شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-02-20 10:16 PM

(2014-02-20 09:59 PM)falconr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-02-20 07:51 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان این طرح اولیه سایلنسر هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بدنه سایلنسر رو میخوام از درام اچ پی استفاده کنم...خیلی صیقلی و متناسب هست

قطعات داخلی هم از پلی آمید میتراشم تا سبک بشه......
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان و اساتید یه سوال...فشار هوای خروجی از لوله بدنه سایلنسر رو متلاشی نمیکنه؟؟؟؟بدنه درام آلومینیوم با گوشته 1 میل هست

اگر دوستان چیز خاصی به نظرشون میاد خوشحال میشم دریغ نکنن و کمک کنند

یا علیKhansariha (8)
راستی دوستان به نظرتون اون قطعه های داخل که هوا شکن هستند رو یک تکه بسازم یا دو تکه با واشر ساده باشه؟؟؟

سلام خسته نباشی افرین بر شما من تو ی تاپیکی دیدم که سایلنسرش مثل موز از هم باز شده بود در اثر فشار و جال اینه که ام 16 ی صدا خفه کن دار المینیومی که ی فضاز خالی داخلی دار به انتهاش که میرسه چند حلقه اخرش دار مثل همون شکلی که ساختین ام با فشار بالاش صدا خفه کنش متلاشی نمیشه اما بعضی پی سی پی ها صدا خفکنشون میترکه این عجیبه

اصولا صدا خفه کن ها سیستم ساده ای دارند...تنها چیزی که در سایلنسر ها ملاه هست دقت تراششون هست
[تصویر: r16mp5gr.GIF]
[تصویر: tx4cut.jpg]
[تصویر: P3270442.JPG]

[تصویر: ReflexSuppressor-WP-Drwg.png]
در اینجا دیگه واشر و مخروطی نیست...فقط قطعاتی با شکاف داخلی چهت انحراف گاز که کاملا با هم هم مرکز شده اند
[تصویر: Vaime-Suppressor-22-WP-Drwg.png]

این هم دو طرح یک تکه از سایلنسر
[تصویر: 062812od_22Suppressors021wp.jpg]

فقط ترا خورده و سوراخ شده اند...اینگونه تراش به راحتی توسط CNC انجام میشه

نقل قول : داش Khansariha (8) اس ی چیز دیگه هم به درد کارت میخوره فقد فکر میکنم یکم وزنش زیاد کمک ماشین لوله کمک ماشین داخلیش خوبه انداز های مختلف داره هم سفته و قابل اطمینان
سر اسلحه هر چی سبک تر باشه دقت بالاتر میره....آلساژ های مناسب زیادی هستند که وزن کمی دارند..آلومینیوم آلیاژی و استیل ها.....استیل 316 و یا L316 یا گوشته 3 میل میتونه فشار 200 بار رو مدت ها نگه داره و صدمه نبنه..پس حتما میتونه فشار لحظه ای و تنش حاصل از فشار گاز باروت رو خوب دفع کنه

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-02-20 10:35 PM

داش اسی اگر توجه بنمویی میبینی که شما قاب صدا خفه کن رو درست کن اجزای دیگشو از همون طفلون پیلی امید از این قبیل استفاده کن هم خوش تراشه هم دقت در ساخت بالا میره هم استحکام داره قبول داری نظر خودت چیه خیلیم سبک میشه اصلا کلا میتونی همشو کنی پلی امید سبک و مقاومتشم از المینیوم بیشتر روکشم میتونی براش بزاری

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-02-20 10:44 PM

(2014-02-20 10:35 PM)falconr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داش اسی اگر توجه بنمویی میبینی که شما قاب صدا خفه کن رو درست کن اجزای دیگشو از همون طفلون پیلی امید از این قبیل استفاده کن هم خوش تراشه هم دقت در ساخت بالا میره هم استحکام داره قبول داری نظر خودت چیه خیلیم سبک میشه اصلا کلا میتونی همشو کنی پلی امید سبک و مقاومتشم از المینیوم بیشتر روکشم میتونی براش بزاری

خخخخخخخخخخخخ...توجه بنمودم...ولی باید بگم دیگه همش رو هم نمیشه از پلی آمید زد....

در مورد استفاده از استیل هم منظورم در سلاح های گرم بود...حرارت بالایی بعد از شلیک ایجاد میشه که پلی آمید رو ذوب میکنه و میتونه هر آلیاژ معمولی رو دفرمه کنه

پس نمیشه به این راحتی متریال برای صدا خفه کن اون هم در سلاح گرم انتخاب کرد

در سلاح بادی فقط مقاومت فیزیکی اون هم تا حد کمی باید سنجیده بشه....ولی در سلاح گرم علاوه بر فشار بالا در حد 4000 ژول باید گرمای زیاد رو هم تحمل کنه...به نظرم باید از آلیاژی استفاده بشه که حالت فنری داشته باشه در برابر فشار و بتونه فشار زیاد و لحظه ای رو رد کنه

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-02-21 03:07 PM

داش اسی مگه برای پی سی پی نمیخوای صدا خفه کن درست کنی برای سلاح گرم ...... نگیرن ببرنمونKhansariha (126)

Re: RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-02-21 03:14 PM

(2014-02-21 03:07 PM)falconr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داش اسی مگه برای پی سی پی نمیخوای صدا خفه کن درست کنی برای سلاح گرم ...... نگیرن ببرنمونKhansariha (126)

سلاح گرم؟؟؟؟؟؟وایییییییی

نه بابا

برا سلاح گرم هم تو فکرش هستم...باید با یکی از دوستام که مربی آموزش نظامی هست صحبت کنم ببینم نظرش چیه...شاید یه نمونه برا کلاش زدم...خخخخخ

فقط قول بدید اگر خواستید بیایید زندان ملاقاتم برام کمپوت گلابی بیارید...

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-02-21 09:50 PM

داشی اسی Khansariha (344) دلم برات تنگ شده کجایی یادت بخیر ....دادا شما جون بخوا میام زندان در خت گلابی برات میارم داش اسی جاتون خوالی امروز ی دختری بهم شلیک کردKhansariha (382) رفتم سر پشت بوم به کبوترم اب بدم نگا کردم جای ابشون سوراخ شده از دو طرف ی جای سرب مونده بود ی میله کردم تو سوراخا امار گرتفم خاج خانومای اسنایپر محل منطقرو گرفتن Khansariha (367) داش اسی کمک Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-02-21 09:59 PM

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

پس واجب شد زودتر پی سی پی رو رو به راه کنی.....با همون پی سی پی دستسازت بزن جهیزیش رو سوراخ سوراخ کن...فقط اول خوب آمارش رو در بیار....شاید خدا خواست قسمت خودت شدا..اونوقت تو میمونی و یه جهیزیه سوراخ سوراخ....خخخخخخخخ

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-02-21 10:14 PM

خوب کجا بودیم این ی فشار شکن شایدم ریگلاتور همون فشار شکن باشه بهتر:) چون دهانه لوله فشار شکن کوچکه شاید 1 میل دوسمون فرمودن وقتی شارجش کنی با هوا کنش به وجود میاد من ی شیر یک طرفه انتهاش درست کردم حالا کنشش برطرف شد به نظرتون ایرادش چیه اندازها باید چقدر باشن تا به شات منظم برسیم من که فشارم 150 بار؟؟؟Khansariha (8) دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-02-21 10:38 PM

اون شیر موقع شارژ کارت رو راحت تر میکنه ولی یه نظر از من بشنو

یه رابط اضافه بزن سر کپسول که بین والو و مخزن قرار بگیره و داخلش اون مخزن کوچک اضافه رو تعبیه کن...یعنی نصفش بشه مخزن فشار شکن..نصفش هم بشه شیر یک طرفه جهت شارژ مخزن

فکر کنم 50 میلیمتر رابط کارت رو انجام بده...20 میلیمتر سمت مخزن رو اختصاص بده به شیر یک طرفه جهت شارژ راحت و مانومتر

20 میلیمتر سمت والو رو هم بزار به عنوان اون مخزن ثانویه که میخوای فشارت رو بشکنه....

10 ملیمتر وسط رو هم بزار به عنوان دیوار حایل ما بین مخزن اصلی و مخزن ثانویه....

البته باید علاوه بر این 50 میلیمتر یه چند میلیمتر هم برای جای قلاویز زدن برای اتصال والو و اتصال به مخزن اصلی در دو طرف اضافه کنی.....اینجوری هم فشار شکن داری هم شارژ کپسولت راحته هم اینکه میتونی مانومتر رو مستقیم تحت فشار مخزن اصلیت قرار بدی

ان شاء الله فردا با شکل بهت نشون میدم..الان نمیتونم شکلش رو بکشم براتKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - abdanan - 2014-02-21 11:18 PM

(2014-02-20 07:51 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان این طرح اولیه سایلنسر هست
[تصویر: img.php?image=7424_4444_2q0j.jpg]
بدنه سایلنسر رو میخوام از درام اچ پی استفاده کنم...خیلی صیقلی و متناسب هست

قطعات داخلی هم از پلی آمید میتراشم تا سبک بشه......
[تصویر: img.php?image=5522_img_20140220_194421_1_wma6.jpg]
[تصویر: img.php?image=7093_img_20140220_194441_1_otvq.jpg]
[تصویر: img.php?image=7400_img_20140220_194451_1_gwd9.jpg]

دوستان و اساتید یه سوال...فشار هوای خروجی از لوله بدنه سایلنسر رو متلاشی نمیکنه؟؟؟؟بدنه درام آلومینیوم با گوشته 1 میل هست

اگر دوستان چیز خاصی به نظرشون میاد خوشحال میشم دریغ نکنن و کمک کنند

یا علیKhansariha (8)
راستی دوستان به نظرتون اون قطعه های داخل که هوا شکن هستند رو یک تکه بسازم یا دو تکه با واشر ساده باشه؟؟؟
من از درام درست کردم و عالی جواب داد.

[تصویر: 13930120101.jpg][تصویر: 13930120102.jpg]
[تصویر: 13930120104.jpg]