شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-10 07:16 PM

(2014-03-10 06:52 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سیستم جواب نداد؟
اگه از والو هوا خارج نمیشه تنها راه خارج کردن هوا چرخوندن بدنه والو یا شیر یکطرفه مخزن هست هر کدوم که تونستی یک دور باز کن تا اورینگ که روی بدنه شیر یک طرفه یا بدنه والو هست از ابندی در بیاد و کم کم باد خارج بشه

متاسفانه خیر...جواب نداد.....عملکرد سیستم خوبه....ولی PTF از سوزن جدا شده و دهانه والو رو بسته....به همین دلیل مخزن شارژ مونده....

الان هم رفتم والو رو با آچار باز کنم..ولی تحت فشاره و خیلی سفت شده...نمیشه بازش کرد....البته کمی ترس هم چاشنیش هست.....

حالا از تخلیه مخزن بگذریم...به نظرتون چه کار کنم تا این اتفاق دیگه نافته؟؟؟با چسب میشه PTF رو به سوزن چسبوند؟؟؟؟جواب میده؟/؟؟؟

اگر جواب نمیده به نظرتون چه کار کنم؟؟؟؟
آقا دوباره تست کردم..خیلی سفته...دو نفره هم نتونستیم حتی یه دور بچرخونیمش

یه سوراخ در انتهای مخزن سمت مانومتر روی بدنه هست...کار اون چیه؟؟؟؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2014-03-10 07:38 PM

اون سوپاپ اطمینان هست بیش از حد مخزن شارژ بشه خودکار تخلیه میکنه.
مخزن به گیره باید ببندید با نگه داشتن دست نمیشه. پارچه ببندین دور مخزن بعد گیره... من تست کردم رو 150 بارم میشه بازش کرد. فقط کمی که اورینگ اول مخزن از ابندی در بیاد بچرخونید نه بیشتر
در مورد چسب هم به هیچ عنوان نمیشه. نظر من استفاده از پلی امید هست فقط.

RE: ساخت ابزار و قطعات - dieselpower - 2014-03-10 07:46 PM

داداش اگه نشد فشار سنج رو هم میتونی باز کنی احتمالا اون راحت تر باز بشه
پلی امید هم میتونید با چسب قطره ای به سوزن بچسبونید ولی مهمون یه چند بار رفت و برگشت هست و کنده میشه به اگه کمی ضخامت سوزن بیشتر بود میشد اون قسمت که پلی امید قرار میگیره را کمی نازک تر کرد و پلی امید رو با زور از قسمت ضخیم رد کرد تا پشت پله بیوفته و عمری بشه ولی چون 2 میل هست با این کار میشکنه

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-10 07:47 PM

(2014-03-10 07:38 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اون سوپاپ اطمینان هست بیش از حد مخزن شارژ بشه خودکار تخلیه میکنه.
مخزن به گیره باید ببندید با نگه داشتن دست نمیشه. پارچه ببندین دور مخزن بعد گیره... من تست کردم رو 150 بارم میشه بازش کرد. فقط کمی که اورینگ اول مخزن از ابندی در بیاد بچرخونید نه بیشتر
در مورد چسب هم به هیچ عنوان نمیشه. نظر من استفاده از پلی امید هست فقط.

امین جان مگه فرقی هم داره پلی آمید و ptf?????

به هر حالهر دو باید به سوزن محکم بچسبند

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2014-03-10 07:52 PM

خوب معلوم م هست فرق داره اگه نداشت که جدا نمیشد. به نظرم به خاطر جنس نرم ترش هست که نتونسته مثل پلی امید جواب بده.
در مورد باز کردن هم بهترین راهی که رو مخزن خط نیوفته و راحت باشه بستن مخزن به دستگاه تراش هست بعد باز کنین

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-10 08:01 PM

فردا میرم پیش تراشکار تا هم والو رو باز کنم هم یه سوزن دیگه بتراشم...اینبار از اورینگ استفاده میکنم برا آب بندی....مخروطی روی سوزن رو از خود فلز و یک تکه با سوزن میتراشم و یه شیار میزنم و اورینگ میندازم....به نظرتون چطوره؟؟؟؟؟شاید هم دادم یه حدیده ریز بره روی سوزن جلوی PTF و یه مهره کوچک انداختم جلوش تا حرکت نکنه....

به نظرتون اگر زیر PTF رو یه رزوه ریز بزنم و PTF رو در انتها بچرخونم تو رزوه ها گیر میکنه تا در فشار بالا از جاش تکون نخوره؟؟؟؟

آقا سعید نظرشون این بود که کلا استوانه کوچک سر والو رو حذف کنم تا مثل والو فابریک بشه.....ولی خودم از این مدلش خوشم اومده..آخه آب بندیش خیلی بهتره از والو فابریک....

منتظر نظراتتون هستم شدید..

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2014-03-10 08:23 PM

اگه رزوه بزنی سوزن ضعیف تر میشه اگه این کارو میخای انجام بدی جای خار در بیار جلوش خار بندازی بهتر جواب میده.
ولی حذف کردن اون قسمت بهتر هست اگه به چند صفحه قبل برگردی این حرفو زده بودم که سیستم والوت پیچده کردی در صورتی که ساده تر هم میتونستی درش بیاری. ولی نشون دادین Khansariha (8)که پشت کار خوبی دارین

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-10 08:41 PM

شکل پیچیده والو به دلیل شکل نا همگونه سیستم اومارکس هست.....

محل عبور هوا در اومارکس شبیه به شکل زیره....مسیر ابتدایی 2 میلیمتر و صاف به قطر 6...دهانه مسیر بالا رونده 5 میل....و طول مسیر شیب دار 1 میل هست..
[تصویر: 13944709701.jpg]

آب بندیه سوزن والو با اون اورینگی هست که عکسش رو گذاشتم...اصلا سر جاش فیت نیست...خیلی شل و وله...یه شیاره کوچک پایینش هست که مثلا اورینگ رو نگه میداره

می قصدم آّ بندیه مناسب و حد اکثریه اطراف سوزن هست.....به همین این طوری سیستم والو رو پیاده کردم و برای نصب والو هم باید کل سیر عبور هوای داخل اومارکس رو با یه مته 6 یکسره کنم...به همین دلیل سوزن رو باریک گرفتم....

از خار نمیتونم استفاده کنم آخه خار بیرونی به اون کوچکی نیست...اگر هم باشه حد اقل 1 میل ضخامت داره که در صورت نصب باعث اخلال در کار سوزن و والو میشه

RE: ساخت ابزار و قطعات - DAGGER - 2014-03-10 10:20 PM

احسان جان
عملی ترین روش استفاده از سوزن یکپارچه تمام فلزی مخروطی و نشیمنگاه کفی پلیمری با اورینگ سیل شده یعنی همونی که تو هاتسان و اکثر pcp های نرم بازار هست

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-10 10:28 PM

(2014-03-10 10:20 PM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
احسان جان
عملی ترین روش استفاده از سوزن یکپارچه تمام فلزی مخروطی و نشیمنگاه کفی پلیمری با اورینگ سیل شده یعنی همونی که تو هاتسان و اکثر pcp های نرم بازار هست

بله درسته....فردا میرم یه سوزن با مخروط یکپارچه میسازم و جای PTF رو داخل بدنه در میارم و با پرس واردش میکنم..اینطوری دیگه مشکل جدا شدن PTF رو ندارم...فردا عصر میرم تراشکاری....ان َائ الله که درست بشه...

خبرش رو فردا میدم تو تاپیک

تا فردا ظهر هر پیشنهاد خاصی دارید صمیمانه پذیرا هستمKhansariha (8)