شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

Re: RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-02-02 12:44 AM

(2014-02-02 12:40 AM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز خواستم بدونم میشه واشر پیستون هم داد تراشکاری بسازه ؟ اگه آره با چه جنسی میسازن ؟

جنس پلی آمید رو میدن به پکینگ تراش و در اندازه دلخواه میتراشه...فقط باید جنسش خیلی خوب باشه

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

RE: ساخت ابزار و قطعات - کوهنورد - 2014-02-02 01:06 AM

(2014-01-31 01:31 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دوستان یه طرح اولیه زدم برا رگولاتور...لطفا اساتید و صاحب نظران یه نگاه بندازن و نظرشون رو اعلام کنند

طرح این رگولاتور برگرفته شده از سیستم والتر 1250 و البته با قابلیت تنظیم قدرت هست...ممنون میشم کمک کنید زود این پروژه رو به سر انجام برسونم
ممنون از لطفتون
با سلام :
اسی جان ، من یه نظری داشتم شاید خیلی هم حرفه ای نباشه ولی شنیدنش هم شاید بد نباشه .
چون شما تا حالا (به گفته خودتون ) تجربه ساخت اینچیز ها رو نداشتید ، چه اشکالی داره پروژه تون رو بصورت ساده پیش ببرید . این کار (اضافه کردن مخزن پی-سی-پی به یک اسلحه گازی ) خودش به تنهایی یه زورازمایی اساسی هست . چرا با پیچیده کردنش لذت موفقیت رو از خودت دور میکنی ؟ ضمن اینکه ساخت رگولاتور خودش به تنهایی یک پروژه مشکل هست و نمیشه با یکبار طراحی و ساخت ، اون هم با امکانات ما ها ، موفق شد . احتیاج به بار ها ساختن و ازمون و خطا داره که هزینه بالایی رو هم میطلبه . بنظرم اگر شما بتونی این تفنگ رو سر هم کنی و شروع به شلیک کنه اون پولی که برای رگولاتور میخوای هزینه کنی رو ، یا بعدا هزینه کن یا بده یه کرونو گراف بخر تا بتونی تفنگت رو با کرونو تنظیم کنی که کار خیلی اساسی تری هست . بودجه ما ها نا محدود نیست پس بهتره بیشترین کارایی رو از این بودجه بگیریم . با تشکر و ارزوی موفقیت

RE: ساخت ابزار و قطعات - DAGGER - 2014-02-02 01:08 AM

(2014-02-02 12:40 AM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز خواستم بدونم میشه واشر پیستون هم داد تراشکاری بسازه ؟ اگه آره با چه جنسی میسازن ؟

جناب flower
برای ساخت واشر پیستون از جنس پلی اورتان(polyurethane) با درجه 70 shore به بالا باید استفاده کنید
که کمیاب است و فقط پگینگ تراش های خاص که والو بویلر های صنعتی و نیروگاهی تعمیر میکنند دارند
البته نزد اکثر تراشکارها که بروید میگویند داریم و از همین پکینگ های جنس چینی خردلی رنگ را برایتان
میزنند که با 5 شلیک تعطیل میشود و فقط در صورت تضمین متریال اقدام کنید

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2014-02-02 01:36 AM

من با تراش مغناطیسی فقط دوتا شمش سیکا45 رو ضخامتشو کم کردم که خیلی عالی بود. قیمتشم از دستگاه معمولی تراش بالاتر هست
در مورد رگولاتور هیچ تجربه ای ندارم برای همین حرفی نمیزنم همنطور که قبلا براتون گفتم بحث رگولاتور خیلی پیچده تر از این حرفاست نه اینکه سخت باشه ساختنش نه این قطعه رو میشه یک روزه ساخت یه تفنگ پی سی پی رو هم میشه یه روزه ساخت ولی شرط اینه که اون چیزی که شما میسازین بهترین کارایرو داشته باشه نه اینکه فقط ماشه فشار بدی باد ازش بزنه بیرون یا رگولاتور فقط هوا ازش رد بشه بحث سر یه مهندسی دروست هست تا حالا فکر کردین چرا یه شرکتی مثل دیانا یک تفنگی که طرحش 30 سال پیش مهندسی شده هنوزم داره بعد این همه سال کپی میشه و از روش تولید میشه ؟
همنطور که قبلا تو خصوصی گفتم بهتون الان اگه شما رگولاتور هم بسازی هیچ وقت از کارکرد دروستش مطلع نمیشی چون رگولاتور رو داری رو یه سیستمی که تبدیل شده پیاده میکنی که اون سیستم خودش به تنهای خیلی کار داره تا به بهترین راندمان برسه. نظر من اینه که اول پروژه خودتون رو کامل کنید بعد تکمیل شدن برید سر رگولاتور موفق باشی احسان جان.

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-02-03 09:29 PM

سلام دوستان بند Khansariha (226) هزار بار والوو درست کردم برای ی مخزن به سبک کندور اما نشد که نشد نشت میداد تو این ی قسمت خوردم به مشگل بازم به نظر خودم قلب ی پی سی پی والووش هست چندین بار اقدام کردم دادم تراش کاری اما بی انصافا قیمت بالا میگفتن :) دادم درست کرد بازم نشت داد اطمینان نداشتم بهش کی ی نقشه داره برای ساخت والوو به سبک کندور برای مخزن یا کی میتونه در حد انصاف برام درست کنه یا دوستان قطعه ی صنعتی مشابح برای این مضوع هست دست کاریش کنیم :) لطفا بنده رو یاری کنید دوستان Khansariha (8) تا منم طرحمو تکمیل کنم

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-02-03 10:19 PM

(2014-02-03 09:29 PM)falconr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان بند Khansariha (226) هزار بار والوو درست کردم برای ی مخزن به سبک کندور اما نشد که نشد نشت میداد تو این ی قسمت خوردم به مشگل بازم به نظر خودم قلب ی پی سی پی والووش هست چندین بار اقدام کردم دادم تراش کاری اما بی انصافا قیمت بالا میگفتن :) دادم درست کرد بازم نشت داد اطمینان نداشتم بهش کی ی نقشه داره برای ساخت والوو به سبک کندور برای مخزن یا کی میتونه در حد انصاف برام درست کنه یا دوستان قطعه ی صنعتی مشابح برای این مضوع هست دست کاریش کنیم :) لطفا بنده رو یاری کنید دوستان Khansariha (8) تا منم طرحمو تکمیل کنم

دوست عزیز نا امید نشو.....طرح اولیت رو اینجا بزار تا بشه روش بحث کرد...رو کاغذ هم بکشیش و عکسش رو بزاری کفایت میکنه

راستی حالا چرا کندور؟؟؟؟

چرا سراغ سیستم های مخزن زیر لوله نرفتید؟؟؟

در سیستم کندور به دلیل مسیر مستقیم کمی فشار بالاست

شما بگو دقیقا کجای والوت نشتی میده و والو رو روی چه مخزنی بستید؟؟؟؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - dieselpower - 2014-02-04 01:31 AM

(2014-01-31 01:31 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دوستان یه طرح اولیه زدم برا رگولاتور...لطفا اساتید و صاحب نظران یه نگاه بندازن و نظرشون رو اعلام کنند

[تصویر: Drawing1.jpg]

طرح این رگولاتور برگرفته شده از سیستم والتر 1250 و البته با قابلیت تنظیم قدرت هست...ممنون میشم کمک کنید زود این پروژه رو به سر انجام برسونم

دوستان در مورد دستگاه تراشکاری مغناطیسی چیزی میدونید؟؟

رفتم سراغ یه تراش کار گفت قطعات خیلی دقیق رو با دستگاه مغناطیسی تراش میدن...

راستی کسی راه ابتکاری برا خالی کردن هوای مخزن هاتسان سراغ نداره؟؟؟؟

میخوام اندازه ها رو دقیق بزنم ولی مخزن هوا داره و نمیتونم والوش رو باز کنم

رو کاشی هم فشارش دادم ولی خیلی محکم بود اصلا نم پس نداد

ممنون از لطفتون

به اون دستگاه میگن سنگ مغناطیس چیزهایی مثل سوزنهای فارسونگاه رو امثال اینا که فلز روی فلز اب بندی میشه و یا سطح خیلی صاف مورد نیاز هست استفاده میشه اگه کسی هم برای خورده کاری متفرقه زیر بار این کار بره پول خیلی زیادی میگیره 6 تا سوزن فارسونگاه رو سنگ مغناطیس میزنن 200 هزار تومن اگه دیده باشین متوجه میشین چقدر کوچیکه و این هزینه خیلی زیاده واسش

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-02-05 09:28 PM

سلام دوستان بند ی طره از یکی از دوستانمون برای ساخت ولو کندور دیدم و ینمونه خارجیشو دیدم میخواستم بدونم تو این قسمت ارتالون یا همون تفلون با ته ولو تماس دار میخواستم بدونم با جنس سخت تفلون و سطح صاف ته شیر چطور ابندی میشه چون تفلون جنس سختی داره برام یکم عجیبه جون این طرح ساده هست فقد یاید رزوهاش واورینگاش درست بزنن دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم عکسش نگا کنید دوستان برام شرح داستان ابندی چطوره من عجیب شده برام تشکر

RE: ساخت ابزار و قطعات - DAGGER - 2014-02-05 09:54 PM

دوست عزيز falconr
عكسي كه شما گزاشتيد مربوط به condor high flow valve هست كه يه نوع تيونينگ قدرتي به حساب مياد ولي در اين نوع والو بجاي يه منيفولد بزرگ از چند سوراخ موازي استفاده كرده تا اشفتگي هوا بر اثر هجوم يكباره بوجود نياد و راندمان فلو بره بالا
اون بخش پلاستيكي كه شما ميفرماييد عمومآ پلي آميد سخت هست چون بايد تحمل فشار 200 بار داشته باشه و اب بندي اش هم با فشار پشت والو انجام ميشه در تمام pcp ها از فشار خود مخزن براي بسته شدن مجدد والو استفاده ميشه و اب بندي فلز با جنس مواد مصنوعي بهتر انجام ميگيره چون فلز سيقلي هست و با فشار زياد سطح پلي آميد هم صاف ميشه و براحتي با فشار پشتش مسير رو بدون نشتي ميبنده

RE: ساخت ابزار و قطعات - falconr - 2014-02-05 10:24 PM

اقا تشکررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر مشگلم برای این قسمت حل شد باید دست به کار بشم برای ساختش :)Khansariha (8) دم همتون گرم