شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-02-09 11:56 PM

سلام
دوستان ی طرح دیدم جالب بود میخواستم ببینم کسی راهنمایی نکته ای دار برای ساختش ؟ ی ریگولاتور داخل مخزنی هست به درد ایر فرس میخوره دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر فرض ما ریگولاتور داشته باشیم چطوری باید تنظیمش کنیم چقدر فشار ریگلاژ کنه هر دفه به ی اندازه ؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-02-10 12:11 AM

(2014-02-09 11:56 PM)falconr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان ی طرح دیدم جالب بود میخواستم ببینم کسی راهنمایی نکته ای دار برای ساختش ؟ ی ریگولاتور داخل مخزنی هست به درد ایر فرس میخوره دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر فرض ما ریگولاتور داشته باشیم چطوری باید تنظیمش کنیم چقدر فشار ریگلاژ کنه هر دفه به ی اندازه ؟

دوست عزیز کیفیت عکس کمی پایین بود و جزییات زیادی معلوم نبود ولی در نگاه اول به نظر میرسه یک فشار شکن باشه تا یک رگولاتور

کارش به این شکل هست که یک مخزن درون مخزن اصلی قرار میگیره و با یک روزنه کوچک از مخزن اصلی هوا وارد مخزن دوم میشه و کل فشار مخزن اصلی به یکباره در مسیر والو قرار نمیگیره و حول یک مقدار معیینی ثابت میمونه

RE: ساخت ابزار و قطعات - amiremadi - 2014-02-10 12:32 AM

این طرح یک فسار شکن هست ولی یک مشکل که داره اینه که شما وقتی میخواهید مخرن اصلی را شارژ کنید باید هوا از توی این فشار شکن عبور کنه و بعد در مخزن اصلی قرار بگیره که بدلیل ریز بودن سوراخ فشار شکن ممکنه به کل قسمت والو تنش وارد کنه.
اگر هم قرار باشه که رگلاتور درون مخزن به کار برده شود باید محل شارژ مخزن از سر دیگر کپسول باشد که هوا از درون رگلاتور عبور نکند مانند رگلاتورهایی که روی مخزن اوانیکسها یا هاتسانها بسته میشه.بنابراین نصب رگلاتور در مخازنی که محل شارژشون از طرف همان والو مخزن هست به نظر میاد امکان پذیر نباشد

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-02-10 12:34 AM

پس مخزن والتر 1250 که رگولاتور داره و از همون سر هم شارژ میشه چطوری شارژ میشه؟؟؟؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - amiremadi - 2014-02-10 01:06 AM

رگلاتور والتر 1250 که در مخزنش نیست.البته 100% مطمین نیستم و در فرصت مناسب میگردم و نقشه هاشو چک میکنم ولی 99% مطمئنم که رگلاتورش داخل مخزن نیست و در مدار بعد از مخزن قرار دارد.

RE: ساخت ابزار و قطعات - رضا قلعه قافی - 2014-02-10 01:16 AM

رگلاتور والتر خارج سیلندر هست .وقتی سیلندر باز میشه صدای خروج هوا شنیده میشه که همون هوای رگلاتور هست که خارج میشه

RE: ساخت ابزار و قطعات - tactirandaz - 2014-02-10 10:23 AM

كاملا درسته. تو والتر 1250 وقتي سيلندر رو باز ميكنيد از قسمت رگولاتور باز ميشود يعني رگولاتور روي تفنگ ميمونه و سيلندر جدا ميشه. من سال گذشته دنبال ساخت رگولاتور بودم و طراحي خوبي هم از روي طرحهاي موجود آماده كردم. ولي به دو دليل به نتيجه نرسيد. يكي اينكه تراشكاري كه بتونه با اون دقت زيادي كه من ميخوام كاركنه پيدا نكردم و ديگه اينكه واشر فنري با كيفيت كه با مقدار نيروي دقيق و مشخصي فشرده شود در ايران موجود نيست. قطعا اگر اين دو مشكل حل شود ساخت رگولاتور كار سختي نيست.

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-02-10 03:15 PM

سلام دوستان اخیرا بند بات کمک دوستمون ی ولو درست کردم اما به کلت کوچک بودن قطر رزوه کپسول باید ظریف تر بسازمش قطر دریچه کپسولم 16 میلیمتر هست من برای این کپسول میتونم از این نوع ولو استفاده کنم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حالا میخواستم بدونم که با این شرایت اگر ولوم داخل کپسول قرار بکیره و کمی پایین تر از مقعیت رزوه باشه در فضای خالی کپسول بازم فشار هوا ابندیش میکنه یا اینکه فشار هوا از قسمت هایی که فلش زدم ولو رو باز میکنه و هوارو نشت میده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لطفا دوستان نظر بدن و بگن مقعیت دقیق ولو باید کجا باشه که فشار هوا کارشو به درستی انجام بده برای اب بندی ؟؟ تشکر

RE: ساخت ابزار و قطعات - viper22 - 2014-02-10 06:25 PM

(2014-02-10 03:15 PM)falconr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان اخیرا بند بات کمک دوستمون ی ولو درست کردم اما به کلت کوچک بودن قطر رزوه کپسول باید ظریف تر بسازمش قطر دریچه کپسولم 16 میلیمتر هست من برای این کپسول میتونم از این نوع ولو استفاده کنم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حالا میخواستم بدونم که با این شرایت اگر ولوم داخل کپسول قرار بکیره و کمی پایین تر از مقعیت رزوه باشه در فضای خالی کپسول بازم فشار هوا ابندیش میکنه یا اینکه فشار هوا از قسمت هایی که فلش زدم ولو رو باز میکنه و هوارو نشت میده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لطفا دوستان نظر بدن و بگن مقعیت دقیق ولو باید کجا باشه که فشار هوا کارشو به درستی انجام بده برای اب بندی ؟؟ تشکر

دوست عزیز فشار داخل سیلند بصورت سطحی اعمال میشه و دریچه شما در هز کجا که باشه تحت فشار مخزن به نسبت سطح قرار میگیره
در ضمن ولو شما با قطری که داخل تصویر دیده میشه ( بجز ولو های گان پاور ) 402 کیلو فشار لازم داره تا باز بشه با چی میخوای بازش کنی ؟ گلدن سیور با 105 ژول قدرت 157 کیلو لازم داره ولو شما نهایتا باید 6 میلیمتر باشه تا مثل بقیه pcp ها کار کنه
نشتی هوا هم فقط مربوط به دقت ساخت هست نه موقعیت قرار گیری چه فشار 10 بار باشه و چه 300 بار

موفق و سربلند باشید

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-02-13 08:31 PM

سلام دوستان ی سوال دیگه من امروز رفتم و ی شفت پلی امید خریدم رای ولوم اما انقدر جنسش سخته حتی نمیشه روش خراش انداخت نظررتون چیه جنسم رو درست انتخوا کردم ؟ چون قرار سطح به سحط پلی امید روی ته والوم بشینه مخروطی داخل فلز نمیره
Khansariha (8)