شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2013-12-22 01:15 AM

دروسته گفتم که یا باید از 316 استفاده بشه یا 304 ولی مخزن اماده خیلی راحتر میکنه کارتو هم از نظر وقت و مادی با این قیمت تو خرید شک نکن.

RE: ساخت ابزار و قطعات - abdanan - 2014-01-17 09:45 PM

(2011-10-13 09:53 AM)said نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-10-10 09:55 PM)said نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[font=Arial][size=medium]
با سلام به دوستان خوب و سرحال
قبل از هر چیز فکر کنم طرحهایی که اینجا ازش صحبت میشه باید دارای شرایط خاصی باشه مثلا ابتکاری ، ساده ، ارزون ، برای همه قابل استفاده و درست کردن باشه و الا خوب با هزینه زیاد و مشکلات خاص که خارجیشو آدم تهیه کنه راحتره.
در مورد صدا خفه کن من یکسال پیش چیزی ساختم که تقریبا خوب از آب در اومد.
من از یک لوله پولیکا به قطر 3 سانت و طول 15 سانت، در مرحله دوم از یک تکه تفلون به طول 15 سانت و قطر داخلی لوله پولیکا ، ویک تکه اسفنج به طول و عرض 10 سانت و ضخامت 1 سانت استفاده کردم.
4 سانت از اول تفلون رو با مته 16 سوراخ زدم ( چون هدفم این بود که روی مگنوم 350 تست کنم) و بقیه تفلون رو در ادامه و مرکز آن سوراخ 7 زدم قسمت بیرونی آن را که در مرکز سوراخ 7 داشت تراش دادم تا جایی که حدود 3 میل روی آن گوشت ماند و روی آ را حدود 40 سوراخ 6 زدم و در آخر روی آن را با اسفنج پوشیده و در لوله پولیکا جا دادم به همان شکل که در تصویر پیداست بسیار دقیق و زیبا .البته بعد از تست روی 350 مگنوم حود 30 درصد از صدای آن را خنثی کرد که را بودم چون همونطور که همه میدانیم حدودا 70 درصد صدای مگنوم 350 مربوط به فنر قوی اون هست ولی مطمن هستم که روی pcp بسیار خوب جواب میده از دوستانی که در اصفهان هستند در صورتی که مایل به تست باشند در خدمتشون هستم.
سلام دوست عزیز فایل برای من دانلود نمیشه اگر لطف کنی برام خصوصی کنی ممنون میشم.

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-01-26 08:13 PM

سلام دوستان عزیز....مخزن فابریک هم امروز رسید دستم که عکساش رو در تاپیک خرید ها گذاشتم

دوستان بیان وسط کمک کنند برای طراحی یه رگولاتور مناسب که هزینش هم معقول در بیاد

دوستان یه سوال....اگر دو قطعه مثل سیلند و پیستون داخل هم حرکت کنند و با اورینگ عایق هوا شده باشند آیا آبکاری بدنه داخلی سیلندر میتونه باعث کم شدن اسطکاک و بهتر کار کردن قطعه و استحلاک کمتر اورینگ ها بشه؟؟؟؟

به نظرتون اگر آبکاری بشن نشتی پیدا نمیکنند؟؟؟

Re: RE: ساخت ابزار و قطعات - joseffist - 2014-01-26 10:08 PM

(2013-12-22 12:11 AM)mster نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم یه ابزار کمکی برای سهولت در تلمبه زدن
Khansariha (8)
[تصویر: DSC03568_zps2d8aa629.jpg]

دادا عکس نمایش داده نمیشه ! شایدم مشکل از منه نمیدونم .

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

RE: ساخت ابزار و قطعات - Marksman - 2014-01-27 11:00 AM

اگه از طریق آدرس تیراندازان وارد بشین ممکنه بعضی از عکس ها نمایش داده نشه.از طریق ایران ایررایفل بیاین درست می شه.Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2014-01-27 07:57 PM

چون دسته تلمبه توسط اهرم بالا پایین میشه خیلی نیروی کمتری برای این کار گذاشته میشه. هر چقدر هم دسته اهرم بزرگتر باشه راحتر اهرم تو فشار بالا میشه حرکت داد.
این طرح من هست که مدت ها پیش برنامه ریزشو کردم یه بوستر فشار قوی هست که مکانیزم سیستمش اهرمی هست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-01-31 01:31 PM

سلام

دوستان یه طرح اولیه زدم برا رگولاتور...لطفا اساتید و صاحب نظران یه نگاه بندازن و نظرشون رو اعلام کنند

[تصویر: Drawing1.jpg]

طرح این رگولاتور برگرفته شده از سیستم والتر 1250 و البته با قابلیت تنظیم قدرت هست...ممنون میشم کمک کنید زود این پروژه رو به سر انجام برسونم

دوستان در مورد دستگاه تراشکاری مغناطیسی چیزی میدونید؟؟

رفتم سراغ یه تراش کار گفت قطعات خیلی دقیق رو با دستگاه مغناطیسی تراش میدن...

راستی کسی راه ابتکاری برا خالی کردن هوای مخزن هاتسان سراغ نداره؟؟؟؟

میخوام اندازه ها رو دقیق بزنم ولی مخزن هوا داره و نمیتونم والوش رو باز کنم

رو کاشی هم فشارش دادم ولی خیلی محکم بود اصلا نم پس نداد

ممنون از لطفتون

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2014-01-31 03:30 PM

دستگاه تراش مغناطیسی ابعاد رو خیلی دقیق و اینه ای در میاره چندتا قطعه سیکا45 من باهاش کار کردم سیستم خوبی داره.
مخزن هاتسان درپوشش یه پیچ داره روش که میشه با اون خالی کنید ولی مخزن های یدک رو درپوش پیچی نداره. شما میتونید رو یه سنگ فشار رو به طور اروم افزایش بدید تا خالی بشه.

Re: RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2014-01-31 06:02 PM

(2014-01-31 03:30 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دستگاه تراش مغناطیسی ابعاد رو خیلی دقیق و اینه ای در میاره چندتا قطعه سیکا45 من باهاش کار کردم سیستم خوبی داره.
مخزن هاتسان درپوشش یه پیچ داره روش که میشه با اون خالی کنید ولی مخزن های یدک رو درپوش پیچی نداره. شما میتونید رو یه سنگ فشار رو به طور اروم افزایش بدید تا خالی بشه.

ممنون....پس به نظرتون تراش مغناطیسی میتونه با دقت بالا قطعات رگولاتور رو در بیاره؟
دقتش از سی ان سی بهتره؟

راستی آینه ای یعنی چی؟منظورت سیقل هست؟

ابعاد و شکل رو براش ببرم تراش میده یا باید نقشه 3D بهش داد؟؟؟

قیمت تراشش مثل دستگاه های معمولیه یا گرونتره؟

نظری در مورد طرح رگولاتور ندارید؟

یا علی

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

RE: ساخت ابزار و قطعات - flower - 2014-02-02 12:40 AM

دوستان عزیز خواستم بدونم میشه واشر پیستون هم داد تراشکاری بسازه ؟ اگه آره با چه جنسی میسازن ؟