شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-03-03 10:46 PM

داش اسی با سلام :) عصاب دارم درست تایپ کنم این شیر لامصدب درست بشه تفنگمو ساختم ی واشر مخروطی ساختم اورینگامو دراوردم فنر انداختم جهت تست خوب جفت میشد مشگل نداشت با تلمبه بادش زدم توی ی لیوان اب کردمش خیلی کم نم نم نشت میداد یکم امید وار شدم فشار بالا تر باشه نشتیم کمتر باشه تا بخوام سطحی اب بندی کنم فردا دوبار میرم تست میکنم داشی اسی Khansariha (8) داش اسی راستی داداشم دکترورای ادبیات داره کلی روحیم تضعیفه شما دیگه گیر نده :) Khansariha (8)Khansariha (8) بیشتر حواسم به پی تی اف شماست چون خودم رفتم تجربه کردم دیدم داستان ولو چیز دیگری هست از فشارش بگیر تا ابندیشو این حرفا Khansariha (136) داش اس خدا وکیلی درکت میکنم در رابطه با تراشکاری و خراب کردن قطعه امید وارم زود کارت تمام بشه برم دورکت نماز تست شیر یک طرفه بخوانم قربتن الی الله

Re: RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-03 11:06 PM

(2014-03-03 10:46 PM)falconr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داش اسی با سلام :) عصاب دارم درست تایپ کنم این شیر لامصدب درست بشه تفنگمو ساختم ی واشر مخروطی ساختم اورینگامو دراوردم فنر انداختم جهت تست خوب جفت میشد مشگل نداشت با تلمبه بادش زدم توی ی لیوان اب کردمش خیلی کم نم نم نشت میداد یکم امید وار شدم فشار بالا تر باشه نشتیم کمتر باشه تا بخوام سطحی اب بندی کنم فردا دوبار میرم تست میکنم داشی اسی Khansariha (8) داش اسی راستی داداشم دکترورای ادبیات داره کلی روحیم تضعیفه شما دیگه گیر نده :) Khansariha (8)Khansariha (8) بیشتر حواسم به پی تی اف شماست چون خودم رفتم تجربه کردم دیدم داستان ولو چیز دیگری هست از فشارش بگیر تا ابندیشو این حرفا Khansariha (136) داش اس خدا وکیلی درکت میکنم در رابطه با تراشکاری و خراب کردن قطعه امید وارم زود کارت تمام بشه برم دورکت نماز تست شیر یک طرفه بخوانم قربتن الی الله

فقط مراقب باش تفلون جای ptf نندازن....

یه شماتیک از والوت با دست بکش عکسش رو بزار ببینیم دقیقا چی هست

این تراشکاری که من رفتم پیشش خدایی آدم کار درستیه....تکه به تکه کارش رو برام توضیح میده....آدم خوش اخلاق و خلاقیه...خودش چندتا پیشنهاد داد بهم برای راحت تر و ساده تر شدن والو....ولی خیلی حیف شد ...امروز رفته بودم برا عملیات نهایی و تحویل گرفتن والو که خورد تو حالم شدید....قطر یه جایی از بدنه شده بود .75 میلیمتر...هر کاری کردم دلم رو نتونستم آروم کنم که همین خوبه...

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-03-03 11:58 PM

داش اسی این ولو منه الان این بلارو سرش اوردم مخروطی کردم هم ولو هم واشرشو دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
الان که این مدلش کردم با فشار چند بار تلمبه زدن داخلش واشرش میره داخل و هوا اب بند میشه نم نم هوا پس میده تا خالی بشه من اینو که دیدم فرضم اینه فردا بالای 3 بار که بشه اب بند میشه چون با فشار خیلی کن نشتی کمی داشت تا برسه بالا و پرس شدن واشر داخل شیر اگر فردا جواب بگیر به امید خدا یا ی ولو دیگه رو حساب میسازم یا اینو میرم جای اورینگاشو که زدم میرم برنج روش اب میکنم سنگ میزنم جاش پر بشه ی دست که شد جایی که برای فنر گذشتم طفKhansariha (8)لون میتراشم جا میزنم تابشو بگیره بازی نکنه سوپاپ داخلش

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-03-04 08:55 PM

سلام خدمت دوستان گل به خصوص داشی اسی گل خودم :)Khansariha (8)Khansariha (136) من یکی خیالم راحت شد امروز رفتم مراکز شارج کپسول 100 بار زدم به کپسولم با دسکاری که کرده بودم نشت نداشت اصلا طرف کدرش تو اب ریکا اصلا نشت نداشت یعنی داشتم سکته میکردم خوب من ولومو ساختم به فناوریش پی بردم الان جای اورینگی که براش زدم با جوش برنج پر کردم حالا میخوام فنر رو حذو کنم ی اورینگ بندازم داخل شیرم بدون جای اورینگ چون تجربه کسب کرد اورین رو ازاد برازی پاره نمیشه و چرخش دار عمرش بیشتر میشه جای فنرو با پلی امید یا تفلون پر مکنم مشگل لقیم برطرف میشه :) حالا ادامه تفنگو بسازم که بدنه هست موفق باشید مشگل من اینجا بود دوستان بدونن من پلی امیدو مخروطی تراش دادم و داخل شیرو مخروطی کردم با مته فابریک تراش کاری مشگلم حل شد Khansariha (8)Khansariha (219) فقد ی سوال داشتم اوکسیژن بهش روغن برسه منفجر میشه من از هوا استفاده میکنم اشکال ندار به سیلندرم روغن بزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اورینگام خوشکه یا ی جنسی معرفی کنید جای واشر اورینگ استفاده کنم که هم روون کار کنه هم اب بندی کنه ؟ با تشکر

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-06 03:45 PM

سلام دوستان گلم...اگر یادتون باشه گفته بودم که قطعه قبلی خراب شده به دلیل یه بی دقتی از خودم

خوب دیروز مواد خام تهیه شد و ساخت قطعه جدید شروع شد....تا چند ساعت پیش که استاد تراشکار داشت روش کار می کرد به جاهای خوب رسید

[تصویر: img.php?image=5334_img_20140306_100340_1_iq13.jpg]
قطعه وسط نمونه جدید هست و قطعه سمت چپ نمونه قبلی که خراب شده...
یه تفاوت ضخامت گوشته دو قطعه نگاه کنید...قطعه نازک تر نمونه قدیمی و قطعه ضخیم تر نمونه جدید تر است
[تصویر: img.php?image=7229_img_20140306_100432_1_x9jc.jpg]
البته امروز بدنه تکمیل شد ولی نتونستم ازش عکس بگیرم...

سوزن هم ساخته شد که به پیوست عکساش رو میتونید مشاهده کنید
[تصویر: img.php?image=7962_img_20140306_133152_1_8bwi.jpg]
[تصویر: img.php?image=7164_img_20140306_132952_1_03f6.jpg]
[تصویر: img.php?image=4309_img_20140306_133351_1_jc9a.jpg]
[تصویر: img.php?image=5994_img_20140306_132832_1_rqn9.jpg]
[تصویر: img.php?image=1834_img_20140306_133413_1_8jq9.jpg]
[تصویر: img.php?image=8664_img_20140306_132847_1_cr75.jpg]

البته به دلیل قطر کم سوزن یکبار زیر کار خراب شد و دوباره تراشیده شد......

به نظرم کار خوبی از آب در اومده...تنها چیزی که مونده یه پولکی از برنز جهت نگهداشتن محور سوزن و قطعات PTF جهت آب بندی والو هست.....ان شاء الله شنبه شب قطعه تکمیل شده رو میارم خونه و گزارشش رو میدم خدمتتون تا مشاهده کنید....اگر دوستان ای تی سوار شیراز مثل آقا حسین و یا آقا محسن یاری کنند یکشنبه می خوام مخزن رو تست بزنم....

این بود انشای من...خخخخخخخخخخخخخخخخخخ

یا علیKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - کوهنورد - 2014-03-06 04:05 PM

(2014-03-04 08:55 PM)falconr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان گل به خصوص داشی اسی گل خودم :)Khansariha (8)Khansariha (136) من یکی خیالم راحت شد امروز رفتم مراکز شارج کپسول 100 بار زدم به کپسولم با دسکاری که کرده بودم نشت نداشت اصلا طرف کدرش تو اب ریکا اصلا نشت نداشت یعنی داشتم سکته میکردم خوب من ولومو ساختم به فناوریش پی بردم الان جای اورینگی که براش زدم با جوش برنج پر کردم حالا میخوام فنر رو حذو کنم ی اورینگ بندازم داخل شیرم بدون جای اورینگ چون تجربه کسب کرد اورین رو ازاد برازی پاره نمیشه و چرخش دار عمرش بیشتر میشه جای فنرو با پلی امید یا تفلون پر مکنم مشگل لقیم برطرف میشه :) حالا ادامه تفنگو بسازم که بدنه هست موفق باشید مشگل من اینجا بود دوستان بدونن من پلی امیدو مخروطی تراش دادم و داخل شیرو مخروطی کردم با مته فابریک تراش کاری مشگلم حل شد Khansariha (8)Khansariha (219) فقد ی سوال داشتم اوکسیژن بهش روغن برسه منفجر میشه من از هوا استفاده میکنم اشکال ندار به سیلندرم روغن بزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اورینگام خوشکه یا ی جنسی معرفی کنید جای واشر اورینگ استفاده کنم که هم روون کار کنه هم اب بندی کنه ؟ با تشکر
با سلام :
دوست عزیز خوشحالم که داری موفق میشی . روغن رو کلا بیخیال شو اکسیژن رو هم همینطور . برای روانکاری در پی-سی-پی ها بنظرم سیلیکون بهتر هست . من اسپری هاشو دیده بودم ولی الان که خودم میخوام نمیدونم از کجا باید گرفت .

اسی جون تبریک !!!!!!!!!!!!!!!!! اخرش رگولاتور رو ساختی یا طرحت رو معمولی ادامه دادی ؟ بنظرم رگولاتور با نداشتن امکانات ازمایشگاهی و کارگاهی ، طراحیش خیلی سخت باشه ( اینو قبلا هم گفته بودم )
ولی من یه چیزی رو که متوجه نشدم اینه که شما ولو هاتسان رو داشتی پس چرا دوباره ساختیش ؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-06 09:03 PM

(2014-03-06 04:05 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسی جون تبریک !!!!!!!!!!!!!!!!! اخرش رگولاتور رو ساختی یا طرحت رو معمولی ادامه دادی ؟ بنظرم رگولاتور با نداشتن امکانات ازمایشگاهی و کارگاهی ، طراحیش خیلی سخت باشه ( اینو قبلا هم گفته بودم )
ولی من یه چیزی رو که متوجه نشدم اینه که شما ولو هاتسان رو داشتی پس چرا دوباره ساختیش ؟
سلام...والا عرضم به حضورتون که تبدیل اومارکس به پی سی پی رو دو مرحله ای کردم...اول ساخت والو...دوم ساخت مکمل والو که همون رگولاتور باشه....

این فعلا ساخت والو هست.....والو هاتسان خیلی بهیه ساخته شده...طرح خوبی داره....ولی مشکلش برای من اینه که به اومارکس نمی خوره..والو فابریک اومارکس هم خیلی بد آب بندی شده..پس باید والو هاتسان رو برای اومارکس طراحی میکردم

والو رو طوری طراحی کردم که جای نصب رگولاتور در آینده مهیا باشه.....از جنس استیل استفاده کردم تا بتونم گوشته کمتری نسبت به برنز بگیرم و محفظه داخلیه بزرگتری داشته باشم....

بعد از والو میتونم هم رگولاتور رو برای این والو بسازم و هم میتونم یه فشار شکن ساده روی والو ببندم....اگر هر دو رو با هم میساختم و کار ایراد پیدا میکرد خیلی بودجه به باد میرفت...من هم که بودجم محدود...این شد که کار ساخت رو دو مرحله ای کردم

یا علیKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - dieselpower - 2014-03-07 02:27 PM

شوتینگ رست
ساخت کارخانجات معظم ونچستیل.خخخخخخخ
[تصویر: 13941896801.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - Huntsman - 2014-03-07 02:45 PM

آقا کیوان یکم در مورد ساختش توضیح میدی ؟
قطعاتش مال چیه و کجا پیدا میشه و ؟ ؟
منم مدتیه دنبال ساخت یا پیدا کردن میز قابل حمل برای تیر اندازی هستم
ولی فعلا به نتیجه نرسیده ، حتی یه مدل میز تاشو سفری هم گرفتم ولی وقتی بازش کردم
برا امتحان هم ارتفاع میز کوتاه بود و هم لرزشش زیاد بود

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-07 03:16 PM

به به...به به...میبینم که دوستان همینطور دارن از خودشون شوتینگ رست در وکنن.....ما هم دست به کار شدیم و نتیجه شد این...البته مال 3 هفته پیشه...

[تصویر: img.php?image=6410_img_20140307_151017_1_n21f.jpg]
[تصویر: img.php?image=7710_img_20140307_151035_1_8vqr.jpg]
[تصویر: img.php?image=1026_img_20140307_150949_1_w1pc.jpg]
[تصویر: img.php?image=3810_img_20140307_150935_1_bi89.jpg]
[تصویر: img.php?image=5173_img_20140307_151000_1_rk93.jpg]

وزن...حدود 900 گرم......بدنه آلومینوم....

البته هنوز گیره گذاشتن قنداقش رو نصب نکردم...چند وقته درگیره والو هستم...حوصله اینو ندارم

اون آب تراز ها هم جهت تنظیم پایه هست....

یا علیKhansariha (8)