
من هم از موتور یخچال واسه باد کردنه پمپ دستی رنگ ساختمان (نقاشی ساختمان )استفاده میکنم یه سوته پمپ رنگو شارژمیکنه اما فشارشو نمیدنم تاچند بار میشد
[size=large]طرح جالب پی سی پی دارها بشتابید Khansariha (48)

RE: ساخت ابزار و قطعات - majid59 - 2011-05-03 10:52 AM

(2011-05-03 10:34 AM)nakhjir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
من یک ایده برای درست کردن وسیه ای برای شارژ کردن کپسول تفنگ های پس سی پی دارم، با پرس و جو راجب نحوه کمپرس کردن هوا فشرده درون یک کپسول به ایده جدیدی رسیدم که میشه با هزینه مناسبی اونو درست کرد.
مسایل مورد نیاز:
1. یک عدد موتور فریزر (کمپرسور 1/4) میتونید دست دوم تهیه کنید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

2. یک عدد پیتلر درایر (رطوبت گیر)
(که میتونید از فروشگاه های لوازم سرد کننده تهیه کنید)
3. مقداری اوله مسی و شلنگ فشار قوی و تبدیل شارژ تفنگ خودتون.
به سادگی و البته کمک گرفتن از یک نفر که وسایل پرس فشار قوی و زرد جوش داشته باشه میتونید این دستگاه شارژ کپسول رو بسازید.
من با دوستم که تعمییرکار وسایل سرد کننده است یکی ساختیم یک ساعتی بیشتر کار نداشت. و تا 250 بار کپسول رو شارژ کرد.
15000 تومان موتور دست دوم فریزر رو خریدم ، 7000 تومان پیتلر رو خریدم شلینگ و لوله مسی هم پای من مجانی درامد.

با موتور یخچال تا 250 بار شارژ کردی؟!
والا چی بگم؟ یه عکسی چیزی بذار....اگه با این بشه pcp شارژ کرد انقلابی در قیمتها اتفاق میفته !!

RE: ساخت ابزار و قطعات - craftsman - 2011-05-03 11:14 AM

موتور يخچال و فريزر رو ميدونم براي باد كردن تيوب دوچرخه استفاده ميكنن اما اينكه بتونه 250 بار فشار ايجاد كنه دور از ذهنه!شايد 250 پي اس آي بوده؟
كمپرسورهاي بزرگي كه براي باد كردن لاستيك ماشين استفاده ميشن همچين قدرتي ندارن لاستيك ماشين فكر ميكنم 30 پي اس آي پر ميشه!!گيج فشار سنج آپاراتيها فكر ميكنم حد اكثر 10-12 بار رو نشون ميده!!!!
اما نكته ديگه اينه كه موتورهايي كه دوراني هستند يعني با فن هوا رو متراكم ميكنن اصلا بدرد اينكار نميخورن.تنها راهي كه جواب ميده سيلندر و پيستونه

RE: ساخت ابزار و قطعات - nakhjir - 2011-05-03 11:18 AM

بازم سلام
اگه حرف منو کسی قبول نداره میتونید برید از یه تعمییرکار کولر یا یخچال بپرسید. حتی اگه تعمییرکار کولر ماشین هم نزدیک شما هست میتونید ببینید که خودشون برای تحت فشار گذاشتن اتصالات و پیدا کردن نشتی لوله های گاز خودرو از یه همچین سیستمی استفاده میکنن و تا 200 بار هوا رو درون لوله های گاز کولر ماشین پر میکنن.
خوب و حالا دو ایده جدید دیگه برای شارژ پی شی پی!!!
1. شما میتونید از این کپسول برای شارژ مجدد تفنگ استفاده کنید، این کپسول ها مربوط به گاز دستگاه های سرد کننده است که بعد از مصرف یا دور انداخته میشه و یا بعضی از مدل ها دوباره شارژ میشه.(تا 300 بار گاز داخلشون هست) شما میتونید با همون دستگاه قبلی این کپسول ها شارژ کنید و با خودتون بیرون ببرید. دیگه نیازی به کپسول غواصی نیست!!!!!!!!! (پولتون رو علکی حدر ندید)
2. شما میتونید خود دستگاهی رو که ساختید بزاری و با خودت بیرون ببری، و همون جا باهاش تفنگت رو شارژ کنبی، ولی چجوری اونو توی صحرا روشن کنی؟؟؟
جواب: فکر کنم کم و بیش این مبدل برق رو دیده باشید با خرید یکی از این مبدل های، میتونید برق ماشین به برق شهری تبدیل کنید و کمپرسوری رو که ساختید توی بیابون روشن کنید، کافی هست مبدل رو به باطری ماشین وصل کنید تا برق 220 به شما بده.
به همین سادگی
موفق باشید

RE: ساخت ابزار و قطعات - MEHDI - 2011-05-03 11:30 AM

دوست من مسءله باور کردن نیست طرح شما واقعا جالبه و اگه امکان پزیر باشه که خودتون میگید هست به قول مجید آقا یه انقلابی رخ میده !!!!!!من pcpندارم و کار هم نکردم اما دل آدم میسوزه که چرا 200 ...300تومن رو بچه ها برایه شارژ اسلحه شون هزینه کنن لطفا یه عکس هم بزارین تا دوستان بتونن بهتر و بیشتر در این مورد بحث کنن
به نظر من مشکل و نکته مبهم اینه که 250 بار فشار فوق العاده زیادیه و اینکه موتور یخچال میتونه مانع پس زدن هوا در این فشار باشه ؟منظورم اینه که تا فشار هایه کم که موتور راحت کار خودشو میکنه اما فشار که بالا بره آیا موتور قدرت کمپرس هوارو داره که منجر به برگشت هوا از کپسول به داخل موتور نشه ؟؟؟؟