شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - arashne - 2013-10-03 11:58 AM

منظورم ساخت تلمبه یک مرحله ای بود
درسته ولی در جهان چیزهایی که درست شدن معمولا اولین و ساده ترین چیزهایی نبودن که به ذهن رسیدن! Khansariha (8)
اگر خودتون پیش قدم آزمایش ایده خودتون هستید که ما هم مشتاق نتیجه ایم.

RE: ساخت ابزار و قطعات - greenaref - 2013-10-03 12:07 PM

سلام دوستان.من چند روزی تو فکر این بودم یه جعبه واسه ساچمه جی اس بی که خیلی نرمن و زود خراب میشن بسازم.یه جعبه ای که تو جابه جایی دیگه ساچمه ها خراب نشن.اگر ازدوستان کسی میدونه لطفا راهنمای کنهKhansariha (8).

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2013-10-03 12:10 PM

در مرحله اولش راجب تک مرحله ای بودنش بگم یا اینکه چرا کسه دیگه تا حالا نساخته رو به قول شما بگم دلیلشو چون این سیستم به طور اهرومی هست یعنی با اهروم ما داریم نیروی زیادیرو تولید میکنیم این اهروم برابر هست با یک سیستم بزرگ که برای هر شخصی کاربرد عمومی نداره چون مثل تلمبه معمولی کوچیک نیست که بشه هرجا ازش استفاده کرد به خاطر همین طراحان برای افرادی که قصد دارن کپسولشون رو خودشون پر کنن شوباکس رو طراحی کردن که همه جا قابل حمل هست و البته قیمتشم تو مملکت ما کم نیست به خاطر همین کمتراز دوستان دارن این سیستمو.
بعد فعلا به خاطر امکانات کم امکان ساختشو ندارم چون رو یه پروژه دیگه دارم کار میکنم و صد البته اگه موقعیتش پیش میاد ساختو شروع میکنم و فعلا منتظر نظر برای بهتر شدن طرح شما هم مارو یاری کنید و نظری بدید برای بهبود این کار با کمال میل استقبال میشه موفق باشید

RE: ساخت ابزار و قطعات - اشکان - 2013-10-03 01:39 PM

(2013-10-03 12:07 PM)greenaref نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.من چند روزی تو فکر این بودم یه جعبه واسه ساچمه جی اس بی که خیلی نرمن و زود خراب میشن بسازم.یه جعبه ای که تو جابه جایی دیگه ساچمه ها خراب نشن.اگر ازدوستان کسی میدونه لطفا راهنمای کنهKhansariha (8).
سلام Khansariha (8)
میتونی از شکل زیر الهام بگیری که مخصوص حمل ساچمه است وبرای آن از جعبه های در داری که احتمالا تو پلاسکو فروشی ها گیر میاید استفاده کنی و داخل آن را با فوم فشرده پرکنی و متناسب با حجم جعبه چند ردیف سوراخ بزنی البته از جعبه خود ساچمه هم میتونی استفاده کنی که فکر می کنم حجمش کم خواهد شد
[تصویر: 13807948691.jpg]
عکس فوق مربوط به این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می باشد.

RE: ساخت ابزار و قطعات - mehdihadi - 2013-10-03 02:24 PM

(2013-10-03 02:36 AM)اشکان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام وارادت Khansariha (8)
مدتی بود دلم میخواست که روی دوربینم سان شیلد داشته باشم چون احساس میکردم تو افتاب شدید بازتاب نور چشمم را اذیت میکنه و خلاصه از انجاکه دسترسی به خریدش را نداشتم خودم یکی ساختم بالوله 63 پولیکا فشار قوی و مقداری برچسب مشکی ، این هم نتیجه کار:

Khansariha (48)
دوستان اگر مایل بودید بسازید حتما پولیکا فشار قوی استفاده کنید چون اگر فشار ضعیف باشد به خاطر قطر داخلی کمتر لوله ، دهانه دوربین داخل لوله جفت نمی شود و خیلی جای بازی دارد . من داخل لوله پولیکا را هم برچسب مشکی زدم که بهتر شود و نیز اندکی بازی هم که داشت گرفته شود .

سلام آقا اشکان به نظرمن خیلی هم خوب شده دستم درد نکنه فکر کنم اگه یکم تمرین کنی وکنجکاوی به خرج بدی در آینده یه تعمیر کار خوب هم می شی.Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - میثم کماسایی - 2013-10-25 11:06 PM

سلام به همه دوستان
من این رو برای ابزار درست کردم ولی برای تیراندازی هم قطعا بکار میاد (مواد لازم یک عدد شلوار جین نسبتا کهنه!) Khansariha (8)

[تصویر: IMG_3271.jpg]

[تصویر: IMG_3272.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - میثم کماسایی - 2013-11-04 08:02 PM

سلام و عرض تسلیت دارم خدمت همه دوستان Khansariha (8)
چند وقتی بود که میخواستم یه هدف برای تیراندازی درست کنم که وقتی چشمم به میله رخت زنگ زده روی پشت بام افتاد با مینی فرز افتادم به جونش و نتیجه شد این (سعی کردم در نهایت سادگی و فقط با امکانات موجود ساخته بشه ، ضمنا فقط بشکل نمادین چوب به انتهای میله ها وصل شده که بعدا قراره تخته های کوچک فلزی نصب بشه) :

[تصویر: IMG_3326.jpg]

[تصویر: IMG_3325.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - morteza - 2013-11-05 10:03 AM

برای رفع مشکل حرکت در باد و عمر بیشتر از واشرهای بزرگ که به واشر اتاق(نصب اتاق به شاسی) معروف هستند میتو نید استفاده کنید و تو پیچ مهره فروشی ها پیدا میشه . سوراخ وسط آن معمولا 10 میل هست و به راحتی بخاطر ضخامت خوبی که داره با جوش پر میشه و تا قطر 5-6 سانت هم داره Khansariha (256)

RE: ساخت ابزار و قطعات - tactirandaz - 2013-11-05 04:20 PM

(2013-11-04 08:37 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ایده بسیار خوبی هست ولی یک بدی که داره اینه که وقتی باد میاد نشونه ها تکان میخورن و کار هدف گیری را سخت میکنن.Khansariha (8)

البته وقتی باد میاد هدف زنی نتیجه خوبی نمیده و باد روی ساچمه و انحراف اون خیلی بیشتر از نشونه ها تاثیر میزاره .

RE: ساخت ابزار و قطعات - صادق قرنجیکی - 2013-11-06 02:45 PM

دوستان و اساتیدی که دستی تو هنر و فن دارند در رابطه با ساخت وسیله هایی که پایین عکسشو می ذارم نظری بدن ممنون می شم.
پایه ها و یا وسایلی که روی قنداق سلاح ها در مسابقات فیلد تارگت استفاده می شه ، مخصوصا در موقعیت نشسته این رشته که سلاح روی بازو و زانو قرار می گیره .
سلاح هایی که اختصاصی فیلد تارگت هستند معمولا روی قنداق این پک رو دارند و یا قنداق ارجینال رو با قنداق ارگونومی شده و سفارشی استفاده می کنند.
فکر کنید برای سلاحی مثل دیانا 52 ، 54 و یا پی سی پی مثل هاتسان می خوایید استفاده کنید. Khansariha (8) در رابطه با مدل 52 فکر کنم پیچ قنداق پایینی بتونه کمی از مشکل رو حل کنه !
این تیرانداز از چندوسیله خانگی استفاده کرده :
[تصویر: 13837363661.jpg]
ولی در این تصاویر پک هایی هست که روی قنداق سلاح های مسابقاتی و فیلد تارگتی استفاده شده :
[تصویر: 13837363662.jpg]
[تصویر: 13837363663.jpg]