شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - zeraati - 2014-03-13 06:58 PM

دوستان برای ساخت جا ساچمه ای که استاندارد باشه و ساچمه ها در اون خوردگی پیدا نکنند اگه نظر بدین متشکرم یا علیKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
البته منظورم برای شکار در شرایط سخت هست.خودم با فشنگ های کالیبر دوازده شکاری درست کردم ولی به شدت تیر رو کج و کوله میکرد.Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-14 01:48 AM

سلام دوستان گلم..خسته ناشید

انقده خسته هستم که حوصله انشا نوشتن ندارم...خلاصه و مفید با چندتا عکس لب مطلب رو میرسونم

نقشه قطعات مورد نیاز جهت تراش
[تصویر: img.php?image=7556_img_20140313_113347_1_gfz3.jpg]
قطعه مورد نظر جهت اصلاح آب بندیه والو اومارکس.....قبلا یه مته داخل کپ اومارکس زده بودم برا والو اولی که باعث شده بود والو فابریک غیر قابل استفاده بشه...با این قطعه که روی مپ نصب کردم والو فابریک هم قابل استفاده است
[تصویر: img.php?image=1468_img_20140313_174227_1_keiq.jpg]

این هم والو اصلاح شده با سوزن قطر 4...سوزن قبلی بعد از چند شلیک کج شده بود...والو اصلاح شده و از فشار 5 بار تا 200 بار تست شده و کاملا آب بندی کرد
[تصویر: img.php?image=8077_img_20140313_174216_1_ccd1.jpg]

ساخت ست تیون قدرت چهت افزایش قدرت چکش اومارکس...البته هر دو با هم قابل استفاده نیستند...فقط یکیشون میتونه نصب بشه...ولی به نظرم بهتره قطعه بلند تر که همون هادی فنر هست نصب بشه
[تصویر: img.php?image=1567_img_20140313_174126_1_jmop.jpg]
[تصویر: img.php?image=5986_img_20140313_174141_1_qug9.jpg]

این هم خودم در حال تراش سوزن....تراشکار کمی بهم یاد داد با دستگاهش کار کنم و سوزن رو داد خودم تراشیدم
[تصویر: img.php?image=4484_img_20140313_115135_1_owa4.jpg]

این هم دست گل ما......ولی خدایی هر کی اومارکس بخره یکی از بزگترین اشتباهات زندگیش رو مرتکب شده
[تصویر: img.php?image=9634_img_20140314_012028_1_och4.jpg]

فقط یه مسئله.....وقتی دوربین میبندم و پایه رو سفت میکنم گلنگدن دیگه عقب نمیاد......گیر میکنه...نمیدونم چرا...البته با بستن دوربین کمی جلوتر این مشکل حل شد...وقتی عقب میبندم و پایه رو سفت میکنم دو قسمت کپ کاملا رو هم کیپ میشن که باعث گیر کردن گلنگدن میشه

یه مسئله دیگه هم این که با حرکت روان گلنگدن اسلحه مسلح نمیشه...باید یه تیک محکم آخرش بدم به لنگدن تا چکش بیافته پشت ماشه...قبلا اینطوری نبود...نمیدونم چرا امروز اینطوری شده

اگر کسی میدونه چطور میشه این مشکل رو رفع کرد ممنون میشم کمک کنه

یا علیKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2014-03-14 02:30 AM

تبریک احسان جانKhansariha (8)
بد جا خوردن گلن میتونه از فنر و زبانه چکش باشه کمی برسی کن اگه این گیر کردن زیاد نیست با گریس میشه نرمش کرد.
در مورد سفت کردن پایه هم مشکل از قالب اسلحه باشه که باید دید کدوم قسمت با قاب درگیر هست رفعش کرد که اینم میشه گفت از قطعات که تازه رو سلاح سوار کردی هستش که باید یکم پرداخت بشن.

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-14 10:19 AM

(2014-03-14 02:30 AM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تبریک احسان جانKhansariha (8)
بد جا خوردن گلن میتونه از فنر و زبانه چکش باشه کمی برسی کن اگه این گیر کردن زیاد نیست با گریس میشه نرمش کرد.
در مورد سفت کردن پایه هم مشکل از قالب اسلحه باشه که باید دید کدوم قسمت با قاب درگیر هست رفعش کرد که اینم میشه گفت از قطعات که تازه رو سلاح سوار کردی هستش که باید یکم پرداخت بشن.

ممنون امین جان.....

کل قطعات رو باز کردم و فقط گلنگدن رو داخل کپ بستم و دوربین رو سفت کردم...همین مشکل وجود داشت....البته گریس های داخل کپ رو قبلا پاک کرده بودم...هنوز گریس نزدم.....به نظر میرسه انتهای کپ تنگ میشه و گلنگدن رو میگیره

در مورد مسلح شدن هم فکر میکردم از کیت تیون باشه....ولی وقتی همه قطعات رو هم فابریک خودش انداختم همین مشکل رو دارم....

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2014-03-14 10:46 AM

اگه گیر کردن گلن با گیرس حل نشد یه نوار برای دور ها دور قاب دروست کنید که یکم فاصله زیاد بشه که مشکل حل بشه.
در مورد. بد جا خوردن گلن هم باز باید مشکل از همین گریس باشه البته فنر هم خیلی مهم هست اینم یه برسی کنین. کارتون تموم شد منتظر گروپش هستیم از طرف شماKhansariha (48)

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-14 10:49 AM

(2014-03-14 10:46 AM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه گیر کردن گلن با گیرس حل نشد یه نوار برای دور ها دور قاب دروست کنید که یکم فاصله زیاد بشه که مشکل حل بشه.
در مورد. بد جا خوردن گلن هم باز باید مشکل از همین گریس باشه البته فنر هم خیلی مهم هست اینم یه برسی کنین. کارتون تموم شد منتظر گروپش هستیم از طرف شماKhansariha (48)

باید گریس سفید بگریم براش...احتمالا فردا براش گیر بیارم.....کار الان تموم شدست...تنها چیزی که داره تنم رو میلرزونه شارژ کردن کامل مخزن برای شلیک و تست قدرت هست....دفعه قبلی کمر درد تا صبح نزاشت بخوابمKhansariha (226)

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-14 12:40 PM

دوستان الان فشار مخزن رو بردم روی 150 بار برای شلیک...تا 100 بار خوب میزد.............چندتا تیر سر دست انداختم تو 20 متر نزدیک خوردند...البته دوربین ریتایکل نداره

ولی 150 بار به نظرم میرسه چکش قدرت زیادی نداره در برابر فشار پشت والو......فنر رو با هادی برنجی فشرده تر کردم ولی خیلی قدرت رو الاتر نبرده....به نظرتون چه کنم؟؟؟؟؟

وزن چکش رو چظوری بالاتر ببرم؟؟؟؟
یه سوال دیگه...اگر بخوام چکش رو با یه جنس دیگه بسازم به نظرتون کجا میتونن یه اسکن سه یعدی ازش بگیرند و مثل خودش رو بسازند؟؟؟؟

به نظرتون چقدر خرجش میشه؟؟؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - zeraati - 2014-03-14 02:11 PM

(2014-03-13 06:58 PM)zeraati نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان برای ساخت جا ساچمه ای که استاندارد باشه و ساچمه ها در اون خوردگی پیدا نکنند اگه نظر بدین متشکرم یا علیKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
البته منظورم برای شکار در شرایط سخت هست.خودم با فشنگ های کالیبر دوازده شکاری درست کردم ولی به شدت تیر رو کج و کوله میکرد.Khansariha (8)

منتظر جواب های حرفه ای دوستان گل هستم.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (219)Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - DAGGER - 2014-03-14 02:59 PM

(2014-03-14 12:40 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان الان فشار مخزن رو بردم روی 150 بار برای شلیک...تا 100 بار خوب میزد.............چندتا تیر سر دست انداختم تو 20 متر نزدیک خوردند...البته دوربین ریتایکل نداره

ولی 150 بار به نظرم میرسه چکش قدرت زیادی نداره در برابر فشار پشت والو......فنر رو با هادی برنجی فشرده تر کردم ولی خیلی قدرت رو الاتر نبرده....به نظرتون چه کنم؟؟؟؟؟

یه سوال دیگه...اگر بخوام چکش رو با یه جنس دیگه بسازم به نظرتون کجا میتونن یه اسکن سه یعدی ازش بگیرند و مثل خودش رو بسازند؟؟؟؟

احسان جان
با توجه به اينكه اواماركس كاليبر 4.5 هست بنظرم بهتره براي دوام و عمر مكانيزمش يه جوري رو همون فشار 150 كاليبره اش كني و اين با كمي تغيير در قطر مفتول فنر مقدوره بالاتر بردن وزن چكش هم پس از ضربه زمان سكون و برگشت والو به تاخير ميندازه و ممكنه در ازاي افزايش ناچيز قدرت پرتي هواي زيادي ايجاد كنه
ضمنآْ كورس والو رو هم چك كن و احتمال ميدم قطر سوزن والو جديد از هاتسان كه 3.6 ميليمتر هست بيشتر شده و اين سطح مقطع بيشتر نيروي فشار زيادي ايجاد كرده
براي ساخت چكش هم يه تراشكار همه فن حريف كه ماشينكار حرفه اي باشه براحتي درستش ميكنه ولي وقت و هزينه زيادي ميطلبه و بنظرم مقرون به صرفه نيست

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-14 03:18 PM

(2014-03-14 02:59 PM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-03-14 12:40 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

احسان جان
با توجه به اينكه اواماركس كاليبر 4.5 هست بنظرم بهتره براي دوام و عمر مكانيزمش يه جوري رو همون فشار 150 كاليبره اش كني و اين با كمي تغيير در قطر مفتول فنر مقدوره بالاتر بردن وزن چكش هم پس از ضربه زمان سكون و برگشت والو به تاخير ميندازه و ممكنه در ازاي افزايش ناچيز قدرت پرتي هواي زيادي ايجاد كنه
ضمنآْ كورس والو رو هم چك كن و احتمال ميدم قطر سوزن والو جديد از هاتسان كه 3.6 ميليمتر هست بيشتر شده و اين سطح مقطع بيشتر نيروي فشار زيادي ايجاد كرده
براي ساخت چكش هم يه تراشكار همه فن حريف كه ماشينكار حرفه اي باشه براحتي درستش ميكنه ولي وقت و هزينه زيادي ميطلبه و بنظرم مقرون به صرفه نيست

ممنون

تو فکرش بودم فنر رو عوض کنم...ولی گفتم شاید تغییر وزن چکش بهتر باشه...با نظرتون اگر داخل چکش رو مته بزرگ بزنم تا فقط بدنه باقی بمونه و بعد با فلز سنگینتر پرش کنم بهرته یا تغییر قطر مفتول فنر؟؟؟؟