شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - masih.hunter - 2012-11-15 04:24 PM

پیمان جان احتمالا" چک اکسترنال بوده . Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - daneshyar - 2012-11-15 11:54 PM

خوب اینو امروز تحویل گرفتم لول فنر پلاستیکی از جنس تفلون خشک و واشر مرکزی از جنس فولاد .
فقط امیدوارم که تفلون مقاوم باشه چون پلی آمید خیلی گرون بود.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - javadgholami - 2012-11-16 12:39 AM

شاید منضور پیمان چوگ این شکلی هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - royal - 2012-11-16 01:11 AM

دوست عزيز از اين چوك ها كجا گير مياد ؟؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - rezakaraj - 2012-11-16 11:01 AM

(2012-11-15 11:54 PM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب اینو امروز تحویل گرفتم لول فنر پلاستیکی از جنس تفلون خشک و واشر مرکزی از جنس فولاد .
فقط امیدوارم که تفلون مقاوم باشه چون پلی آمید خیلی گرون بود.

با سلام
دوست عزیز اگر شما این لوله فنر رو برای 52 ساختید پس چرا گوشته بزرگتر (برجستگی بزرگتر) رو نداره بهتر نبود با این هزینه ( بالای 20 تومن) لوله فنر فابریک یا لوله فنر فلزی استفاد میکردی.واشر مرکزی رو خوب ساختی.

RE: ساخت ابزار و قطعات - Marksman - 2012-11-16 12:17 PM

منم فکر کنم پهنای اون قسمت پایینی رو کم گرفتن رضا جان.البته یه راه داره که با یه واشر فلزی مقاوم اون رو جبران کنن.Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - ALIANA-54-T06 - 2012-11-16 12:40 PM

درست فرمودید مهدی جان Khansariha (8)
این دوستمون اقا daneshyar اگر برای 52 میخواد باید لول فنر را تکمیل کنه یعنی یک واشر کلفت و یک واشر نازک فولادی براش تهیه کنه مثل عکس زیر
[تصویر: 13530568831.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - daneshyar - 2012-11-16 11:18 PM

خوب دوستان دچار مصیبت شدم
واش مرکزی رو جا زدم و تفنک رو بستم بعد از چند تا شلیک دیدم که دود غلیظی از طرف سیلندر بیرون میاد. حدث زدم گفتم شاید به واشر پیستون داره فشار میاد.
تفنگ رو باز کردم دیدم بو از واشر پیستون هست.
واشر مرکزی به ته سیلندر چسبیده بود هر کاری کردم جدا نشد حتی تینر فوری هم زدم ولی در نیومد این قدرم ضربه زدم که میله وسط پیستون شل شد.
حالا بگید چه بکنم.
با تشکر
در مورد لوله گوشته یکم بیشتره از 13.8 به 14.2 رسوندم ولی تهش رو دست نزدم .
فلزی هم خیلی بیشتر برام آب میخورد.

RE: ساخت ابزار و قطعات - masih.hunter - 2012-11-17 12:03 AM

سلام دانشیار عزیز هیچ مشگلی نداره بگذارید واشر مرکزی سرجاش باقی بمونه نیاز به دراوردن اون نیست اون دود هم طبیعی هستش وقتی اسلحه باز و بست میشه اگه گیریس یا روغن هم نزنید

این امکان وجود داره که وقتی پیستون رو درمیارد و دوباره جا میزنید در هنگام جا زدن پیستون مقداری روغن با گریس از داخل بدنه اصلی توسط واشر پیستون به محفظه وارد بشه و اون باعث دود میشه

RE: ساخت ابزار و قطعات - daneshyar - 2012-11-17 12:21 AM

خیلی ممنون.
یعنی این دود ناشی از سوختن واشر نیست؟ من گفتم چون واشر اونجا گیر کرده لابد داره فشار زیادی به واشر پیستون میاد.
حالا اون لقی میله وسط رو چه کار کنم و اگر بخوام واشر رو دربیارم راهی دارم؟
راستی مگه نباید واشر مرکزی تو پیستون عقب جلو بره؟
با تشکر