شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - mster - 2013-11-19 01:41 PM

اینم سایلنسر جدید من
قبلی که به دلیل چیدمان بد داخلی در 10 متر 50 سانت پایین و چپ میزد ولی این در تست اولیه در 70 متر گروپ 5 سانت داد و به جای کاهش افزایش دقت و بالستیک رو داشت
تفنگ من در 50 صفر بود اما با سایلنسر رفت به 70 متر
1- درام پرینتر اچ پی
2- قوطی کلات دراژه پارس واسه ایجاد فاصله بین واشر ها
3-واشر های بریده شده با دستگاه برش لیزری که در شهرستان های کوچیک هم هست
4-یه رابط از الومینیوم واسه ارتباط لوله درام و لوله تفنگ

اون قوطی های شکلات رو 3 سانتی بریدم و یه واشر و یه قوطی شکلات رو یکی در میون وارد لوله کردم و سر رو ته رو با اوفن قطعات الومینیومی بستم
[تصویر: 13848555281.jpg]
[تصویر: 13848054811.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - THUNDER - 2013-11-28 03:43 PM

اینم قوطی ساچمه ی بی صدای ساخت خودم؛ یا استفاده از لایه ی صدا گیر به قطر 3 میلی متر، قوطی پرومگنوم 5.5 و دو تکه مقوای جعبه شیرینی.
[تصویر: sachmeh_1_.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - meysamkainy - 2013-11-30 07:44 PM

با سلام خدمت دوستان گلم
چند روز پیش به سرم زد ساچمه انفجاری درست کنم اما خب اول تحقیق و بعد جنبه میخواست.کلی تو سایتها گشتم و یه جا این روشو آموزش داده بود و منم امتحان کردم.نتیجه خیلی جالب بود و واقعا برای تفریح و سرگرمی جالبه.دقت کنید برای سرگرمی نه مردم آزاری که البته و خوشبختانه بین بچه های انجمن یه همچین اراذلی نداریمKhansariha (256)
خب اول باید ساچمه سر تخت فراهم کنیم و بعدم یه قوطی کبریت !!!!
دوم با دقت باروت سر کبریتهارو با چاقو به آرامی بتراشید و داخل یه ظرف قرار دهید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سوم چند قطره آب اضافه کنید به اندازه ای که مثل خمیر شل بشه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چهارم یکم از مخلوط روی هر ساچمه قرار بدید و بزارید تا خشک بشه .

و حالا به سنگ شلیک کنید و بنگ.........

RE: ساخت ابزار و قطعات - meysamkainy - 2013-11-30 11:26 PM

مدیران محترم اگه این مورد جزو ممنوعات سایت هست لطفا ویرایش و یا حذف کنید.سپاسKhansariha (256)

RE: ساخت ابزار و قطعات - صادق قرنجیکی - 2013-12-08 12:24 AM

سلام دوستان عزیز ،
چند وقت پیش موقع تیراندازی با با دیانا 52 و هدفزنی یه فکری به سرمون زد که گفتیم عملیش کنیم :
[تصویر: 13864492942.jpg]
قطعه ای که کار یه پایه رو در موقعیت نشسته شلیک با قرار گیری روی زانوتون می تونه در دقت و تمرکز تیراندازی کمکتون کنه ، تو عکس بالا خود پایه دست سازه ولی چون سلاح به صورت پیش فرض دارای یک ریل در قسمت زیرین قنداق برای نصب تجهیزات بوده تونسته این قطعه رو هم وصل کنه (در اکثر سلاح های فیلد تارگتی همچین ریلی در قسمت پایین قنداق تعبیه می شه )
این یه ریل :
[تصویر: 13864505361.jpg]
به صورت نمونه در سلاح اشتایر مدل ال جی 110 فیلد تارگت :
[تصویر: 13864492943.jpg]
قطعه ای که خودم ساختمش :
[تصویر: 13864470754.jpg]
و البته هنوز طرحی که بتونه راضیم کنه و حالت متحرک داشته باشه و به راحتی بتونم روی سلاح نصب و جدا کنم به نظرم نرسیده ! دوستان می تونن کمکی بکنن ؟ برای سلاح 52 می شه از قسمت پیچ قنداق هم استفاده کرد برای نصبش :
قسمت داخلی جای پیچ رو با یه واشر تفلونی کیپ و هم اندازه سوراخ پرش کردم ، و برای نصب چوب هم یه نمونه قطعه آلومینیمی استفاده کردم :
[تصویر: 13864505365.jpg]
[تصویر: 13864505362.jpg]
[تصویر: 13864505363.jpg]
[تصویر: 13864505364.jpg]
ولی خوب رابطی برای نصب ندارم و مجبورم قسمت بالایی قطعه چوبی رو به قطعه آلومینیمی پیچ کنم که نمیشه جداش کرد مگه اینکه پیچ قنداق رو باز کنم که اونم مستهلک میشه !!!
البته سر آخر هم می گم مثل این تیرانداز از یه وسیله ساده استفاده کنم با کمی چاشنی خلاقیت : Khansariha (219)
[تصویر: 13864492944.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - meysamkainy - 2013-12-08 10:46 AM

سلام salaeddin جان.ایده جالبی هست و حتما من رو این مورد تمرکز میکنم و دوست دارم بتونم کمک کنم.فقط برای شروع حتما از یه ابر ضربه گیر یا پارچه پنبه ای برای زیر آلمینیوم و اتصال به سلاح استفاده کن تا بدنه تفنگت مورد سایش و خوردگی قرار نگیره.بدرودKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - صادق قرنجیکی - 2013-12-08 12:38 PM

(2013-12-08 10:46 AM)meysamkainy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام salaeddin جان.ایده جالبی هست و حتما من رو این مورد تمرکز میکنم و دوست دارم بتونم کمک کنم.فقط برای شروع حتما از یه ابر ضربه گیر یا پارچه پنبه ای برای زیر آلمینیوم و اتصال به سلاح استفاده کن تا بدنه تفنگت مورد سایش و خوردگی قرار نگیره.بدرودKhansariha (8)
ممنون از توجه شما ، راستش فعلا نتونستم قطعه آلومینیم رو به صورت عملی امتحان کنم و بیشتر در حالت طرح و پیش ساخت مونده به این صورت که در نظر داشتم یک قطعه آهنی یا آلومینیمی سر قطعه چوبی نصب و به صورت پیچ آلن سر اون قطعه ریلی آلومینیومی که به قنداق نصب شده بود وصلش کنم که زیاد عملی و منطقی نیومد ، حتی قطعه آهنی رو هم ساختم ولی امتحانش نکردم.
نظرم بیشتر به ساخت یک سیستم ریلی که هزینه زیادی نداشته باشه و بشه پایه رو راحت نصب و جداش کرد که تو شهرمون آلومینیم سازهامون نتونستن بسازن . ساخت یک ریل به عرض حدود 3 سانت و رابط نصب روی ریل که توانایی قفل هم داشته باشه که به قطعه چوبی هم وصلش کنم. _ نیاز به شمش آلومینیم و تراش قطعه داشتم که ابزارش تو شهرمون نبود.
اگر نظر و طرحی در این مورد داشتید خوشحال می شوم که در این تایپیک مطرح کنید.
البته مثل عکس آخری پست قبلیم میشه از یه فوم و یا بالشی پارچه ای یا چرم مصنوعی با طرح و اندازه دلخواه که داخلش فوم فشرده پر شده استفاده کرد که بشه بوسیله یک بند ( از نوارهای چسب نر و ماده استفاده کرد) به سلاح متصل بشه. Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - صادق قرنجیکی - 2013-12-09 10:27 AM

دوستان لینک زیر هم طرح خوبی بودش :

عکس های دیگه ای هم از وب گرفتم که آپلود کردم ، فکر کنم بشه برای لوله ثابت هایی مثل 52 ، 54 ، 470 و وایرخ های underlever استفاده کرد :
[تصویر: 13865702254.jpg]
[تصویر: 13865702243.jpg]
[تصویر: 13865702242.jpg]
[تصویر: 13865702255.jpg]
این مدل رو هم میشه تنها با یه پیچ ( مثل پیچ قنداق تو 52 ) به بدنه وصلش کرد و خود بازویی هم تحرک خوبی داره :
[تصویر: 13865702241.jpg]

با تشکر Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - میثم کماسایی - 2013-12-13 04:58 PM

فکرکنم ساختن میز کار هم بی ربط با این تاپیک نباشه (بالاخره مقدمه ابداعات بعدیه) Khansariha (8)
بسوزه پدر آپارتمان نشینی Khansariha (367)

[تصویر: IMG_3452_Copy_2_.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2013-12-20 08:55 PM

سلام دوستان گلم

دوستان چند وقتی هست که یه اومارکس به دستم رسیده...احتمالا چند وقتی هم دستم بمونه چون صاحبش فعلا لا موجود...Khansariha (214)

می خوام برای این اومارکس یه رگولاتور که روی مخزن ای تی 44 نصب بشه و مخزن رو مستقیم به والو اومارکس متصل کنه بسازم...

چندتا مورد این وسط هست که اذیتم میکنه...اول اینکه اصلا تجربه طراحی ، ساخت و تراش ندارم...دوم اینکه مخزن ندارم فعلا...البته به چندتا از اساتید درخواست دادم در پ.خ که شاید خدا خواست و مخزن جور شد ولی رگولاتور رو باید خودم بسازم

دوستان برای رسیدن به قدرت حدودا 30 ژولی در اومارکس 4.5 با ساچمه حدودا 8.5 گرینی رگولاتور باید در چه فشاری بسته بشه؟؟

دیگه اینکه به دلیل نوع طراحی اومارکس باید از همون والو خودش استفاده کنم...هم خوبه و هم بد...بدیش اینه که دستم تو طراحی بسته میشه و باید همه چیز رو با والو فابریک اومارکس تنظیم کنم...خوبیش هم اینه که نصف رگولاتور آمادست...قسمت خروجیش میشه همون والو اومارکس

عکس از محل اتصال والو اومارکس
[تصویر: dom_bolthousing.jpg]

والو اومارکس و یک قطعه که احتمالا برای نصب مخزن براش ساختند
[تصویر: valveadapter.jpg]

[تصویر: trig_valve2.jpg]

-------------------------
/////////////////////////
[تصویر: valve-kit-16J.jpg]
[تصویر: valve-16j-850-airmagnum.jpg]
همونطور که میبینید والو اومارکس 4 تا سوراخ تو بدنش داره که نمیدونم چی هست و کارش چیه....و البته خیلی کار خراب کن هم هست در پروژه...آخه خیلی نزدیک به انتهای والو هست

[تصویر: valve28.jpg]
باید رگولاتور اینطوری نصب بشه رو والو و همشون با هم برن داخل مخزن....

در حالت فابریک این والو روی اسلحه ثابته و مخزن CO2 باز و بسته میشه....پس والو باید خوب آب بندی بشه با تفلون و بسته بشه رو اسلحه

ولی برای استفاده از مخزن جدید قابل شارِ باید این والو با قدرت دست هم بتونه محکم بسته و آب بندی بشه
پس باید یه اورینگ داخل کپ سلاح تعبیه بشه تا بتونه خوب آب بندی کنه والو رو

منظورم این قسمته
[تصویر: dom_bolthousing.jpg]

باید تهش یه اورینگ فیکس بشه تا برای باز و بسته کردن والو نیاز به فشار بالایی نباشه و با دست به راحتی باز و بسته بشه و نشتی نداشته باشه

خوب دوستان کل کاری که باید انجام بشه همینه

طرح اصلی هم همانند رگولاتور والتر هست....

[تصویر: img.php?image=7145_url_qvz0.jpg]

فقط یه سوال پیش میاد این وسط

این رگولاتور به این شکل عمل میکنه که هوا رو وارد یه مخرن دیگه میکنه و وقتی به فشار خاصی رسید دریچه مخزن رو میبنده و موقع شلیک از هوای داخل مخزن کوچک دوم استفاده میکنه....حالا سوال اینجاست که اگر مثلا برای دو هفته دست به اسلحه نزنیم و شلیک نکنیم فنر داخل رگولاتور فشرده میمونه به خاطر اینکه هوا از مخزن اصلی واردش شده ولی شلیک نشده که تخلیه بشه.... آیا این فشرده موندن روی فنر تاثیر نمیزاره؟؟؟آیا یاعث ضغیف شدنش نمیشه؟؟؟

میدونید که قدرت شلیک رو فشار داخل رگولاتور تعیین میکنه و فشار داخل رگولاتور بستگی داره به قدرت این فنر که تا چه حد قدرتی فشار رو تحمل کنه و باره هوا وارد رگولاتور بشه...هر وقت این فنر تسلیم بشه دهنه ورودی رگولاتور بسته میشه...اگر این فنر ضعیف بشه قدرت رگولاتور هم کم میشه

نظر دوستان چیه در این مورد؟؟؟؟

....................

خوب دوستان عزیز و خوش سلیقه ممنون میشم کمک کنید این پروژه به سرانجام برسه......

یا علیKhansariha (8)