شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-02-24 09:26 PM

سلام......تازه برگشتم...انقده علاف شدم الکی که نگو...تراشکاری که رفته بودم پیشش از 3 تا 5 علافم کرد تازه بعدش منو برد پیش دوستش که دستگاه کوچکتری داشت و گفت ایشون کارتون رو انجام میدن...البته در نهایت احترام این اتفاقات افتادا....

بعد هم با خود تراشکار جدیدکه خوش مشرب هم بود و هر مرحله از کارش رو برام کامل توضیح میداد یکم روی طرح کار کردیم و چندتا تغییر کوچک توش دادیم تا کار تراش بهتر بشه

خلاصه اینکه بهتر شد...نصف سطح بیرونی قطعه رو تراش داد در 1 ساعت و نیم...من کمی دیرم شده بود و باید بر میگشتم...گفتم تا هر جایی که میتونه ادامه بده تا فردا برم دوباره پیشش

احتمالا ساخت کاامل والو تا آخر هفته طول بکشه

برای ساخت سایلنسر با درام هم از هر کی پرسیدم گفت رزوه نمی خوره...برا همین هم می خوام بدنه رو از آلومینیوم 7000 بتراشم...خیلی قیمتی نداره

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-02-26 08:30 PM

سلام دوستان گل...امروز رفتم یه سری اورینگ و خار گوشواره ای برای استفاده از والو جدیدم خریدم و بردم دادم به تراشکار...یه سر هم به قطعه زدم...تقریبا 40 درصدش پیش رفته بود . چندتا عکس رفتم ازش که تقدیم دوستان میکنم.

[تصویر: img.php?image=8666_2014_02_26_18.07.59_1_2wq5.jpg]
[تصویر: img.php?image=8178_2014_02_26_18.06.21_1_5ah3.jpg]
[تصویر: img.php?image=3128_2014_02_26_18.07.37_1_zp2y.jpg]

دوستان والو جدید ترکیبی ابتکاری از دو والو هاتسان و اومارک هست.

[تصویر: img.php?image=3813_2014_02_26_18.08.55_1_8qv7.jpg]

قسمت اتصال به مخزنش دقیقا الگو برداری شده از هاتسانه و طرف اتصال به اسلحه الگو بردای شده از سیستم والو هاتسان + اندازه های والو اومارکس هست.

[تصویر: img.php?image=4082_2014_02_26_18.09.21_1_un0t.jpg]

این هم لوازمی که امروز خریدم برا والو:
[تصویر: img.php?image=2200_2014_02_26_18.09.52_1_9yty.jpg]

با تشکر از دوستان گلی که در طراحی این والو کمک کردند...ان شاء الله که تا اواسط هفته جدید آماده و نصب بشه

یا علیKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-03-01 08:34 PM

سلام دوستان ی Khansariha (136) چند پی سی ایی هوا زدم به ولوم نشت داد پلی امیدو اتسال دادم اما یکم کجه در حد نصف ی تار موووووووووووو خوب من توی فشار به بار نرسیدم ببینم پلی امید میچسبه به ته شیر یا نه فشار کاریم 150 باره میدونی اب بندی عصاب ادمو خورد میکنه فشارم کمه به نظرتون پلی امیدو مخروطی داخل شیر اب بندی کنم یا ته شیرو ارینگ بزنم ی ارینگ بندازم پلی امید بشینه روش و بعد به سطح فلز بچسبه یا اینکه داخل پلی امید اورینگ بزنم Khansariha (219) اصلا میخوایید چون فشارم کمه ی جنس دیگه استفاده کنم غیر از پلی امید ؟http://s5.picofile.com/file/8113856984/Photo_0205.jpg
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این ی قسمت اب بندی حال ادمی میگیره Khansariha (125)

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-01 08:37 PM

(2014-03-01 08:34 PM)falconr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان ی Khansariha (136) چند پی سی ایی هوا زدم به ولوم نشت داد پلی امیدو اتسال دادم اما یکم کجه در حد نصف ی تار موووووووووووو خوب من توی فشار به بار نرسیدم ببینم پلی امید میچسبه به ته شیر یا نه فشار کاریم 150 باره میدونی اب بندی عصاب ادمو خورد میکنه فشارم کمه به نظرتون پلی امیدو مخروطی داخل شیر اب بندی کنم یا ته شیرو ارینگ بزنم ی ارینگ بندازم پلی امید بشینه روش و بعد به سطح فلز بچسبه یا اینکه داخل پلی امید اورینگ بزنم Khansariha (219) اصلا میخوایید چون فشارم کمه ی جنس دیگه استفاده کنم غیر از پلی امید ؟http://s5.picofile.com/file/8113856984/Photo_0205.jpg
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به نظر من از پلی آمید استفاده نکن..به خاطر جنس خشک پلی آمید کمی آب بندیش سخته...از PTF استفاده کن...مثل پلی آمیده ولی نرم تره و راحت تر تو قالب میشینه و آب بندی میشه...اگر کمی تلرانس هم داشته باشی خودش رفع میکنه

RE: ساخت ابزار و قطعات - کوهنورد - 2014-03-01 10:59 PM

(2014-03-01 08:34 PM)falconr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام:
دوست عزیز این کجی که شما میگی رو یادته گفتم شفت اصلی نباید لقی داشته باشه ؟؟ ولو شما اصلا فنر هم نداشته باشه بخوبی کار میکنه .بنظرم اگر میخواهی کارت بعدا به مشکل نخوره ، باید یک شفت دیگه بسازی با یکی دو دهم میل خلاصی . فکر نکن یکی دو دهم میل خیلی کمه اینو خودم تجربه کردم .بعد هم توجه داشته باش که شما فشار رو خیلی کم به مخزنت وارد کردی در فشار بالا پلی امید کاملا به نشیمنگاهش میچسبه و اببندی میشه ، مشکل شما فقط تو لقی شفت اصلیه .
ضمن احترام فراوان به نظر اقای اسی جون ، باید بگم یک تجربه در مورد ولو مشابه شما دیدم با تفلون ساخته شده بود در فشار بالا مثل گوشت چرخ کرده داشته از سوراخ ولو به بیرون شلیک میشده .فشار های بالا اصلا شوخی بردار نیست . اگر خواستی بیا تو خصوصی بهت ادرس بدم برو ببین .
باآرزوی موفقیت برای جوانان خلاق سایت . پرچم بالاKhansariha (256)

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2014-03-01 11:09 PM

برادر کوهنورد داری تو سکوت پروژه تون رو پیش میبرینا خخ از دور سروصداش داره شنیده میشه آقا کامرانKhansariha (8)
دوستان در مورد ابندی تو فشار بالا برای والو همون پلی امید جواب میده حتی 300بار به بالا که برای والو کندور خودم استفاده میکنم

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-03-02 12:36 AM

(2014-03-01 10:59 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام:
دوست عزیز این کجی که شما میگی رو یادته گفتم شفت اصلی نباید لقی داشته باشه ؟؟ ولو شما اصلا فنر هم نداشته باشه بخوبی کار میکنه .بنظرم اگر میخواهی کارت بعدا به مشکل نخوره ، باید یک شفت دیگه بسازی با یکی دو دهم میل خلاصی . فکر نکن یکی دو دهم میل خیلی کمه اینو خودم تجربه کردم .بعد هم توجه داشته باش که شما فشار رو خیلی کم به مخزنت وارد کردی در فشار بالا پلی امید کاملا به نشیمنگاهش میچسبه و اببندی میشه ، مشکل شما فقط تو لقی شفت اصلیه .
ضمن احترام فراوان به نظر اقای اسی جون ، باید بگم یک تجربه در مورد ولو مشابه شما دیدم با تفلون ساخته شده بود در فشار بالا مثل گوشت چرخ کرده داشته از سوراخ ولو به بیرون شلیک میشده .فشار های بالا اصلا شوخی بردار نیست . اگر خواستی بیا تو خصوصی بهت ادرس بدم برو ببین .
باآرزوی موفقیت برای جوانان خلاق سایت . پرچم بالاKhansariha (256)

داداش تشکر من فشارم 150 هست بالا نیست یکم عصابمو ضعیف کرده این اب بندی ریز نشت میشد لقیم که شما میفرمایی من فنرو اتسافاده نکنم تا حدودی میتونم لقیو مهار کنم با واشر یا خود پلی امید رو تراش بدم به شکل ی قال تو ولووم فرو کنم سوپاپم میزون توش بره مشگل الان ابندی هست شیر نشت نداره اما ی درصد کمی هوا نشت میده با فشار بالا امتهان میکنم :)Khansariha (290) ولی اگه نشت بده حسابی عصابم خورد میشه اومدم پیشگیری کنم عصاب خودم ضعیف نشه شیر به جهنم خخخخخخخخ اصلا چاکر داش اسی اسمش که میاد کلا کارمکون را میوفته Khansariha (136)
(2014-03-01 08:37 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به نظر من از پلی آمید استفاده نکن..به خاطر جنس خشک پلی آمید کمی آب بندیش سخته...از PTF استفاده کن...مثل پلی آمیده ولی نرم تره و راحت تر تو قالب میشینه و آب بندی میشه...اگر کمی تلرانس هم داشته باشی خودش رفع میکنه

باشه داش اسی حتما نمیخواد سطح شیرم رو یکم جای اوریگ بزنم این پی تی اف داخل بره که اگر هم سطح هم شد با سطح فلز برای اب بندی داخلم بره یا میتونم مخروطی داخل ببرمش داش اسی به این قسمت حرف توجه بنمو میخواستم مخروطی اب بند کنم گفتم ولو تراش کار ببند رو دستگاه بلاخر یکم تاب داره اگه بخواد داخلشو برام پخ بزنه مخروطی بشه یکم تاب بر میداره کارم خراب میشه پلی امیدم به سوپاپ وسله حالت چرخشی داره هی میچرخه بازم اب بندی نمیشه هی روزگارKhansariha (8)
(2014-03-01 08:37 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باشه داش اسی حتما نمیخواد سطح شیرم رو یکم جای اوریگ بزنم این پی تی اف داخل بره که اگر هم سطح هم شد با سطح فلز برای اب بندی داخلم بره یا میتونم مخروطی داخل ببرمش داش اسی به این قسمت حرف توجه بنمو میخواستم مخروطی اب بند کنم گفتم ولو تراش کار ببند رو دستگاه بلاخر یکم تاب داره اگه بخواد داخلشو برام پخ بزنه مخروطی بشه یکم تاب بر میداره کارم خراب میشه پلی امیدم به سوپاپ وسله حالت چرخشی داره هی میچرخه بازم اب بندی نمیشه هی روزگارKhansariha (8)

Re: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-02 05:29 AM

نه دیگه...ببین..یا اورینگ میزنن رو فلز...یا از پلی آمید و یا پی تی اف استفاده میکنند...شما به بدنه کاری نداشته باش
پی تی اف و یا پلی آمید رو کمی بزرگتر و مخروطی تراش بده تا با فشار هوا بشینه داخل مسیر هوا و کیپش کنه...اگر بتونی شکل داخلیه والوت رو بکشی بهتر میشه کمک کرد...

یه نگاه به شکل والوی من بنداز...البته من برای آب بندی بهتر هم داخل بدنه زاویه دار تراش دادم هم روی سوزن والو از پی تی اف با شکل زاویه دار (مخروطی) استفاده کردم که کامل داخل هم قالب بشن

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-03-03 06:29 PM

سلام من امروز رفتم شیرمو تست کنم اصلا ی وضی پرش کرد هوا تا تبدیلشو دراورد در حد 2 ثانیه خالی شد عجیب بود اصلا هوا داخلش رفت ؟ ی وضی کپسول کمی داغ شد یعنی هوا واردش شد اما 3 دفه امتاحان کردم هر 3 دفه تو 1 ثانیه هوا خالی کرد اونم 50 بار تعجب کردم یعنیچی 50 بار انقدر سری تخلیه شد حالا رفتم پلی امید رو مخروطی تراش دادم داخل شیرو که تهش میشه با این مته فابریکا که انتهاشو ن مخروطی میشه داخلشو زاویه زدم بنا بر فرموده داش اسی Khansariha (8) دوتا درست کردم یکی مخروطی فابریک یکی با شیب تند تر اما پلی امید رو جا اورینگ زدم اورینگ بش انداختم شکا پیشنهاد میکنید از کدومشون استفاده کنم ؟http://s1.picofile.com/file/7978443545/Untitled.png
امروز عجیب بود هوا پر مخزنم شد نشد شیره چرا با پلی امید مسدود نشد برای اب بندی سوپاپ همینطوری مونده بود وقتی تبدیل هوا رو باز کرد فشار هوا سوپاپو بالانیاورد حد اقل باید خیلی نشتیش کم باشه Khansariha (367) گیج شدم پاک دوبار با این فرض میرم تست میکنم یکی ی نظری بده ایا؟Khansariha (367)

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-03-03 09:42 PM

(2014-03-03 06:29 PM)falconr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من امروز رفتم شیرمو تست کنم اصلا ی وضی پرش کرد هوا تا تبدیلشو دراورد در حد 2 ثانیه خالی شد عجیب بود اصلا هوا داخلش رفت ؟ ی وضی کپسول کمی داغ شد یعنی هوا واردش شد اما 3 دفه امتاحان کردم هر 3 دفه تو 1 ثانیه هوا خالی کرد اونم 50 بار تعجب کردم یعنیچی 50 بار انقدر سری تخلیه شد حالا رفتم پلی امید رو مخروطی تراش دادم داخل شیرو که تهش میشه با این مته فابریکا که انتهاشو ن مخروطی میشه داخلشو زاویه زدم بنا بر فرموده داش اسی Khansariha (8) دوتا درست کردم یکی مخروطی فابریک یکی با شیب تند تر اما پلی امید رو جا اورینگ زدم اورینگ بش انداختم شکا پیشنهاد میکنید از کدومشون استفاده کنم ؟http://s1.picofile.com/file/7978443545/Untitled.png
امروز عجیب بود هوا پر مخزنم شد نشد شیره چرا با پلی امید مسدود نشد برای اب بندی سوپاپ همینطوری مونده بود وقتی تبدیل هوا رو باز کرد فشار هوا سوپاپو بالانیاورد حد اقل باید خیلی نشتیش کم باشه Khansariha (367) گیج شدم پاک دوبار با این فرض میرم تست میکنم یکی ی نظری بده ایا؟Khansariha (367)

اول که سلام....حالم گرفته هست شدید...قطعه به خاطر یک بی دقتی کوچک خراب شد...امنیتش اومد زیر 50 درصد به همین دلیل قطعه رو رد کردم و دوباره اقدام به تراش از اول کردم..فردا تراش رو شروع میکنم

بریم سر اصل موضوع...والو شما
اگر ممکنه یه شماتیک از سیستم والو بکش تا بتونم خوب درکش کنم و بهتر بشه نظر داد....

در مورد آب بندی هم قبلا گفتم...پلی آمید سخت آب بندی میشه...از ptf استفاده کن....مقاومتش خوبه و کمی نرمتر از پلی آمیده به همین خاطر بهتر آب بندی میکنه

اورینگ روی جنس پلی آمید نمیشه زد...جواب نمیده...زود نشتی پیدا میکنه

شما یه تکه PTF به شکل مخروطی با اندازه های والوت بساز و تست کن و نتیجه رو بگو تا بشه بهتر نظر داد

راستی...خدا وکیلی یه کم رو نگارشت کار کن...95 درصد جملاتت رو نمیتونم بفهمم....Khansariha (8)

یا علیKhansariha (8)