شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2013-12-20 09:58 PM

اساتید یه سوال دیگه

اگر از مخزن ای تی 44 که 200 بار فشار داره استفاده کنم این رگولاتور چند شلیک 30 ژولی میتونه به من بده؟؟؟؟؟

یعنی پس از چند شلیک رگولاتور از مدار خارج میشه؟؟؟؟

این رگولاتور وایراخ 100 هست ....
[تصویر: HW100%20Regulator.jpg]
[تصویر: hw100F%20REGULADOR.jpg]

البته دو نوع هست...نمیدونم فرقشون چیه

خودش نوشته رگولاتور 120 بار که از مخزن 200 بار تعذیه میشه

دوستانی که وایراخ 100 دارند لطفا بگن با هر بار شارژ مخزن چند شات دقیق با رگولاتور میگیرند.....در چه فشاری رگولاتور از مدار خارج میشه؟؟؟؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2013-12-21 12:15 AM

شما مخزنو خودتون بسازین با ابعاد اسلحه خودتون خیلی بهتر جواب میده تا اینکه از مخزن اسلحه دیگه استفاده کنید با ابعاد مشخص اسلحه دیگه.
مخزن اتی هم اگه پیدا بشه کمتر از 500 نیست قیمتش. چه بسا که والوش هم به درد اسلحه شما نمیخوره
مخزن با المنیوم 7075 بعد ساخت باید هارد انادایز بشه هم برگه تست گرفته بشه ولی راحترینو کم خرج ترین راه استفاده از لوله های هیدرولیک هست. ساخت مخزن خیلی راحتر و عملی تر از ساخت رگولاتور هست که بیشتر باید با ازمون خطا پیش رفتو ازمایش فراوان و وقت...

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2013-12-21 12:35 AM

ساخت رگولاتور که احتمالا حتمیه...حیفه اومارکس هست که شات های منظم نداشته باشه

در مورد ساخت مخزن هم باید بگم خیلی نمیشه اطمینان کرد...ایمنیش کمه...بهترین حالت استفاده از مخزن های ایمن و تست شده هست

مخزن ای تی 44 آک چند وقت پیش حدود 400 بود...چند روز پیش یه دوستی بهم گفت شیراز یه دونه دست دومش معامله شده 170 تومن....من والوش رو هم نمی خوام...اگر گیر بیاد نباید بیشتر از 100 تومن باشه

اگر مخزن گیر بیاد خیلی بهتر میشه روش کار کردKhansariha (8)

منظورتون از لوله هیدرولیک چیه؟؟؟

میشه راهنمایی بفرمایید؟؟؟قبلا در موردش شنیدم...ولی اطلاعاتی ندارم

قدرت تحملش...ضخامتش...جنسش...وزنش

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2013-12-21 12:57 AM

خخ دیگه مخزن اگه دست دوم هم که باشه باز قیمت والوش رو برای فروش حساب میکنه. ولی اگه تا 200تومن هم مخزن اتی پیدا کردی رو هوا بزن چون اصلا نیست من خودم پارسال عید بود خریدم 410تومن الان که همه چیز قیمتش 3برابر شده.
بعد باید دید فضای ما بین لوله و جای مخزن چقدر هست مخزن اتی باهاش مچ هست یا نه
مخزن اگه با علم کافی ساخته بشه و تست شرکتی انجام بشه هیچ خطری نداره مطمن باش
لوله که فشار 300بارو نگه داره به طور مداوم لوله استیل 304 با گوشته 4 میل هست
استیل 316هم همینطور.
خوبی لوله المنیوم فقط این هست که سبک هست

Re: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2013-12-21 01:08 AM

امین جان کجا میتونم این لوله ها رو پیدا کنم؟؟؟؟

به نظرت وزن نیم مترش چقدر میشه؟و البته قیمتش...

البته باز هم میمونه نصب گیج و سوپاپ شارژ...

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2013-12-21 02:09 AM

وزن نیم مترش فکر کنم یک کیلوی در بیاد قیمت زیادی نداره اگه جایرو پیدا کنی که متری هم بفروشن شاحه ای نفروشن فقط که میشه با حداکثر 30تومن گرفت.
شیر یک طرفه و گیج رو هم میتونی یه روزه با 50تومن جمعش کنی

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2013-12-21 05:45 AM

(2013-12-21 02:09 AM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وزن نیم مترش فکر کنم یک کیلوی در بیاد قیمت زیادی نداره اگه جایرو پیدا کنی که متری هم بفروشن شاحه ای نفروشن فقط که میشه با حداکثر 30تومن گرفت.
شیر یک طرفه و گیج رو هم میتونی یه روزه با 50تومن جمعش کنی

ممنون

امین جان شما جایی سراغ داری این لوله ها رو؟؟؟
براتون مقدوره یه یه سوال بکنید اطرافتون ببینید گیر میاد یا نه؟؟آخه من شیراز نمیدونم کجا داره

اگر باشه که عالیه...دو تا میسازم یکی برا تست و یکی هم برا استفاده

راستی من شنیدم این لوله ها در اثر فشار پف میکنند...درسته؟؟؟اگر پف کنند و جای رزوشن هم گشاد کنه که در فشار بالا سر و ته این لوله ها مثل گلوله دوشکا شلیک میشه که

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2013-12-21 11:30 PM

احسان جان شما که شیراز هستید باید همه چیز در دسترستون باشه راحت میتونید با یه سرچ کردن تو نت مکان های فروش رو تو شهر خودتون پیدا کنید یا از تراشکاریا بپرسید راهنمای میکنن برای مکان های خرید تو شهر ما که نیست به شخصه وسایل صنعتیمو از تهران تهیه میکنم. فقط میدونم تو اصفهان شهرک صنعتیش داره با اقا مسیح هماهنگ کنید در این مورد.
در مورد باد کردن بله درسته کلا سیلندر های فولادی وقتی از فشار کاری بالاتر بره بیشتر از وسط سیلندر باد میکنن بعد شکافته میشن ولی سیلندر های المنیومی کلا ترکش میشن و کامپوزیت پنچر میشه
به شخصه خودم سیلندر هاتسانو دیدم که باد کرده . سیلندر های هاتسان همگی اخرین مرحله تستو رو 400بار میدن قبل بیرون دادنمخزن بی تی هم از المنیوم 7075 هست.

RE: ساخت ابزار و قطعات - mster - 2013-12-22 12:11 AM

اینم یه ابزار کمکی برای سهولت در تلمبه زدن
Khansariha (8)
[تصویر: DSC03568_zps2d8aa629.jpg]

Re: RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2013-12-22 01:05 AM

(2013-12-21 11:30 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
احسان جان شما که شیراز هستید باید همه چیز در دسترستون باشه راحت میتونید با یه سرچ کردن تو نت مکان های فروش رو تو شهر خودتون پیدا کنید یا از تراشکاریا بپرسید راهنمای میکنن برای مکان های خرید تو شهر ما که نیست به شخصه وسایل صنعتیمو از تهران تهیه میکنم. فقط میدونم تو اصفهان شهرک صنعتیش داره با اقا مسیح هماهنگ کنید در این مورد.
در مورد باد کردن بله درسته کلا سیلندر های فولادی وقتی از فشار کاری بالاتر بره بیشتر از وسط سیلندر باد میکنن بعد شکافته میشن ولی سیلندر های المنیومی کلا ترکش میشن و کامپوزیت پنچر میشه
به شخصه خودم سیلندر هاتسانو دیدم که باد کرده . سیلندر های هاتسان همگی اخرین مرحله تستو رو 400بار میدن قبل بیرون دادنمخزن بی تی هم از المنیوم 7075 هست.

امین جان خدا رو شکر مخزن فابریک هاتسان جور شده با قیمت مناسب...یه دونه آکش رو یکی از دوستان برام پیدا کرده 250 تومن
اگر اساتید تایید کنند که قابل نصب روی اومارکس هست همین رو بر میدارم انشا الله....فقط میمونه طراحی والو که وایپر جان و آقا مسیح رو باید با یاری بطلبم...البته اگر قابل بدونند...

لوله های استیل 306 قبلا یه دوستی باهاش مخزن ساخته و در تست رد شدند
باید از استیل 316 استفاده بشه.....البته هزینه تست این مخازن برای منی که یه دونه می خوام به صرفه نیست...حدود 170 تومن باید پول تست بدم...با هزینه تراش و در پوش و گیج و غیره از قیمت مخزن فابریکی که جور شده بیشتر میشه....

انشا الله تا آخر این ماه پروژه اومارکس هم به نتیجه برسه...بیافیتم به جون کلاغ های شیراز....خخخخخخ

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2