شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - DAGGER - 2014-03-14 06:33 PM

احسان جان
خيلي كارها براي اعمال ضربه قوي تر به چكش ميشه انجام داد ولي بهتر اينه كه شما قطعات اريجينال تفنگتون رو هم داشته باشيد
و زياد رو ساختار قطعات اصلي تغير ايجاد نكنيد همون فنر رو از جنس مفتول قوي تر بزنيد و با كمي واشر گيري و تغيير در كورسش مطمئنآ به نتيجه مطلوب ميرسيد
حتي در هاتسان هم افزايش قدرت با زياد كردن ضربه چكش بدليل فشار وارد كردن به آلات متحرك سيستم چكاننده بايد با احتياط باشه و ميتونه به والو و سايد لور و مكانيزمش آسيب بزنه و براي اواماركس هم بايد به فكر دوام و پايداري اسلحه بود با توجه به اينكه داراي مكانيزم قاب دوطرفه و اهرم و سيستم چكش ظريفتري برخورداره
مقوله قدرت خودش يه پارادوكسه كه گاهي اوقات خيلي از فاكتورها فداي اون ميشه بنظرم يه تفنگ 4.5 با قدرت 20 الي 24 ژول با ضريب اطمينان بالا خيلي بهتر از يه تفنگ قويتر ولي ناپايدارهKhansariha (256)

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-03-14 09:46 PM

سلاملیک خسته نباشید منم تفنگمو تا ریز کاریاش ساختم الان در گیر ماشه هستم چی پیشتهاد میکنید میخوام قاب ماشرو با این قوطی بسازم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب این طرح چکش منه چون قطعاتم کوچکو و سبوکن نخواستم گلنگدنم تراش بدم ماشه بهش گیر نکنه خار ماشرو بردم عقب زدم میخوام ماشرو عقب چفت کنم طول چکشم 3/5 هست به نظرتون چی طراحی کنم روانو بی درد سر باشه ؟؟؟؟؟Khansariha (8)
داش اسی تبریک میگم Khansariha (8) منکه چون قطعاتم کوچکه فنرم جنسش سخته تر از م نمونه فابریکش هست با دندهای کوچک تر از 2 سانت تا ارتعاش نداشته باشه اگر جنس فنرتو قوی کردی ی رابط پلی امید بینشونو بزار چون پلی امید ضربرو انتقال میده تا ی جنس لاستیکی نرم که ضربتو جزب کنه هم به قطعات متحرکت اسیب نمیزنه به قول دوستمون باتشکرKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-19 02:25 AM

سلام برو بکس...عیدتون پیشاپیش مبارک...امیدوارم سال خوبی داشته باشید

دوستان یه چیزی ذهنم رو مشغول کرده

[تصویر: 13951828481.png]

اگر بخوام چندتا مخزن رو به هم وصل کنم به طوری که وقتی فشار در مخزن اول مثلا به 2 بار رسید هوا به مخزن بعدی بره و بعد از اینکه هوا در این مخزن به 20 رسید هوا به مخزن بعد بره و طی چند مرحله فشار هوا رو بشه افزایش داد باید چکار کنم...به نظرتون بهترین راه کدومه؟؟؟
آیا شیر یکطرفه ای داریم که در فشار های خاص باز بشن؟؟؟؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - tirazhe - 2014-04-08 11:34 PM

سلام

آيا راهي براي ذوب كردن فلز آهن در خانه وجود داره ؟ منظورم بدون نياز به تجهيزات خيلي پر هزينه است
براي ساخت يه سري ابزار لازم به ذوب كردن آهن دارم

هرچي تو گوگل سرچ كردم همش نتايجي كه ميومد در باره تيم فوتبال ذوب آهن بود Khansariha (368)

RE: ساخت ابزار و قطعات - aloneboy - 2014-04-09 06:47 AM

(2014-03-19 02:25 AM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام برو بکس...عیدتون پیشاپیش مبارک...امیدوارم سال خوبی داشته باشید

دوستان یه چیزی ذهنم رو مشغول کرده

اگر بخوام چندتا مخزن رو به هم وصل کنم به طوری که وقتی فشار در مخزن اول مثلا به 2 بار رسید هوا به مخزن بعدی بره و بعد از اینکه هوا در این مخزن به 20 رسید هوا به مخزن بعد بره و طی چند مرحله فشار هوا رو بشه افزایش داد باید چکار کنم...به نظرتون بهترین راه کدومه؟؟؟
آیا شیر یکطرفه ای داریم که در فشار های خاص باز بشن؟؟؟؟

تا جايي كه من ميدونم و شيرهاي گاز و پنوماتيك مختلف رو ديدم همچين شيري وجود نداره
چون براي خروج هوا از مخزن دوبار به بيست بار دوباره هوا بايد كمپرس بشه و خودبه خود نميشه اين اتفاق بيفته
ولي برعكسش ممكنه

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2014-04-09 11:34 AM

اصلا ایا فشار هوای مخزن اجازه خواهد داد این کار صورت بگیره! این کار مثل این میمونه که شیر یکطرفه برعکس کار کنه کلا قانون فزیک زیر سوال میره!

RE: ساخت ابزار و قطعات - AST - 2014-04-09 02:35 PM

سلام دوستان پلی امید کارش چیه؟
از کجا باید تهیه کرد؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-04-09 04:40 PM

(2014-04-09 02:35 PM)AST نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از کجا باید تهیه کرد؟

پلی آمید یه نوع پلیمر خیلی قوی هست که برای آب بندی فشار های بالا و یا ساخت چرخ دنده های پلاستیکی در محیط های شیمیای استفاده میشه

اگر برای آب بندی والوتون میخوایید از پلی آمید استفاده میکنید من پیشنهاد میکنم به جاش از PTF استفاده کنید...کمی نرم تر از پلی آمیده و بهتر از اون آب بندی میکنه

RE: ساخت ابزار و قطعات - kingzax - 2014-04-09 04:45 PM

(2014-04-09 02:35 PM)AST نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از کجا باید تهیه کرد؟

سلام دوست عزیز
پلی آمید جزو مواد اصلی پلاستیکی است. پلی آمید بسیار مقاوم است و به سختی می شکند و مقاومت خود را در برابر حرارت حفظ میکند.
در خیلی جاها موارد مصرف داره
مثلا در چرخدنده . بعضی قطعات پمپ و در تفنگ بادی در برخی قطعات الکتریکی. در مخازن سوخت و ...
ولشر یا همون پکینک هم نوعی پلی آمید هستش. بهضی قطعات مثل هادی فنر و هم دوستان با پلی آمید میتراشند.
تهران. خ ناظم الاطبای شمالی بورس پلی آمید هستش.
ببخشید با آقا احسان همزمان شد.

RE: ساخت ابزار و قطعات - m.movahed202 - 2014-04-11 11:40 AM

با سلام
این تراز رو برام از امریکا اوردن
ما به ریل اون توجه نکردیم و الان برای ریل 11 میلیمتری اسلحه من بزرگه
شما برای رفع این مشکل چه پیشنهادی برام دارین
ممنون
[تصویر: 13972038121.jpg]