شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - arian313 - 2011-02-16 11:34 AM

(2011-02-14 05:30 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-02-14 11:19 AM)arian313 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بنده در مورد فرمایشات شما هیچ شکی ندارم و تا حدودی ( در حد مبتدی ) آشنایی با این قضضیه دارم اما علت بیان این موضوع این بود که اولا بحث ما اینجا سلاح بادی بوده و در ثانی صدایی که از تفنگ های فنر پیستونی میشنویم درصدیش بر میگرده به زشخص مورد بحثکه پیستون با انتهای سیلندر برخورد میکنه و .... برای همین معمولا تو این تفنگها اصطلاح سایلنسر رو بکار نمیبرن و حتی میتونید این رو با دستگاه تست کنید که قبل و بعد از بستن روی تفنگ فنر پیستونی چند درصد صدا رو میگیره.
اما در مورد سایلنسر در خیلی از اسلحه ها بسته میشه اما بیشترین کارایی رو زشخص مورد بحثداره که گلوله سوپر سونیک شلیک نمیشه .
در هر حال ممنون از اطلاعات خوب شما.
چند عکس مربوط به مسابقات فیلد تارگت میزارم که وزنه ایی که پایین لوله بکار رفته دیده میشه.
در هر حال عذز خواهی بنده رو بپذیرید که با عث گنگ شدن مطلب برای خواننده شده.
[

دوست عزیز این جمله که نوشتید یعنی چی من چند بار تا به حال در نوشته ها برخورد کردم و متوجه معنیش نشدم

بر میگرده به زشخص مورد بحثکه پیستون

سلام
والا خودم هم نمیدونم از کجا میاد
من مینویسم بیشترین کاربرد رو زمانی داره که .....
اما یه متن دیگه جایگزین میشه دقت کرده باشید ویرایش هم کردم
در هر حال عذز خواهی بنده رو بپذیرید که پستم با عث گنگ شدن مطلب برای خواننده شده.

RE: ساخت ابزار و قطعات - rabinhod - 2011-03-03 04:42 PM

با سلام به همگی دوستان..
از اونجایی که من با سوراخ کردن قنداق اصلا موافق نیستم و اینکارو دوست ندارم و اطمینان هم ندارم... به فکر ساختن بندی شدم که کار اون رو انجام بده... و بعد از یک روز ساختن الگو این بند رو درست کردم... شاید ظاهر خوبی نداشته باشه... ولی خوب خیلی محکم هست (به جرات میگم تحمل 40 کیلو رو داره) و قنداق رو هم سوراخ نکردم...
انشاالله به دردتون بخوره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - milad123 - 2011-03-03 06:35 PM

دست شما درد نکنه من هم دوسال پیش رو هانتر1250 گامو یه بند درست کردم که سر لوله متحرک بود و عقب قنداق بسته میشد.اینم عکسش
[تصویر: fei3m06xi2yll5tck2qb.jpg]
البته ببخشید کوچیکه اما قابل فهم هست.چون اصل خود عکس رو نداشتم و از روی سرور اصلی هم که سال گذشته اپلود کرده بودم حذف شده بود از نسخه ذخیره تو گوگل استفاده کردم.

RE: ساخت ابزار و قطعات - milad123 - 2011-03-03 06:50 PM

یه مطلبه دیگه برای داخل صدا خفه کن میتونین از بیگودی هایی که خانم ها در ارایش مو ازش استفاده میکنن هم استفاده کنید.صدا خفه کن هاتسان هم داخلش شبیه به همینه.طوری که داخل اون یدونه شبیه اینا هست که دورش هم فوم پیچیده شده.
[تصویر: veknmawu5va23g96jha9.jpg]
[تصویر: rulos.gif]

RE: ساخت ابزار و قطعات - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-03-04 12:21 AM

احسان جان اتفاقا طرحت خیلی قشنگ بود من چیز ساده تری تو ذهنم بود مثل کاری که میلاد کرده
کار شما زیبا تر بود
میلاد جان ممون از عکست برای داخل صدا خفه کن:)

RE: ساخت ابزار و قطعات - rabinhod - 2011-03-04 01:19 AM

ممنون سهیل جان
به نظر من اگه کسی روی این طرح یه کمی کار کنه و ویرایشش کنه میتونه به صورت انبوه توی بازار بدتش... چون خیلی ها دوست ندارن قنداق سوراخ بشه و خیلی ایمن نیست... و من دیدم که پیچ هرز شده و تفنگ از روی کول در رفته و خرده زمین... این طرح به نظرم یه مقدار ویرایش بشه خیلی میتونه تو بازار بترکونه... البته تا نظر دوستان چی باشه...
با تشکر

RE: ساخت ابزار و قطعات - MEHDI - 2011-03-04 03:52 PM

ایول آقااحسان من حسابی حال میکنم وقتی اینجور کارهایه بدرد بخوری میبینم .مرسی فقط یه ویرایش :این بند در صورتی که کاور قنداق داشته باشید موقع عقب اومدن نمی افته اما وقتی قنداق بدون کاور باشه فکر کنم موقع عقب اومدن بند شل بشه وبیفته به نظر من اگه مثل عکس زیر یه نوار مسیر فلش بزرگ بسته بشه باتوجه به قطور بودن ته قنداق در اثر شل شدن هم نمی افته (فلش کوچک مسیر حرکت بند در موقع شل شدن رو نشون میده)[تصویر: npdgjt5c4pg7m7zv6je.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - rabinhod - 2011-03-05 12:57 AM

(2011-03-04 03:52 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ایول آقااحسان من حسابی حال میکنم وقتی اینجور کارهایه بدرد بخوری میبینم .مرسی فقط یه ویرایش :این بند در صورتی که کاور قنداق داشته باشید موقع عقب اومدن نمی افته اما وقتی قنداق بدون کاور باشه فکر کنم موقع عقب اومدن بند شل بشه وبیفته به نظر من اگه مثل عکس زیر یه نوار مسیر فلش بزرگ بسته بشه باتوجه به قطور بودن ته قنداق در اثر شل شدن هم نمی افته (فلش کوچک مسیر حرکت بند در موقع شل شدن رو نشون میده)[تصویر: npdgjt5c4pg7m7zv6je.jpg]

با سلام مهدی جان... خواهش میکنم...
راستش شاید اینطور به نظر بیاد که شل بشه و از پشت بیفته... ولی اصلا اینطور نیست... من انتهای دو سر رو همون طور که میبینید پرچ نکردم و با یک گیره به هم متصل هستند... ولی اگه کسی حدود یک سانت بند را بلندتر بگیره و پرچ کنه به هیچ وجه بیرون نمیاد دیگه... البته همینی که من هم دارم شاید باورتون نشه به زور در میارم... ولی خوب چون خودم میخوام بعضی موقع ها بند نبندم اینطور ساختم....
با تشکر

RE: ساخت ابزار و قطعات - MEHDI - 2011-03-05 01:05 AM

ممنون احسان جون حتما همینطوره که شما میگید بهر حال شما باهاش کار کردید و مبتکرش هستید
پس اون گیره ها به نوعی کار ریگلاژ داره واگه بشه که این ریگلاژرو کمی بیشترش کرد خیلی بهتر میشه چون در این صورت میشه رویه بیشتر قنداقها با ابعاد و اشکال دیگه استفاده کرد
با تشکر

RE: ساخت ابزار و قطعات - esmaeil1356 - 2011-03-07 08:23 AM

آقا اينم عكسهاي مربوط به سايلنسري كه از زوبين براي اوانيكس گرفتم و دقيقا همون طرحي هست كه جاويد عزيز گفتن البته يادم رفت اندازه گيري كنم و اندازه ها رو بنويسم